Stream přináší Renesanci: celovečerní film online

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Digitální vysílání
  květen 07, 2008
  2× Komentováno
  Česká kopie video serveru YouTube – Stream.cz – není jen skladištěm rádoby vtipných amatérských videí, nekvalitních klipů nebo trapných snah o průnik na internet některých našich celebrit. Shlédnout tam nově můžete i celovečerní film a kupodivu docela povedený. Jde o snímek Renesance s českým dabingem a ve slušné kvalitě.
  Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. CSFD.cz hodnotí Renesanci na 71 %. Sledujte na: www.stream.cz

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Zrovna jsem to dokoukal a uz na me blika upoutavka v RSS ;)

   Nutno podotknout, ze alespon podle Marigold.cz jde o technologicke demo, Stream zkousi, jestli dokaze poustet celovecerni film v relativne vysokem rozliseni.

   O tom, co s tim budou nebo nebudou delat, lze zatim asi jen spekulovat. A taky podle toho nelze hned usuzovat, ze Stream prestane byt - "skladištěm rádoby vtipných amatérských videí, nekvalitních klipů nebo trapných snah o průnik na internet některých našich celebrit."

   O co jde a co potrebujete se dozvite zde: http://www.marigold.cz/item/otestujte-si-celovecerni-film-renesance-online

  2. Mně to video jelo nejprve ve větším rozlišení, ale když jsem se tam potom vrátil, bylo už zhruba jen poloviční. Nevím, zda to "přepnul" provozovatel, nebo se to přizpůsobilo mé aktuální rychlosti netu... Ale pořád kvalita celkem v pohodě.

   EDIT: tak se opravdu zdá, že rozlišení bylo zmenšeno. Pokus bylo zřejmě nutné optimalizovat :)

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu