Canon představuje EOS C500 Mark II – kompaktní kameru nové generace s rozlišením 5,9K

 • Igor Viduna
  Kategorie: Tiskovky, Videokamery
  Zář 07, 2019
  0× Komentováno

  Společnost Canon Europe představila filmovou kameru nové generace EOS C500 Mark II systému Cinema EOS. EOS C500 Mark II je kompaktní, mnohostranná plnoformátová kamera s rozlišením 5,9K založená na systému Cinema EOS, která nabízí inovace vycházející ze zkušeností a technických znalostí společnosti Canon. Výkonný plnoformátový snímač kamery EOS C500 Mark II, vyvinutý a vyráběný společností Canon, spolupracuje s novým obrazovým procesorem Canon DIGIC DV 7. Kamera dokáže interně ukládat záznam ve formátu 5,9K Cinema RAW Light a desetibitovém 4K 4:2:2 XF-AVC a profesionálním filmařům umožňuje kreativní plnoformátovou práci. Jedná se o první kameru této řady s možností záznamu ve formátu 5,9K Cinema RAW Light na nové, rychlejší ukládací médium – kartu CFexpress. Profesionálům poskytuje větší flexibilitu a efektivitu díky záznamu stejného formátu na dvě karty CFexpress současně.

  Kompaktní provedení kamery znamená pro filmaře bezkonkurenční tvůrčí svobodu. Flexibilní modulární koncept umožňuje přizpůsobit kameru pomocí různých rozšiřujících jednotek a příslušenství podle potřeb produkce. EOS C500 Mark II je první kamera systému Cinema EOS s možností uživatelské výměny bajonetu. Na výběr jsou bajonety EF Cinema Lock a PL, takže má kameraman možnost volby ze skutečně širokého spektra objektivů. Jedná se rovněž o první kameru systému Cinema EOS s elektronickou stabilizací obrazu.

  Kamera EOS C500 Mark II je osazená vlastním plnoformátovým snímačem typu CMOS společnosti Canon s rozlišením 5,9K. Poskytuje díky tomu dokonale prokreslený obraz s věrným podáním barev a jemnou tonalitou pleti. Díky 5,9K snímači a nově vyvinutému procesoru DIGIC DV 7 je EOS C500 Mark II ideální volbou pro profesionální filmaře, kteří chtějí produkovat video obsah ve špičkové kvalitě 4K, protože při převzorkování z 5,9K na 4K užívá vysoce kvalitní algoritmus pro debayerizaci. Ten potlačuje moaré a snižuje šum. Výsledkem je mimořádně kvalitní obraz. Vzhledem k šíři expozice 15 EV a širokému barevnému prostoru je EOS C500 Mark II skvělou volbou pro natáčení s vysokým dynamickým rozsahem. Vedle toho je kamera vybavená vestavěnou motorizovanou ND jednotkou (s hodnotami 2, 4, 6, 8 a 10), která umožňuje kreativní záběry s nízkou hloubkou ostrosti i za denního světla.

  Schopnost ukládat v různých formátech podle požadavků produkce znamená větší efektivitu pracovních postupů. Nový obrazový procesor Canon DIGIC DV 7 umožňuje ukládat záznam interně ve formátu Cinema RAW Light v rozlišení 5,9K. Formát Cinema RAW Light si zachovává všechny výhody formátu RAW z hlediska flexibility při post-produkci, ale umožňuje vysoce kvalitní záznam s menší velikostí výsledných souborů.

  Vedle interního ukládání na karty CFexpress ve formátu XF-AVC 4K 4:2:2 s 10bitovou hloubkou nabízí kamera i simultánní záznam a ukládání proxy videa. Díky tomu mají profesionální filmaři maximální flexibilitu při výběru formátu záznamu podle svých záměrů a zamýšleného způsobu zpracování. Kamera je vybavená pokročilým rozhraním 12G-SDI, které má čtyřikrát vyšší přenosovou rychlost než 3G-SDI. Toto rozhraní 12G-SDI umožňuje výstup ve formátu 4K 50/60p přes jediný kabel, čímž zjednodušuje pracovní postupy ve 4K. HDMI výstup rovněž přenáší 4K 50/60p jedním kabelem.

  Filmaři si mohou přizpůsobit kameru některou ze dvou rozšiřujících jednotek – EU-V1 a EU-V2. Volitelně jsou k dispozici i dva hledáčky (EVF-V70 a EVF-V50). Možnost přizpůsobit si kameru pomocí rozšiřujících jednotek spolu s kompaktními rozměry a nízkou hmotností dává filmařům větší flexibilitu při natáčení.

  Rozšiřující jednotka EU-V1 přidává rozhraní Genlock/Sync BNC, rozhraní Remote B pro volitelný dálkový ovladač RC-V100 a Ethernetové rozhraní pro streamování záznamu nebo dálkové ovládání z webového prohlížeče. Rozšiřující jednotka EU-V2 obsahuje všechna tato rozhraní, a navíc další dva vstupy XLR a dvanáctipólové rozhraní Lens. Vedle toho je osazený úchytem pro baterii V-Lock s konektorem D-tap a výstupem 24 V.

  EOS C500 Mark II je první kamera řady Cinema EOS s elektronickou stabilizací obrazu, konkrétně v pěti osách. S nasazeným objektivem, který podporuje přenos dat, kamera automaticky přebírá údaje o ohniskové vzdálenosti. U objektivů bez datové komunikace je možné ohniskovou vzdálenost pro potřeby elektronické stabilizace obrazu zadat ručně. Vedle toho je elektronická stabilizace obrazu kompatibilní s anamorfickými objektivy.

  Stejně jako ostatní kamery této řady je i model EOS C500 Mark II vybavený proslulou technologií automatického ostření společnosti Canon Dual Pixel CMOS Auto Focus. Ta nabízí jednak automatické zaostření stiskem tlačítka a také funkci průběžného ostření. Ostřit je možné také jednoduše dotykem na novém LCD monitoru LM-V2. Ukazatel ostrosti označuje oblast, kam je aktuálně zaostřeno, a pomáhá dosáhnout precizního výsledku. Dále EOS C500 Mark II nabízí funkce automatického zaostření na obličej a sledování objektu, které umožňují ovládat zaostření v různých situacích. Pro jemné vyladění automatického ostření kamera dále nabízí možnost nastavit rychlost posunu zaostření se sledovaným objektem a citlivost.

  EOS C500 Mark II podporuje uživatelské vyhledávací tabulky (LUT), takže filmaři mohou aplikovat nebo upravovat své vlastní. Do kamery jich mohou nahrát více a aplikovat pro každý terminál jinou pro přesné sledování záznamu. Flexibilitu při provozu zvyšuje samostatné tlačítko LUT. EOS C500 Mark II také podporuje vysokou snímkovou frekvenci - až 50/60 sn./s při rozlišení 5,9K s využitím kodeku Cinema RAW Light.

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?