Recenze DVD Sencor SPV-7903T: počertech modulární combo

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Bře 26, 2007
  29× Komentováno
  V nedávném preview jsme vám slíbili recenzi netrpělivě očekávané novinky od Sencoru a teď slib plníme. Přenosných LCD TV s DVD přehrávačem je na trhu už spousta. Sencor však vybočuje svou obojetností (analogový i digitální tuner) a podivuhodnou přestavitelností svého těla. Výčet vlastností je impozantní, ale zvládá vše jak slibuje?

  Přestavte si, přestavte si, co já všechno dovedu!

  Model 7903T navazuje na svého levnějšího a menšího kolegu se 7“ LCD displejem 7702T. Ten však má i úplně jiné tělo. Větší kolega disponuje obrazovkou o úhlopříčce 9,2“ (23,5cm). Dosud měli zákazníci při výběru přehrávače dilema, zda zvolit rozevírací notebookovou koncepci (jak se jeví tento Sencor), nebo raději kompaktní monolitické tělo, které se hodí lépe třeba k zavěšení na opěrku v autě, ale je při přenášení náchylné na poškození displeje.
  Na první pohled klasická notebooková koncepce
  Sencor v tomto konkurenci poněkud zamotal hlavu (není ale první), protože díky možnosti obrazovku o 180° otočit a opět přiklopit k tělu nabízí obě koncepce v jednom úhledném balení. Samozřejmě se tím zakryje i přístup k mechanice a většina ovládacích tlačítek. Ty nejdůležitější jsou však ve zdvojeném vydání pod rámečkem displeje.
  Displej v polovině cesty své rotace
  Šedo-černo-stříbrné provedení těla nepůsobí nikterak lacině, všechny základní funkce jsou ovladatelné i bez dálkového ovladače. Na tlačítka je však nutno vyvinout malinko vyšší tlak. Mechanika DVD se tradičně plní seshora a větší úhel výklopu dvířek by zaručil pohodlnější zakládání disku.
  Jeden ze dvou USB portů je určen pro gamepad, chybí čtečka karet
  Všechny konektory jsou soustředěny na pravý bok a najdeme mezi nimi i dva USB porty (jeden je vyhrazen pro přibalený joystick, ale o tom později), jeden sluchátkový konektor, anténní vstup a po jednom video a audio vstupu/výstupu (ten může posloužit i pro druhá sluchátka, ovšem poněkud nezvykle nejsou ani jedny špunty v příslušenství). Marně byste hledali dnes už celkem obvyklou čtečku na paměťové karty, což je u přístroje aspirujícího na extratřídu v univerzálnosti škoda. Zespoda je pod krytem přímo do těla usazená moderní Li-pol baterie, která však nejde nijak lehce vyjmout a výrobce to v manuálu i zakazuje.
  Ovladač není na první pohled příliš přehledný
  Celkem rozměrný dálkový ovladač má tlačítka řešena pomocí mikrospínačů pod vypouklou fólií. Tato varianta se poněkud hůře mačká, ale v terénu alespoň nehrozí vniknutí prachu a vlhka pod klávesy. Ovladač dobře funguje i z velkých bočních úhlů a má dobrý dosah.
  Z rutinního seznamu příslušenství poněkud vybočuje obsažený gamepad
  Zbývá vyházet z krabice, co tam zbylo, tedy adaptér do sítě a do auta, pozlacené audio a video kabely (pozlacení mi přijde spíš jako laciné gesto, než něco, co by pomohlo obrazu a zvuku. Samotné konektory přehrávače totiž pozlaceny nejsou). Prutová anténa s magnetickým stojánkem je také spíše dopočtu. Zkušenost říká, že u těchto přenosných zařízení ji lze použít jen v extrémně dobrých přijímacích podmínkách. Trochu nezvyklým příslušenstvím je CD s hrami a hlavně joystick vypadající jako dětská varianta gamepadu herních konzolí.

  Startujte motory

  Co jiného po zapnutí zhodnotit, než kvalitu 9,2“ TFT displeje (rozměry 203x123mm) formátu 16:9 a rozlišení 800x480 bodů. A nutno dodat, že v hodnocení obstál. Zvláště jemný rastr, dobré boční úhly pohledu a “nepřepálená“ barevnost, která lze ještě dále upravovat. Bohužel na jeho propojení s D/A převodníkem základny přehrávače výrobce moc pečlivosti neukázal a dochází k jemnému rušení obrazu způsobujícímu vlnění přes celý obraz, zvláště viditelnému na jednolitých barevných plochách, a k mírnému rozostření. Ideální by bylo přímé digitální propojení, ale to v současnosti nenabízí žádný výrobce.
  Z notebooku je rázem monolitický displej
  Problém se stíněním obrazové RGB cesty se bohužel projevuje i v rušivém šumu integrovaných stereo reproduktorů. Původně jsem přístroj podezíral z toho, že obsahuje nějaký malý aktivní větráček, protože ten rušivý zvuk jeho ševelení odpovídal, ale ruch okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku ztichne po vypnutí LCD displeje. Při standardní hlasitosti je tento zvuk zanedbatelný a jeho přítomnost si uvědomíte hlavně při přímém porovnání právě se zvukem při vypnutém displeji. Přesto ruší a zajímalo by mě, zda se jedná o vlastnost kusu nebo celé série. Zvukový doprovod integrovaných minirepráčků je jinak průměrný. Při vyšších hlasitostech rychle ztrácejí dech a začínají “chrchlat“. O poznání kvalitnější je zvukový výstup na sluchátka limitující úroveň poslechu jen jejich vlastní kvalitou. Z nepochopitelných důvodů chybí zcela funkce MUTE.

  Režim přehrávání

  Veškeré možnosti a funkce přehrávání různých druhů médií jsou dány vždy použitým řídícím čipsetem. V tomto případě byl použit čip Sunplus, který nepovažuji zrovna za technologického leadera. Jeho výhodou je poměrně dobrá rychlost reakcí a hodí se dobře pro obsluhu přehrávačů, kde jsou hlavně přehrávány disky DVD a ostatní mediální formáty jsou spíše minoritní. Většinu z nich sice zvládne (JPEG, MP3, WMA a obyčejný DivX, Xvid), ale dost často narazíte na nekompatibilitu s tím kterým kodekem obrazu nebo zvuku. Moc si nerozumí třeba s DivX Pro. Alespoň že titulky stejného názvu formátu SUB, SRT a TXT fungují s českou diakritikou, i když jejich nažloutlé zbarvení bez orámování (rychle se ztratí ve světlejší scéně, viz obrázek), zbytečné rozestupy mezi písmeny a z toho vyplývající formátování až do čtyř řádků není zrovna ideální. U videa a obrázků je dostupná lupa ve čtyřech krocích.
  Na to, koho hlavní hrdina neviděl přijdete jen stěží
  Sunplus má bohužel i jeden z (podle mě) nejhorších souborových manažérů. Pokud si potrpíte na dodržování vaší adresářové struktury disku, tak na to zapomeňte. Přehrávač vám vnutí filtrování obsahu podle druhu (hudba, video, obrázky, hry) a všechny adresáře a podadresáře s obsahem souborů daného typu naseká pod sebe do jedné adresářové linie. Ani v kočírování USB 2.0 portu není žádným přeborníkem. Většinu běžných flashdisků zvládne, ale u všech ostatních zařízení podporujících Mass Storage, jako mobilní telefon, digitální fotoaparáty atd. jsem, na rozdíl např. od naposledy testovaného Biosteku PDX-950U, narazil. Přehrávání multimedií z USB má jednu velkou výhodu. Neprodukuje hluk. Což se nedá bohužel říci o použité DVD mechanice. Roztáčí všechny disky zbytečně vysokou rychlostí a její ševelení je dobře slyšet. Na druhou stranu mechanika přečte všechny běžné typy lisovaných i pálených médií včetně disků, které mají nejlepší léta už za sebou.

  Režim digitální televize

  Nalézám se asi čtyři kilometry na dohled vysílače digitálního vysílání. Přesto na přibalenou anténu přístroj žádný signál nezachytl, což je u těchto antén spíše pravidlem, jak již bylo zmíněno. Při napojení na domovní rozvod však již rychle nalezl všechny dostupné TV i rozhlasové kanály. Stejně jako u DVD části, rozhoduje o DVB-T do jisté míry použitý čip.
  Čeština v EPG je OK
  V tomto případě zvolil výrobce Cheertech, který nesází na graficky úchvatná OSD menu ( v tomto případě v češtině stejně jako všechna ostatní OSD menu), ale na stabilitu příjmu a ta je skvělá. Citlivost tuneru je lehce nadprůměrná a obraz je hlavně díky výbornému displeji skvělý (pomineme-li již zmíněné rušení projevující se ve všech módech).Pozitivně hodnotím možnost jednoduše přepínat poměr stran 16:9 a 4:3. EPG je přehledné, celkem rozsáhlé a hlavně s bezchybnou češtinou. Stejně tak jsou správně české znaky zobrazeny i u teletextu.
  Stejně tak čeština funguje v teletextu

  Režim staré dobré analogové TV

  U analogového příjmu jsem měl u přibalené antény větší štěstí. Několik kanálů se naladilo a jako nouzový příjem se daly i sledovat. Pořádný obraz však opět zajistilo až připojení na domovní anténu. Vyhledávání trvalo déle a kromě použitelných kanálů bylo uložena zbytečně i spousta šumících “neprogramů“. Pokud přijímáte z éteru i zahraniční programy (např.: Markýzu, ORF atd.) narazíte na menší problém. Analogový tuner má pouze jednoduchá nastavení a zvuková norma jde zvolit jen jedna pro všechny programy. Takže pokud zvolíme PAL B/G, nepůjde u programů s PAL D/K zvuk a obráceně. Vyladění PAL tuneru je uspokojivé a dalšího nemilého překvapení už se nedočkáme. Tento tuner navíc nutno brát jako dočasný. Něco, co nám usnadní problematický přechod z analogové do digitální vysílací doby. Analogový tuner také neobsahuje dekodér teletextu.

  Režim A/V vstupu a výstupu

  Jak už začalo být dobrým zvykem, disponuje tento přehrávač jak A/V kompozitním vstupem tak výstupem. Nic tedy nebrání tomu, použít displej jako náhledový monitor pro jiné zařízení, třeba kameru. Stejně tak ho můžeme připojit k velké televizi a použít jako multiformátový DVD přehrávač a hlavně plnohodnotný settopbox. Chybí digitální koaxiální výstup pro případné digitální zapojení do domácího HiFi systému, což se dá oželet.

  Něco pro nostalgiky

  Nebývá zvykem, aby byl k přenosnému přehrávači přibalený gamepad pro hraní her. Výrobce využil nepřeberného množství starých, ale populárních her z milovaných osmibitů, které nepotřebují prakticky žádný výpočetní výkon a jsou velmi zábavné. Na tří sta her na přibaleném CD a další stovky na internetu volně ke stažení ve formátu NES. Škoda jen, že CD není dotaženo tak, aby byl každý titul pojmenován, protože soubory jsou jen očíslované a tak se jimi budete muset probrat a najít si své oblíbené perly. Ale který fanda osmibitů, vyrůstající na ZX Spectru nebo Atari by tomu s radostí pár hodin nevěnoval?:)
  Stovky klasických osmibitových her na CD jsou lákadlem i pro starší ročníky

  Hlavně dobrá televize

  Nakonec se ukázalo, že Sencor tentokrát víceméně dostál všem svým slibům. Navrch má především s kombinovaným tunerem, svou fyzickou koncepcí a kompletní podporou českého prostředí. Výborný displej poněkud degraduje rušený přívodní video signál a rušivý zvuk z integrovaných reproduktorů dohromady se zvukem DVD mechaniky předurčuje přístroj spíš k hlasitému poslechu nebo použití sluchátek. Zajímavou zábavu na dlouhé cesty určitě umožňuje přítomnost tří set osmibitových her ovládaných přibaleným joystickem. S cenou něco přes 7000Kč se určitě na trhu lačnícím po kombinovaných přehrávačích neztratí.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  29 Komentáře

  1. Jsem zklamán, v bezproblémovém rozvodu společné TV antény vůbec nezaregistroval ČT2 a Primu. Hlučnost DVD mechaniky fakt velká, ruční regulace hlasitisti taky na houby.

  2. Zdravim Vas jak v prispevku pisete ze tuner ma jen dve pasma ze tri tak s tim mam prave problem. Na kabelove televizi je vsechny kanaly prave v tom tretim pasmu takze to nic nechytne. Myslite ze by to slo nejak vyresit? Dekuji a s pozdravem Petr Pilny

  3. Ahoj Petře.
   Uvažuji o koupi tohot přístroje, ale docela mě zaráží příjem kabelovky na přístroji. Chci ho používat jako stolní TV a proto tě prosím o info, zda se ti to podařilo rozchodit, nebo ti někdo napsal nějaké info k tomuto problému. Za odpověď ti předem děkuji.
   Renda

  4. tak jsem na vahách zda to koupit,problém s příjmem televize jste měli asi a analogem nebo i s digitálem???? mám koupit nebo ne ???

  5. Skvělý přehrávač. Škoda jen použití zřejmě levných plastů - během několika týdnů se poškrábou vnitřní rohy (jak naráží obrazovka na spodní část přehrávače). Jinak kontrukce je proveda perfektně včetně otočného kloubu, který se nikterak neviklá.

  6. tak jsem tento úžasný přístroj včera koupila manželovi k vánocům - a... samozřejmě jsem ho chtěla vyzkoušet.. bohužel vůbec nečte disky, hlásí chybu nebo že disk není vložen, jen v něm cvaká.., mechanika se rozjede jen po zapnutí přístroje a je opravdu velmi ale velmi hlučná
   jinak vypadá pěkně, obrazovka nešumí a je dost velká.. ale to je asi tak všechno..

  7. Tohle fakt nemyslim nejak zle, ale clovek nikdy nevi - oddelala jsi ten ochrany plast, ktery u techto prehravacu byva na diode opticke mechaniky?

  8. Mam problém naladit digitální příjem.Napojil jsem to na kabelovou televizi, v analogu žádný problém, ale nastavení na DVB-T mi dělá problém.V manuálu píší že mam při prvním nastavení pásma dát England časové pásmo 0.Různě jsem to kombinoval a stále nic to nenajde.Hlásí žádný signál. Nevíte kde je chyba?Díky Jinak vše bez problémů,vypálená DVD hrajou, přes flashku to načetlo JPG,MP3. Do velkých repráků lze připojit, byl jsem nadšen.

  9. Na kabelové televizi vám příjem digi vysilání na tomhle pristroji nikdy nepujde .digi vysílání je ne kab televizi dvb-c a tenhle prehravc umo pouze dvb-t.

  10. Se vším jsem spokojený, na přiloženou anténku mi DVB-T jde jako zpraku (Žižkov - Jižní Město), analog TV jde taky, a DVD jak by smet.
   Jen jeden dotaz ostatním - obraz se mi zdá méně jasný než mám u počítačového LCD a regulace jasu je velice plochá (malý dosažitelný rozdíl). Je to normální? Děkuji.

  11. Tak jsem Sencor zde zmiňovaný koupila synovi k vánocům..rozbalil, nadšením zářil, zapnul, dal dvd a paráda..přehrálo. Ale tím radost skončila..při každém dalším vložení DVD to hlásilo, že DVD je hlasí chybu, že DVD neni vložen, atd. Takže vánoční dárek na dvě věci. Po vložení jakoby byla snaha DVD roztočit a to je tak asi všechno. Co teď? Prodejce mi dal nevyplněný záruční list, že mám přijít, až DVD vyzkouším, vymění mi jej za nový nebo mi vrátí peníze a nebo mi nezbyde nic jiného, než synovi vysvětlit, že si vánoční dárek Ježíšek odvezl na reklamaci a po 30ti pracovních dnech nám ho možná vrátí?

  12. Ty hry navíc k přenosnému DVD přehrávači jsou super lákadlo. Bohužel značka Sencor ale není příliš velkou zárukou kvality a potíže s ním byly a budou. Pokud na hrách netrváte, mohu doporučit přenosný přehrávač Xoro 7570. Xoro si sice kazí pověst s přehrávačem 8410 a jeho kazovými mechanikami, ale 7570 se ukazuje jako povedený výrobek (čemuž odpovídá minimum reklamací).

  13. DVD přehrávač, ale jinak je to co se týká TV analog, nebo DVB-T pěknej zmetek. Citlivost tuneru je ubohá. Když jsem to koupil byl jsem nadšenej ale po zjištění citlivosti vstupní části TV tuneru ( je to přenosné, tím pádem nebude všude 100% signál, nebo zásuvka ve zdi). Naštěstí v obchodě prodavač ochotně vrátil penízky.

  14. mam dnes zrovna silenej pripad otocim displej abych ho nemel v notebookove poloze a zapnu dvd a me se zacne rozpadat obraz je celi cernobili co s tim

  15. I přes komentáře uvedené níže, jsem tento přístroj zakoupil. V obchodě jsem se domluvil, že pokud naleznu nějaký defekt, hned mi vrátí peníze do 48 hod. Mám ho doma týden. neustále zkouším najít chybu. Naštěstí jsem trefil dobrý kousek. Nic mě nezlobí nevím jak to ale příjem stb na přiloženou anténku + 1 m prodloužení a chytám i na chatě na vysočině. Škoda jen toho ovládání zvuku a šumu v reproduktorech. je to první přístroj této značky, co vlastním a zdá se mi, za ty peníze opravdu dobrý.

  16. zdravim chtel sem se zeptat jak se mate a jak se daří vašemu SENCORU spv.. četl jsem vaší recenzi,ktera mě moc potěšila! všude jsem četl že na ten dvb-t tuner bez domovní anteny nic nenaladíte!? chci si tento podleme výmečný přístroj koupit... a chtel sem se zeptat na ten dvb-t tuner, ladí bez vetších problémů? a kde všude zvladne naladit program bez domovní antény? moc dekuji za případnou odpověd s mozdravem lukasm

  17. Zdravím mam tento aparát už rok a nikomu bych ho nedoporučil,mam ho v kamionu a příjem obou tv-signálů dost podprůměrný minulý týden jsem ho odvezl do opravny at s tim něco udělaj nebo napíší že tento výrobek nevihovuje.Zlatý starý telky!!!!!!!!

  18. Zdravím všechny, sháním adaptér do auta pro tento přístroj. Zkouším, zda se mezi Vámi nenajde někdo, kdo jej třeba nevyužívá. Někde jsme jej zapomněli, velmi ráda od někoho odkoupím, prosím ozvěte se co nejdříve na email: k.rodovska@email.cz, moc případnému "prodejci" děkuji.

  19. tento pristroj se nam pokazil po pul roce,displej se nam prehriva a je nespolehlivy.dvb-t je nejlepsi pro ty,kteri jezdi do nemecka a z cech,ve Stutgartu jsme na dvb-t chytli ve meste 45 programu ve velice dobre kvalite a v cesku jsem chytal 5 programu,jinak pokud chcete koupit tento pristroj,nedoporucuji!!!

  20. Dobrý den vážení spolumajitelé sencoru SPV-7903T.
   Měl bych zájem o koupi příslušenství k sencoru a nebo ho nechce někdo prodat třeba i na náhradní díly děkuji pavel

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.