Samsung HT-Z110: all-in-one kino z chudobince

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Pro 21, 2008
  6× Komentováno
  Šest reproduktorů prostorového zvuku, zesilovač, DVD přehrávač a FM tuner. To vše můžete mít už za dva a půl tisíce korun od Samsungu. Kupodivu, zvukovou kulisu to umí vyloudit vzhledem k ceně a velikosti dobrou. Jinak je to ale jen šedý průměr, nebo i hůře.

  Vše v jednom – hluk přibalen

  Centrum celé sestavy působí velmi stroze, ale to ještě nemusí být na škodu. Tedy alespoň po stránce designu. Horší je to již při pohledu na konektorovou výbavu. Něco tak chudého jsem dlouho neviděl. Komponentní a kompozitní video a jeden stereo vstup. A to je vše, přátelé. Ani SCART, ani digitální audio vstup, natož HDMI… Hřeb do rakve zaráží ježek v kleci, neboli aktivní chlazení v podobě ventilátoru. Alespoň, že je předsunut mimo skříň a lze jej případně vyčistit (vyměnit). Tichý ale rozhodně není.
  Hlučný ventilátor a nedostatek vstupů a výstupů

  Malé satelitní reproboxy mají přední mikronožky z gumy, takže vysloveně nekloužou. Bedýnky jsou vzadu barevně odlišeny a popsány, stejně tak konektory na kabelech a na přístroji. Zapojit je proto dokáže každý. Jelikož jsou ale kabely napevno, při jejich nedostatečné délce budeme v úzkých. Nejpalčivější to bývá u zadních surround boxů. V tomto případě je připojen odhadem 5metrový kabel. Při pohledu na subwoofer by se leckterý nadšenec do AV techniky rovnou rozplakal. Jednoduše řečeno, je to dřevotřískový rachitický skřítek. I když nakonec o sobě ještě vědět dá.
  Dálkové ovládání se povedlo

  Tragické titulky v DivX

  DVD mechanika je hlučnější, občas načítá disky déle a nelíbí se jí většina pálených DVD+R médií. Dvouvrstvé pálené DVD se jí také moc nelíbilo a to neznačí nic dobrého. Z DVD samozřejmě umí přehrávat i MP3 nebo AVI soubory. Na displeji přístroje umí zobrazit i název souboru. Z MPEG-4 videa přehrává relativně širokou škálu, kromě GMC v Xvidu, což není až tak běžná vlastnost u stahovaných souborů z internetu. Horší je to s textovými titulky u těchto souborů. Vlastně horší je slabé slovo. Je to tragické – titulky jsou nečitelné, velmi vysoko v obraze a nepodporují diakritiku.
  Titulky k DivX filmů jsou velmi tragické, ale běžné uživatele DVD to nemusí trápit

  Kromě FM tuneru s RDS najdeme v přístroji i potřebné dekodéry prostorového zvuku. Dolby Digital je samozřejmost, stejně tak i možnost simulace prostorového zvuku ze stereo signálu. DTS dekodér je příjemné překvapení, i když v podstatě je zde k ničemu. Rozdíl v lepším zvuku DTS oproti DD na tomto zařízení ani nepoznáte.

  Nakonec i zahraje a potěší

  A jak to vlastně zvučí? Kupodivu to není tak strašné, jak jsme čekali. Subwoofer jen dohání alespoň základní basy a nevytváří ohromující exploze otřásající místností. Prostorovost také není extra vydařená. V konečném důsledku a s přihlédnutím k ceně, je to ale použitelné. Filmy si užijete výrazně lépe, než jen z reproduktorů televizoru. Co s tím? Za málo peněz nemůžeme čekat zázraky. A Samsung se jim nedokázal ani přiblížit. Samsung HT-Z110 nemohu doporučit, protože jde o nepovedený produkt. Každému, kdo uvažuje o sestavě domácího kina vše v jednom (all-in-one), doporučuji připlatit. Nikdy nevíte, co dalšího budete chtít připojit. A zde uspějete sotva s jedním dalším zařízením Kvalita je taktéž diskutabilní a funkcionalita velmi omezená.
  Už je to delší dobu, co jsme testovali sestavu domácího kina Samsung HT-X30R. Něco podobného lze považovat za rozumný produkt. Samsung HT-Z110 s přivřeným okem doporučujeme pouze těm, jejichž rozpočet je opravdu napnutý a kteří neplánují připojovat další zařízení nebo nefandí filmům staženým z internetu. Těm tato sestava přinese průměrný DVD přehrávač s použitelným prostorovým ozvučením a dopřeje jim základní požitek z obklopující filmové atmosféry.
  Plusy a mínusy
  + DVD, FM rádio a 5.1 zvuk v jednom- hlučný
  + nemajetné a nenáročné potěší- málo vstupů a výstupů
  - špatná DVD mechanika
  - špatné titulky v MPEG-4
  - celkově nepovedený

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  6 Komentáře

  1. PANASONIC SC-PT465E-S - funkčně na filmy perfektní, na muziku naprosto nevhodné

   + Má digitální optický vstup, takže až DVD mechanika odejde, bude možné připojit nový DVD nebo Blu-Ray přehrávač
   + Umí české titulky "pro DivX" (samozřejmě jen CP-1250)
   +++ Má USB vstup, který bez přídavného napájení utáhne i externí box s 2.5" harddiskem, což jsem neviděl u žádného DVD přehrávače
   +++ 120GB diskem s milionem souborů procházel "průzkumník" tohoto kina nevídaně svižně
   - Zvuk je na audio samozřejmě naprosto nevyhovující (pro mě tedy určitě)
   - Napájení je řešené spínaným zdrojem, takže životnost odhaduji do tří let (což je v této kategorii běžné)

   Vysvětlení:
   Měl jsem úkol vybrat pro kamaráda za rozumný peníz domácí kino, které umí české titulky.
   Osobně jsem proti All-In-One systémům a za stejné peníze by byla určitě lepší tato kombinace:
   http://www.digiboss.cz/itemDetail.yhtml?id=27329
   http://avmania.zive.cz/Domaci-kino/Yamada-H9000-test-domaciho-kina-50/sc...
   Jenže sloupové repro nemá kam umístit a hudbu na tom stejně neposlouchá. Jeho manželka si na tom pouští rádio jen jako kulisu a na to to stačí. Na ovládání je to jednodušší než by byla kombinace přehrávače a receiveru od různých značek.

  2. Děkuji za nabídku, ale bohužel kino nemám doma a sedět dva dny u kamaráda v obýváku se mi moc nechce. Navíc jsem technik z oboru elektro a výpočetní techniky a obávám se, že pokus o pohled uživatele - "netechnika" by se mi asi moc nevydařil. Fanda do audio/video techniky si vybere sám a nejspíš něco jiného. Navíc můj sloh plný dlouhých souvětí není zrovna moc přehledný a čtivý.

   Pokud by ale někdo vznesl konkrétní dotaz, rád ho v rámci možností zodpovím.

   K danému kinu bych pro běžného uživatele doplnil, že výběrem jsem strávil asi týden pátrání po elektroobchodech a internetu a v daném čase a ceně jsem nic jiného splňujícího výše uvedené neobjevil. Takže pro toho, kdo má podobné požadavky a nechce investovat víc, je to doporučení.

   Poznámky k instalaci:
   1) dráty k reprobednám na straně ke kinu mají atypické konektory, na straně k reprobednám je lze snadno nastavit - reprobedny mají pérové svorky. Dráty k zadmím reprobednám odhaduji na 8 metrů
   2) přední sloupy jsou vysoké 112 cm, ale lze je zhruba v polovině oddělit od stojanu a zavěsit na zeď

   Ještě tip: údajně by na trh měla dorazit levnější kina od LG, která by měla mít digitální audio vstup

  3. Dobrý den, potřeboval bych poradit, chci vyměnit ventilátor u Samsung HT-Z110,který strasně hučí, za nějaký jiný méně hlučný, poradí mi prosím někdo, kam se mám obrátit? a případně jaký typ koupit?díky Martin.

  4. Ventilátor vyndejte, změřte, podívejte na štítek, na kolik V je dělaný a pak hledejte něco lepšího v počítačových shopech.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.