Recenze DVD Xoro HSD 8410

 • Zdeněk Štancl
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Bře 06, 2007
  60× Komentováno

  Na pultech obchodů se válí haldy jako vejce vejci podobných DVD přehrávačů nejrůznějších značek, neznaček a paznaček. Přitom je celkem problém najít v nižší cenové kategorii přístroj, který by nějak vybočoval, nabídl za levný peníz něco víc pro čím dál zmlsanějšího zákazníka. Vlastně je jich jen pár a dnes se podíváme, zda by mezi takové mohl patřit přehrávač Xoro HSD 8410. Papírové předpoklady k tomu má.

  Co skrýváš za víčky – krabičko?

  Při pohledu do barevně vyvedené krabice s krásným lesklým potiskem, plastovým ouškem, haldou igelitu a polystyrenovými výstelkami moje levé oko kýčaře plesá a pravé ekologa-amatéra pláče. Přístroj se sice pyšní nápisem Engineered in Germany, ale výroba probíhá v Číně. To dnes už nemusí být nutně na škodu, ale doufám, že jak se pomalu zlepšují Číňané technologicky, polepší se snad i v ekologických měřítcích a přizpůsobí tomu svoje obaly.

  Design je celkem střízlivý

  Příslušenství přístroje je poměrně chudé. Kromě dálkového ovladače, baterií a návodu toho již moc v krabici nenaleznete. Oproti zvyklosti chybí jakékoliv A/V propojovací kabely, na druhou stranu v balení testovaného kusu bylo CD se software Goya Base od firmy Magic. Ten slouží pro přehrávání, editaci a zálohování multimediálních souborů na PC.

  Vytáhněme ho na světlo

  Po designové stránce naštěstí Xoro obrátilo oproti svému ryze čínsky vypadajícímu předchůdci HSD 8400 o 180 stupňů a v tomhle cenovém segmentu je až podezřele čistý a bez nějakých trapných extravagancí. V testu jsem měl k dispozici verzi ve slušivé černé barvě (dělá se přirozeně i stříbrný). Rohy jsou mírně zaobleny a spodní okraj lemuje stříbrná lišta. Bodový displej svítí zeleně a mohl by být i o něco větší. Jeho čitelnost je však vcelku dobrá. Pohodlně odklopná dvířka v pravém rohu skrývají konektor rozhraní USB a čtečku paměťových karet a tak tyto vstupy neruší celkovou kompaktnost vzhledu. Šuplík mechaniky DVD je bohužel (jako v devadesáti procentech případů) úzkoprofilový, průhledný výlisek bez možnosti vyjímání disku pohodlně za okraje. Naučit se chytat disk za střed je však jen otázkou zvyku. Chod výsuvného mechanizmu mechaniky je kultivovaný a stejně jako její nízké hlučnosti při přehrávání mu nelze nic vytknout. Zaznamenal jsem však nižší toleranci mechaniky k hodně poničeným diskům.

  Mělká mechanika bez postranních výřezů

  Konektorové osazení zadního panelu lze vskutku označit za plné a těžko tam budete postrádat některý z výstupů. Kromě všech běžných, jako SCART, S-Video, YUV, kompozitního, optického, 5,1 nebo samostatného stereo výstupu, tam nalezneme jak D-SUB konektor pro připojení VGA monitoru (škoda, že oproti předchozímu modelu pracuje “jen“ v klasickém rozlišení 640x480 bodů při 60Hz), ale hlavně HDMI digitální výstup, od kterého lze očekávat nejlepší obrazovou kvalitu.

  Ve vybavenosti konektory by mohlo Xoro jít ostatním příkladem

  Dálkový ovladač se příliš neliší od ovladačů starších generací, což na jednu stranu zamrzí, protože jeho citlivost je vskutku diskutabilní a je třeba delší dobu ladit ten správný ovládací grif. Na druhou stranu, aspoň že jeho kvalita zůstává pořád stejná, levní čínští výrobci totiž poslední dobou razí heslo: “ke každé nové generaci přehrávače vám vymyslíme ještě horší titěrný ovladač k vzteku:)“. Xoro má dostatečně velká tlačítka, ovladač padne do ruky a nejpoužívanější klávesy jsou velikostně i barevně odlišeny.

  Průměrný dálkový ovladač

  Obrázek jak vymalovaný

  Při zapojení video signálu přes analogové výstupy je stavba obrazu dobrá a barevně vyvážená s lehce bledším laděním. Výrobce nešetřil na D/A převodníku a instaloval 14bit/108MHz DAC. Jas a ostrost lze částečně zkorigovat z menu. Taktéž VGA rozhraní připojené na počítačový LCD monitor produkuje klidný obraz bez ruchů (pozor, než se VGA aktivuje v menu, je nutné nastavit televizní normu z PAL na NTSC. Ta má na rozdíl od PALu totiž potřebnou obnovovací frekvenci 60Hz). Pokud máte k dispozici třeba firemní projektor, který postrádá kvalitní obrazové vstupy, je využití tohoto výstupu jako zdroje signálu pro promítání filmů ideální. Dvojnásob to platí na delší vzdálenosti. Pro morální životnost je však nejdůležitější plně digitální výstup HDMI (je to vlastně digitální nástupce SCART konektoru). Ten jsme byli zvyklí vídat jen v nejvyšší cenové kategorii, ale časy se naštěstí mění. Pro nakrmení moderní LCD nebo plazmové TV je tento konektor nejlepší. Nedochází k žádným kvalitativním ztrátám signálu po cestě a přehrávač hlavně umí obraz ještě vylepšit jeho přepočítáním do vysokého rozlišení 720p a 1080i. Obrazu to přidá na jemnosti. U Xora také nevzniká problém s “rozjížděním“ jednotlivých řádků při prudkých změnách scény, jak tomu občas bývá u levných upscallerů.

  Obrázek klame, displej svítí zeleně!

  Pro reprodukci všech běžných zvukových stop je vybaven jak dekodérem prostorového zvuku Dolby Digital, ale také méně častým DTS. Přitom sobě na škodu se DTS dekodérem nikde výrobce, zřejmě z licenčních důvodů, nechlubí. Správné posouzení zvukového výstupu je dosti problematické. Jednak mám plechové uši a jednak záleží na schopnostech připojených reproduktorů. Přístroj dovoluje připojit jakékoliv 5.1 aktivní reproduktory (s vlastním zesilovačem, přirozeně lze využít i 2.1, 2.0 repro atd.) přes šestici cinch výstupů (24bit/192KHz D/A převodníky) . Jako referenční jsem použil reproduktory HXS 531 stejného výrobce, pověstné svým dobrým zvukem. Vzhledem k ceně obou komponent, nemám větších výtek. Jak zvuk filmového doprovodu, tak reprodukce Audio CD je na velmi dobré úrovni. Postrádal jsem jen malinko více basů, trochu větší dynamiku a prostorovou čitelnost, na kterou jsem zvyklý ze svého podstatně dražšího receiveru. Přehrávač umožňuje v menu ještě nastavit prodlevu centru a satelitních reproduktorů, rovněž aktivovat užitečný Night Mode, který omezí reprodukci hlubokých tónů. Ty se totiž nejsnáze šíří zdmi k uším vašich nevrlých sousedů.

  Přehrávání obrázků a MP3/VMA

  K dispozici je jednoduchý, ale přehledný souborový manažer, ve kterém je zachována adresářová struktura disku a lze ji libovolne procházet. Je se však třeba smířit, že se zobrazí jen 15 znaků z názvu adresáře nebo souboru. Šikovnou záležitostí je přítomný filtr, kterým lze vyselektovat jen soubory určitého druhu. Poměrně jednoduše lze udělat i playlist, nastavit náhodné přejrávání nebo tzv. intro režim, kdy se přehraje jen desetisekundový úryvek. Přístroj samozřejmě přehraje kromě klasického Audio-CD také MP3 (včetně id3 tagů), WMA a méně běžného OGG Vorbis. Stejně tak je možno prohlížet JPEG obrázky (dle návodu max. 1MB, mě šly bez problémů i 2,5MB soubory). Na ně lze použít základní možnosti rotace a lupy ve čtyřech krocích. Zde jsem bohužel zaznamenal chybu, kdy lupa nepochopitelně nefunguje při zapnutém HD zobrazení pro JPEG, což podstatně snižuje možnost použití tohoto jinak užitečného režimu. Škoda také, že obrázky nelze sledovat souběžně s puštěnou hudbou v MP3. Ještě dodám, že bez potíží fungují i větší MP3 (320kbps) a to včetně VBR.

  Při přehrávání MP3 se zobrazují i id3Tagy

  Přehrávání komprimovaného videa

  Jestliže jsem měl výhrady k reprodukci obrázků, přehrávání souborů s videem není moc co vytknout. Nový čip Zoran vaddis 888 pod kapotou zaručuje vysokou kompatibilitu a podporu mnoha formátů. Za dobu testování jsem se nesetkal s filmem, který by nepřehrál. Kromě klasického MPEG2, nejrůznějších kodeků DivX, Xvid (oboje i s GMC a QPEL) přehraje i formát Nero Digital (Standard Profile). Přirozeně neexistuje stolní DVD přehrávač, který by uměl kodeky naprosto všechny, takže můžete využít diskuse na upozornění na ty problematické. Video lze vždy přizpůsobit obrazovce, což také není úplně běžné.

  Titulky jsou dostatečně velké, žel jen dva řádky

  Důležitou částí reprodukce DivX, Xvid videa je i možnost zobrazení českých titulků. Ty fungují správně již s továrním firmware (na www.xoro.cz je ještě firmware s českým OSD menu). Podporovány jsou běžné formáty SUB, SRT a TXT. Titulky lze přitom vybrat (ze všech ve stejném adresáři) a nemusí se tudíž jmenovat stejně jak video. Font má dostatečnou velikost, titulky se zobrazují ve dvou řádcích a v OSD menu lze zapnout jejich šedé podbarvení případně zvolit jednu ze tří přednastavených pozic titulků na obrazovce dle potřeby.

  USB a čtečka

  Byl jsem zvědav, jak si povede přítomný USB port ve verzi 1.1 s kompatibilitou s různými zařízeními. U stolních přehrávačů jsem totiž zatím zaznamenal, že USB není zdaleka tak univerzální, jak z názvu vyplívá. Já jsem měl celkem štěstí, zkoušel jsem nejdříve menší noname flaashdisk 256 MB a pak 2GB rubber. Oba pracovali zcela bez problémů. Stejně tak můj externí HDD kapacity 80GB se načetl po naformátování na požadovaný FAT32 bez potíží (HDD musí mít vlastní napájení, USB ho neutáhne). Z internetových diskusí jsem však vyčetl, že si přehrávač horko těžko poradí s většími pevnými disky (na 250-300GB rovnou zapomeňte) a obecně se uživatelé setkávají taktéž se značnou nekompatibilitou s různými USB zařízeními.

  Čtečku a USB chrání dvířka

  Integrovaná čtečka potěší majitele SD, MMC, MS a CF karet. Dle manuálu zvládá jen dosti malé karty cca do 512 MB, ale mně fungovala bez problémů 1GB Hi-Speed SD karta Kingstone. Opět se však můžete setkat s kartou, kterou čtečka nerozpozná. Operace jak s USB, tak kartami pak už probíhají stejně, jako byste nakládali s daty na DVD, takže ani DivX s titulky není problém.

  Snad neukvapené závěry

  Když shrnu všechny plusy i mínusy, vychází mi celkové hodnocení pozitivně. Takhle výborně vybavený přístroj by si sice zasloužil lepší dálkový ovladač a nefunkční lupa v HD režimu zamrzí. Nicméně na low-end cenovou kategorii ( stojí necelých 2300Kč) svou užitnou hodnotou nákupní cenu značně převyšuje. Majitelé očekávající kompatibilitu USB, na kterou jsou zvyklí ze svého počítače, budou zřejmě zklamáni, všichni ostatní troufám si říci mile překvapení. Přístroj vítězí též konektorovou výbavou a hlavně HDMI výstupem, který zajišťuje i dobrou morální životnost do budoucna.

   

  Plusy a mínusy
  + skvělý poměr výkon/výbava/cena-citlivost dálkového ovladače
  + nekompromisní konektorová výbava, USB a čtečka karet- nefunkční lupa u obrázků v HD režimu
  + kvalitní D/A převodníky značící dobrý obraz i zvuk- problematická kompatibilita USB portu zvláště s velkokapacitními médii
  + mnoho podporovaných formátů včetně Nero Digital a Ogg Vorbis 
  + DivX titulky mohou mít jiný název a lze zvolit jejich pozici na obrazovce 
  + dostupný firmware s českým OSD menu 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano*
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano*
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
   
  * video mírně kostičkuje a rozpadá se v rychlých scénách

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  60 Komentáře

  1. Sice přehraje DivX a Xvid (oboje i s GMC a QPEL), což většinou stačí, ale poradí si u obou současně s Packed Bitstream?

  2. Packed Bistream zvládne v DivX s ostatními PRO volbami, v XviDu ale nikoli. Filmů sleduju dost, tak můžu říct, že se stává ojediněle, že by se tato kombinace objevila. Pokud ano, zbývá jedině si film reenkódovat...

  3. Mám ho již 14 dní doma a jsem s jeho funkcemi spokojen, jen mi chybí možnost nastavení velikosti titulků v Divx. Na obyčejné televizi jsou čitelné, ale na LCD o větší úhlopříčce už ne tak dobře. Tam by byl větší titulek mnohe lepší.

  4. Mám to připojené přes HDMI do LCD panelu a musím pochválit vysoké rozlišení a barvy při prohlížení fotografií, ale ta rychlost jejich načítání, to je bída. Upscalingu bych vytkl absenci vyhlazování obrazu, protože při přehrávání DVD i DivX jsou z menší vzdálenosti dost vidět kostičky. Při přehrávání z DVD disků se mi filmy často zasekávají, třeba i na 3 vteřiny, ale pak to zase jede dál. U CD nebo USB se mi to nestává, tak nevím čím to je. Zkoušel jsem + i - media, ale žádný rozdíl. Nepomohl ani upgrade firmware, takže budu reklamovat, snad je to jen špatný kus.

  5. Chlapi, já jsem si koupil před půl rokem XORO DVD rekorder s 160 GB a musímn říci, nikdy více XORO!!!!!!!!!!! Již od novoty se mi to sem tam, seklo až se mi to před měsíce seklo nadobro a už jsem to nerozchodil, Ted je v opravě, tak jsem zvědav jak dopadnu. Raději bych si vzal peníze a koupil něco jiného.

  6. To zasekávání se dělo u obojího včetně originálních DVD. Ten druhý kus co jsem dostal to začal dělat taky. Bude to určitě mechanikou, protože během toho kousnutí zběsile hledá. Nemáte někdo zkušenosti jestli tam jde dát jiná mechanika, třeba z notebooku?

  7. Zdravim,
   po delsim hledani mam pocit, ze XORO 8410 by mela byt ta spravna volba. Porad se trochu bojim toho USB portu, protoze bych to chtel pouzivat na beznou produkci a rad bych kapacitu 2GB.
   Ma jeste nekdo otestovane, jake klicenky mu to cte a jaky ne? (znacka + kapacita)
   Diky
   Lopo

  8. Mám 4 GB flashku A-Data a na ní 2 filmy v divxu a nějakou hudbu, funguje to perfektně. Trochu déle se to načítá ( ale kdo má čas tak to zkousne)

  9. USB přečte do 1 GB . Větší ne!!!
   Po 1 roce mi nejde zvuk a přestává načítat DVD. Přestalo taky jít v rozlišení 1080i.
   Asi to opravdu nebude nic moc.

  10. koupil jsem si taky přehrávač 8410, dal jsem na kolegu v práci, že je s ním spokojený, všechno v pohodě, ale to zasekávání je docela šílený, nevím jestli se v setapu musí nastavit něco pro přehrávání neoriginálů, nebo se možná taky jedná jen o špatný kousek.
   zkuste někdo úporadit nějakou fintu a budu vám vděčný. zatím dík

  11. Žádá finta neexistuje, je to na reklamaci. Pokud je přístroj OK, čte všechno bez sekání a problémů. Bohužel těmto problémům dost přispívá, když jde DVD přes nešetrného speditéra, který s tím párkrát někde bouchne a laser se rozladí.

  12. Pane Štancle, mohl by jste prosím doplnit tabulku kompatibility s MPEG 4 jako mají na závěru recenze např. Panasonic DVD-S33E nebo Ferguson D-770HX

  13. Ano, skutecne 4 kusy v mem okoli, ktere se sekaji. Ja uz mam druhe, po 3 tydnech skubani (orig. i CZ firmware). 2 kolegove take skubani, jedn to resi na par sekund odpojeni z elektriky, druhy taky nasel finty ... jinou, co mu funguje. Bohuzel u me nezabira nic. Zrejme budu muset reklamovat druhy kus - prvni zacal cca po mesici, vymenili ho za novy. Je to opravdu skvely prehravac, az na nejakou chybu v chipu (dle mne neni spatna mechanika) nebo neco podobneho.

   Tak bacha.
   P.V.

  14. Nezaznamenali jsme ve statistikách větší reklamovanost tohoto přístroje, než je v segmentu běžné. Pokud se vyskytne vadný přístroj, hned ho u nás na reklamacích mění za nový.

  15. Mám chvíli Xoro 400 pro a taky problém, origo DVD (i přepálená) v pořádku, Div Xvid v pořádku, ale DVD zpracovaná z TV - pár vezme, zbytek buď se seká zvuk i obraz, nebo v lepším případě to jede, ale zvuk každých pár vteřin "vystřelí" nahoru. Zjistil jsem, že při grabování to chce bitrate max. na 5000, DVD by měly zvládat do 9800, předchozí "šunt" Cyberhome 400 vše přehrál bez problémů.

  16. Vypadá to,že XORa mají tradici v hůře fungujících mechanikách,u uvedeného kousku mi nejdou dvě DVD obě pálené na stejné vypalovaččce,v Sencoru tento problém nebyl.

  17. Dobrý den,mám stejný problém DVD -Video se mi seká,u jiných přehrávačů jsou disky přehrávány bez problémů,mám to řešit reklamací? S pozdravem R.Švamberger.

  18. Ahoj, co mě strašně irituje je, že to přehraje songy v adresáři a hotovo. Prostě to nepokračuje v dalším adresáři. Nebo to neumím??
   U mého diskmana iRiver to umělo dokonce náhodnej výběr přes celej disk a Xoro přehraje v kuse jen jeden adresář. Není nějaký fw, který by to řešil?? Sdělte mě, prosím, své zkušenosti.

   S pozdravem Raven

  19. Chtěl jsem se zeptat, co všechno přehrává z DVD média. Když tam vypálím víc DIVX filmů, nějaké MP3, nějaké obrázky, přečte to všechno?
   Děkuji

  20. Přehraje všechny formáty, které podporuje. MP3, AVI videa nebo obrázky mohou být libovolně namixovaná nebo v libovolných adresářích. Přístroj zobrazuje adresářovou strukturu přesně tak, jak je na disku uložena.

  21. Dobrý den, uvažuji o koupi tohoto přehrávače a měl bych pár dotazů.
   1) Zda při přehrávání MP3 spolu s připojenými repro Genius SW 5.1 HT, zda při přehrávání MP3 rozposílá stereo-signál do všech kanálů, nebo jen do předních repro, ale HLAVNĚ zda do subwooferu,...opěvovaný Ferguson D-770HX prý toto např. neumí a veškerou hudbu hrají jen přední repro bez sw:-( ?
   2) Zda je to všechno otázka kus od kusu, nebo zda zmiňované problémy s přehráváním a jeho následným sekáním je otázkou medií a jejich rychlostí zápisu. Převážnou většinu medií mám DVD-R(zápis 16x), tak jestli mám čekat problémy. Rád bych koupil přehrávač se schopnostmi..."co do něj vložím, tak bez problému přehraje":-( - i když mi je jasné že v této cenové kategorii je to odvážné tvrzení.
   3) Zda má někdo zkušenosti, zda nemá problémi s přehráváním DVD se záznamem z TV nahraného pomocí HDD rekordéru?
   4) Zda s mojí flash TRANSCED-2GB mám čekat problémi s kompatibilitou...?

  22. Tato otazka uz tu jednou zaznela ale odpovedi jsem se zatim nedockali, nebo jsem ji prehledl. Zajima me pokud posleme stereo signal at uz z MP3, nebo z DivX jestli hraji vsechny bedny vcetne SW, nebo jen dve predni ?
   Rozhoduji se mezi xoro a fergasonem, ferda to neumi, ale zase podle me dokaze vice veci s titulkama. Prosim o odpoved nejakeho majitele. Moc diky

  23. Dobry den... Zajimam se o tento prehravac a proto se chci zeptat jestli, kdyz obsahuje dekodery prostoroveho zvuku DD a DTS a pripojim k nemu 5.1 reproduktory(v tomto pripade genius sw-hf 5.1 5000) jestli mi bude fungovat jako domaci kino.? Nebo jestli je nutno dokoupit reciever?

  24. Prominte, ze jeste otravuji, ale chci se jeste zeptat jak hodne je rozsirene Dolby pro logic II... Zajima me jestli filmy na DVD obsahuji Moznost prostoroveho zvuku v Dolby pro logic II nebo spise DD nebo DTS... a jestli ma tudiz cenu se divat po nakem recievru nebo prahravaci, ktery obsahuje jeste dekoder dolby pro logic II nebo to pro nenarocneho divaka postacuje... Dekuji...

  25. Chci se jeste zeptat 1) Jak hodne je rozsirene Dolby pro logic II... Zajima me jestli filmy na DVD obsahuji Moznost prostoroveho zvuku v Dolby pro logic II nebo spise DD nebo DTS... a jestli ma tudiz cenu se divat po nakem takovem recievru. 2) Jakou sestavu by jste mi poradili k tomuto DVD pristroji Xoro HSD 8410:a)Xoro HXS 531 b)Xoro HXS 532 c)Genius sw-hf 5.1 5000 d)nebo jine... 3)Jestli takovahle sestava domaciho kina postaci pro nenarocneho uzivatele..Dekuji

  26. Žádný DVD film zvuk ve formátu DPL II ani DPL IIx nemá. Jde o režim, který poskytuje přímo dekodér v přehrávači, receiveru nebo zesilovači. Tento režim simuluju 5.1 kanálů z jakéhokoliv zdroje. Jinak za mě můžu říct, že Genius je dobrá volba, pro nenáročného uživatele, obzvláště do domku - boří zdi :)

  27. Dobrý den.
   Mám dotaz k připojení repro k tomuto výrobku.Mám doma funkční reproduktory od dom. kina Clatronic od nichž vedou kabely do tzv. klipsen / od každého repro dva/. Na fotografii Xoro HSD 8410 jsem viděl zdířky na jacky. Může mi někdo poradit jak to jde připojit. Předem díky za radu.

  28. Repro můžete přímo k přehrávači připojit jen tehdy, když je aktivní, tzn. že mají zesilovač! Pokud to tak je, můžete na ty kabely napájet cinch konektory, které mají v každém elektru za korunový obnos.

  29. Dobrý den, dvě otázky"

   1. Bude HSD 8410 hrát DVD s řekněme dvěma tisíci mp3 soubory v několika úrovních adresářů? Jde mi hlavně o shuffle - náhodný režim. Z několika DVD přehrávačů to dělaly jen dva a to částečně - buď jen ve vlastním adresáři, nebo byl počet tracků omezen na třeba 999 max. a podobně.

