Zdatný obojživelník: Panasonic DMR-EX77 160GB

  • Lukáš Straka
    Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
    Črv 20, 2007
    504× Komentováno

    DMR-EX77 Je to už bratru deset let, kdy se v tuzemském vzdušném prostoru začal nesměle šířit digitální pozemní TV signál DVB-T, a světe div se, žádný z renomovaných výrobců spotřební elektroniky nebyl ochoten na náš trh za celou dobu vrhnout pořádný DVD rekordér s tímto tunerem. Blýská se ale snad konečně na časy…

    Abych nebyl tak kritický, je pravda, že pár pokusů o vypuštění rekordéru s combo tunerem už jsme mohli zaregistrovat především u Thomsonu a Pioneeru, případně u několika “noname“ značek. Pořádný harddiskový rekordér za cenu rozumnou však nikde. Dlouhé, předlouhé bylo čekání na dopředu avízované novinky od Panasonicu konečně skončilo a nám se do redakce dostal zbrusu nový model Panasonic DMR-EX77 se 160GB diskem. Hurá, sláva, v Německu sice Panasonic podobný model prodává už přes rok, ale zřejmě jsme pořád bráni jako druhořadý trh, co se dá dělat.

    Černá Panasonicu sluší, ale EX77 se dělá i ve stříbrné

    Naděje vkládané do tohoto přístroje jsou veliké, protože se všeobecně očekává, že naváže na to nejlepší z úspěšných předchůdců DMR-EH55/65. Takže žádné zdržování a jdeme rovnou na to.

     

    Co nám bratři upekli

    Hned na začátku příjemně potěší, že má DMR-EX77 ve svém rodném listě jako místo narození nám blízké Slovensko a nikoliv Čínu (nic proti ní). Dílenské zpracování je takové, na jaké jsme u Panasonicu zvyklí, tedy precizní. Designeři podřídili jeho vzhled především nadčasovosti. Jednoduché linie jen tak nezestárnou a kompaktnosti vzhledu hodně napomáhá, že většina předních in/out rozhrání a ovládacích tlačítek je skryta pod odklopnou lištou. Najdeme tam jak i-Link (IEEE1394) pro videokameru, tak slot na SD/MMC karty. Dnes již standardní USB port však chybí. Tak progresivní Panasonic zatím ještě není.

    Omluvte kvalitu snímku, snad i přes ni je vidět štěrbina pro SD karty a paleta vstupních předních konektorů

    Dvířka mechaniky nezvyklého profilu písmene L se efektně vyklápí a do vysunutého šuplíku se pohodlně zakládají média (lze použít i kazetovou verzi DVD-RAM). Její chod nepatří mezí nejtišší, u některých zvláště poškozených médií si trochu nahlas cvrliká, nicméně při běžné hlasitosti reprodukce není možné mechaniku slyšet. Velký a ve dvou stupních svítivosti nastavitelný displej je perfektně čitelný a poskytuje přesně ty provozní informace, které běžně člověk potřebuje. V útrobách si to tiše přede standardní 3,5’’ IDE disk Hitachi. Teoreticky by tedy nemuselo nic bránit instalaci většího disku 250GB, který je osazen v dražším modelu DMR-EX87.

    Pevný disk Hitachi se 7200 otáčkami je tichý a neprodukuje přehnané vibrace

    S paletou výstupů na zadním panelu Panasonic celkem škudlil, ale najdeme všechny základní analogové včetně dvou SCARTů (video D/A převodník 108MHz/12bit) . Dnes již by byl rekordér odsouzen k neúspěchu, kdyby chyběl HDMI s upscalingem až na rozlišení 1080p. Obrazově je opravdu výborný, Panasonic osazuje svůj firemní upscaler, kterému těžko co vytknout. Pro připojení receiveru si budete muset vystačit s optikou, koaxiální výstup chybí.

    Konektorů sice pár, ale kvalitní výstup na nich:)

    Nepřehlédnutelná je “klec“ s vně usazeným ventilátorem průměru 5,5cm. Jeho provoz je víceméně nehlučný a “klecové lůžko“ umožní v budoucnu snadné čištění od prachu.

    Ventilátor je vytrčený do prostoru, z hlediska hlučnosti je to nejlepší řešení

    Dálkový ovladač je variací na rekordérovou klasiku Panasonicu. Je velmi dobře zpracovaný, přehledný a citlivý. U Panasonicu mi trochu vadí jejich bojkot tlačítka EJECT a ocenil bych i tlačítko MUTE. Je pochopitelné, že chybí, když přístroj nijak neumožňuje korekci své hlasitosti.

    DO zvládne základní ovládání většiny běžných TV

    Bleskový start není zadarmo

    Panasonic už u starších modelů láká zákazníky na okamžitý start přístroje během jediné sekundy. Tak tomu skutečně je, nicméně je toho dosaženo ne zcela elegantní fintou. Pokud je režim rychlého startu aktivován, nepřejde rekordér zcela do Stand-By, pouze utlumí všechny vedlejší systémy, jako displej nebo pevný disk, takže se na pohled opravdu jeví, jako vypnutý. Přístroj je však ve skutečnosti stále pod proudem a to si bere i odpovídající spotřebu. Ta je totiž jen zhruba o 4-9W nižší, než při běžném zapnutí (záleží na stupni aktivace displeje ve Stand-By), kdy si řekne zhruba o 22-25W. Je to tedy poněkud energeticky náročné šidítko. Režim rychlého startu lze zcela vypnout a potom si ve Stand-by řekne už jen o standardní 2W. Probuzení rekordéru potom ale zabere mrzutých čtyřicet sekund!

    Integrace DVB-T

    Můj pocit z dosavadních rekordérů s DVB-T tunerem byl takový, že je tam ten tuner tak nějak naroubován uměle a není zcela a dobře zakomponován do přístroje. Panasonicu se podařilo jak analogový, tak digitální tuner zkrotit a spřáhnout do jednoho funkčního celku. Při prvním zapnutí se hned vyhledají všechny dostupné digitální a následně analogové stanice a všechny se uloží do jednoho programového listu. Lze nastavit několik programových profilů a kanáli libovolně kombinovat, takže třeba pod předvolbou 1 budete mít analogovou Primu, pod předvolbou 2 digitální Novu atd. Takhle nějak to mělo už dávno fungovat!

    Se systémem zobrazování EPG si Panasonic opravdu vyhrál

    Oba tunery jsou přitom dobře citlivé. Analogový kvalitou naladěného signálu nezaostával za mou klasickou TV a obraz z digitálního paketu je limitován pouze kvalitou samotného vysílání.

    Čeština i čitelnost je stoprocentní

    K DVB-T vysílání patří i EPG, a to je opravdu zdařile propracované. Ze základního přehledu, který je na první pohled trochu přehuštěný (je možné ho změnit do přehlednějšího), se lze dostat na vyčerpávající podrobný popis daného pořadu. Čeština se zobrazuje korektně. Z EPG lze také přímo selektovat podle druhu pořadů a lze z něj přímo zadávat časové nahrávání. Analogovému časovači sekunduje funkce ShowView a jeho nastavení je tím také dílem okamžiku.

    Přehrávání: bez ztráty jediného bodu

    To, že si mechanika poradí snad se všemi běžnými existujícími CD a DVD formáty médií už asi nikomu dech nevyrazí. Stejně ani prohlížení obrázků JPEG nebo přehrávání MP3. Opět si ale musíte nejdříve vybrat, který druh souborů chcete přehrávat, což mi osobně vždy vadí. Adresářovou strukturu lze přitom (na značkový produkt) procházet celkem volně a přehledně. Z neznámého důvodu nepodporuje přehrávání WMA souborů.

