Reproduktory Logitech Z-2300 THX

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Uživatelské recenze, Repro, sluchátka
  Srp 06, 2007
  36× Komentováno

  Po čase tu máme další uživatelskou recenzi , tentokrát od našeho čtenáře Jiřího Korduláka. Podíváme se v ní na nejvýkonnější 2.1 reproduktory od Logitechu, model Z-2300 THX. I když jsou primárně určeny pro připojení k počítači, kvalita jejich reprodukce neodolatelně svádí také k dunivému ozvučení sytému domácího kina.

  Provedení

  Logitech Z-2300 se můžou pochlubit precizním dílenským zpracování. To si hlavně uvědomíte při vyšších hlasitostech, kdy se neozývá žádné drnčení ani jiné projevy rezonance reprosoustavy. Zato v okolí vám bude drnčet veškerý nábytek v místnosti. Mně rezonují i okenní tabulky ;) Satelity jsou vyrobeny z plastu, ale na pohled působí velice pěkně a subwoofer je z 12mm tlusté dřevotřísky. Celá sestava je sladěna do barev černá a stříbrná.

  Pohledný 2.1 set od Logitechu

  Satelity

  Satelity se chlubí rozměry 172 x 90 x 152 mm a výkonem 40W (na kanál) při impedanci 8Ω. Z běžného pohledu na nich neuvidíte nic zajímavého. Měniče jsou schovány za černou průzvučnou tkaninou a na každém satelitu dole se ukazuje logo Logitech s certifikací THX. Zadní stěna satelitů je černá. Zbytek satelitu je stříbrný. Ze spod je třemi šroubky přidělán podstavec, který pěkně ladí k bednám. Celkově to působí, jako kdyby byl k nim připevněn napevno. Po sejmutí černé tkaniny se vám ukáže měnič a nad ním otvor bassreflexu. Že by satelity hrály basy?

  Satelity klamou svým subtilním tělem

  O basech se mluvit nedá, jsou to spíše slabé středy. Satelity jsou osazeny 2,5“ (64mm) reproduktory s fázovými kalotami z leštěného hliníku pro věrnější přednes hudby. A ten je opravdu věrný. Proto také tato reprosoustava obdržela certifikát THX. Ve spodní částí reproduktoru se opět nachází logo Logitechu a logo certifikace THX. Celý satelit je lehce zkosen směrem dozadu. Má velice malou hmotnost a při velké hlasitosti se ani nehne. Subwoofer: Subwoofer na rozdíl od jiných reprosoustav trochu více zmohutněl. Jeho rozměry jsou 280 x 280 x 380 mm a hmotnost je něco přes 11kg. Pro lepší představu je vysoký zhruba jako dva CD obaly. Jak už zde bylo zmíněno, tak je vyroben z 12mm tlusté dřevotřísky. Vysokou kvalitu provedení ukazuje i počet šroubů na zadní straně subwooferu. Tam je 42 šroubků. Celá „bedna“ kromě čelní strany je černá. Čelní strana je pro lepší barevné sladění stříbrná. Tentokrát začneme zadní stranou. Tam vyčnívá pasivní chladič, který se při vyšších hlasitostech dokáže pěkně zahřát. Dále tam jsou umístěny prvky pro připojení dvou satelitů (pravý a levý), připojení k proudu, připojení dálkového ovladače a hlavní vypínač.

  Podle snímku si snadno uděláte představu o rozměru subwooferu

  Na levém boku je dosti velký otvor 6-ti pásmového bassreflexu a to nejhlavnější je na přední stěně. Tam se ukrývá „srdce“ všech nižších tónů. Reproduktor o průměru 20,3cm (8“) se chlubí výkonem 120W při impedanci 8Ω. Ve středu reproduktoru se opět ukazuje tentokrát už jenom logo Logitechu. Jak je již patrné z rozměrů, tak celý subwoofer má téměř krychlový tvar a těžko jde někam schovat. Kdo by ale takovou krásu schovával?

  Dálkový ovladač SoundTouch

  Celkem praktický dálkový ovladač ale bohužel na kabelu. Vrchní strana je opět stříbrná a zbytek černý. Ani jako na ostatních částech reprosoustavy, tak ani tady nesmí chybět logo Logitechu. Na DO se nachází výstup na sluchátka, dva otočné ovladače. Jeden je na ovládání celkové hlasitosti a druhý na ovládání hlasitosti basů. Dále je na něm tlačítko on/off a kontrolka napájení. Ta má celkem neobvyklou barvu. Svítí totiž modře a k barevnému sladění se hodí víc, něž kdyby byla zelená či červená. DO se připojuje mezi zdroj zvuku a bedny.

  Dálkový ovladač žel spojen "pupeční šňůrou" se subwooferem

  A jak hrají?

  Při reprodukci hudby musím jen chválit. Nebylo slyšet žádných nežádoucích zvuků (z beden, nepočítám rezonující nábytek). Silné linoucí se basy v doprovodu opravdu čistých výšek. Kdejaká stereo reprosoustava i z těch vyšších tříd se může stydět za svůj přednes vyšších tónů oproti Z-2300. Velké mínus jsou středy. Ty by mohly být silnější a basy naopak trochu slabší ale jdou ztlumit. U filmů nadšení přetrvává. Hodně záleží na kvalitě filmu protože ta se tady hodně projeví. Při správné kvalitě je všechno v pořádku. Ovšem prostorový zvuk to není :( Pořád je to jen stereo a to když sedíte přesně mezi pravým a levým satelitem. Jinak není, co vytknout. No a při hrách se mi zdá, jako by byl zeslabený subwoofer. U hudby se z něj linou mohutné dunivé basy a u her nic? Vina ale není na straně reproduktorů ale na nastavení zvukové karty. Po delším „šťourání“ ve zvukové kartě bylo opět vše v naprostém pořádku.

  Závěr

  V konečném důsledku mi přijde škoda, že se tyto bedny řadí mezi repro k PC. Protože by v pohodě dokázali konkurovat i ve vyšších třídách. Celá reprosoustava je velmi kvalitně zpracovaná a proto podává velmi vysoký výkon. Ten podává i díky 200W zesilovači. (120W na subwoofer a 2× 40W na satelity). Špičkový výkon je 400W. S těmito Logitechy zažijete spoustu nových zážitků při poznávání nadstandardního zvuku ovšem můžete zažít i stížnosti ze strany sousedů. Reprosoustavu v žádném případě nedoporučuji do paneláků. Tam by vám byla asi úplně k ničemu. Proto, když uvidíte inzerát, že někdo prodává tyto Logitechy a důvodem je, že je nevyužije, tak mu klidně věřte a nemyslete si, že jde o mizernou reprosoustavu. Ovšem mizerný kousek se může vyskytnout ale od čeho je záruka? ;) Tuto reprosoustavu jsem porovnával s Genius SW-HF 5.1 5000 a souboj byl velice vyrovnaný. V podání zvuku měla trochu navrch SW-HF 5.1 5000 díky svému prostorovému zvuku. Po vypojení zadních reproduktorů byla ale jasně lepší Z-2300. Hlavně při extrémních hlasitostech se Z-2300 projevila lépe. Sám osobně tyto bedny řadím k tomu nejlepšímu v 2.1 PC soustavách. Při porovnání s už pár let starou reprosoustavu Genius SW-5.1 Value byla ve všech směrech lepší Z-2300. SW-5.1 Value má totiž velmi malý výkon (15W subwoofer a 5×5W satelity a střed), o dílenském zpracování radši ani nemluvit a ani prostorový zvuk jí taky moc nepomohl. Ten se rovnal tomu, co šlo z Z-2300 při WOW efektech. Z-2300 vám v pohodě ozvučí sál o ploše 10×12m (odzkoušeno) a není problém ozvučit i venkovní párty (také odzkoušeno). V místnosti zvuk hodně věrně napodobuje zvuk v kinosálech (hlavně dunivé basy). Proto od reprosoustavy v hodnotě cca 4000,- Kč dostanete fakt hodně. Jsou to sice jen bedničky k PC ale hrají stejně dobře, jako některé bedny, co se řadí do úplně jiných tříd.

  Specifikace: Celkový výkon: 200W RMS /400W P.M.P.O. Subwoofer: 120W; (8“) Satelity: 2× 40W ; (2,5“) Frekvenční rozsah: 35Hz - 20kHz Odstup signál/šum: >100dB (při frekvenci 1 kHz) Rozměry: Subwoofer: 280 x 280 x 380 mm Satelity: 172 x 90 x 152 mm Certifikace THX

  Plusy a mínusy
  + povedený design- velká hmotnost
  + zvuk- DO na kabelu
  + cena (porovnání zvuk/cena s jinými repro)

  Autor článku: Jiří Kordulák

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  36 Komentáře

  1. ahoj koupil jsem si nedavno tuhle soustavu i kdyz uz je trochu ´dele na trhu a kam se na ne hrabou genius 5000!! ty jsem si koupil asi pred rokem a neco je to silenej smejd, v bedne se tvori stojaty vlny takze po rockovem narezu(a nejen rocku¨) se zacne ozyvat misto bassu duneni jak kdyz startuje jumbo 747 .Nebo jejich specialitka je ze se zniceho nic vybudu basak jak kr***va a do nocni ho ticha se najednou ozve BUM takze se musim prebalit a znovu uspat pulku panelaku:)) ale je to recenze na vyborne z-2300a mohu je jen doporucit a co we tyce genius tak stema sem jednou provzdy skoncil ...

  2. Zdravím, taky zrovna nemám Geniusy moc v oblibě - co se týče reprodukce zvuku. Ale něco ti poradím s těma 5000. Zkus přenastavit zvukovku popř. tam dát lepší. Moje první reprosoustava byla taktéž od Geniusu a nic moc. Po nastavení zvukovky to bylo ale o dost lepší. Tím se ale nezastávám beden od Geniusu. Pro hodně kvalitní zvuk doporučuji Logitechy! Hrajou fakt pořádně. Ještě bych rád vyzkoušel Logitech Z-5500, THX ale to až časem.

  3. tie Logitech Z-5500, ma kamos doma je to fakt pecka keby som mal nato prachy tak si ich kupim teras som si obiednal LOGITEC Z-2300 ale mam len integrovanu zvukovku dufam ze to bude zatial stacit lebo nechcem investovat di pc chcem si kupit nove dufam ze to bude aj na tej integrovanej stat zato

  4. Logitech Z-5500THX ,nejlepší přednes co jsem za život slyšel a to ješte je připojený na DVD za 800kč ,takže ví te jak :-) 505RMS je fakt dost a i víc jak u některych jiných značek co se chlubí z 1000W.

  5. Zdravím, mam taky Z 2300 a jsem s nimi na výsost spokojen. Doporučuji do nich pustit od Alphaville Some People. Mam basy mirne pod stredem, zesilil jsem a objevil ses stejny problem jako mate vy. Plovouci podlaha, auticka v policce vsechny zacalo drncit :D Vse jsem vyresil a problem pretrval zvlastne u hodne velkejch disco narezu... Potom jsem si vsiml, ze mam ve strope uvolnenou bodovku. Ohulil jsem to, srovnal bodovky a problem byl vyresen

  6. Je to opravdu použitelný jako repro k domácímu kinu? Nechybí tomu středovej reproduktor? A jakým kabelem se to vlastně napojí k receiveru?

  7. Použitelné to je, ale pokud máte prostor, lepší bude zvolit nějakou 5.1 sestavu s THX certifikací od téhož výrobce. Připojovat to na receiver navíc není nutné, zesilovač mají tyto soustavy integrovaný. Jde prostě o velmi levnou variantu při budování domácího kina.

  8. Satelity se můžou používat bez textilní mřížky. Jestli Vám jde jen o zvuk, je lepší nechat tam mřížku. Sama má na zvuk minimální vliv a mřížky se jen někde toulají a časem se zatoulají (ztratí). Mřížky satelitů lze sundat jednouduše. Co se týče nachylnosti na prach, tak je jasné, že nějaké to smítko na měniče dopadne. Na zvuk to ale vliv nemá (pokud teda vrstva prachu nebude až moc velká). Spousta lidí ihned po zakoupení Z-2300 mřížky sundá jen kvůli vzhledu. V tomto případě doporučuji jednou za čas nějakou jemnou prachovkou měniče očistit. Přeji mnoho hodin příjemného poslouchání... :)

  9. Je to jako obvykle jen o penězích - integrované zvukovky jsou "za ty prachy", neboli zadarmo, zcela dostačující. Občas se sice stane, že šumí, nebo chytají pazvuky od el. součástek ve skříni, ale to není dneska až tak časté.

   A kdo má peníze navíc, nebo prostě chce lepší zvuk, odstup signál-šum, chce to připojit k lepším reproduktorům atp., sáhne do peněženky a vytáhne minimálně 2 tisíce. Karty pod dva tisíce nestojí za to. Za úvahu ještě stojí podívat se po starších Audigy 2 nebo Audigy 4 plnohodnotných kartách, které jsou slušné. To, co dnes prodává Creative pod zmiňované dva tisíce jsou hrozné šunty...

  10. Krucis pisek hyml hergot!!!! Ty jsou ale fakt upe super ten přednes Bassu hodnotím na 10z10
   tohle fakt nemá Genius 5000. Dostaly hned zátěžový test Dramy na plný pecky a full bass panove neuvěříte ti co máte vime o čem vedeme řeč Proste se mi začaly samy otevírat skříně v pokoji tak že jsem si hned musel vymyslet nějakou pojistku proti otevření! Zhrnutí reprobedny mám 2hodiny a nedám je z ruky!!!!

  11. No, já bych spíš napsal "Super zvuk?". Napsal bych to asi takhle. Pro běžnýho konzumenta, zvyklýho na chrchláčky, věžičky, all in one kina tahle Z-2300 asi nebude špatná volba. Nicméně nic to nemění na tom, že je to mrcha s vysoko dělenými, "pod dekou" hrajícími, zatlumenými satelity a na poměry PC krámů dost dobrým subwooferem. Takže basy - dobrý, nižší středy - ani náhodou, vyšší středy - tam už se něco děje, výšky - jakž takž. Možná nahradit satelity nějakýma 2-pásmovýma reprosoustavama s 5" basáčkem a nejradši 2" textilní kalotou (má měkčí zvuk, než např. plastová), ale v seriový konfiguraci je to podle mě na hudbu naprosto nepoužitelný. Prostě samý "duc duc bum" a pak někde vzadu šustění satelitů. A to i při minimální hlasitosti subwooferu...

  12. Dobrý den uvažiju o koupi tohoto repra ale našel jsem ještě Genius SW-5.1 Home Theater asi za stejnou cenu, má je bratranec a zvuk se mi zdá hodně dobrý tak bych chtěl poradit jestli je mezi nimi velký rozdíla jestli mám vzít Genius nebo tyhle Z-2300.děkuji Marek

  13. Přesně Vám neporadím, jestli Geniusy nebo Logitechy. Rozdíl je v tom, že Genius vám nabídne 5.1 řešení, tedy prostorový zvuk, kdežto Logitechy se řadí do kategorie stereo (pouze pravý a levý kanál + sub). Pokud vám postačí stereo, tak rozhodně do Logitechů. Bedny mám téměř 2 roky a ještě jsem se jich "nenabažil" :).

  14. Odzkoušeno a potvrzeno. K Logitech Z-2300 doporučuji zvukovou kartu Asus Xonar D2.
   Tuto kombinaci jsem po několika měsících dotestoval a hodnotím ji za výborné. Pokud tedy uvažujete o koupi nějaké zvukové karty, tak určitě nezapomeňte prozkoumat i Asus Xonar D2.

   Přeji spoustu času strávený příjemným poslechem hudby :)

  15. Dobry den mam zajem o tyto prepro(Logitech),ale na trhu se objevil tento typ Geniusu.Nemate nekdo s nima zkusenosti? jde mi hlavne o podani Bassů!!

  16. Zdravím,
   u Logitechů bude hodně záležet na přehrávači (DVD, MP3 Player, PC (zvukovka)....
   Z vlastní zkušenosti můžu říci, že z obyčejného DVD přehrávače dostanete zvuk hodně pěkný, z PC ještě lepší a se (již zmíněnou) zvukovou kartou od Asusu to bude luxus. Co se týče zvukárny, tak bohatě bude dostačovat nějaká o třídu výš, než integrovaná, ale ani "integra" není nejhorší ;) Záleží, co přesně očekáváte. Logitechy mají velkou výkonovou výhodu. Téměř s jistotou vám můžu říci, že výkon postrádat nebudete.. spíš naopak. Přednes basů je nejlepší, co jsem z repro k PC slyšel. Určitě vás překvapí.
   (zkuste si na youtube.com vyhledat videa "Logitech Z-2300 sub", a hned budete vědět (vidět) více).

   Geniusy moc v oblibě nemám. Na test jsem je měl jen velice krátko a nemůžu přesně posoudit vyrovnanost těchto repro. Pro domácí kino je to pěkný základ ale Logitech je Logitech. V podání basů budou určitě lepší :)
   Já bych volil právě je.
   Přeji tu správnou volbu :)

  17. Dobrý den , vlastním notebook HP Pavilion dv5-1070ec a chtěl jsem se zaptat jestli by mi k němu šly připojit reproduktory Logitech Z-2300, nebo co bych potřeboval k tomu abych je mohl připojit. Díky za odpověď

  18. Připojit půjdou 100%. Ale zvuk ze zvokové karty jakéhokoliv notebooku a externí zvukové kartě (doporučuji od 1000Kč) je NESROVNATELNÝ

  19. Notebook bez zvukové karty jsem ještě neviděl. V zásadě vidím dvě řešení:

   1) PC Speakery, které se připojují přes USB. Ty mají něco jako jednoduchou zvukovou kartu přímo v sobě. Bohužel jsem neviděl žádné větší typu Logitech Z-2300 THX. Všechno jsou to pidirepráčky konstruované jako cestovní bedničky k notebooku, takže zvuk z nich nebude nic moc. Například něco jako tyto (je to jen příklad, ne doporučení):
   http://www.lan-shop.cz/dicota-z17928z-68641

   Taky pozor na typy, které mají dva kabely - USB a 3.5 mm Jack. Ty si z USB berou jen napájení a zvuk berou ze standardní zvukové karty v PC nebo notebooku - ty by samozřejmě u notebooku bez zvukové karty nefungovaly.

   2) Externí zvuková karta do USB, PCMCIA nebo ExpressCard (opět jen příklad a ne doporučení):
   http://interlink.tsbohemia.cz/creative-sound-blaster-play-_d89367.html

   K externí zvukové kartě lze analogově připojit běžné PC Speakery - třeba Logitech Z-2300 THX. Variantou tohoto řešení je externí zvuková karta s digitálním výstupem (koaxiálním nebo optickým) a aktivní reproduktory s příslušným digitálním vstupem a tedy i integrovaným DA převodníkem. Nejvyšší kvalita zvuku se získá zakoupením zařízení zvaného USB DAC, což je v principu kvalitní externí zvuková karta připojená přes USB. Ceny ale začínají na 3 tiscících Kč a ke chrastítkům typu Logitech Z-2300 THX se rozhodně nevyplatí:
   http://www.headphones.cz/inshop/sluchatkove-zesilovace/se-zvukovou-karto...

  20. Dobrý den,mám zájem o koupi těchto reproduktoru.Ale mám jeden problém potřeboval bych mít pravý a levý satelit nějak "pověšený" na zdi.Myslíte si žeby to nějak bylo možné.U některých geniusu sem dokonce viděl že maji vzadu dirku.Jak je na tom tento typ logitechu.Předem dík za odpověd

  21. Zdravím.
   Možná, že Vás to nikoho nenapadlo, ale i tyto reproduktory hrají tak kvalitně, jak kvalitní je nejslabší článek celého audio řetězce. Jinak řečeno nekvalitní zvukovka= nejslabší článek= horší zvuk. Tyto repro mají certifikaci THX, proto je nutné si opatřit zvukovku THX. Ano existují takové viz.
   http://www.thx.com/products/home/desktopmm.html
   Pak opravdu slyšíš i trávu růst.

  22. tyhle repro bedny vlastním už skoro pul rok a už mám závadu!!!! ulomený drátek který vede uvnitř reproduktoru co přivádí impulsy do membrány!!! chvilka práce zapájení a už zase jedou!!!

  23. Dobrý den. Chci se zeptat, jestli k těmto reproduktorům existuje pro spojení s noťasem kvalitní externí karta. Děkuji. Mám Acer 8530 G

  24. Zkuste dát poptávku na inzertní servery, že koupíte samotný ovladač nebo celé poškozené reprobedny.
   Pokud neuspějete, musel by vám nějaký radioamatér vyrobit náhradu. Musel by to ale být kamarád a udělat to pro vás "za flašku", protože pár hodin práce by to bylo a platit profesionála by se nevyplatilo. Předpokládám, že v ovladači jsou jen dva potenciometry a LEDka, takže složité by to být nemělo. Ideální by bylo si originální ovladač půjčit, rozebrat a "okopírovat".
   Asi by také mělo být možné uvnitř centrální jednotky vývod na dálkový ovladač propojit natvrdo a hlasitost regulovat v PC. Možná jsou v zásuvce pro dálkový ovladač na některých pinech přímo vstupy zesilovačů a pak by stačilo připojit přímo k této zásuvce Jack kabely a opět regulovat hlasitost v PC.
   Poslední smutná varianta je elektroodpad :-(

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?