Samsung LE32A756: FullHD mazel od SAMSUNGU

 • Lukáš Müller
  Kategorie: Recenze, Televizory - projektory
  Bře 18, 2009
  2× Komentováno

  Na podzim, kdy Samsung vypustil na český trh novou sedmičkovou řadu, jsem byl zrovna v situaci, kdy můj obývák nutně potřeboval nějaké nové okno do světa digitálních snů. Po několika měsíčním bádání za nejvhodnější LCD televizí nakonec vyhrál Samsung LE32A756.

  Co nám krasavec nabídne?

  K jedinečnému obrazovému zážitku dopomáhají 32A756 nejnovější technologie v oblasti LCD. Displej poskytuje skvělý obraz v širokoúhlém rozlišení 1920 x 1080 bodů, extrémní dynamický kontrast 70000:1, je zárukou brilantních barev a ostrých detailů i v tmavých scénách. Pozorovací úhly displeje 178°/178° v horizontální/vertikální rovině jsou dostatečné i pro náročnější obecenstvo, nicméně dnes už zcela běžné. Vylepšená technologie Ultra Clear Panel přináší výbornou průzračnost a s dokonale černým panelem zabrání nepříjemným odrazům okolního světa. Spolu se zesíleným kontrastním poměrem zůstává obraz viditelný i v nejjasnějším prostředí.

        

  Samsung LE32A656                            Samsung LE32A756

  Další užitečnou technologii, kterou Samsung nabízí je DNIe PRO, které výrazně vylepšuje kontrast, detaily, barvy a pohyb zdůrazňující síly technologií 1080p Full HD. Poslední důležitá technologie je Movie Plus, která odstraňuje chvění pohybu. Výpočte faktor pohybu přicházejícího videosignálu a interpoluje odpovídající nový snímek, česky řečeno neopakuje stejný snímek pro vytvoření obrazu, ale místo toho zvyšuje počet snímků inteligentním odhadem pozice pohybujícího se objektu, a vytváří další snímky založeny na tomto odhadu.

  Nejen technologie, ale i design prošel proměnou

  Samsung upustil od zaoblených křivek řady 6 a zaměřil se na ostré a přitažlivé křivky, které novým řadám náramně sluší. Podstavec předešlých sérií byl plastový, nyní je skleněný a mnohem stabilnější. Nový podstavec je oku příjemnější, ale bohužel je o to méně praktický pro hospodyňky. Otáčení televize jak ve vertikální, tak v horizontální poloze je nemožné. Lesklý rám televize neprospívá údržbě a méně příjemným odlesků okolí. I přesto je design od Samsungu velmi elegantní a nadčasový. Na první pohled se vzhledem odlišuje od ostatních značek.

       
  Plastový podstavec LE32A656         Skleněný podstavec LE32A756

  Nekompromisní počet vstupů a výstupů

  LCD televizor obsahuje opravdu velké množství vstupů a výstupů. Nesetkal jsem se s tím, že by televizor nepodporoval nějaký typ zapojení. Na levé boční straně najdete 1x CI slot (pro DVB-T), 1x USB 2.0 s podporou WISELINK Pro, kde bez problémů připojíte flash disk (naformátovaný na FAT32), fotoaparát nebo mp3 přehrávač, 1x HDMI s možnosti připojení Anynet+(HDMI-CEC)-díky implementaci CEC protokolu do HDMI standartu je umožněn přenos signálů mezi různými komponenty, což je výhodou pro ovládání různých zařízení (značky Samsung) jedním ovladačem, 1x kompozitní AV, 1x S-video a 1x výstup jack 3.5 na sluchátka. Zadní strana je doslova zaplněna vstupy a výstupy, najdeme zde: 3x HDMI, 1x PC vstup (D-sub), 1x Komponentní (Y/Pb/Pr), 1x RF vstup, 1x Optický zvukový výstup, 1x Audio výstup L/R, 2x SCART, 1x RS232C (pouze Servis).


  Levá boční a zadní strana přístroje skrývá množství vstupů i výstupů

  Pozornost si zaslouží dálkové ovládání, které má velmi užitečnou funkci, a to podsvícení jednotlivých tlačítek. Myslím, že Samsung co se týče hardwarové výbavy nezahálel, ale musím mu vytknout nedotažený software, přepínání mezi jednotlivými vstupy je pomalé a nepraktické. Od velikosti 40“ je tento problém již vyřešen, i celé menu je v novém kabátě.  

  Jak je na tom menu a nastavení …

  Bohužel velkým zklamáním je, že Samsung zůstal u stejného menu a nastavení jako u řady 6. Nového designu se dočkáte až od 40“ úhlopříčky. Stejné je to i s podporou HDTV tuneru MPEG4 v DVB-T vysílání a funkcí InfoLive se kterou se k vám do televize pomocí Ethernetového připojení a RSS kanálu dostanou aktuální zprávy, informace o akciovém trhu a aktuálním počasí. Jistému zklamání se nevyhnula ani kvalita zvuku, kde mi chybí integrovaný subwoofer jako u LE40A756 a vyšších.


  Design menu u 32A756 vychází předchozí řady

  Závěrem

  Samsung 32A756 je velmi povedený kousek. Oproti LCD televizoru LE32A656 se obrazově výrazně polepšil a dokázal, že LCD panely od SAMSUNGU jsou ve výborné kvalitě. Také zobrazení černé barvy se podstatně zlepšilo a mohu potvrdit, že černá je opravdu černá! Nicméně jsem čekal od 7 řady mnohem víc už u úhlopříčky 32“. Bohužel většinu svých novinek a inovovaných technologií zařadili v této řadě až od dražšího modelu LE40A756.

  Plusy

  Mínusy

  + pěkný design

  nemá HDTV tuner MPEG4

  + dostatek konektorů

  nové technologie až od 40“

  + zobrazení černé barvy

   

  + vysoký kontrast

   

   

  Technické parametry:

  Video
  Úhlopříčka obrazovky
  32"
  Rozlišení
  1.920 x 1.080
  Dynamický kontrastní poměr
  70.000:1
  HD Ready
  Ano
  IDTV
  Ano
  Movie Plus
  Ano
  1080 24p Real Movie
  Ano
  Audio
  Systém zvukových efektů
  SRS Trusurround XT
  Zvukový výstup (RMS)
  2 x 10 W
  Typ stereo
  A2 / NiCAM
  Basový reproduktor
  Ne
  Vstup & výstup (na boku)
  HDMI
  1,3
  Kompozitní (AV)
  1
  S-Video
  1
  Sluchátka
  1
  Vstup & výstup (vzadu)
  HDMI
  3
  Kompozitní (AV)
  Ne
  S-Video
  Ne
  PC vstup (D-sub)
  1
  Komponentní (Y/Pb/Pr)
  1
  RF vstup
  1
  Sluchátka
  Ne
  Výstup pro video monitor, L/R
  Ne (jen zvuk)
  Optický zvukový výstup
  1
  RS232C (pouze Servis)
  1
  SCART
  2
  Skříň
  Barva
  Křišťálový design (rubínově černá)
  Funkce
  Obraz v obraze (PIP)
  1 tuner
  Časovač vypnutí
  Ano
  Hodiny & zap./vyp. časovač
  Ano
  Automatické vypnutí
  Ano
  Movie Plus
  Ano
  Teletext(TTXT)
  TTX Level 2,5
  Obsah knihovny
  Ne
  Režim Zábava
  Ano
  Systém
  Systém barev
  EU Multi
  Napájení
  220 V
  Rozměry
  Rozměr (ŠxVxH) s podstavcem
  826 x 252 x 585 mm
  Rozměr (ŠxVxH) bez podstavce
  826 x 81 x 528 mm
  Rozměr balení (ŠxVxH)
  912 x 188 x 746 mm
  Hmotnost
  Hmotnost s podstavcem
  13,8 kg
  Hmotnost bez podstavce
  11,6 kg
  Hmotnost balení
  18,4 kg
  Napájení
  Spotřeba v běžném režimu
  200 W
  Spotřeba v pohotovostním režimu
  < 1 W
  Eco značka
  Ano
  Příslušenství
  Síťový kabel
  Ano
  Dálkové ovládání
  TM98A
  Baterie
  Ano
  Série
  Série
  Série 7

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Když jsem toto LCD viděl poprvé vloni na podzim v obchodě, moc se mi líbila a mezi ostatními jdoucími asi dvaceti televizory byla opravdu hvězdou. To jsem ještě netušil, že ji za několik týdnů na to budu mít, jako výhru v jedné soutěži. Jsem s ní moc spokojený, obraz nádherný, zvuk poněkud horší, ale jde si s ním trošku pohrát a pak je dobrý. Vřele doporučuji.

  2. Mnoho "kurvítek" pro nastavení barev-stále mám dojem,že obraz může být ještě lepší a ladím a ladím!!! Spotřeba přesahuje 200W !!! To je přínos ekologů pro šetření kapsy i naší planety??? :-(

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.