Pátek , 26. 04. 2024

Oto

Nový Sigmatek na cesty

06. 04. 2007


Před nějakým časem byl v segmentu levných přenosných DVD přehrávačů velmi populární Sigmatek PDX-1000 a 1100. S delší odmlkou se nyní objevil jeho nástupce PDX-1200. Základními vlastnostmi nijak nevybočuje z průměru, snaží se však prosadit hlavně kvalitním firmware.

Nový Sigmatek PDX-1200 se oblékl do aktuálně populárního černého kabátu, takže je velmi podobný nedávno testovanému Biosteku PDX-950U. Je však poněkud kulatější a postrádá oproti němu USB a čtečku karet. Je také o něco levnější.

Tento zkladní cestovatel je vybaven tradičně sedmipalcovým TFT displejem s rozlišením 440×234 bodů a Sigmatek mu dal do vínku kvalitní D/A převodníky (12bit/108MHz pro obraz a 96KHz/24bit pro zvuk), což by se mělo odrazit na kvalitě výsledného přehrávání. Podporovány jsou všechny běžné formáty od DVD-Video, přes DivX až po MP3 a JPEG. Na první pohled opravdu opět miliontá variace na stejné téma levného přehrávače na cesty.

Český dovozce Acomp však jeho možnosti posunul za hranici běžně prodávaných přístrojů hlavně po softwarové stránce. Jak je u jejich výrobků zvykem, vytvářejí pro svoje produkty firmware s plnou českou lokalizací, tedy OSD menu, znaky v názvech souborů a titulky DivX. Díky tomu, že je v přístroji výborný mediální čip Mediatek 1389, mohli zajít ještě dál a doprogramovat další užitečné funkce hlavně co se týče nastavení DivX titulků (ty podporuje formátů srt, sub, smi, ssa, a txt). Měnit lze font, barvu, podkres i pozici titulků na obrazovce. Takové vlastnosti zatím byly obvyklé jen u hrstky stolních přehrávačů (hlavně Yamada 6700 a 6800).

Škoda, že ve výbavě není USB a čtečka, jinak by tento model mohl určitě převálcovat i Biosteka, ale cenou okolo 3700Kč s DPH by mohl na trhu zabodovat. Brzy si ho půjčíme do redakčního testu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Nepřehlédněte

Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek