Čtvrtek , 25. 04. 2024

Marek

Externí rámeček na disky ED600

31. 01. 2018

31. 01. 2018

ADATA Technology, přední výrobce pamětí, představila externí rámeček na disky ED600. Nový model kombinuje pohodlnost používání přenosných externích disků s výkonem SSD disků. ED600 je kompatibilní s pevnými disky i SSD disky a díky podpoře USB 3.1 dosahuje rychlostí až 5 Gb/s. Nejen že je ED600 odolný a stylový, je také velmi uživatelsky příjemný. Jednoduše ho zprovozníte za tři sekundy, aniž byste k tomu potřebovali nějaké další nástroje.

TIP: ADATA SD700 – KVAPNÍK OTLOUKÁNEK PRO PANA BONDADATA

Při návrhu ED600 se myslelo na snadnost použití. Instalace zařízení vyžaduje pouze tři kroky, které se dají zvládnout během tří sekund, i když uživatel nepatří zrovna mezi počítačové odborníky. ED600 podporuje 7 mm a 9,5 mm vysoké 2,5“ disky SATA a je kompatibilní s operačními systémy Windows i MacOS. Díky tomu bude fungovat se stolními počítači, notebooky i herními konzolemi. Bezpečnostní zámek navíc zajistí, aby disk z rámečku nevypadl kvůli prudkému pohybu nebo nárazu, takže uživatelé mohou být v klidu.

ED600 má pogumovaný černý kryt a hliníkové logo, což mu propůjčuje punc stylu a bezpečí. Obojí je navíc podtrženo ochranou IP54 proti prachu a vlhkosti. To znamená, že se uživatelé nemusí bát ztráty svých dat kvůli vodě nebo malým částečkám, které by mohly proniknout do jejich disků. ED600 proto může být používán v celé řadě různých prostředí. Kromě toho nabízí výbornou odolnost proti nárazům díky silikonové vrstvě uvnitř svého obrněného vnějšího krytu. Disky uvnitř tak přežijí pád až z výšky jednoho metru.

V České republice bude za doporučenou koncovou cenu 349,- Kč s DPH k dispozici v únoru 2018.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek