Srovnání domácích tiskáren Canon, Epson a HP: Která vyjde nejlevněji?

 • placená inzerce
  Kategorie: Uživatelské recenze, Počítače
  Srp 14, 2019
  0× Komentováno
  domácí tiskárna

  Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

  Inkoustové tiskárny Canon

  Pokud sháníte základní, jednofunkční úspornou tiskárnu vhodnou i pro tisk fotografií, mohla by vám padnout do oka Canon Pixma G 1400. Tento model s plnitelnými zásobníky inkoustu pořídíte přibližně za 2700 Kč, přičemž sadu 4 náhradních velkokapacitních lahviček s inkoustem zakoupíte asi za 630 Kč.

  Vyšší třídu fotografických tiskáren zde zastupuje Canon Pixma iP 8750, se kterou můžete tisknout fotografie (ale i dokumenty) až do formátu A3. Do tohoto modelu, jehož cena se pohybuje na hranici 7500 Kč, budete potřebovat dohromady 6 náhradních cartridge, které vás v XL variantě vyjdou přibližně na 2600 Kč. Za originální cartridge Canon si v tomto případě sice připlatíte, ale je možné se poohlédnout po levnějších, kompatibilních barvách do tiskárny.

  Pro náročnější uživatele je určena i tiskárna Canon Pixma iX6850, kterou pořídíte za 4500 Kč. Stejně jako předchozí model umožňuje bezdrátové připojení a tisk až do formátu A3. Za sadu pěti originálních vysokokapacitních barev do tiskárny Canon v tomto případě zaplatíte cca 2200 Kč

  Inkoustové tiskárny Epson

  Nejlevnějším z vybraných modelů této značky je kompaktní jednoúčelová tiskárna Epson WorkForce WF-2010W, která se pyšní bezdrátovým připojením přes Wi-Fi a rychleschnoucím inkoustem odolným vůči rozmazání. Je však nutné počítat s tím, že za náhradní cartridge zaplatíte zhruba stejnou částku, jako za tiskárnu samotnou. Sadu náplní zakoupíte za 1800 Kč, přičemž za novou tiskárnu zaplatíte přibližně 2000 Kč.

  Pro náročnější domácnosti a domácí kanceláře je vhodná rychlá a úsporná tiskárna Epson WorkForce WF-5110DW, kterou zakoupíte za cenu kolem 4000 Kč, což je i přibližná cena vysokokapacitních originálních barev do tiskárny Epson. Tento model disponuje možností automatického oboustranného tisku a bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

  Pro profesionální fotografy i nadšence je určena úsporná tiskárna s tankovým systémem Epson EcoTank L 805, která k tisku využívá 6 barev inkoustu. Do této tiskárny je inkoust doplňován z vysokokapacitních lahviček, které mají dle výrobce vystačit až na 1800 fotografií. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 7000 Kč a náhradní sada lahviček s inkousty je k dostání za 1550 kč.

  Inkoustové tiskárny HP

  Základní model HP Officejet Pro 8218 uživatelům nabízí za cenu přibližně 4500 Kč bezdrátové připojení přes Wi-Fi a možnost oboustranného tisku. Je zde však nutné počítat s vyšší cenou spotřebního materiálu. Originální cartridge do tiskárny HP vás v tomto případě budou stát téměř 3500 Kč.

  Pro náročnější domácnosti a menší firmy je určena rychlá tiskárna HP Officejet Pro 251 dw s velkým zásobníkem papíru, možností bezdrátového připojení a mobilního tisku. Pro tuto tiskárnu najdete využití v domácí kanceláři, nebo pokud potřebujete tisknout větší množství dokumentů a případně i fotografie. Sadu všech čtyřech originálních cartridge zakoupíte za asi 3100 Kč.

  Vychytávkou od HP je termosublimační kapesní tiskárna HP Sprocket Z3Z93A za přibližně 3000 Kč, která je určena výhradně k tisku fotografií. Do této tiskárny nepotřebujete inkoust – vystačíte si se speciálním fotopapírem. Cena jedné fotografie vytištěné s touto tiskárnou se pohybuje kolem 13 Kč/ks.

  U většiny zmíněných modelů tiskáren můžete náklady na tisk snížit použitím kompatibilních barev do tiskáren. Před samotnou koupí tiskárny tudíž doporučujeme ověřovat nejen cenu tiskárny a originálních náplní, ale také to, zda se do ní vyrábí i náplně kompatibilní a jaká je jejich cena.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?