Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

Niceboy uvádí na trh autokameru PILOT XRS

13. 07. 2020

13. 07. 2020

Niceboy rozšiřuje své portfolio o novou univerzální autokameru PILOT XRS. Novinka na trhu potěší bohatou výbavou v čele s Full HD rozlišením při 30 fps, objektivem se světelností f/1,8, praktickým magnetickým držákem, 2,45”LCD displejem a zabudovaným WiFi.

Natáčení v reálném Full HD rozlišení, s širokým úhlem záběru 150°, při frekvenci 30 snímků za vteřinu, je již dnes nezbytným standardem pro kvalitní záznam jízdy. Nová autokamera Niceboy proto v prvé řadě sází na snadnou manipulaci a intuitivní ovládání.

Kamera je opatřena držákem se silným magnetickým uchycením, díky kterému je prakticky okamžitě připravena k natáčení a pevně drží na čelním skle. Intuitivní a bezpečné ovládání kamery zaručuje zabudované WiFi a propojení s mobilní aplikací. Nastavení a ovládání kamery, stejně jako stahování nahraných videí tak probíhá jednoduše bez nutnosti použití kabelů. Ke kameře je možné přikoupit i GPS modul, který zajistí doplňkové funkce jako je sledování projeté trasy a polohy vozu na Google mapách nebo záznam rychlosti během cesty.

Autokamera Niceboy PILOT XRS je vybavena celoskleněným, šestivrstvým objektivem a pyšní se světelností f/1,8, pro kvalitní záznam jízdy i v noci. Kamera navíc disponuje technologií WDR, díky níž lépe snímá obraz v kontrastních světelných podmínkách. To znamená, že lépe snímá detaily v tmavých i světlých místech.

Kamera váží pouhých 66 gramů a má přívětivé rozměry (70,1 x 47,2 (86,3 s držákem) x 35,1 mm), díky kterým nebrání ve výhledu. Je vybavena 2,45 palcovým IPS displejem, na němž je možné si kdykoli přehrát nebo nastavit video. Ten je navíc vybavený režimem jeho vypnutí v případě nočních jízd.

Kamera je dále vybavena G-senzorem, který chrání před nečekanou ztrátou dat. Při nárazu nebo náhlé změně pohybu senzor nahrané video uzamkne a zabrání nechtěnému přehrání a následnému smazání. Přičemž záběry se nahrávají do smyčky a samy se při naplnění paměťové karty automaticky promazávají. Kamera rovněž obsahuje funkci detekce pohybu, která při zachycení pohybu, spustí sama nahrávání. Pohybový senzor funguje i v rámci parkovacího módu.

Souhrn klíčových vlastností:

 • Reálné Full HD rozlišení (1920 x 1080) při 30 fps
 • Velmi dobrá světelnost f/1,8 podporující kvalitu nočních záběrů
 • Magnetický držák pro snadnou manipulaci s kamerou
 • Technologie WDR pro natáčení při kontrastních světelných podmínkách
 • G-senzor pro ochranu záznamu proti smazání
 • Detekce pohybu
 • Parkovací mód
 • WiFi s možností propojení kamery s aplikací
 • 2,45 palcový IPS displej s funkcí vypnutí displeje pro noční jízdy
 • Vícejazyčné menu (včetně češtiny)
 • GPS modul (možné dokoupit)

Niceboy PILOT XRS koupíte u všech velkých prodejců za 3.990 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek