Sony NAS-Z200iR a CMT-Z100iR: inspirace u SqueezeBoxu?

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, Přehrávače a rekordéry
  Črv 03, 2009
  0× Komentováno

  Hledáte stylový hudební systém, který bude více než jen dokem pro iPod? Společnost Sony představuje novou řadu multifunkčních kompaktních audio systémů NAS-Z200iR a CMT-Z100iR. Nechybí jim dokovací stanice pro iPod, štěrbinová CD mechanika, USB port, možnost streamování hudby z PC (NAS-Z200iR) a integrované AM/FM rádio.

  Podobné řešení, které jsme testovali: Logitech Squeezebox Duet: když hudba zazní domem

   

  NAS-Z200iR – streamování hudby z PC a intuitivní dálkové ovládání

  Klíčem k ničím nerušenému poslechu je možnost snadného sdílení a přístupu k hudebním albům. Systém NAS-Z200iR nabízí Wi-Fi konektivitu s certifikací DLNA. Zařízení se stejnou certifikací si tak mohou mezi sebou snadno bezdrátově přenášet data.

   

  Ke své hudbě v počítači se díky tomu dostanete z pohodlí pohovky nebo postele a budete si ji moci jednoduše přehrát na novém audio stystému Z200iR. Ať hledáte rádiové stanice, nebo vybíráte skladby z počítače či přehrávače iPod, velký 3,5palcový LCD displej dálkového ovladače a přívětivé uživatelské rozhraní vám ještě více zpříjemní poslech. Na ovladači můžete také jednoduše vybírat hudbu z přehrávače iPod podle interpreta, alba, názvu skladby nebo roku. Baterie je nabíjecí a barevný displej svítí, pouze když s ovladačem pracujete.

  Audio systém od Sony automaticky nabízí potřebnou flexibilitu pro přehrávání zvuku z různých zdrojů díky vestavěnému CD přehrávači, připojení Walkman nebo jiného přehrávače přes USB a Audio-in portu. Elegantní konstrukce systému Z200iR ukrývá i CD mechaniku, která dokáže přehrát jak audio CD, tak CD-R/RW disky se skladbami ve formátu MP3. A pokud si po ránu rádi poslechnete rádio, máte k dispozici také AM/FM radio tuner.

  Pod minimalistickým designem systému NAS-Z200iR se neskrývá pouze množství funkcí, ale také nezanedbatelný zvukový výkon jehož výrazné basy zajistí dvojice neodymiových magnetů.

  CMT-Z100iR – jednoduché řešení pro fanoušky hi-fi

  Dalším elegantním mini systémem je model CMT-Z100iR, který se vedle lesklé černé nabízí i v bílém provedení.

  Mezi jeho funkce patří schopnost přehrávání z iPodu, CD nebo USB. Nechybí také AM/FM tuner, konektor Audio-in port, 20 W x 2 reproduktory, dálkové ovládání a velký displej, který ukazuje čas a zvolenou funkci.

  Model CMT-Z100iR bude k dostání v červenci a NAS-Z200iR přijde do obchodů v polovině září. Cena zatím není stanovena, očekáváme ji kolem 4000 korun za model Z100iR.
   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.