Modrá je... srolovatelná??: REDSTAR RS-KB-FLEX

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Uživatelské recenze, HTPC
  Bře 16, 2007
  10× Komentováno

  Máme tu první uživatelskou recenzi na poněkud výstřední ohebnou klávesnici z nebesky modrého silikonu. O svoje poznatky se s námi podělila autorka v zainteresovaných kruzích dobře známá pod nickem Mlok. Děkujeme.

  Jak píše prodejce (www.redstar.cz), jedná se o odolnou klávesnici do extrémních podmínek: „Ohebná, pružná, vodě, prachu a mastnotě odolná, mobilní klávesnice vhodná i pro náročné průmyslové provozy. Provedení PS2/USB, barva modrá“ Při výběru nové klávesnice ke svému ďábelskému výpočetnímu stroji jsem měla následující požadavky: psaní bez klapání kláves (přeci jen bušení do klávesnice v časných ranních nebo pozdních večerních hodinách může vést k inzultacím ze strany po spánku toužící spolubydlící), omyvatelnost (už mě nebavilo si pokaždé když se klávesnice zašpiní kupovat novou :-) a odolnost proti prachu (jako archeolog mám na stole při zpracovávání materiálu občas poněkud špinavé prostředí). Nyní se podívejme, zda klávesnice splnila moje očekáváni.

  Co se týče tichosti psaní, nemám námitek. Drobný problém je, že měkká silikonová tlačítka občas pod prsty uhnou, případně se dostatečně nezmáčknou nebo se zmáčknou až příliš, takže se jeden občas nestačí divit, co se na monitoru objevuje. Chce to cvik a zvyk, aby člověk netrávil většinu času opravováním překlepů, za které v podstatě nemůže. Toto vidím jako největší nevýhodu, která se dá ovšem časem eliminovat. Omyvatelnost, vyzkoušená zatím jen mokrým hadrem (na sprchu nadejde čas až bude klávesnice opravdu špinavá), byla bez problémů prokázána. Domnívám se, že v namočení nebude větší problém a vodomilní počítačoví maniaci by si mohli bez problémů dopřát koupel bez odloučení od své oblíbené hračky. Taktéž nešikové, lijící si do klávesnice často své oblíbené nápoje, nemusí mít strach z jejího znehodnocení. Prachuvzdornost se zdá být potvrzena tím, že klávesnice evidentně netrpí v mém pracovním prostředí.

  Jako speciální bonus pro jedince, kteří se rádi odlišují, je poněkud mimozemské modré provedení, které ale dokáže opravdu ozvláštnit pracovní prostor a přitáhne pozornost nejedné návštěvy. Stejně tak je nespornou výhodou ohebnost této klávesnice – pokud máte na pracovním stole málo místa, můžete ji bez problémů srolovat a někam zastrčit, když ji zrovna nepotřebujete, nebo ji použít (pochopitelně odpojenou) jako pohodlné sedátko. Klávesnice Redstar RS-KB-FLEX se pohybuje v internetových obchodech kolem přijatelné ceny 400-500 Kč, takže kdo se se svou klapající klávesnicí nudí, může to bez problémů napravit.

  Autor: Mlok

  Pozn. redakce: podle všeho se dá teď koupit tato klávesnce ještě v ujetější zelene verzi:)

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  10 Komentáře

  1. Podobnou klávesnici (podle obrázkzů stejnou, byť noname) používám k PDA, které má USB host funkci (FSC LOOX 720) - na cesty super, srolujete do kufru jako ponozky :) a netřeba se tahat s notebookem...

  2. To se jeden nestačí divit, co se všechno prodává. Klávesnice je to dost zajímavá i cenou. Jen by mě zajímalo, jestli netrpí třeba takovým natahováním. Jakože by za půl roku byla o tři centimetry delší :D

  3. Já ji teda mám jen asi měsíc, ale mám pocit, že by něčeho takového nebyla schopná:).
   Při bližším pohledu jsou viditelné všechny ty drátečky a spoje (:D), které to všechno zjevně drží pohromadě:))).

  4. Já ji mám něco přes půl roku, kdy ještě yla žhavou novinkou. Jsem nadmíru spokojená s čištěním a kompatibilitou:) Srovolovat skutečně jde, ale natahovat ne:) K čemu taky??... Jinak je teda potřeba trošku více síly v prstíkách na vyťukání písmenek, ale to snad nikomu nedělá problém si zamlátit do klávesnice:)

  5. Zdravim, ma tato klavesnica aj nejake podsvietenie alebo je to len polopriehladna guma? Lebo potrebujem tichu klavesnicu a tato sa mi pozdava (az na to uhynanie tlacitiek a pravdepodobne tvrdej gumy) ale potrebujem aj podsvietenie a ked ho nema tak ako by sa dalo dorobit ... ?
   dakujem za odpoved

  6. Zdravím Vás, chci se Vámi podělit o svou zkušenost s touto klávesnicí. Nakoupil jsem je do těžkého provozu průmyslové automatizace a musím říct, že odpadl problém s se zasekáváním a "odcházením klávesnic. Používám je v prostředí kotelny a vápenky a není s něma větší problém. Je-li klávesnice už vážně hodně špinavá vezmu ji pod vapku a jede se dál. Trochu byl ze začátku problém se zvykem obsluhy na měkké klávesy, ale zvykly si. Takže do prašného a vlhkého prostředí vřele doporučuji
   Zdarec

  7. Dobry den koupil jsem si tuto klavesnci a nepisou mi pismena s diakritiou. Na obalu je ze je kompatibilni s vetsinou windovsu krom w7 ktere mam, nemam moznost to nikde vyzkouset. Mohlby mi nekdo poradit co s tim ?

  8. Nepíšou znamená co přesně? Když stisknete třeba klávesu "ě", tak to nenapíše vůbec žádný znak, nebo to napíše například dvojku?

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.