Canon slaví 80 miliónů fotoaparátů EOS s výměnnými objektivy

 • Igor Viduna
  Kategorie: Tiskovky, Videokamery
  Lis 22, 2015
  0× Komentováno

  Canon oznamuje dosažení nového milníku ve výrobě fotoaparátů – dne 10. listopadu 2015 překonal celkový počet vyrobených filmových a digitálních zrcadlovek systému EOS s výměnnými objektivy hranici 80 miliónů. Modelem s pořadovým číslem 80 000 000 byla digitální zrcadlovka Canon EOS 5DS R, která se může ve své třídě pochlubit nejvyšším počtem pixelů na světě.

  Canon zahájil výrobu jednookých zrcadlovek systému EOS v roce 1987 a po nástupu digitálních zrcadlovek na začátku tohoto tisíciletí ji  rychle rozšířil. Navíc vysokou produkci udržel až do současnosti a dnes tak může oslavit již 80 miliónů vyrobených fotoaparátů systému EOS.

  Novou generaci jednookých zrcadlovek s automatickým zaostřováním představila společnost Canon v březnu 1987 a modely systému EOS byly vůbec prvními fotoaparáty s elektronickým přenosem dat mezi tělem a objektivem. Tato revoluční technologie umožnila elektronicky ovládat fotoaparát jako celek, tedy nejen samostatně objektiv a tělo.

  Canon si všechny klíčové komponenty používané v zařízeních systému EOS vyrábí sám a pro každý model tak může zvolit optimální snímač. Díky tomuto přístupu mají zákazníci na výběr z ještě rozsáhlejší produktové řady. Společnost Canon výrazně přispěla k nové éře fotografování, když uvedla řadu inovativních produktů včetně kompaktního a lehkého modelu EOS 500, který výrazně pomohl s rozšířením počtu uživatelů zařízení značky Canon, a ikonické modelové série EOS 5D, která letos slaví desáté výročí.

  Díky těmto výrobním postupům a trvalým inovacím je Canon již od roku 2003 celých 12 let v řadě jedničkou2 na celosvětovém trhu digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy.

  Nejnovějšího milníku dosáhla společnost Canon poté, co v červnu 2015 oslavila překonání hranice 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF, a tedy i nový světový rekord v tomto segmentu2. Výrobu objektivů pro fotoaparáty systému EOS zahájila společnost Canon spolu s uvedením zrcadlovek tohoto systému.

  Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve zdokonalování svých různorodých zobrazovacích technologií a využije k tomu všechny své odborné zkušenosti a znalosti z oblasti optiky. Cílem této snahy je vytvářet naprosto výjimečné a vysoce spolehlivé objektivy i fotoaparáty, které pokrývají rozmanité požadavky nejrůznějších typů uživatelů – od naprostých začátečníků přes pokročilé amatéry až po profesionální fotografy. Canon bude i v budoucnu průkopníkem nových technologií a bude přinášet nové zážitky v oblasti fotografování i natáčení.

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.