   2. Zkoušel někdo tento region free hack (www.videohelp.com/dvdhacks) nebo je znám jiný hack který funguje? (potřebuji hrát region 1 DVDčka):
   Region code hack posted by cat, January 06 2007:
   1. switch on the player
   2. open cd tray
   3. push 9 4times (9999)
   4. push the number for your region code (Codefree = 9) in all 9999-9
   5. close cd tray
   6. now put in your dvd and play it

  30. S těmi MP3 netušim kolik jich může být, spíš bude probém s těmi úrovněmi, mám totiž pocit, že neumí automaticky po dohrání jednoho, přjít na další adresář.

   Regionfree je už z fabriky, takže netřeba nijak hackovat.

  31. Ohledně regionu mě jen zmátlo, že na zadní straně je jasně viditelný obrázek zeměkoule s číslem 2, což by normálně značilo pouze Evropskou verzi. Pokud tedy je to opravdu region free, což se jako prý nemá dělat, tak tam výrobce dal tu cedulku aby měl Hollywood radost a přitom to hraje všechno aby měl zákazník radost. Jeden DVD region free přehrávač mám, ale ten nemá vzadu cedulku žádnou. Většinu ostatních koupených zde i po světě jsem musel hacknout, neboť to co vzadu poznačili to hrálo a jiné regiony ne. Hacky jsou naštěstí jednoduché, většinou pár číslíček z ovladače.

  32. vlastnim tento přistroj několik měsicu cca 6 a zatím jen sklamaní 90% DVD dokonce i některych originalu se seká popřipadě nevidi DVD vubec.Po reklamaci a vymněně jineho kusu ten samý problem...na muj dotaz do servis.střediska Ycnega technologies s.r.o mi bylo sděleno že pokud je vypaleně DVD palene rychleji než 4 nasobnou rychlosti není zaručeno uplna funkčnost čtení.Mám vypalovačku 16 rychlostní a tudiž všechny palene DVD byly palene touto rychlostí tak že co vy na to ?U originalu mně to zaraží uplně...kdysi jsem měl MASCOMA a ten přejel snad uplně všechno i dost poničene DVD tak nevím uvažuju jit do něčeho pořadneho jako Panasonic protože po tehle zkušenosti nemám už s nějakymi noname vyrobky chut ztrácet čas až se najde nějaky dobry kousek.

  33. české titulky mi zobrazuje chybne, teda konkretne pismena s diakritikou ěščřžýáíé mi dela jiny znaky a to u vsech typu titulky sub srt txt a v prehravaci mam nastavene ceske titulky

   co sem blbe nastavil nebo v cem je problem ? nechce se mi nikdo po tom patrat tak mi pls piste na mail

  34. s takovým šmejdem jako je tohle Xoro jsem se v životě nesetkal, sekání, sekání a zase sekání, npřehraje skoro nic, bad disc píše skoro pokaždý, chytne se třeba až ma 3 pokus...dálkový ovládání hrůza...načtení dvd trvá snad půl minuty...nefunguje pořádně usb...trhá se obraz při přecházen z kapitioly na kapitolu...přehraje jen některé divX...a takhle bych mohl pokračovat dál a dál....

   je to ten největší omyl přírody kterje se dostal na trh...

   FUJ

  35. mám úplně amaterskej dotaz...jsem na tohle lama

   Dočetl jsem se že v dvd přehrávačích Xoro i Samsung je čipset Zoran Vadis. Xoro mi odešlo po 2 měscích, navíc to byl totální šmejd, kterej skoro nic nepřečetl a často se obraz rozsypával do kostiček.
   Ted uvažuji právě o dvd přehrávači Samsung, ale dočetl jem se že má stejný čipset jako to Xoro, právě ten Zoran...znamená to, že to bude podobný případ, taky se to bude rozkostičkovaávat a bude špatně načítat média? nebo na to má vliv spíš mechanika či něco jiného?

   díky za odpověd ;)

  36. Ani třetí kus po reklamaci nefungoval, sekal se a nenačítal ani některá orig. disky. Je to skutečně šmejd, který bych nikomu nedoporučil.

  37. Nejhorší přehrávač všech dob? Podle mně ANO! Problémy s načítáním disků hned od začátku, po jednom měsíci odešel úplně, nenačte nic. Už nikdy více...

  38. Tak už mám doma třetí kousek, ten vydržel nejdéle, celé 3 měsíce!! Posílám znovu na reklamaci, nenačítá DVDéčka...snad už mi dají něco jinýho za to a ne tenhle sráč :)

  39. Tenhle přehravač je totální šmejd a Cybex, kde jsem ho koupil, je banda podvodníků. Již nikdy více XORO, již nikdy více Cybex. Měl to být dárek k vánécům, rozbalený po více než 14 dnech. Nepřehrával, pokud byl studený. Měsíc byl na reklamaci. Nový druhý nejel vůbec. Zase měsíc na reklamaci. Třetí jel tři měsíce. Pak měl zase problémy s přehráváním. Při jeho reklamování jsem chtěl vrátit peníze. Slepice u Cybexu mi tvrdila, že to nejde, protože mi vždy měnili nový kus a u toho, že musií být tři opravy. Pokud mi ale vrátí nový kus, že ho vezme do prodeje a prachy vrátí. Když jsem si pro něj přišel, tak začala plantat o tom, že to bylo koupeno na firmu a že to nemůže a obchodní zákoník a že by přišli o peníze a kdesi cosi. Když jsem jí říkal, že prodávaj šmejdy, tak tvrdila, že ne. V regálu jich měli deset stejně jako při každé předchozí reklamaci. Kde jsou ty doby, kdy Cybex nedělal s reklamací žádné problémy a LCD brali zpět i když měl jen jeden špatný pixel. Ať se hamouni zalknou. Ale již nikdy k nim a důrazně varuji před koupí na firmu.

  40. Také jsem měl to štěstí si zakoupit tento přehrávač a po zkušenostech mohu říct, že je to ten největší klump, pokud chcete vyhodit prachy, tak máte příležitost. Co jsem četl v této recenzi, tak jsem měl mnohem větší štěstí, mě hrál přehrávač půl roku bez problému, ale zato teť si to náležitě vybírá, nenačítá a nebo hodně špatně i originály, o vypalovaných ani nemluvě, ještě že mám Ps2 je mnohem lepší než tahle šajzka, XORO už nikdy víc.

  41. heh aspon ted vím že nejsem jedinej tenhle zmetek mam také doma a nenacte nic pres USB falshdisk nebo hdd priprehravani se zasekavaj filmy tak ze musite vypnout celej prehravac a opet ho zapnout atd. DVD a CD neprehraju i kdybych ho oto prosil a co se tice HD tak be podpory

  42. Dobrý den,
   používám XORO 8410 již třetí rok. Je pravdou, že jsem přehrávač jednou reklamoval. Měl jsem pocit, že špatně načítá. Po reklamaci se závada oběvila znovu. Sundal jsem z dvd centr reproduktor z 5.1 a bylo po problému:) Od té doby jsem jednou cvičně přehrál firmware už ani nevím proč. Chyby: dlouhé zpracovávání Divixů, sekání mezi kapitolami na DVD a mizerně citlivý ovladač. Jinak bez závad a za cenu 1500 s DPH, 5.1 a HDMI v tomto designu myslím dost slušné DVD na tu dobu. S pozdravem Bass.w

  43. Velmi problematické - Xoro 4000 HSD KOPE !!!! na pixli má ne příliš tvrdé napětí, sáhnu-li na jiné zařízení dostanu menší pecku, předvedeno v prodejně, reklamováno, změřeno -hodnotu si už nepamatuji, kus vyměněn, nový se choval stejně!
   Nebojte, špatnou elektroinstalaci nemám.

   Dnes asi už odchází do věčných lovišť, Po čase - přehrál tak 200 CD a 30 DVD - špatně načítá, rozpixlovává obraz videa, muziku ještě zvládá(mp3).
   Tohle nemohlo projít přes EZÚ. Vím jistě, že si tenhle krám už nekoupím, nechápu, jak takový stroj mohl být svého času (3roky?) vítězem německých testů.
   Natvrdlé ovládání menu, dálkové tupé, no syrovinka. OSTUDA.
   RJ

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?