Tvorba DVD i s titulky z AVI či jiného zdroje zdarma

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Návody, Editace videa
  Bře 13, 2011
  3× Komentováno

  Existuje spousta nástrojů, které dokážou z různých formátů videa vytvořit klasické DVD-Video. Ne však každý je zdarma a ještě méně jich umí i přiložit titulky. Naštěstí jsme jeden takovýto program našli. Jde o AVStoDVD. Podívejme se na něj blíže.

  Stále ještě můžeme narazit na někoho, kdo nemá takový přehrávač, který by přehrál video stažené z Internetu i s titulky. Ať už vůbec přehrál, nebo s dobře čitelnými titulky. Jedním z řešení je převést video na klasické DVD-Video, které lze přehrát na každém DVD přehrávači nebo rekordéru.

  Situaci elegantně řeší program AVStoDVD, který je zdarma a poradí si i s titulky. Jeho ovládání není naštěstí ani přehnaně složité.

  • 1) Program stáhněte ze stránek výrobce, aktuální verze je 2.3.4.
  • 2) Spusťte instalaci. Proklikejte se klasickým průvodcem. Kromě samotného AVStoDVD jsou následně instalovány i některé další součásti. Drobné potíže způsobuje IMGburn – při jeho instalaci je vhodné odškrtnout souhlas s instalací tzv. bloatwaru, v tomto případě zastoupeném zbytečným toolbarem do prohlížeče.
  • 3) Nyní lze spustit nainstalovaný AVStoDVD.
  • 4) Následně do prázdného okna Source Titles přetáhněte např. AVI soubor s filmem.
  • 5) Pokud máte ve stejné složce i titulky se stejným názvem, samy se nabídnou pro přidání.
  • 6) Jinak titulky vložte ručně pomocí zkratky Ctrl+S nebo přes pravé tlačítko myši v okně Source Titles a potom v Subtitles – Add subtitles.
  • 7) Stiskněte Start a započne tvorba výsledného DVD-Videa.

  AVStoDVD má spoustu dalších voleb. Nastavovat lze detailně způsob převodu videa, který ovlivňuje jeho kvalitu. Nastavovat lze i kompresi zvuku. Vytvořit lze i úvodní grafické menu a spoustu dalších věcí. Minimálně doporučujeme nastavit si a uložit pracovní adresáře programu a označení jazyka zvukové stopy a titulků. Ostatní detaily jsou tu pro ty, kteří budou využívat program častěji. AVStoDVD uspokojí jak občasné uživatele, tak ty, kteří tvoří DVD-Video častěji. 

  avs

  Při instalaci doplňku IMGBurn, který ani není nutné použít, rozhodně odškrtněte "I accept the license...", což zabrání instalaci zbytečného panelu do webového prohlížeče

   

  avs

  Nastavovat není téměř nic potřeba, ale aspoň označení jazyku titulků doporučujeme navolit

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  3 Komentáře

  1. Program nefunguje! Při načtítání souboru avi hodí chybové hlášení když to ignoruji hodí další pak se načte včetně titulků a stisknu vytvoř tak zase chybové hlášení.Takže je uplně na nic.Nevím proč to tady vůbec dali.....

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.