Středa , 22. 05. 2024

Monika

Blu-ray přehrávače Panasonic pro rok 2012: Podpora FLAC a důraz na kvalitu

08. 02. 2012

08. 02. 2012

Nová modelová řada Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012 vyniká skvělými obrazovými i zvukovými vlastnostmi a díky stylovému provedení bude navíc slušet i vaší domácnosti. A pokud vás filmy z obchodu či půjčovny omrzí, můžete se připojit na internet a díky oblíbenému systému VIERA Connect si do sytosti užívat filmů, videoklipů či her.

Do nové řady patří několik modelů – DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT221, DMP-BDT220 a DMP-BDT120. Všechny si poradí s trojrozměrným obrazem z 3D Blu-ray disků, ale také dokážou konvertovat do 3D podoby běžný 2D obraz. Diváci si tak mohou vychutnat prostorový efekt i u filmů natočených konvenční technikou, a to nejen na Blu-ray, ale i na běžných nosičích DVD. Přehrávače dovedou do třírozměrné podoby převést dokonce i obraz přenášený z internetových serverů.

Po technické stránce představují přehrávače to nejlepší, co je dnes ve světě Blu-ray k dispozici. Modely BBT01 a BDT320 jsou vybaveny novými štěrbinovými mechanikami, přehrávač BBT01 lze podle přání uživatele postavit na výšku, na šířku či na podstavec. Jeho nadčasový vzhled navíc pěkně doplňuje prostor kolem televizoru. Všechny přehrávače podporují moderní obrazové a zvukové formáty včetně bezztrátového formátu FLAC. O špičkový zvuk se stará DA konvertor podporující systém 192 kHz/32 bit, model BDT500 je navíc vybaven audiofilskými komponenty a podporuje prostorový systém 7.1.

 

Podpora FLAC, vypínání analogových částí přístroje, když nejsou třeba a výkonný UniPhier procesor od LSI. To jsou podstatné novinky v řadě Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012

Všechny přehrávače podporují internetovou službu VIERA Connect, díky níž si majitelé mohou na velké obrazovce a v pohodlí vychutnat spoustu obsahu z množství webových serverů, jako je například YouTube nebo zpravodajské servery a k dispozici je i celá řada her. Velkou radost budou mít i filmoví fanoušci – díky službě VOYO, nedávno spuštěné ve spolupráci s TV Nova, mají uživatelé VIERA Connect k dispozici celý archiv této televizní stanice a k tomu celou řadu filmů všech žánrů. Za ceny nižší než v kamenných videopůjčovnách si tak můžete uspořádat příjemný celovečerní zážitek, aniž byste opustili své oblíbené křeslo. Až na model BDT120, který je Wi-Fi Ready, jsou všechny přehrávače nové řady vybaveny vestavěným Wi-Fi portem, přístup na internet či do domácí sítě je tedy dílem okamžiku.

Samostatnou kapitolou v nabídce funkcí přehrávačů jsou sociální sítě. VIERA Connect umožňuje přístup na Facebook i Twitter, k dispozici je komunikační program Skype. Pokud to vaše televize umožňuje, můžete si příslušnou aplikaci otevřít v samostatném druhém okně. Lze tak chatovat nebo prohlížet vlastní profil, aniž byste přerušili sledování filmu či seriálu.

 

Panasonic DMP-BDT220EG lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Kamera Rollei 372 zaujme hlavně cenovkou, která z ní dělá doslova záležitost pro každého. Navíc nabídne kromě (Full)HD videa i Wi-Fi a ovládání přes aplikaci v mobilu. To za cirka 699 Kč nezní špatně. Hodně nás proto zajímalo, jak si povede v reálu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek