Recenze plazmy Panasonic TH-42PX70E – nebezpečně blízko realitě?

 • Lucie Medová
  Kategorie: Recenze, Televizory - projektory
  Dub 21, 2007
  117× Komentováno

  S reklamou na novou řadu plazmových televizorů Panasonic se aktuálně setkáte téměř všude. Firma propaguje heslo "nebezpečně blízko realitě“, což napovídá excelentní obraz. Také další parametry, jako rozlišení, DVB-T tuner a CI slot naznačují mnohé. Opravdu se před ní „posadíte na zadek“?

  Testovaná televize na první pohled zaujala svým vznešeným vzhledem. Obrazovka o úhlopříčce 106 centimetrů (42") je schovaná v tenkém černém rámu. Součástí balení je i regálový stojan, Panasonic nabízí i podlahový stolek určený pro novou řadu svých TV, ale ten je samozřejmě za příplatek (a ne malý). V nabídce je i závěsné rameno.

  „Drátařina“

  Nejprve je třeba přivést do přístroje signál – zpoza TV najdete dostatečný počet konektorů, kdežto zboku nebo zepředu nejsou žádné, což zamrzí. U větších moderních TV je naprostou nutností rozhraní HDMI, které je připraveno na HDTV a nabízí téměř bezchybný přenos signálu. TH-42PX70E má 2 HDMI vstupy. To je dnešní minimum, se kterým si vystačíte docela dobře.

  Konektory najdete pouze vzadu.

  Po propojení TV s DVD přehrávačem a anténou přichází na řadu první seznámení s ovládáním a nastavováním. Přístroj je plně lokalizován do češtiny včetně diakritiky. Ovládání je intuitivní, přitom plné voleb i pro technicky zdatné jedince. Dálkový ovladač robustního provedení se nese v duchu „značkového“ nadstandardu, který odlišuje čínské pseudoznačky od velikánů trhu spotřební elektroniky. Zaslouží pouze jednu subjektivní výtku, a to takovou, že křížový ovladač mohl být prohozen s voličem kanálů a hlasitosti. Přece jenom poslední jmenované jsou nejvíce používané tlačítka a není dobré, když se kvůli nim přehmatává.

  Dálkové ovládání je kvalitní, byť ne každému sedne.

  Vypalování straší stále

  Reakce na povely jsou bezchybné a rychlé, včetně přepínání programů v režimu DVB-T. Ovladač lze navíc používat i pro další přístroje Panasonic. Televize již nemá aktivní ventilátor pro chlazení, jako některé dřívější modely. Pokud ale dáte hlavu až k samotnému přístroji, uslyšíte jemné vrnění trafa. Panasonic se chlubí, že jeho 10. generace plazmových obrazovek je odolná vůči vypálení. To je ale jaksi v rozporu s tím, co udává manuál. Tedy že by neměly být po delší dobu zobrazovány statické "snímky" a že na vypálený obraz se nevztahuje záruka. Technicky sice dochází k neustálému překreslování statických částí obrazu a jejich nepostřehnutelnému posunu, aby k vypalování nedocházelo, ale stejně tu chybí 100% pocit jistoty, jaký máte u LCD. I přes 100 Hz technologii tohoto překreslování občas zaznamenáte „probliknutí“, obzvláště na velkých plochách podobné barvy. Jde ale o velice výjimečný jev, patrný například při pohledu úkosem. Kromě obnovování obrazu využívá tento model ještě další ochranu před vypalováním, která po určitém čase u statických informací (zapnuté menu přístroje, informace zobrazované TV...) sníží jas.

  Jaký je obraz?

  Nastaveno a naladěno citlivými tunery, co dál? Zhodnotit, zda jsme "nebezpečně blízko" slibované realitě. Vzhledem k velikosti a úžasné kvalitě obrazovky dochází na obávané. Kde vzít kvalitní zdroj signálu. Proč? Inu proto, že naše české digitální vysílání poskytuje vzhledem ke kombinaci použité komprese MPEG2 a nahuštění kanálů do multiplexu jen omezenou kvalitu obrazu. Ano, čtete dobře. To, co vypadá na televizi s úhlopříčkou 62 cm jako technologický pokrok, je na 106cm obrazovce s větším počtem zobrazovacích bodů pouhá parodie. Kupodivu analogová televize, pokud máte kvalitní příjem, vypadá na testované obrazovce lépe. Jednoduše proto, že na rozdíl od DVB není obraz komprimován.

  Možnosti úpravy poměru stran a zobrazení jsou bohaté.

  Nechceme vás samozřejmě odradit, nebo vám vnucovat myšlenku, že cesta digitalizace je u nás nějak pokřivená, na to si obrázek uděláte jistě sami. Záleží totiž na tom, z jaké vzdálenosti se na obraz budete dívat. 2 metry neposkytnou dostatečný odstup, cokoli nad 3 metry už je ovšem použitelné a neduhy malého rozlišení TV vysílání mizí. Dobře si tedy rozmyslete, zda takto velká obrazovka nebude nestravitelným soustem pro váš obývák!

  Na filmy skvělá

  Při sledování DVD už se konečně dostaneme k těm správným zážitkům milovníků filmů. Právě ty testovaná plazma okouzlí nejvíce – dokonalými pozorovacími úhly, zobrazením tmavých scén, kontrastem, barevnými přechody atd. Ještě předtím ale zase trošku technologie. Při připojení DVD přehrávače přes SCART (RGB) jsme zaznamenali přecházející duchy přes obraz. To způsobují jednak levné kabely SCART, někdy i samotné DVD přehrávače, pokud patří do levnější kategorie. Lepších výsledků dosáhnete s YUV propojením, ideálně jestli přehrávač podporuje progresivní režim. Tím dostaneme do zobrazovače signál s maximálním rozlišením 576p, ovšem analogovou cestou. S novějšími přehrávači přichází digitální HDMI rozhraní, které ve spojení s přepočítáváním obrazu dokáže posílat do televize vyšší rozlišení, například 720p nebo 1080i. Již zde je obraz na testované plazmě vynikající, ale stále je to jen přepočítaný původní signál. Extáze nastává až s HDTV obrazem, který ale poskytuje jen Blu ray, HD DVD, digitální satelit s HDTV nebo počítač. Při zkouškách s HDTV jsme nejprve vyzkoušeli zdroj signálu 720p a i když to je v podstatě nejnižší HDTV rozlišení, obraz vás doslova přitiskne k sedačce. Vzhledem k rozlišení obrazovky 1024x768 je 720p maximem HDTV, jaký TV zvládne, ale pořád je to lepší, než původní generace plazem. A jak už bylo řečeno, i tehdy je obraz excelentní. TH-42PX70E má navíc vlastní procesor, který jak nižší, tak vyšší rozlišení (poradí si až s 1080p) upraví pro rozlišení 1024x768.

  Přemýšlí dopředu

  Udávaná životnost obrazovky je 60 000 hodin provozu. Zda bude doba používání stačit na to, abyste se dočkali pokroku v našem digitálním vysílání, lze jen těžko odhadnout. Ovšem pokud ano, k dispozici je CI slot, který možná bude schopen po vložení speciální karty přijímat i vysílání v MPEG4 a HDTV. S rozšiřováním Blu ray a HD DVD to bude ale určitě lepší. Panasonic TH-42PX70E nás nakonec přesvědčila, že je opravdu výbornou plazmou. Skvělý obraz při sledování filmů, super reprodukce zvuku, pěkný design a kvalitní zpracování, česká lokalizace, dostatek vstupů, dva citlivé tunery a CI slot.

  Z EPG lze získat mnohem více informací, než tento model Panasonicu umí.

  Přesto, vzhledem k ceně, je až zarážející, jak si výrobce mohl dovolit absenci PIP, obzvláště, když TV obsahuje dva tunery a vyřešení PIP nemohlo být nijak náročné. Také možnosti informací získávaných z EPG v digitálním vysílání mohly být zužitkovány lépe. Program na celý den/týden se nedozvíte, byť informace o aktuálních a následujících pořadech jsou zobrazovány s přehledem. To jsou ale v podstatě největší výtky, které bychom zmínili. Nic dalšího závažného v koupi nebrání. Doporučená cena: 41 990 Kč vč. DPH, cena na e-shopech od 36 000 Kč vč. DPH. Více informací a parametry najdete na adrese výrobce.

   

  Plusy a mínusy
  + skvělý obraz- chybí PIP
  + obvody pro úpravy obrazu- mírné vrnění trafa
  + design a zpracování- sporadicky patrné blikání obrazu
  + digitální tuner a CI slot- slabší využití EPG
  + výborný zvuk 

  Aktualizováno: Dlouhodobá zkušenost

  Plazma Panasonic TH-42PX70E nám dodnes slouží k testování DVD přehrávačů a dalších produktů. Proto můžeme již starší recenzi doplnit o dlouhodobé zkušenosti, které vycházejí i z běžného domácího provozu. Nejprve musím říct, že všechny klady a zápory zmiňované v recenzi platí. Obraz je naprosto skvělý, z analogu i z našeho horšího digitálního vysílání přímo vykouzlí parádní obraz, na který se dá koukat i z poměrně velké blízkosti (2 metry). O obrazu z DVD, MPEG-4 a HDTV z počítače nemluvě. Vytýkaný neklid obrazu (blikání) se po "zahoření" panelu již tolik neprojevuje, ale občas je postřehnutelný stále (kdo nemá citlivé oči, toho to trápit nebude vůbec). Vyšší zvuk trafa je na obtíž pouze při nočním sledování TV. Tato výtka tedy zůstává. Jde ale o kusově specifickou záležitost - můžete narazit na plazmu (i LCD), která bude úplně tichá, ale také potkáte plazmu (konkrétní zkušenost s Philipsem), která přehluší velice nepříjemným vysokofrekvenčním zvukem málem i hluk z ulice za bílého dne (=nepoužitelný výrobek). Absence PIP je v praxi banalitou a při provozu nechybí. Horší je to s EPG, protože i jednoduché info o aktuálním programu a o tom dalším využívám velmi často, takže pokud by byl obsažen pokročilejší průvodce/informátor, jistě by se hodil. Dálkové ovládání se ergonomicky i rychlostí osvědčilo, směrovostí se ale řadí do podprůměru. Možnosti úpravy obrazu jsou podařené (různé zoomy, ořezy a podobně) a tudíž často využívané. Jelikož k panelu často připojujeme a odpojume různé produkty, je absence čelních nebo bočních vstupů k zlosti. V běžném provozu ale toto trápit většinu nebude. Velkou chybu vidím v tom, že při poslechu rádia je uprostřed obrazovky informační obdélník s nulovou informační hodnotou - totiž s nápisem rádio. To zase nějaký návrhář ukázal světlou chvilku! Nejen, že je to k ničemu, ale ještě to škodí panelu. Konturu obdélníku bylo možné spatřit i po několika hodinách, kdy byla TV po poslechu rádia vypnutá. Samozřejmě následně paměťový efekt zmizel, ale dobrý pocit to nevzbudí... Závěrem můžu říci, že jde především obrazově o skvost, na který žádné LCD minimálně do 40-50 tisíc nemá. A o obraz jde především. Jestli máte dostatek místa a financí, uvažujte právě o plazmě (této nebo jiné). Pokud vám stačí menší úhlopříčka a jste spořiví, LCD poslouží dobře. U plazmy totiž pořád platí, že si nemůžete být jisti, že za 3-4 roky ji nevyhodíte s vypálenými logy, pruhy a podobně. Ten strašák tu je stále, obzvláště když paměťový efekt nepřehlédnete ani u skoro nového výrobku. Viz obdélník s nápisem rádio... Naměřená spotřeba je při sledování DVB-T, střední úroveň kontrastu, mezi 200-290 W. Ve stand-by je odběr několik minut po vypnutí pod 1 W.

  Související články

  Nebojme se vypalování plazmy více

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  117 Komentáře

  1. Tuto TV jsem studoval asi hodinu v prodejne. Blikani obrazu u velkych barevnych ploch musim potvrdit. Osobne bych uvedene penize za takovyto nedokonaly vyrobek nedal, i kdyz v ostatnich funkcich je vyborny.

   Co jsem studoval na netu (napr. diskuze tvfreaku), tak je mozne, ze blikaji jen nektere kusy a jine ne. Navic u plazem Samsung bylo pry blikani zpusobenou nedokonalym ovladacim softem... Ale komu by se chtelo tahat 40 kilovou kravu, ktera se musi prevazet na stojaka, do servisu na upgrade :D

  2. Mám th37px70,která je totožná jen má 94cm.O blikání jsem se dočetl až tady,nic nevidím,
   vrnění nebo vrčení...nic neslyším.Navíc se mi to zdá divný že by bylo někde až tak slyšitelný
   ,rozmaz obrazu...záleží na příjmu,není to chyba tv.Ale s analogem si poradí opravdu dobře,jinak řečeno jsem spokojen....

  3. AHOJ MŮŽU SE ZEPTAT ,TEN BÍLÍ KABEL CO JE ZAPOJENÝ V ZADU U TÝ PLAZMY ,TO JE KOAXIÁL OD ANTÉNY ??? A JAK SE JMENUJE TEN VSTUP DO KTERÉHO JE TEN KABEL ZAPOJEN ?? ,PROTOŽE V POPISU FUNKCÍ NEPÍŠOU ŽE BY TAHLE PLAZMA MĚLA ANTÉNÍ VSTUP A JÁ BYCH HO MOC POTŘEBOVALA,ABYCH MOHLA PROPOJIT VŠECHNO SE VŠÍM DÍKY

  4. Teda pánové to jsem si zas přečtl recenzi už jedna mě odradila od plasmy LG 42pc55 hodně uživatelů psalo že dosti bzučí a ted zase čtu že u Panasonicu bliká obraz to není snad ani možný tak co si má člověk koupit???

  5. Cožpak o to, to blikání se celkem dá přežít, navíc většina lidí to nepozoruje. Ti vám ale budou tvrdit, že nebliká ani jejich 55cm 10letá CRT televize... A jinak Panasonic bzučí taky. Je to i v recenzi na HDTVtest.co.uk.

  6. Mám doma TH-42PX70EA,sledujeme ji v ložnici z cca tří metrů.V noci při vypnutém zvuku se musím hodně soustředit,abych něco slyšel.LG je pro mě v tomto ohledu nepoužitelná.Obraz je při nastavení 100Hz betonovej a to u všech barev i na testovacím dvd,které mám k dispozici.Propojeno mám přes YUV.Pokud osvítím obrazovku zářivkou (montážní lampou),tak se rozbliká,to jo.A vypálení (byť jen dočasného) jakéhokoliv loga apod.při běžném několikahodinovém sledování tv,jsem si zatím nevšiml a to se na to schválně zaměřuji.Akorát obraz je podle testovacího obrazce na geometrii posunut mírně doleva.Přesto jsem víc než 100% spokojený.

  7. Chtěl jsem také LG ,ale zjistil jsem že LG má problémy, soudruzi v Polsku začali dělat nové zdroje a mají tam cívku, která magneticky vibruje zadním krytem. Dále jsem zjistil že LG má problém s reklamacemi a z oficiálního webu úplně stáhli model 42PC56... mají zřejmě potíže s dodávkami dílů ,protože dovnitř mastí u stejného typu různé komponenty...styl co jde po pasu to tam namontuji...

  8. ... já jsem na tom stejně - a co nová generace LCD SHARP, je to o jiné pořizovací ceně, ale údajně se dá na tom koukat i na fotbal (ME je za dveřmi :-)

  9. tak jsem prostudoval hodne diskuzi o tomto tv a propozoroval nekolik kusu v obchodech v ruznych mestech a nakonec jsem si ji koupil a docela se bal toho vaseho blikani. ani jednu tv jsem nevidel blikat na toz tu moji doma a to mam vysoke naroky na obraz. pri prepnuti na 50 hz je patrna slaba frekvence ale nic hrozneho - myslim ze vnimani lidi je rozdilne - nekomu nevadi sledovat monitor 5 hodin v kuse a nekdo zase po pul hodine dostane epilepticky zachvat - JINAK TV JE SUPER A MAXIMALNI ZPOKOJENOST-jeste otazka: zahorojujete tuto tv-ja ano dle navodu 200hodin

  10. Mate nejspis pravdu, je to hodne subjektivni. Ale prochazel sem nedavno Elektroworld a schvalne se na to zameril - byl tam Panasonic TH42PX7E, ktery blikal - videli to i 2 kamosi, co tam byli se mnou. Pritom na prodejne byly i jine plazmy (jine znacky), ktere timto postizeny nebyly. Nevim ale, zda nemela zapnuto zobrazeni 50 Hz, ale tak hloupi snad nejsou.

  11. ........jo a PÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍP, upřímně řečeno po chvíli tě omrzí a stejně jej nepoužíváš,pokud někdo chce sledovat kvalitní obraz funkce PÍÍÍÍÍÍÍÍÍP jej jistě zajímá stejně jen pro návštěvy:-)
   P.S.-jo a jak se to říká s tím psem.........že kdo chce psát bít.......hůl si vždycky najde?

  12. Zdravím,
   koupil jsem ji včera, protože se hrálo finále LM, takže jsem se chtěl podívat na pořádnou televizi. Musím uznat, že na analogové programy hraje velice slušně, koukám na ni cca ze 3,5 metru a vše je OK.
   Co se týče problikávání, zatím jsem si ničeho nevšiml. PIP jsem měl u předchozí televize, ze začátku jsem ti bral jako super věc, ale časem jsme to nepoužíval vůbec. Samozřejmě tady by to mělo větší význam díky větší obrazovce. Ale není, tak není.
   Jakmile tam ale pustím film z DVD, není co řešit. Včera jsem kouknul na pár scén z Rychle a zběsile a byla to úplná lahůdka.
   Uvidíme časem, zda-li se objeví něco zásadního.

  13. Jak uz tady nekdo napsal, musim potvrdit dost PRISERNE blikani obrazu! I kdyz je TV jinak super, timto jsem hluboce zklaman. Je to jak navrat k CRT televizím :( Blikani se projevuje hlavne u svetlych ploch, v tmavych scenach neni problem patrny. Moc by me zajimalo, cim to je, protoze plazma by stejne jako LCD uz z principu blikat nemela. Uvazuji kvuli tomuto o vraceni tohoto vyrobku. Prece jenom stal MOC penez na to, aby mel podobne zavazne mouchy :(

  14. Nemáš v pokoji, kde je plazma, zářivku? Pokud ano, je blikání vysvětleno. Plazmy se zářivkama prostě kolidují (obnovovací frekvenci), zejména pak Panasonic. Proto často v obchodě plazma bliká a doma ne.

   PS zkoušel jste už někdo chroustat tvrdou sušenku či topinku a dívat se přitom z dálky na PC monitor (zejména CRT?). Budete se divit, jaký obraz uvidíte.

  15. Musím potvrdit, že blikání bylo při testu patrné i při zapnutých 100 Hz. Při 50 Hz hrozí při takto velké obrazovce epileptický záchvat :D Přikláním se k názoru, že v menu je toto přepínání přítomno jen proto, aby byl vidět přínos těch 100 Hz.

   Jinak blikání je méně patrné, až nepozorovatelné při sledování DVD, nejlépe progresivní zdroj videa a v tmavých scénách. Při sledování TV (DVB i analog) je blikání zjevnější, obzvláště na velkých světlých plochách. Snad se dá říci, že blikání je větší při zapnutí TV, než se zahřeje.

   Rozhodně jde ale o hodně subjektivní vjemy, těžko posoudit, jak to doopravdy je - zda blikají jen některé kusy, zda je to chyba firmwaru, hardwaru, zda jde o přecitlivělost některých diváků, zda je to způsobeno vnějšími okolnostmi (např. potíže s el. sítí)...

  16. a kua-kam se to dívá oko mé-omlouvám se za nepozornost........
   P.S.-přesto hájím tv-žádné blikání,ale opravdu žádné blikání nepozoruji:-)

  17. Máte pravdu, stejně jako já v recenzi - ono blikání vidí jen někteří jedinci, kteří mají mimořádně citlivý zrak. Vyzkoušeno následovně - kolega, kterému nevadí 60 Hz na monitoru (a v podstatě na něm žádné blikání nepozoroval), považuje 100 Hz na plazmě za skálopevný obraz. Já pozoruji s nelibostí a bez potíží obnovovací frekvenci 85 Hz. Při 100 Hz na plazmě potom stále ještě vnímám určitý neklid obrazu. Toť asi jediné vysvětlení této "záhady". Proto z mého hlediska (a podobně ujetých lidí jako já :) je lepší volbou LCD, které má opravdu stabilní obraz. Naneštěstí mnoho ostatních parametrů má ale podle mě o dost horší, než právě dobrá plazma...

  18. Tak uz mam aj doma tento uzasny skvost od Panasonicu a som naozaj maximalne spokojny.
   Ziadne blikanie obrazu nemam ani pri velkej zelenej ploche pripadne inej farby.
   Aj signal z kablovej TV je vynikajuci, takze ti co tvrdia opak chcu len poskodit dobre meno tejto znacky.
   Nie nadarmo maju slogan PANASONIC - IDEAS FOR LIFE

   DVD filmy nadhera
   DIVX filmy dokonca aj kinorip je naozaj velmi pekne zobrazovany a titulky to je jedna basen (velke, citatelne), to uz fakt netreba chodit ani do kina.
   Nahravky z TV cez DVD Recorder Panasonic v najnizsej kvalite su na tejto TV tiez velmi dobre podane takze sa netreba bat ani velkosti obrazovky a pripadneho zlkeho pozerania filmov v nizsej kvalite.

   Kto investuje do tohoto TV urcite neolutuje.

   co sa tyka vrnenie trafa, tak ani tu som nic nepostrehol. Absolutne ziadny rusivy element ani priamo pri TV.

   Jedina vec co sa stala hned pri kupe a rozbaleni bola ze baterky co boli este v original baleni boli uplne vybite. Uz som sa zlakol ze je zly TV ale potom mi padol kamen zo srdca ked som vymenilk baterky za druhe ;-)))))
   Takze aj taketo veci sa stavaju.

  19. Zdravim.Uvažuju o koupi této TV.Jak je to s tou vzdáleností.Tady jsem se dočetl že dva metry je nedostatečný.Je to pravda?Jinak mám příjem přes Karneval takže obraz by měl být dobrý?Poraďte prosím než do toho spadnu děkuji.

  20. Děkuji za odpověď ohledně té vzdálenosti.Já bych jí měl od sebe tak 2m10cm nebo 2m16cm max.Snad by to nemělo vadit.Dostal jsem nabídku jí koupit cca 28000kč,tak mě ta cena láká.Samozřekmě za novou.Takže nikde v manuálu není určená minimum vzdálenost?Jinak jste spokojen?Co programy tv?Chytáte přes kabelovku nebo satelit.A kvalita?DvD je určitě bez chyby.Uvažoval jsem o LCD ale prej Plasma je lepší nebo tak nějak.Ještě jednou díky za odpověď.

  21. DVD je super, jinak sleduji TV přes vestavěný DVB-T. Zpočátku je to oproti CRT nezvyk, ale nyní už bez potíží - dokonce to na tu vzdálenost občas i nazoomuji, aby nebylo vidět logo a dá se na to koukat.

  22. Nevíte někdo jak se dá zamezit prolínání analogové televize přes koax do satelitu přivedeného přes scart?Mě to tato televize dělá a jsem z toho zklamaný.Na satelit se nedá dívat pokud vzadu nevytáhnu koaxiál.Pak se ale hodně zhorší kvalita obrazu-hrubší zrnitost.Nevím co s tím.Prodejce mi tvrdí,že je to kabely scart,že musím použít pozlacené za 650,-kč.Podle mě je krpa v televizi.Neřešil jste někdo podobný problém?Nerad bych litoval,že jsem nekoupil LG jak jsem chtěl původně.

  23. Ahoj lidi. Zajímá mě jestli někdo máte tuto plazmu. Jak jsem zjistil tak nějaké rozdíly oproti 70e tam jsou, ale nevím jestli jsou nějak zásadní a mají velký vliv na výsledný obraz. A zajímá mě co je to sub-pixelová kotrola obrazu, protože to má podle specifikací právě px70e. Rozhoduju se totiž právě mezi temito tv.

  24. Ako riesite pri velkych letnych teplotach chladenie? Upozornenie v navode iba pri 40 C!? Nejak malo "vydrzi"... :) Preco oproti PV60-kam nemaju chladice...?

  25. Manual si zrejme moc nevidel... :) Myslel som 40 vo vnutri bedne- ze ma vzduch cirkulovat... Asi to bolo kvoli znizeniu spotreby, :D lebo ked je v izbe 26-28, z digi teplomerom som na rame obrazovky nameral 33...

  26. Zajímá mě hlavně deformace obrazu a její možná korekce při faktu, že 37" a 42" plazmy maji rozlišení zpravidla 1024 x 720 či 768 (cca 4:3) a obrazovka je při tom 16:9.

   Díky za info

  27. Plazmy s rozlišením 1024:768 a poměrem stran 16:9 jsou pro připojení k PC horší variantou, než LCD s rozlišením 1366*768. Obraz je na TH-42PX70E při propojení s počítačem deformovaný. Při přehrávání filmů se to dá ale snadno vyřešit, když si na PC v přehrávači nastavíte natažení širokoúhlého filmu na výšku. Potom je na plazmě zobrazen bez deformace.

  28. Až na to, že většina LCD s fyzickým rozlišením 1366*768 záměrně toto rozlišení z externích zdrojů "nebere". Zagoogli si 1:1 pixel maping ....

  29. Nemohl by mi někdo osvětlit princip přepočítávání a zobrazování bodů při vstupu PAL 768*576 na obrazovku 1024*768 ?

  30. Rika se tomu interpolace :)
   Princip je nasledny: pri zvetseni z 768 na 1024 chybi 256 bodu. ty se pridaji rovnomerne mezi stavajicich 768. Tzn ze, ze kazdy treti bod z puvodniho obrazku se vlozi bod novy. Jeho barva se urci zprumerovanim barvy dvou sousednich bodu. Toto je jednoduchy princip platici pro radek, v realu jiste vireobci pocitaji s plochou a tak se ty body nevkladaji pravidelne a jejich barva se vypocitava z okolnich 8 bodu a ne dvou.
   Berte to tak ze uvnitr je pocitac ktery vstupni signal PAL zdigitalizuje a pak uz se s nim da delat cokoliv - treba odstranit proklad (pal se vysila v pulsnimcich liche/sude vzdy 768x288), dva pulsnimky se spoji a obraz se znovu interpoluje, aby na sebe pulsnimky presne sedly.

  31. Koupili jsme si vieru přede dvěma dny. Jsme docela sportovní diváci, takže jsme se těšili především na sport. Při pohledu na fotbal se mi ovšem obraz maže a já prostě "nestíhám" sledovat.... Sedím cca 4 m od TV. Myslím, že to by mělo být dostačující... Poradí mi někdo? Je to signálem. Kabem jsme koupily s Au, ten by měl být OK. Máme digitál přes UPC. Díky

  32. Koupil jsem si tuhle plazmu a spokojenost. spotřeba při sledováni tv je opravdu kolem 270w což je v pořádku , ale co mě zarazilo byla spotřeba v režimu stand by je uváděna 0,7w a naměřili jsme 70w?????? Když jsme ji vypli na tv ukazovala 60w(neměla by být 0????) nevíte někdo co to muže být???? zkoušel jsem to jen namátkou takovym měřákem co zapojíte do zásuvky a ukáže přibližnou spotřebu. A potom i s elektrikářem změřili jsme proud a napěti a vyšlo takřka to samé co na tom měřáčku.

  33. V menu teto TV lze nastavit Usporny mod, snad to pomuze. Protoze spotreba ve stand by 70 W by si zaslouzila trest smrti pro toho, kdo tento vyrobek navrhnul.

  34. "Plazmy Panasonic mají jeden tzv. stand-by zdroj, ten běží trvale a napájí potřebný obvody(přijímač DO, procesor - je v módu spánku). Tehdy je spotřeba ze sítě mírně pod 1W(0,6-0,9W). Při zapnutí TV dálkáčem se zapíná(většinou přes relé) hlavní zdroj(e). Tohle je proto, že hlavní spínanej zdroj navrženej na řádově stovky W nemůže běžet při malý spotřebě TV ve stand-by se solidní účinností, zajišťující spotřebu řádově kolem 1W.
   Jinak i když plazmu vypnete "síťovým" vypínačem, tak zůstane běžet sám stand-by zdroj(spotřeba pod 0,3-0,5W), ale už se nenapájí další obvody. "Síťový" vypínač nevypíná TV od sítě(většinou jsou pod napětím i odrušovací filtry). Na to pozor, TV se nedá vypnout zcela - jedině vytáhnout ze zásuvky.
   BTW: jsem si koupil wattmetr z Lidlu(byl nedávno v akci) a ten měří opravdu přesně(porovnány 2 kusy s profi wattmetrem, za 300) - ukazuje napětí, proud, příkon, účiník, kWh+ceny, lze nastavit dva tarify apod." Zdroj: www.elektroworld.info

  35. Rekl bych, že problém může být v přístroji, kterým spotřebu měříte. Levné produkty neumí moc dobře měřit nízký odběr. Ale pokud by se takto velká spotřeba potvrdila, a Panasonic tuším u těchto modelů avizuje 0,7 W ve stand-by, je to důvod k vrácení zboží. Ještě si také zkontrolujte, zda máte zaplý úsporný režim v menu.

  36. Musim rict, ze plazma, ktera vydava neprijemne zvuky neni vyjimkou. Zrovna jsem u znameho "testoval" nejakeho zanovniho Philipse, HD ready. A to, co u nej delalo trafo, bylo fakt na vyhozeni toho kramu z okna. I kdyz jinak obraz byl tedy naprosto uzasny. Zvuk se navic menil s intezitou odberu proudu. To bych fakt nesnesl, jenze chapu, ze se s tim potom nechce nikomu tahat do servisu :(

  37. Zdravim,

   nekdo tu psal, ze bude obraz z PC na teto TV deformovany, jak to s tim presne prosim je?

   Chtel bych nejakou TV (krome jineho) na pousteni fotek, kdyz treba prijde navsteva. Uvazoval jsem o full HD, nicmene se zase v diskusi pise, ze pro spatny signal obrazu to neni idealni, spis horsi nez treba tato TV.

   Co pak vybrat? Jak bude tento panasonic zobrazovat fotky?

   diky

   D.

  38. Zdravím,
   dle mého názoru se obraz deformuje, jelikož pc grafiky jsou až na výjimky dimenzované na lcd zobrazovače, a tak rozlišení 1024x768, které je na lcd ve formátu 4:3, je na plazmě 16:9, tudíž se obraz roztahuje. Toto se pravděpodobně dá vyřešit pořízením výkonější grafické karty pc, což jsou další investice, proto je třeba si dopředu rozmyslet, k čemu hlavně budete tv používat (tv-plazma, pc-lcd).
   Nehledě na vypalování bodů u plazmy při zobrazování statických snímků (lišta start, panely nástrojů, atd.)
   Co se týče full-HD, myslím si, že v našich podmínkách je to zatím hudba budoucnosti (vyjma HD-DVD a BlueRay), než bude běžné vysílání v potřebném rozlišení, odhaduju tak 2 roky (velmi optimistický odhad), tak tv s full-HD bude dostupná vč. MPEG4 DVB-T za poloviční cenu.
   S pozdravem
   Tomáš M.

  39. Dobry den,
   jsem pripojeny k Digi TV, televizi vyuzivam i na hry playstation a rozmery obyvaku mi dovoluji sledovat tv max z 2,5m. Mel jsem Panasonic vybran uz dlouho ale precetl jsem si dotaz ohledne signalu UPC a sledovani fotbalovych (rozmazanych) utkani a celkem me to rozhodilo. Nehlede na vyse uvedenou recenzi doporucujete v pripade techto signalu (upc,digitv) plazmu nebo LCD? Dekuji za odpoved. Honza

  40. Dobry den. Chtel jsem se zeptat jaky je rozdil mezi Panasonic TH-42PX70E a tim samym modelem s koncovkou "A" na konci.Na strankach Panasonic.cz je ta s ackem brana jako novy model ale zadny rozdil v nich nevidim.Dekuji za odpoved.

  41. mate niekto plazmu panasonic TH37PX7E,ja ju mam obraz je perfektny ,celkovo je super ale stale mi tam nieco puka,praska asi pri suciastkach vovnutry ,nepravidelne kazdych cca 20,30 minut mate podobne skusenosti poradte dakujem

  42. Mam dva tyzdne tento televizor, som nadmieru spokojny,obraz je pri nasej dost mizernej kablovej tel. pozeratelny, na izbovu antenu chytam digitalne vysielanie slovenskych a rakuskych programov , tu je vidno markantny rozdiel v kvalite digi vysielania u nas a v rakusku. Pocas prevadzky si pri strednom jase a kontraste berie cca 150-250 W, takze celkom v norme. Co ma vsak zarazilo, v standby miesto 0,7W okolo 70W. Meral som merakom tusim z Lidla, doteraz vsak meral celkom presne. Sok vsak sposobilo , ked som stlacil sietovy vypinac na televizore. Pri uplne vypnutom stave ma televizor striedavo odber 0-60 W! Nechapem cim to je, vyriesil som to zaradenim vypinaca pred zasuvku.

  43. Dobrá televize.Moh by mít dva HDMI.To přežiju,ale vadí mi fakt ta spotřeba.Přesně změřená:60W- vypnutí tlačítkem,68W -vypnutí ovladačem.V provozu normální -průměr 180W.Dálkově ovládaná zásuvka by měla být v ceně.

  44. nemeral si tak nahodou jalovy vykon?
   uz tu bolo viac odbornokov, ktory potom reklamovali telky, kvoli stand-by spotrebe, bez toho aby vedeli ako to vlasnte v skutocnosti je...

  45. Spousta uživatelů neví jak správně tuto nebo podobnou plazmu propojit s PC, tak Vám napíši pár zásadních postřehů:
   Při použití klasického VGA kabelu (neměl by být delší než 5m) se obraz může opravdu deformovat, ikdyž v případě videa lze tento problém většinou zcela softwarově vyřešit. Pokud plazma zvládá rozlišení 1366x768 a máte max. 2-3 roky starou grafickou kartu není problém nastavit v ovládacích panelech grafiky toto rozlišení a obraz máte nezkreslený! K menším a levnějším plazmám (s rozlišením 1024x768 a menším) je ale ideální připojit PC pomocí DVI výstupu (pokud ho počítač má), tedy kabelem DVI - HDMI (pokud možno ve verzi 1.3). Na televizi pak nastavíte rozlišení 720p, tedy 1280x720 a máte vše vyřešeno. Pokud nevlastníte opravdu letitou grafickou kartu (nVidia níže jak 7má řada, ATI níže jak x1xxx) není problém v ovladačích nastavit toto rozlišení a plazmu můžete občas používat jako regulérní obří PC monitor!!!

  46. Ahoj, TV mam mesic a pul, a jsem maximalne spokojenej. Zadny bzuceni ani blikani. Obraz super. Jen jedna vec. Driv jsem mel TV od Thomsona a Sony, DVB-S tuner a DVD jsem mel a mam pripojeny pres SCART. Drive po zapnuti tuneru nebo DVD se mi automaticky zapnula i TV, ale ted u teto plazmy nic. Mam stejne kabely, stejne pristroje. TV ale musim zapnou zvlast. Nevite nekdo proc? Diky za info....

  47. Také jsem o koupi této TV uvažoval a tohle marně zjišťuji.Mám teď Thomsona a sám se vypíná a zapíná, což je super.
   Známý mají Panasonic a musí zapnout TV a pak teprve satelit (nebo DVB-T, DVD...).
   Takže ani nejnovější Panasonic to zjevně neumí.

  48. No já jsem sice chytrák ale ty nemáš pravdu.I při plně zapojeném scartu se žádný Panasonic zapnutím cizího přístroje ze stand by neprobudí.
   Můžeš si to vyzkoušet chytráku, ale spíš si myslím, žes to jenom špatně pochopil.

  49. Souhlasím - plně zapojený SCART to neřeší, musí to podporovat navíc oba přístroje. Běžnější je to, že například při zapnuté TV se signálem na SCARTu přepne vstup na AV při zapnutí rekordéru nebo přehrávače...
  50. Mal som(už ho mesiac nemám) TV THOMSON 29 DM400 a ked som zapol DVD, VRC, a TV bol OFF automaticky ho zaplo!!!
   Teraz mám Panáka TX32PS12 ako zapínam tak zapínam(DVD, VRC) ked je TV OFF aj zostane OFF. Inak táto "funkcia" my vôbec nechýba, hlavne ze mám wide(16:9).

  51. Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nemá náhodou někdo novinku 42PX80 ? Přemýšlím o této plazmě nebo o LCD Samsung LE40R86. Děkuji

  52. Mám novinku 37px80e a jsem max.spokojen . Probůh hlavně nekupuj lcd le40r86 ..... Koupil jsem si v loni le32r86bd a ted hraje u dětí v pokoji .Tam jim bohatě stačí :

  53. Tak este pridam komentar co sa tyka spotreby tohoto skvostu. Som majitelom tejto plazmy uz pomaly rok, a funguje ako hodinky.
   Pred mesiacom som si kupil zariadenie na meranie el.spotreby od nemeckej firmy VOLTCRAFT. Mimochodom da sa aj zapozicat u SSE (elektrarnach) na myslim ze 1mesiac uplne zadarmo.

   Takze papierova spotreba je 270W. Ale ako iste uz vsetci vieme Plazma sa od LCD odlisuje tym, ze ma premelivu spotrebu v zavislosti od podania farieb. To jest hlavne BIELA (zapnuty stav-maximalna spotreba), CIERNA (vypnuty stav-minimalna spotreba).
   LCD ma konstantnu spotrebu, teda ako je na papiery je aj oficialna nemenna spotreba.

   Celkovo ci uz TV, DVD ale PC mam nastavene na rezimo KINO co je vlastne jas, kontrast a vyvazenie presne v strede) ale da sa to samozrejme upravovat.
   Takze pri rezime KINO ma tato plazma Panasonic pri cisto ciernej obrazovke spotrebu cca 50W/h, pri plnej bielej ploche to je zmienenych 270W.

   Pri pozerani TV konkretne stanica DISCOVERY (su casto aj reklamy s bielym podkladom) a obraz je vyplneny po celej ploche, vysla za 1 hodinu priemerna spotreba maximalne 180W, takze pri inych TV staniciach kde je menej bielej to bude o par watikov menej.

   U DVD filmov v sirokouhlom formate (vrch aj spodok cierny pas) som sa NEDOSTAL cez hranicu 130W.

   Z toho vyplyva ze plazma ma naozaj mensiu spotrebu ako LCD. Pre porovnanie LCD 107cm od Philips alebo LG maju spotrebu 240W. LCD od Panasonic, Philips pri uhlopriecke 82cm maju spotrebu okolo 140W. Takze vysledky hovoria za vsetko.

   Takze asi len tolko pre mystifikatorov ktory rozpravaju bludy o Plazmach a ich vysokej spotrebe a tym padom vyzdvihuju LCD. Je jasne ze kazda z technologii ma svoje za a proti, ved su to odlisne technologie v principe fungovania a zobrazovania ale rozhodne to nieje pravda ze Plazmy maju väcsiu spotrebu ako LCD. Vysledky hovoria za vsetko. Moze to byt odlisne model od modelu ale v spotrebe su si vyrovnany konkurenti, dokonca v mojom merani je na tom Plazma naozaj lepsie.
   Ale pisem sam za seba a svojich skusenosti. Kto si uz na to urobi aky nazor je jeho vec. Tak drzim vsetkym palce pri kupe toho svojeho TV milacika a hlavne nech dlho funguje bez problemov ;-)).

  54. Aktualizováno: Dlouhodobá zkušenost

   Neda mi nereagovat ale s "pamätovym efektom" ma problemy aj LCD a aj CRT ci uz monitor tak aj TV,staci tiez nechat par hodin jeden nepohyblivy podklad a pri vypnuti to mozem sledovat nadalej na panely, casom sa to strati takze nieje velmi co riesit aj ked dobry dojem to nerobi. Takze treba zdoraznit ze to nieje len u plazmy ale aj u inych technologii !!!!!!

  55. No ano, zmizí to. Stejně tak mohu říci, že po roce používání nic vypáleno není. Na druhou stranu pokud budete sledovat 2 hodiny film, který je wide screen a potom film ultra wide screen, tak budou patrné světlejší pruhy. Ne dlouho, ale budou. A to je dobré uvést, protože až to nové technologie dělat nebudou, budeme je za to chválit.

  56. Jasne s tym uplne suhlasim, ze ked ten pamätoby efekt nove modely nebudu mat bude len lepsie a je to len dobre a vyvojari si nad tym urcite stale trapia hlavicky ako s tym dalej, ale mne islo hlavne o to, ze ked sa to uz aj kritizuje tak nech to je aj objektivne, ze to nieje problem len Plazmy ale vseobecny aj u inych technologii ;-))

   No a ak sa to mudrym hlavickam aj podari odstranit /ak sa to teda vobec podari/ za tu dobu uz budeme asi na LCD a Plazmu len spominat, ked uz teraz sa pracuje na Laserovych TV ktore tiez budu mat urcite svoje "musky" ale zase budu vyspelejsie a s krajsim obrazom a lepsimi parametrami. Aj ked ako uz bolo zmenene tento model je naozaj velmi vydareny, hlavne co sa tyka obrazu a o to u TV ide.

  57. Dobrý den. Jak nastavím u tohoto (ale i u jiného TV fomátu 16:9) nedeformovaný a neořezaný obraz vysílaný ve formátu 16:9.Vyzkoušel jsem všechny možnosti,ale nic není dokonalé. Třeba: zprávy na tv NOVA; Autosalon na Primě atp.
   Snad mi to konečně někdo vysvětlí. Mám i CRT SONY 16:9 s možnostmi: 4:3; zoom; wide a smart Ataké to není dokonalé.
   Díky.

  58. Dobrý den,

   na základě osobní zkušenosti musím potvrdit, že Panasonic TH-42PX70E, stejně jako všechny modely z nové řady PX80 a PZ80 blikají. Při sledování televize a filmů z DVD to je patrné jen málo a všimnou si toho jen citliví jedinci, ale jakmile připojíte počítač a budete chtít televizi použít coby počítačový monitor, tak na statickém obrazu, hlavně v bílých plochách, to bliká velmi nepříjemně a vidí to všichni v mém okolí (používám digitální propojení z DVI výstupu grafické karty do HDMI vstupu na televizi, neprokládaný režim a pochopitelně mám zapnuto 100 Hz; v bytě žádné zářivky, ani rušivé spotřebiče). Protože se o tomto problému nikde běžně nepíše, myslel jsem si, že by to mohla být záležitost konkrétního kusu, či modelu plazmy. Proto jsem navštívil větší prodejnu s televizemi a po domluvě s prodejcem jsem vyzkoušel připojit svůj notebook přes HDMI rozhraní do různých modelů plazem Panasonic, jak řady PX, tak PZ. Nepříjemné zjištění: všechny do jedné blikají!!!
   Nevíte prosím někdo, zda tímto blikáním trpí i plazmy Pioneer Kuro, které mají mít jakési "digitální odstranění blikání obrazu"? Zatím jsem to neměl možnost odzkoušet. Uvažuji o koupi Pioneeru, ale pokud by při provozu z počítače blikal, musel bych holt všechny plazmy zavrhnout a smířit se s koupí LCD televize, která bude při podobné ceně sice obrazově horší, ale zase absolutně nebliká.
   Předem díky za pomoc.

  59. No vidíte! A to doslova. Jaký to byl poprask, když jsme to sem napsali, a jak si někteří čtenáři zanadávali, že prý vidíme trávu růst... :) Pioneer Kuro zatím neznám, tak těžko říct, zda je na tom o něco lépe. Plazma má prostě určitá omezení, které ovšem leckdo rád obětuje, protože přirozenost obrazu dělá hodně.

  60. Kdyz jsem prochazel ruzne modely plazem, tak blikaly pouze ty od Panasonicu. Je to hooodne moc divne, proc firma vyrabi takove hruzy. Ostatni znacky se mi zdaly v pohode.

  61. No tak to jsi mě vcelku vyděsil.. Hodlám si pořídit TH-42PX80e a říkal jsem si, že si postavím HTPC podle návodu tady na serveru...a propojím to s touto TV.. mám se snad připravit na nějaké nepříjemné blikání? Nebo se mám raději vykašlat na HTPC a koupit ten PopcornHour..u toho to dělat nebude?

  62. Jsem asi měsíc majitelem TV Panasonic 37PX8. Je už tzv. zahořelá ale i já mám problém s blikáním na velkých plochách v pozadí na panelu. Nastavoval jsem různé obrazové módy , hrál s kontrastem ale nic moc. Tento problém mají opravdu všechny plazmy Panasonic. Jde bohužel o techologie výroby plazmových panelů bez ohledu zda jde o 10 nebo 11 generaci. A navíc k tomu přispívá " neviditelný" signál, který čistí obraz. To se týká hlavně Panasoniku, u Samsungu není tento problém patrný. Pro jistotu jsem navšívil specializovanou prodejnu, kde jsem měl možnost v poslechové místnosti vidět TV Pioneer Kuro. Je to podívání o něčem jiném i když něco by se našlo. Cenově o třídu výš ! Je otázka zda se tato investice vyplatí na současný SD analogový příjem. LCD není taky samospasitelné ale znovu opakuji, je důležité jakým signálem svého TV miláčka krmíte.

  63. prekvapil mne vas nazor na EPG - spatne, nedostacujici, neni na tyden dopredu....Mozna se o tom tady uz psalo, tak jenom pro jistotu:
   Pri ladeni panasoniku zadejte jazyk-cestina. zeme-Svedsko.
   Ta daaa, EPG zobrazi vsechny kanaly najednou, dokonce ve dvou rezimech, klidne i tyden dopredu.
   U Samsungu zadejte jazyk Cesky, zeme- Velka Britanie.....
   prehlednejsi EPG, kt. uz zobrazuje ceskou diakritiku, t.j. hacky carky, a navic od panasoniku ma v pravem hornim rohu nahled kanalu ktery prave sledujete, moc prakticke.
   A muj nazor na px70? za hodne penez, malo muziky - orezana vybava, menu, malo funkci, odchylka do zelena- jako vsechny panas.

  64. Prosím o radu!!
   Mám Panasonic TH-42PX70E a asi 4 dny mi nenačítá DVB Nova,atd..pouze Očko,Prima, a ještě pár programů.Před týdnem,mi to načetlo všechny programy.Je možné,že by odešel Integrovaný DVB-T tuner ?Poradí mi,co s tím?U jiné TV mám externí a ten načte v pohodě všechny digitální vysílání...Díky všem o radu!

  65. Zdravím,

   včera jsem odnesl do reklamace 2x TH-42PX70R. Obě vypálené pruhy. Jedna dokonce má dokonce 10cm široký sloupec proužků. Koupené v dubnu 2007. Jedna stála 40000,-

   Tak nevím jestli ještě není dobré počkat až se to naučí pořádně vyrobit.

   Ondřej

  66. Asi by bylo dobré říct, že tento model není určený pro český trh a za druhé u plasem je naprosto normální, že se na panelu vypalují pruhy či loga při dlouhodobém statickém obrazu. Zkuste si někdy přečíst návod

  67. Zdravim.

   Pred 2,5 roku jsme koupili tady recenzovanou televizi. Asi po roce se pokazila, na coz jsme ji reklamovali. Z reklamace poslali prehlaseni, ze televize se pokazila nesprávným pouzivanim, konkretne prilis hlasitym nastavenim zvuku. Zvuk se poustel maximalne na polovinu softwarove povoleneho limitu. Televizi opravili(pry na vlastni naklady), ale reklamaci neuznali. Po dalsim roce uplynula zarucni doba a zvukove zarizeni pomalu odchazi. Jiz u minimalni hlasitosti se ozyva neprijemne chrceni. Zkousel jsem zapojit externe reproduktory pres subwoofer, ale televize vubec nereaguje na zapojene externi zarizeni a zvuk nadale pousti pres interni reproduktory v televizi.

   Jestli by mi mohl nekdo poradit s vyresenim problemu, byl bych velice vdecny.

   Martin.

  68. Nerozumím tomu "Zkousel jsem zapojit externe reproduktory pres subwoofer". Mělo by být možné na TV snížit hlasitost na nulu, aby vestavěné reproduktory vůbec nehrály a zvuk reprodukovat přes externí zařízení připojené k TV - to zařízení může být třeba stereo zesilovač s připojenými reprobednami, AV Receiver s reprobednami, věž s AUX vstupem a s připojenými reprobednami, aktivní reprobedny k počítači a podobně. Vstup tohoto externího zařízení se připojí k výstupu zvuku na televizoru - to jsou dvě CINCH zásuvky na zadním panelu TV označené AUDIO se symbolem kruhu, ze kterého míří šipka směrem ven. V manuálu je to nakreslené v kapitole "Externí zařízení" - je tam nakreslené zařízení nazvané "Zesilovač se systémem reproduktorů". Hlasitost pak nenastavujete dálkovým ovladačem od TV, ale dálkovým ovladačem na externím zařízení. Pokud byste se zapojením neuspěl, tak uveďte, co máte za zařízení schopné reprodukovat zvuk - jaký zesilovač, věž a podobně - značku a přesný typ (model).

  69. Mam zesilovac Technics SU-X320. Chtel jsem jenom vyzkouset propojeni s vezi pred nakupem domaciho kina nebo jinyho reproduktorovyho zarizeni.
   Dle rady jsem stisil hlasitost na televizi, ale zvuk pres zesilovac se mi pustit nepodarilo.

  70. To je divné. Nepoužil jste místo snížení hlasitosti na nulu pomocí Volume Down volbu Mute? A když zvuk na TV zesílíte, tak to přes zesilovač a bedny taky nehraje?

   Třeba u mojí TV je možnost nastavit audio výstup buďto na "fixní" nebo na "nastavitelný" - ale já mám jinou TV - v manuálu od Panasonic TH-42PX70E jsem podobnou volbu nenašel. Pokud nastavím volbu "fixní", tak na TV lze ovládat hlasitost interní reproduktorů TV a audio výstup je nastaven stabilně naplno - takže na TV lze stáhnout hlasitost reproduktorů v TV na nulu a na zesilovači je možné regulovat hlasitost do beden. Pokud zvolím volbu "nastavitelný", tak interní reproduktory v TV nehrají vůbec a ovladačem od TV lze regulovat úroveň audio výstupu - tedy hlasitost zvuku přes externí zesilovač.

   Pokud se zvuk nedaří zprovoznit přes "CINCHový" analogový výstup zvuku na TV, měla by být možnost vytáhnout zvuk ještě ze SCARTů. Na to lze použít redukci nebo kabel SCART - CINCH:
   http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm
   http://satelity.nej-ceny.cz/106105/kabel-scart-3x-cinch-s-prep-1-5m-blis...
   http://satelity.nej-ceny.cz/37405/kabel-scart-6x-cinch.html
   Hlavně pozor na to, že SCART je "směrový" - redukce nebo kabel musí mít přepínač, vstupní i výstupní CINCHe a nebo musíte zvolit jednosměrný kabel či redukci se správným směrem SCART -> CINCH a ne obráceně.

  71. Pokud by se zvuk z TV nepodařilo dostat analogově, tak poslední možnost, která mě napadá v souvislostí s tím, že zvažujete koupi AV Receiveru, je tato:
   1) koupíte klasický Set-top-box s HDMI výstupem a ten propojíte s HDMI vstupem AV Receiveru (AV Receiver zajistí zvuk)
   2) HDMI výstup z AV Receiveru propojíte s HDMI vstupem TV (TV zajistí jen obraz bez zvuku)

   Není to samozřejmě úplně elegantní řešení, ale fungovat by mělo stoprocentně a rozhodně je to levnější než pozáruční oprava TV - tím spíš, že závada zvuku TV má tendenci se vracet. Navíc můžete koupit třeba dvoutunerový PVR Set-top-box a používat ho současně jako digitální rekordér. Nebo koupit klasický digitální rekordér a používat ho jako Set-top-box - to jaky jde. Nebo přejít na satelitní příjem.

   Ono to řešení vypadá "divně", ale pokud si koupíte AV Receiver, tak je toto zapojení vlastně "normální":
   DVD/Bluray přehrávač -> AV Receiver -> TV
   Satelit -> AV Receiver -> TV
   Media Player -> AV Receiver -> TV
   HTPC -> AV Receiver -> TV

   Tak proč ne i Set-top-box -> AV Receiver -> TV ?

  72. Máme ju tretí rok, obraz vynikajúci, zvuk nemá chybu, úplne tichý bez akýchkoľvek rušivých pazvukov ani v minimálnej vzdialenosti, spotreba 160-200W, EPG výborné, je to jedna z absolútne najlepších vecí, aké sme kedy za 40 rokov kúpili:-) (Dúfam, že som to nezakríkol.)

  73. Zdravím, chtěl jsem se zeptat, začínají se mi objevovat na obrazovce tenké pruhy, spíš čáry svislé, první jen dvě, teď jich je sai šest. Pokud běží obraz, čáry jsou vidět stále, ale mění barvy. Můžete mi někdo poradit, jestli se s tím dá něco dělat??? Je to opravitelné??? Děkuji za odpověď David

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.