Test HP Pavilion x2 vs. Lenovo Ideapad Miix 300 – trpaslíci na nože

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Pro 08, 2015
  20× Komentováno

  Letos jsme se kromě jiného zaměřili na tablety s klávesnicí, kterým s trochou dobré vůle lze říkat hybridní mininotebooky, není to přesné, ale dobrá vůle nám nechybí, tak jim tak říkejme. Několik kousků jste na našem webu viděli a já jsem si tenhle typ počítače díky GoCleveru zamiloval. Dnes tu máme zástupce druhého ranku – jsou „značkoví“, mají lepší výbavu, stojí více peněz. Za jejich cenu lze pořídit základní 15palcový notebook, tak proč nekoupit spíše ten?

  TIP: Umax VisionBook 10Wi Plus z rodu přizpůsobivých

  Otázka v úvodu je nesmyslná, cílová skupina klasických notebooků je zcela jiná, o tom nemůže být řeč. Podobají se pouze cenou. Jeep a Porsche jsou auta, ale tím jejich podobnost začíná i končí. Proto, pokud nehýříte penězi, laptop s sebou často nosíte, chcete dobrou výdrž akumulátoru, kompaktní rozměry s nízkou hmotností nebo hledáte druhý snadno přenosný a stále plnohodnotný počítač do rodiny, čtete správně. Pokud hledáte náhradu stolního počítače, uvažujte spíše o klasickém notebooku, „2 v 1“ pro vás není.

   

  Jsou tak stejné, nebo tak jiné?

  Vypálím to v úvodu, HP x2 je nejlepší z těch, které jsem držel v rukou – jde spíše o malý notebook než tablet, má nejvíce konektorů přímo na „těle“, kvalitní reproduktory, neváží moc,disponuje nejlepším uchycením ke klávesnici s nejvíce možnostmi jeho připojení (dvěma), můžete si prodloužit záruku a existuje model s diskem v klávesnici. Tomu odpovídá cenovka.

  Lenovo Miix 300 se Umaxu 10 Wi Plus podobá jako dvojčeti, přesto není stejný. Nebojím se říci lepší – lépe udělaná nabíječka, fotoaparát s více Mpixely a 64GB úložiště s vyšší přenosovou rychlostí. Ono, mnou dříve kritizované uchycení zůstalo nedotčeno, ke ztrátám kontaktu s klávesnicí došlo za dobu testování jen párkrát, když jsem s ním dost „zatřepal“ a vyloženě se na to soustředil. Nevylučuji, že se to občas nestane i vám, ale nebál bych se toho možná ani na D1 na Vysočině. Otázka, zda se mechanismus do 2 let „nevyběhá“? Pak reklamujte, odhadnout to nedokážeme.

   Lenovo Ideapad MIIX 300HP Pavilion x2 10
  LCD displej10,1 palců, 1 280 × 800, IPS, dotykový
  ProcesorIntel Atom Processor Z3735F
  jádra, až 1,83 GHz
  2 MB, 22 nm, SDP 2,2 W
  RAM2 GB DDR3L
  Integrované grafické jádroIntel HD Graphics, 311 MHz až 646 MHz, 4 shadery
  Pevný diskeMMC Samsung 64 GBeMMC Hynix 64 GB
  Čtečka paměťových karetmicro SDXC
  KonektivitaWi-Fi 802.11 (a)/b/g/n, Bluetooth 4.0
  ZvukStereo (vzadu, 2 × 1 W)Stereo B&O (vpředu)
  Portynapájecí port, 1× mikro USB, 2× USB 2.0 na klávesnici, 1× mikro HDMI, audioUSB 2.0 typ C (napájení i data), USB 3.0, 1× mikro HDMI, audio
  Další výbavaČelní 2 Mpix a zadní kamera 5 Mpix, TPM modulČelní kamera 720p, TPM modul
  Hmotnost tabletu613 g588 g
  Hmotnost s klávesnicí1,17 kg1,14 kg
  Hmotnost adaptéru100 g129 g
  OSWindows 10 Home (32 bitů)
  Doporučená cena (s DPH)6 989 Kč8 590 Kč
  Záruka2 roky
  Rozšíření zárukyN/AHP CarePack - Oprava v servisu s odvozem a vrácením, 3 roky za 999 Kč

  Hardwarová výbava obou strojů je prakticky totožná až na drobnosti ve výbavě a nějaké konektory, jak můžete číst v tabulce.

  Výsledky testůLenovoHPSrovnání
  3DMark 05
  Skóre3 2843 165104%
  3DMark Professinal
  Ice Storm14 77614 92299%
  Cloud Gate1 1881 154103%
  Sky Driver447438102%
  GFX Bench DirectX 3.0.7
  Manhattan808785103%
  T-Rex1 0621 058100%
  Výdrž akumulátoru
  Film 1080p, bez Wi-Fi6 h 02 min.6 h 12 min.

  *

  PowerMark (productivity)*9 h 55 min.8 h 57 min.
  PowerMark (balanced)*5 h 52 min.

  6 h 56 min.

   

  Proto čekejme ekvivalentní hodnoty výkonu, lišící se o pár procent. Podobně si vedou s výdrží. Čísla mluví za sebe, nemá cenu se nad nimi pozastavovat. Stroje jsou to slabé, z pohledu běžného uživatele však plně dostačující. Slabší procesory kompenzují v porovnání s klasickými 5 400ot. disky rychlými SSD úložišti, přičemž 64 GB beru za dobrou hodnotu. Hry ze Storu a starší tituly výkonem zvládnou.

  Srovnání rychlosti SSD disků (zleva) - Lenovo vs. HP.

  Navíc si na to ticho zvyknete jako na ranní šálek kávy. Když jsem nedávno chvíli používal svůj starý notebook (s úsporným procesorem), nemohl jsem věřit, že byl vždy tak hlučný. Po té, co jsme si shrnuli, čím se oba stroje podobají, bude užitečné a pro čtenáře zajímavější, zaměřit se na odlišnosti.

   

  HP Pavilion x2 – červený štíhlý elegán

  Již jsem předeslal výše, že HP vnímám spíše jako konvertibilní notebook z odnímatelnou klávesnicí, než tablet s připojitelnou klávesnicí. Postrádá zadní kameru (pro řadu uživatelů zbytečnou), za to reproduktory Bang & Olufsen sídlí u displeje, takže zvuk jde přímo k vám, nehraje kamsi dozadu. Navíc kvalita zvuku je bezesporu lepší než u konkurence. Zase nečekejme žádnou diskotéku, stále jde o tablet a reproduktory mají malý výkon. Stačí, ale velkým notebookům s průměrně dobrými reproduktory (řekněme z dílen HP) nestačí.

  Čím jednoznačně vyčnívá? Promyšleností uchycení displeje a klávesnice – zvládli to magneticky bez nutnosti mačkání tlačítka, pevně a zároveň mez kolébky. Navíc jde displej připojit dvěma způsoby – klasicky i obráceně (obrazovkou dozadu), takže můžete notebook zavřít a mít klávesnici pod ním a třeba ve vlaku neřešit, kam klávesnici odložit. Máte ji stále při sobě a nepřekáží. Případně poslouží jako stojan při přehrávání, kdy před obrazovkou nezaclání klávesnice a celé je to takové stabilnější. Bezvadné!

  Magnety jsou možná zbytečně silné, ne vždy se trefíte napoprvé do obou štěrbin. Zase lepší, než kdyby se vám někdy tablet omylem od klávesnice oddělil a upadl na zem, což se mi s GoCleverem stalo. Jako jediný naopak „plastově vrže“ při otevírání a tělo tabletu není tak pevné jako u všech ostatních (cena za štíhlost).

  Všechny konektory hledejte na tabletu samotném – jedno USB typu A (klasické plné USB) a druhé oválné USB typu C (tedy moderní konektor), kterým se nabíjí. Stačí dokoupit kabel (USB-A / USB C za 300 až 500 Kč) např. na nabijení do auta nebo redukci na USB typu A pro připojení flash disku. Při ztrátě originálního zdroje, nemusíte kupovat značkový, ale vystačíte si s tímto kabelem a nějaký 220V adaptér jistě doma máte či za pár stovek pořídíte – pozor pouze na výstupní napětí, protože základních 500 mA nestačí. V budoucnu bude jistě univerzálnější než klasické mikro USB, které je nyní ale stále nejrozšířenější a ještě nějakou dobu jím zůstane. Jde o promyšlené řešení zejména s výhledem do budoucna, i když v současnosti by mikro USB jistě představovalo praktičtější a levnější řešení. Škoda, zdroj není řešen obdobně, jako u Lenova a kabel k němu není připojen USB portem.

  Umístění USB portu nemusí být při použití např. USB disků netradičních tvarů praktické, nachází se dost nízko, u klasického USB kabelu např. u myši to ale vadit nebude.

  Bohužel mikro SD karta ze slotu mírně vykukuje, takže se může stát, že ji omylem ztratíte při nešetrné manipulaci. Po stránce designu elegantní slot (bez karty), praktické využití pokulhává za těmi u ostatních tabletů, méně pohlednými, „utopenými“ v těle.

  Ovládání hlasitosti, režimu V letadle či jasu displeje konkrétní klávesou bez nutnosti stisknutí Fn je u HP standardem. Pokaždé jej vnímám jako velmi pohodlné řešení. Klávesnice samotná je při tom rozvržena dobře, lze na ní pohodlně psát.

  Obnova a zálohování systému lze spustit z Windows 10 v menu Nastavení jako u všech Windows 10 i při bootování – možnosti jsou tovární nastavení, záloha dat apod. Standardní funkce, které stačí. Rychlé, snadné. Navíc tu máme nástroje pro diagnostiku hardwaru, které ale běžný uživatel nejspíš nikdy nepoužije.

   

  Lenovo Ideapad Miix 300 – sympatický černoušek

  Miix 300 mě zajímal, jde o novinku, na kterou jsem byl zvědavý asi nejvíc. Čím se odlišuje od Umaxu už víme. Šasi je pevné, dobře se drží v ruce i díky příjemnému materiálu vzadu. Také balení samotné mě okouzlilo, tak úsporně zabalený tablet jsem neviděl, není tu prakticky nevyužitého místa a dle krabice bych snad čekal větší mobil než 10palcový „skorolaptop“.

  Co se portů týče, plejáda je zcela klasická včetně rozmístění na těle tabletu. Nemusíte shánět redukci, protože na klávesnici máte hned dva porty typu A na každé straně, což je praktické. Včetně mikro USB máte k dispozici celkem tři USB porty, což je na tablet perfektní cifra.

  Nabíjení řeší speciální nabíjecí konektor, ale u zdroje se někdo zamyslel a kabel s adaptérem propojil USB portem, takže nemusíte nic dokupovat a složitě řešit, stačí kabel připojit na cestách do USB nabíječky např. v autě a je to. Toto mi u GoCleveru letos na dovolené chybělo, protože jsem stále nenašel čas si to vyrobit sám. Tímto mě Lenovo nadchlo, inteligentní řešení, které je alespoň částečně univerzální u vstupu, výstup bohužel žádá speciální konektor. Navíc si díky tomu můžete napájecí kabel vcelku libovolně prodloužit. Opravdu se mi to líbí a nechápal jsem, že to nenapadlo jiné výrobce (asi kvůli ceně), protože mně to „docvaklo“ vcelku rychle, když jsem viděl na zdroji napětí 5 V.

  Další netradičně řešenou periferii představuje klávesnice, která má pouze 5 řad kláves (místo obvyklách 6), takže písmena jsou velká, Enter a pravý Shift též. Potud velmi dobré. Řešení si nicméně vyžádalo kompromis, takže Delete není vpravo úplně nahoře, na což jsme z notebooků zvyklí, ale je až druhý zprava, protože na úplném kraji je Backspace. To mě při psaní zlobilo, zaznamenal jsem dost překlepů, protože háček a čárka je též o řadu výše, než bývá zvykem, protože řada s funkčním klávesami chybí – vměstnala se k číslům, takže ty mají 3 funkce – číslo, se shiftem druhý znak a s Fn pracují jako funkční klávesa.

  Pokud nejste zvyklí používat klávesové zkratky, vůbec se tímto odstavcem nezabývejte, pokud ano, vězte, že často budete muset místo 2, mačkat tři klávesy a to vás bude otravovat – např. Alt + F4 tak pro mě ztratilo onu urychlovací funkci, protože 3 klávesy jednou rukou nezmáčknu. Nejde o nedostatek tabletu, jde o jeho vlastnost. Sám nejsem s to říci, zda-li bych si na klávesnici zvykl, či nikoliv. Rozhodně se vymyká. Po 14 dnech používání jsem také zaznamenal, že se kraje touchpadu otiskují do krycí fólie na displeji, při delším používání to bude jistě patrnější.

  Od 5Mpixelového fotoaparátu na zadní straně jsem měl vyšší očekávání, přední neřeším. Bohužel kvalita není vůbec lepší, naopak často měl problém zaostřit a aplikace navíc „padala“.  Celkově řečeno na to byly asi lépe zbylé tablety s 2 Mpixely. Snad do budoucna výrobce opraví software, v současném stavu bych jej s nadsázkou označil za skoro nepoužitelný. Tuto funkci, věřím, většina uživatelů chápe jako doplňkovou. HP x2 fotoaparát nemá vzadu vůbec.

  Fotky zblízka se celkem povedly, na dálku tablet ostří hůř.

  Obnovu systému řeší čínský výrobce obdobně jako konkurence přímo ve Windows 10, svoji práci odvede a nemusíte se bát o ztrátu dat. Reproduktory hrají průměrně, srovnatelně s konkurencí.

   

  32 GB nebo 64 GB, s diskem nebo bez?

  To budou jistě otázky, které si položí nejeden potencionální kupec. Pokud jde o kapacitu eMMC úložiště, vězte, že menší úložiště stačí většině uživatelů pro pohodlný chod Windows. Já řadu měsíců funguji na 16 GB a lze to, proto nevidím ve 32 GB problém.

  Autor: Master isolated images, FreeDigitalPhotos.net Cenový rozdíl u HP činí na oficiálním eshopu slušných 600 Kč u Lenova se na internetu pohybuje kolem 1 000 Kč. Za tyto peníze bez problémů pořídíte značkovou 64GB mikro SDXC kartu, o 32GB verzi nemluvě. Proto bych preference nechal na vás, byť osobně bych se levnější variantě nebránil (zejména u Lenova). Pokud toužíte po kvalitním hybridním tabletu, ale na cenu hledíte...

  U HP můžete volit i model s v klávesnici vestavěným mechanickým diskem 500 GB za baťovských 9 990 Kč. To je sice krásné, ale uvědomte si, že jde o příplatek 2 000 Kč – disk se totiž nabízí u 32GB verze. Za tuto sumu jistě vhodný externí disk vyšší kapacity seženete.

  Ano, nemáte jej přímo jako součást počítače. Ale je to opravdu taková prohra? Přijdete o řadu výhod – logicky soudím, že naroste hmotnost (byť na webu HP udává nižší), jistě se zkrátí výdrž a přijdete o nehlučný chod (každý mechanický disk vždy bude slyšet). Této volbě bych se osobně vyhnul, pokud bych k tomu neměl zásadní důvod. Pak bych se zamyslel, zda-li nekoupit spíše klasický notebook či nějaký model z rodiny Pavilionů x360.

   

  Tak dobří, jak si přejete? Snad.

  Oba tablety jsou kvalitní a dost dobré. Mně osobně pocitově oslovilo více Lenovo Miix 300 svojí „prostotou“. Na nic si nehraje, byť se za svoji výbavu stydět nemusí. Zkrátka se mi líbí i vzhledově (např. na něm chybí stříbrná „bradavice“ kolem fotoaparátu, jakou měl Umax) a nebránil bych se vůbec 32GB modelu. Tablet se lépe drží v rukou, navíc nemám telefon s použitelným  fotoaparátem, takže na tabletu se někdy hodí. Napájecí kabel s USB konektorem je sympaticky praktickou „blbůstkou“, která by u mě asi rozhodla. Navíc tu máme nemalý rozdíl v ceně.

  HP je jistě špičkou mezi tablety na trhu. Nic vyloženě závadného jsem na něm neshledal, je krásné, kvalitně zpracované (až na to vrzání), vše je dobré včetně reproduktorů, lze si doplatit prodloužení záruky. Máte na výběr několik barevných kombinací i typů výbav. Počítat ale musíte s vyšší cenou. Za exkluzivitu se platí.

  Hledám vhodné přirovnání například ve světě aut. Vezměte si třeba etalon mezi nižší třídou, Škodu Fabii. Pak by byli GoClever Insignia 1010 WIN či Asus Transformer T100TAF výběhovým modelem, Umax VisonBook 10Wi Plus přirovnám k Fabii poslední generace v základní výbavě, Lenovo Miix 300 představuje střední výbavový stupeň a HP Pavilion x2 v této metafoře reprezentuje tzv. „plnou palbu“. Všechny tyto vozy budou mít výkonově podobné tříválcové motory, poslední tři zcela totožnou pohonnou jednotku s maličko vyšším výkonem oproti předchůdci. Všechny majitele dovezou z místa A do místa B, ale v každém bude to svezení jiné.

  Pokud bych se měl rozhodnout, který z testovaných tabletů si zaslouží ocenění našeho webu, vybral bych Lenovo Ideapad Miix 300 právě díky nejlepšímu poměru ceny a výkonu. Má dostatek paměti, plné dva USB porty na klávesnici, dobrou výdrž baterie. Ve srovnání s podobným Umaxem 10Wi Plus navíc nabízí jednoduše inteligentně řešený napájecí kabel s USB portem, což usnadní nabíjení na cestách např. v automobilu, promyšlenou klávesnici a lepší uchycení k tabletu i 5Mpixelový fotoaparát. Ten bohužel špatně zaostřoval, což vnímám jako softwarový nedostatek.

   

  Aktuální cena Lenovo IdeaTab MiiX 80NR002TCK v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  Zápory Lenovo Miix 3Klady Lenovo Miix 3
  - 5Mpix fotoaparát neohromil+ Poměr cena/výkon
  - Touchpad se vytlačuje do ochranné folie LCD+ Kvalitní zpracování
   + 2 GB RAM, 64GB úložiště
   + Nabíjecí kabel s USB ve zdroji

   

  Aktuální cena HP Pavilion x2 10-n205 L2T17EA v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  Zápory HP x2Klady HP x2
  - Mírně „vrže“+ Elegantní a lehký
  - Mikro SD karta vykukuje+ Reproduktory B&O vpředu
   + 2 GB RAM, 64GB úložiště
   + Způsob a univerzálnost uchycení tabletu

   

  Za zapůjčení tabletů Lenovo Ideapad Miix 300 a HP Pavilion x2 10 děkujeme společnostem

   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  20 Komentáře

  1. Dobrý den, děkuji za recenzi. Rovnou se přiznám, že jsem na ni, oproti prvotnímu plánu, nepočkal a Lenovo mám již od včera doma, ceně 5500Kč za 64GB verzi v rámci Black Friday u TSBohemia nešlo odolat. Přesto jsem si ji se zájmem přečetl a jsem rád, že se potvrdil můj velice dobrý dojem z tohoto netbooku, který jsem za ten necelý den testování získal. Zatím jediné negativní vidím v povrchu tabletu, který je pogumovaný, velice příjemný na dotyk a velice náchylný na otisky prstů, které lze navíc jen těžko vyčistit. To asi potvrdíte. Jinak je vše zatím podle představ, aplikace, od prohlížeče, po Office, se spouští rychlostí blesku, až začínám závidět, moje stolní PC to takto rychle nezvládne (nevýhoda klasického disku). K uchycení klávesnice jsem byl lehce skeptický, když jsem viděl ty tenké pacičky, než jsem zjistil, že je kompletně kovové, mechanické poškození (ulomení) podle mého nehrozí, snad opravdu jen nějaké opotřebení časem, snad ne :-) Možná má jen zbytečně velkou vůli, tablet se v něm viklá dopředu a dozadu, ale to, při práci na stole, asi ničemu nevadí. Jen prosím o upřesnění, co je myšleno pod tím "otiskováním touchpadu", nic takového, zatím, nepozoruji, u mně je touchpad zanořen do těla klávesnice, nic, co by vystupovalo a tlačilo na displej tam není.

  2. Když kouknete na receniz GoCleveru, tak tam se hrany touchpadu poměrně jasně "vydřou" so ochranné folie - vyřešil jsem to novou folií většími gumamy na "dorazu".

   Podobného bych se bál i tedy, byť je noťený, že ta hrana se tam dříve či později objeví, zejména při častém přenášení, kdy je celý více namáhán a občas se na víko zatlačí apod.

   Cena 5 500 Kč za 64GB verzi je opravdu hodně pěkná, v tom Vás chápu, myslím, že jste neprohloupil, ani nebude třeba mikroSD karty. A když, tak skoro 100 GB či 128 GB, to je jiŽ luxusní kapacita.

   Mějte se, aŤ hezky slouží a pokdu někdy přispějete zkušenostmi po dlouhodobém užívání, budu jistě rád.

  3. Aha, vidím to. U toho Lenova, které mám doma, mi přijde, že to vytlačení ani není možné, při pohledu z boku se zdá, že se obrazovka vůbec klávesnice nedotýká, je tam, díky gumovým podpěrkám mezera. Ale budu to kontrolovat a prozatím také nesundám ochrannou fólii, jak mám ve zvyku, poškození skla displeje by mrzelo. Zkušenosti časem určitě napíšu, byť zprostředkované, jak jsem psal, je pro manželku k Vánocům, možná :-)

   Měl bych jeden dotaz, je možné nastavit, aby se noťas při odpojení od klávesnice automaticky přepnul do tablet módu (při psaní automaticky naskočila virtuální klávesnice) a při zapojení zase zpátky? Jakési nastavování tam je, ale nedaří se mi toto zprovoznit.

  4. Dobrý den,
   vytlačení se ani u mě neprojevilo hned, uvidíte, každopádně bych fólii nesundával, tím spíše, že u Lenova je nalepena úplně perfektně, že ani nejde skoro poznat. Na svém už mám druhou, bez ní ani ránu.

   Co se otisků týče, tak to tak prostě je (nevnímám to jako nedostatek už, ona lesklá piano black byla mnohem horší a otravnější), ale časem se to rošku "osahá", taky si zvyknete a není to tak tragické, při nejhorším se povrch lehce čistí lihem, tedy u svém to tak dělám - např. lepidlo od nálepek, jsem totiž nálepkový typ. :o)

   Pokud jde o mód tabletu, tak to jenom změní nabídku start na "metro", což není ono, naopak je to hůře ovladatelné. U Windows jsem neviděl a nepřišel na to, že by klávsnice sama vyjela (proto je u panelů jazyků ikona). Co je opravdu hloupé na Windows, že překrývá text, ne jako to dělá Android, že posune obraz a pod klávesnicí není nic. Takže s tímto Vám neporadím, prostě jsem si na to zvykl a tablet srejně moc nesundavám.

   Ale za ty peníze jsou to skvělá zařízení, když si vzpomenu, s čím jsem na vysoké operoval já a za jaké peníze... :o)))

  5. Dobrý den, přepínání do tablet módu jsem řešil právě z důvodu toho, že v něm vyjíždí virtuální klávesnice automaticky a není jí potřeba aktivovat v panelu nástrojů. Mezitím jsem dohledal, že s tímto má Lenovo problémy i u jiných svých konvertibilních notebooků, ve Windows 8 to lidem fungovalo, při přechodu na desítky se jim režim automaticky nepřepíná, předpokládá se, že chybí nějaký ovladač, snad se časem vyřeší. Nicméně v nastavení, v sekci Zařízení->psaní je možné poslední položkou nastavit automatické zobrazení virtuální klávesnice, v případě odpojení té skutečné. To je přesně to, čeho jsem chtěl dosáhnout, takže tablet mód již potřeba není, souhlasím, že moc praktický není.

  6. Ono to taky postrádá smysl, pokud tu klávesnici při používání nechcete, resp. nepotřebujete, tak jí odpojíte, proč se s ní zbytečně tahat.

  7. Já vidím smysl v tom, že nemusíte klávesnici odkládat (když ho vezete třeba na dovolenou celý - já ho vozím celý stále, klávesnice chrání obrazovku) nebo složitě vracet zpět do batohu, což může být otravné třeba v autobudech apod. Takto ho máte u sebe a stále v ruce a neřešíte, co s ní. Popř. ji můžete mít jako stojánek a nezavazí klávesnice vpředu. Lze bez toho žít, rozhodně to není nezbytné... Ale je to možnost...

  8. Kúpil som si MiiX 300-ku od Lenova...som nepríjemne šokovaný aký zlý kĺbový mechanizmus vytvorili!?! V hociktorej polohe zapne/vypne klávesnicu a je to hrozne otravné a časté. :-( LCD...IPS fajn, ale to podsvietenie! Na jednej strane strašne presvitá až do machuľe(je intenzívne)...hrôza. Možno to vyreklamujem....Síce ma vyšiel ako predvlani kupovaný menší brat MiiX 2 8" s BT klávesou t.j. 219€, ale ten nemal ani jeden spomínaný faux pas! :-/

  9. Dobrý den,
   vím o tom, upozorňoval jsem na to u Umaxu, Lenovo mě opravdu zlobilo o poznání méně, byť již z principu ten mechanismus není dobrý dle mého. Neváhal bych a reklamoval to, protože to umí být celkem otravné.

   Mechanismus je opravdu o dost horší, než byl u starších typů jako GoClever Insignia 1010 WIN (zde jsem zvědav na druhou generaci) či Asus Transformer, které jsem testoval dříve. Tam byla kovová "kolébka", která mě nezlobí ani skoro po roce. Hůře to možná vypadá, lépe to jistě drží. Navíc GoClevr má magnety, ty se neošoupou a nevylomí. Dobře je na tom také HP, tam to bylo též bez problémů a zvládli to i bez "kolébky".

   Hezký den, snad Vás recenze nemistifikovala... :(

  10. Mám za sebou asi týden testování a to co píšete o klávesnici tedy vůbec nepozoruji. Naopak mohu potvrdit to, co zaznělo v recenzi, musím se opravdu hodně snažit, aby k odpojení vůbec došlo, samovolně se mi to stalo pouze 2x a to v momentě, kdy jsem notebook pokládal a hodně naklonil, při práci nikdy. Je možné, že se vám do rukou dostal opravdu nějaký vadný kus, reklamace by měla vyřešit. Co se týče podsvícení, tak mohu potvrdit intenzivnější jas vlevo nahoře, ale upřímně, všiml jsem si toho až teď, kdy jste na to upozornil a já si nastavil černé pozadí a 100% jas, opět nic, co by mě jakkoliv rušilo při běžném používání. Opět možná špatný kus, nevím. Sám mám určité výhrady k použitým Windows 10, které by si rozhodně ještě nějaké to poladění zasloužili, ale k samotnému notebooku, zatím (ťuk, ťuk, ťuk) nic.

  11. Ahoj dnes mi taky prisel dimu tenhle stroj ale bohuzel taky pozoruji pri tmave obrazovce zvysene podsviceni v prave horni casti obrazovky. Myslite ze je to na reklamaci nebo se tim nemam zabyvat?

  12. Tak úplně rovnoměrné podsvícení bych u stroje této cenové kategorie neočekával, záleží jako moc Vás to ruší. Mně též svítí GoClever více při úplně tmavé obrazovce vlevo, ale během běźného užívání si toho prakticky nevšimnu. Navíc myslím, že někdo v diskusi už otom mluvil.

  13. Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat, zda je klávesnice u HP dostatečně velká na pohodlné psaní. Často píšu i delší texty, ale zároveň potřebuji lehký notebook s možností přeměny na tablet. Ta klávesnice mě trápí nejvíce. Jelikož řeším i cenu, tak po dražších konvertiblech o větší velikosti se dívat nemůžu. Děkuju za odpověď.

  14. Dobrý den,
   těžko radit. Nevím, na jak velké notebooky jste zvyklý. Já již léta pracuji na malých a neměl jsem problém ani s menší klávesnicí. Mně u HP přišla naprosto bezvadná, jistě z hlediska ergonomie i velikosti kláves, možná lepší než u Lenova. Pokud máte možnost, zkuste navštívit showroomy.

  15. Trápí mě pár věcí u tohoto Lenova. Vždy jsem používala klasické notebooky, tohle je můj první tablet a ještě "tableto-notebook".
   1-Naprosto netuším, jak udělat print screen...tlačítko, zkratky nevidím a aplikace na tablet nefungují...
   2-nemůžu přehodit ikony na miniatury...náhledy fotek nevidím
   3-touch-pad mi přijde takový nějak "ulítaný":D někdy nereaguje dost rychle, jak jsem zvyklá a někdy až moc...asi o zvyku
   4-nejde mi nákup ve Store...najedu na aplikaci, přihlásím se, pak vyjede šedá obrazovka a nic.
   5-pak kravinka vyměněného Z a Y na české klávesnici :D

   Většina z toho se asi týká spíše Windowsu 10, ale známý ho používají na PC a takové problémy nemají...tablet by měl fungovat téměř stejně, ne?
   První dva problémy bych potřebovala vyřešit. Nevíte, jak na to?

  16. Dobrý den.

   1) Doporučuji aplikaci Greenshot. http://getgreenshot.org/
   2) Pokud to nejde v klasickém nastavení, pak netuším.

   Máte pravdu, tablet funguje jako klasický notebook.
   Též bych to viděl jako softwarový problém. Mě zase na notebooku s 10 zlobí regulace jasu a nemohu to též vyřešit zatím, pomohla obnova systému, ale pak se to vrátilo, asi s nějakou aktualizací či tak... :( Vyzkoušela jste obnovu systému, možná půjde jen o nějaké nastavení špatně zvolené...

  17. Tak nakonec se to vyřešilo :D 1 mi přítel omylem vypbul v základním nastavení a 2 já slepá našla dole, tam bych tohle tlačítko teda nečekala :D

   Jinak, vyhovuje vám tento netbook? Vyzkoušel jste určitě mnoho přístrojů, budete jistě náročnější uživatel než já... ale mě samotné přijde hodně pomalý, co se týče internetu. Nemám v něm prakticky nic, bo je nový, ale webové stránky různého druhu mi pomalu najíždějí. I když Skype vypínám, když ho nepotřebuji.

  18. zatim muj novej lenovo má problemy s webovýmy stránkami pokaždé mě to podezdřívá z toho že tam je virus i když není a vadí my že tam nejde klasickej chrom

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?