Samsung je v současnosti jednou z nejúspěšnějších firem. Jak to celé začalo?

 • placená inzerce
  Kategorie: ,
  Dub 28, 2019
  0× Komentováno

  Samsung je jihokorejská společnost, kterou dnes známe jako jednu z největších světových výrobních firem. Specializuje se na výrobu široké škály spotřební a průmyslové elektroniky. Nikoho tak nepřekvapí, že přístroje této značky vidíme téměř všude. Mikrovlnky, pračky, televizory či smartphony… Samsung produkuje přibližně pětinu celkového vývozu Jižní Koreje.


  Společnost začala jako výrobce domácích nudlí

  Zapomeňte na Samsung, jak ho známe dnes. Tato společnost vznikla 1. března 1938 jako obchod s lokálními potravinami, z nichž se nejvíce proslavily jejich domácí nudle. Lee Byung-Chull zahájil svou podnikatelskou činnost v Koreji a potraviny vyvážel do Číny a jejích provincií.

  Zdroj: Flickr.com

  Později svůj sortiment rozšířil také o textil a otevřel největší mlýn na vlnu v Koreji. Taky byste chtěli pracovní tričko se značkou Samsung? Tento široký záběr výroby měl své důvody. Na industrializaci se zaměřil s cílem pomoci své zemi při přestavbě po válce, aby tamní trh ochránil před konkurencí a poskytl mu jednoduché financování.

  Od textilie k elektronice

  K rychlému rozšiřování technologických podniků Samsungu došlo až koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let. Společnost Samsung Data System (známá také jako Samsung SDS) pomohla mateřské společnosti stát se lídrem v oblasti služeb informačních technologií. Pak vše nabralo rychlý spád. Původně maličká firma vystřelila na výsluní raketovou rychlostí.

  Vybudování dvou výzkumných a vývojových ústavů rozšířilo technologickou linii společnosti o elektroniku, telekomunikace, přístroje v letectví a nanotechnologie.

  Zdroj: flickr.com

  Rok 2009 se stal pro firmu významným milníkem. Došlo tehdy k zrodu série smartphonů Samsung Galaxy, která se zakrátko stala nejen nejoblíbenějším produktem společnosti, ale dostala se na seznam s celoročně nejprodávanějšími smartphony na světě.


  Pár zajímavostí, které překvapí nejednoho IT nadšence

  Dnes Samsung zastřešuje přibližně 80 různých zaměření. Po této informaci snad už nikoho nepřekvapí, že i Burj Khalifa, nejvyšší budova světa a dominanta Dubaje, byla postavena stavební divizí společnosti Samsung.

  Samsung je také v současnosti jedním z největších vývozců elektroniky na světě. Rozloha jejích přístavů proto zabírá plochu přes 1,2 milionů kilometrů čtverečních. A co se týče zaměstnanců, těch má po celém světě skoro 370 000.

  Zdroj: Pxhere.com

  V roce 2011 se stal Samsung společností, která vyrábí nejvíce smartphonů na trhu, a nadále zůstává jedničkou v jejich prodeji. Kromě toho si však firma dává záležet i na ochraně svých zařízení, proto neustále inovuje své obaly na mobil Samsung. Kromě toho si také drží prvenství v prodeji televizorů.

 • Poradna

 • Tipy na výhodný nákup


  běžná cena: 11 499 Kč


  výhodná koupě: 7 752 Kč


 • Komerční odkazy

  Podpořte web DigiLidi: 
  nákupem na ALZA.cz
  vyhledáním nejlepší ceny na Heureka.cz
  nákupem v Číně

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce


 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.