    Adresářovous trukturu lze volně procházet, vždy však spustíte jen jeden vybraný typ multimédií:(

    Po nedávném testu základního přehrávače Panasonic DVD-S33E, který zcela popíral existenci formátu Xvid, jsem byl trochu nervózní, zda se to nestalo novým pravidlem značky. Naštěstí jsem se přesvědčil, že nikoliv. Nejen, že Xvid hraje skvěle, ale dokonce přehrál všechny testovací soubory včetně Xvidu s GMC, se kterým si jen tak každý mediální přehrávač neporadí.

    DivX titulky jsou koukatelné

    DivX přirozeně hraje také zcela bez problémů. Podporovány jsou české doprovodné titulky formátů SUB, SRT a TXT (jen stejného názvu) s tmavým podkresem. Dovedl bych si představit trochu větší a čitelnější font, ovšem v segmentu rekordérů se užitná hodnota titulků řadí k těm lepším. DivX Ultra nebo Nero Digital se nekoná, to už bychom toho chtěli opravdu moc. Postrádám také běžnou lupu jak na video, tak na obrázky.

    Nic už neuteče

    Je nasnadě, že nejdůležitější je záznam a jeho možnosti. Ani zde si nelze na nic moc stěžovat. Rekordér reaguje rychle na povely a nahrává dle libosti jak na HDD nebo přímo na optický disk. Během nahrávání sice nelze sledovat jiný než nahrávaný kanál, zato Panasonic v tuto dobu nijak neomezuje možnosti přehrávání. Můžete se zpožděním třeba sledovat zrovna nahrávaný pořad a to i na optickém médiu nebo si pustit třeba DVD nebo jakýkoliv již nahraný titul z disku. K dispozici jsou čtyři kvalitativní režimy a funkce přizpůsobení kvality nahrávky zbývajícímu místu na disku. Kvalita nahrávky zvláště z DVB-T tuneru je u prvních dvou kvalitativních režimů nerozeznatelná od živého vysílání. Přístroj nám dokonce dá na výběr, zda uložit video ve formátu 16:9 nebo 4:3. Širokoúhlý film nahraný ve 4:3 má pak osekané kraje a zvětšený výřez, no prostě něco na způsob představy o reprodukci širokoúhlých pořadů na TV Nova. Zvuk je ukládán do Dolby Digital stereo stopy.

    Programování nahrávky z EPG je stejně rychlé jako ze ShowViev

    Pro snadné časování nahrávání udělal Panasonic téměř maximum. K ruce analogu je připraven ShowView a digitální pořady lze nastavit za pár okamžiků přímo z EPG. Žel přístroj není schopen z DVB-T vysílání “vyčíst“ opoždění toho kterého programu, a tak je nutné si ručně přenastavit ukončení nahrávky o nějakou tu minutu, abychom nepřišli o rozuzlení jistě napínavého pořadu.

    Vystřihnutí stupidní reklamy z videa žádný problém

    Konec konců místa na disku je dost a díky výborné střihové editaci lze přebytečné části nahrávky s přesností na jedno políčko vystřihnout. Vystřižení je přitom skutečné a nikoliv jen skrytím označené kapitoly, jak je zvykem u některých jiných přístrojů. Vystřižené sekvence tedy okamžitě uvolní místo na disku dalším nahrávkám.

    Náhledové obrázky můžou být někdy na obtíž, a proto lze zvolit seznamový režim zobrazení titulů

    Přístup ke všem uloženým pořadům je opět rychlý, realizovaný pomocí náhledových miniatur, stejně jako u dříve testovaného LG RH 277H. Na rozdíl od něj však umožňuje přepnutí pouze do seznamu s názvy, což se při větším množství nahrávek hodí. Z pevného disku lze jednoduše libovolné tituly zálohovat prakticky na všechny současné zapisovatelé disky včetně DVD-R DL a DVD+R DL. Pálí přitom ve vysokorychlostním režimu svižně, ale malinko hlučně.

    Stačí vytvořit seznam kopírovaných titulů a spustit rychlé kopírování

     

    Tak už to DVB-T konečně pořádně spusťte!

    To můžeme jen zvolat do éteru, protože konečně máme i pořádný přístroj na zachytávání vysílaných perel:). Nemám rád, když článek vyzní skoro jako placená reklama, ale nedá se nic dělat. Panasonic odvedl dobrou práci a vytknout se mu dá jen chudší konektorová výbava a možná trošičku hlučnější mechanika. Několikrát jsem zaznamenal drobné rozpadání DVB-T obrazu a hlášku o nedostatečném signálu. To je vzhledem k tomu, že venkovní anténa je na dohled od vysílače, podivné. Nicméně nemůžu vyloučit výpadky na straně vysílače. Cenově sice převyšuje i značkové “analogové“ kolegy, ale nějakých 11300Kč, za které se prodává na internetu mi v tomto případě nepřijde jako přemrštěná investice. Notoričtí sledovači nekonečných seriálů možná sáhnou raději po verzi DMR-EX87 s větším diskem. Ten je cca o 1500Kč dražší, ale dělá se zatím jen v černé barvě.

     

    Plusy a mínusy
    + design a zpracování- často ševelící mechanika
    + HDMI s 1080p- málo konektorů a chybí USB
    + výborné zakomponování DVB-T tuneru 
    + čeština 
    Podpora MPEG 4
    divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
    divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
    divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
    divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
    divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
    divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
    divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
    xvid_ac3_23976fps_640x272ano
    xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
    xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
    xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
    xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
    xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano
    xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
    xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
    xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
    xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

     

    PŘIDAT KOMENTÁŘ

    504 Komentáře

    1. Nezkoušel, ale velice bych se divil, kdyby uměl u DivX (nebo jakéhokoliv jiného videa) vyšší rozlišení, než PAL, tedy 720x576. Na video s vyšším rozlišením je už třeba zcela jiná architektura řídícího čipu s markantně vyšším výkonem a tedy i cenou...jako je například v testovaném přehrávači Ziova CS-505.
      Už přístroj nemám, ale jestli má někdo možnost to prověřit, až se prosím podělí s výsledkem.

    2. Dobrý den,

      neplánujete recenzi Panasonic DMR-EH58EP? Tato novinka by zřejmě mohla zlepšit neduhy EX77EP-S , už zde nechybí USB a mechanika by prý také měla být měně hlučnější.. Děkuji za odpověď

    3. Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda jste zkoušeli nahrávat nebo přehrávat DVD+R/RW média. Slyšel jsem, že Panasonic si moc nerozumí s "plus" médii. Děkuji za odpověď.

    4. no mám tento model a pluska mi to prostě nebere ani na přehrávání ani na vypalování, ten stejnej film, vypálím na mínusko a jde to a na plusku ne...
      ještě se mrknu jestli už neudělali noevej firmwere kde už s podporou plusek počítaj...

    5. Tedy praktickych pro me :)
      Umi precist DVD s MP3 a JPEG? Dokaze zkupirovat MP3 (pripadne JPEG) na interni disk a odtud je prehravat? Umoznuje prime propojeni s PC - pro preneseni nahranych poradu, nebo je jedina moznost vypaleni na DVD?

    6. Umi precist oboje, ale MP3 jen prehrava (nekopiruje na HDD), JPEG kopiruje na HDD, ale jen z DVD RAM a v presne definovane strukture, jinak to ani neprecte. Ale treba z CD-RW precte jakkoliv pojmenovanou slozku...:( Prime propojeni s PC nelze (neni pres co)...

    7. dobry den, mam tento dvd rekorder, ale mam mensi problem..kdyz mam na jednom druhu dvd verbatim filmy v avi, tak mi to hodi hlasku, ze je to nekompatibilni format, ale kdyz to dam na jine dvd tak to jde..je ale divne, ze kdyz na tom samym dvd je vypaleny klasicky dvd tak to jde v pohode..pry se ma prehrat firmware, ale netusim kde ho sehnat..

    8. Tady může být problém v registraci DIVX, podívejte se na stránky www.divx.com/vod, stáhněte si DivX player a vygenerujte si cdčko z registračního čísla rekordéru. Tuším, že to je v nastavení/ostatní/divx. Cdčko pak přehrajte v rekordéru a zaregistrujete si ho.

    9. Dobrý den,
      chtěl bych se ujistit zda jsem dobře pochopil informaci o narávání. Pokud budu např. nahrávat od 20:00 hod program na čt1 (na optický disk nebo HDD), tak ve stejnou dobu nemohu sledovat např čt2? Děkuji za reakci. JK.

    10. Záleží, jak máte propojenou anténu s DMR EX77(87) a televizí.
      Pokud máte anténu do DMR... a z DMR do TV, pak na TV si naladíte program, na který se díváte a přitom nahráváte program nastavený na DMR.
      Taky J.K.

    11. Myslím, že ale nejde sledovat dva kanály přes digitální vysílání. To je jednoznačně problém, protože při napojení na anténu tak, aby v pohodě přijímala dig. vysílání nemusí být zcela 100% naladění analogového příjmu. Samozřejmě spolu s ukončením analogového vysílání se tento problém stane aktuálním u všech a pak nezbyde než dívat se na něco již nahraného.

    12. Divx přehrává pouze z CD-R,RW, DVD-R. DVD-RW Divx nepřehraje!!!, tuto skutečnost nechápu, mám domácí kino PANASONIC které přehraje Divx ze všech médií. Jde o to že velká většina filmů má přes 700MB, který se na CD-R,RW nevejde, a pálit na DVD-R když se film jen zkoukne a smaže mi přijde škoda.

    13. Stále mi přijde, že se jedná o DVB-T tuner připojený k už existujícímu rekordéru. Při záznamu DVB bych chtěl, aby se nahrával přímo vysílaný stream a nic se nepřepočítávalo. Vzhledem k tomu, že i pro DVB zde je volba režimů SP, LP, tak dojde k další rekompresi a také k paradoxu, kdy nahraný pořad může mít větší datový tok než vysílání. Nebo zde je nějaká možnost záznamu 1:1?

    14. Bohužel toto je zatím slabina mnoha rekordérů s DVB-T. Zatímco na počítači není problém zaznamenat přesně to, co z vysílače "leze", rekordéry to zbytečně reenkódují :( ale žít se s tím dá...

    15. V návodu k výše uvedenému přístroji nic nepíšou o třídění programů, a to jak digitálních tak analogových, ale uvádějí, že je možno si vytvořit profil a do něj nakopírovat oblíbené stanice a ty pak setřídit (v návodu strana 69), už se ale nezmiňují, jestli do něj lze nakopírovat i analogové stanice. Jde mi ale o toto, pokud DVD rekordér zapnu dálkovým ovladačem a na ovladači přepínám programy tlačítky pro změnu kanálů (v návodu strana 12, tlačítko č.16), jdou za sebou tak, jak jsem si je nastavil ve výše uvedeném profilu, nebo tak, jak je DVD rekordér sám automaticky naladil? Tato informace je pro mě důležitá a bohužel nemám před koupí tohoto přístroje jinou možnost, jak to zjistit. Předem moc děkuji za ochotu.

    16. Rekordér naladí všechny dostupné kanály za sebou, nejdříve digitální, pak analogové. Můžete si vytvořit profil, kde si je přeházíte podle své potřeby (analogové i digitální dohormady) a tento profil pak implicitně používáte a dokud profil nezměníte, budou kanály pod tlačítky tak, jak v profilu.

    17. Píšete, že probuzení rekordéru zabere čtyřicet sekund, jaká je pruměrná doba startu u podobných rekordérů? Je opravdu tak pomalý?

    18. Chtěl bych se zeptat, pokud tento přístroj má v sobě digitální i analogový tuner tak kam připojím obě antény najednou? Stažený návod říká, že ext. tuner připojím scartem. Omlouvám se možná za přihlouplý dotaz, ale nejsem v tom "kovanej". Předem děkuji za odpověď.

    19. Oba tunery maji společný vstupní konektor pro VF. Pokud máte STA na domě, pak je potřeba aby tam byly osazeny moduly pro kanály daných multiplexů v mistě příjmu.

    20. Dnešního dne jsem si pořídil tento DVD společne s plaznou TH-42PX70E a nedaří se mi sesynchronizovat programy. Mám to propojeno přes HDMI. V návodu píší, že při prvním připojení přístroje k televizoru jsou data se seznamem stanic automaticky zkopírována z televizoru do přístroje. Toto jsem však již propásl a nyní nemůžu přijít na to jak přístroj vyresetit, aby si načetl aktuální seznam z televize. Neporadili mi ani na infolince. Doufám že jedinou možností není vytvoření profilu a ručně popsat a přeskupit skoro 40 programů. Díky za radu.

    21. Někde v OSD menu je reset do továrního nastavení, najděte ho a po resetu by se měla procedura načítání programů opakovat...bohužel nepřipojoval jsem k plazmě Panasonic, takže jsem funkčnost VIERA linku nemohl v praxi otestovat. Budu rád, když se podělíte o zkušenosti.

    22. Tak synchronizace jde opravdu jen přes scart. Je to ale zcela jednoduche. Stačí zapojit scart, spustit Q-Links a pak pak už synchronizace proběhne sama. Osobně odzkoušeno a naprosta spokojenost.

    23. Pokud budu mít tento rekordér přepnutý do úsporného režimu, kdy má spotřebu kolem 2W a dobu probouzení kolem 40 sekund (17W v reřimu startu do 1 sekundy se mi zdá jako trvalá velká spotřeba) a budu mít nastaveno časové nahrávání, probudí se rekordér o nějakou dobu dříve, aby začal nahrávat přesně od zadaného času, nebo se v zadaný začátek nahrávání začne teprve probouzet a já přijdu o nahraný začátek?
      Předem děkuji za odpověď

    24. Dost nemile me prekvapila absence funkce VPS/PCD. U kdejakeho videa je k dispozici a tady bud chybi, nebo nejsem schopen ji najit. Pro neznale doplnim, ze funkce VPS rozpozna skutecny zacatek a konec nahravaneho poradu, tzn. ze nastavim casy podle programu, nahravani se ale spusti az kdyz porad zacne, tzn. nemusim pridavat minuty pred a za porad, abych neprisel o "jiste napinavy zaver". To mi prijde jako mega krok zpet..

    25. Mega krok zpět je jen vaše lpění na vps, jakmile má dvd rek. hdd, není problém si vystřihnout cokoliv před a za filmem, jakožto i cokoli ve filmu. U dvbt tuneru vps neexistuje a mělo svůj význam pouze u vhs rachotin. Jinak problémem vps se seriozně zabývá každé slušné technické muzeum, lze nahlédnout i do pergamenové dokumentace "nahráváme zrnění s duchama na kilometry pásku".

    26. Ale jo, docela jsem se zasmal ty odpovedi. Dobre, vsechno se da mazat, pred programem i za programem, i uvnitr, to je mi jasny. Ale proc to delat??? Navic u vetsiny dalsich DVD s HDD ta funkce je, takze jeji absenci u tohoto modelu bych neudaval jako vyhodu..

    27. Vážně nechápu požadavek VPS. Vlastním Panasonic DMR-EH65, který VPS podporuje, už více jak rok. Nechápu, že se smějete názorům nahrát si půl hodiny před a půl po a pak to ostříhat. VPS jsem osobně použil jednou a pak jsem byl akorát naštvaný. Než se DVD po VPSce probudilo, tak začalo nahrávat možná s 10-ti sekundovým zpožděním. Nevím čemu se pánové divíte, ale myslím, že je jednoznačně lepší nahrát o půl hodiny víc, než o 10 sekund míň. A otázky typu proč stříhat, nejsou otázky principu, ale možná lenosti. Navíc NOVA stejně VPS nevysílá, PRIMA ani nevím a stejně by se to na reklamy nepřerušilo. A pokud ano, tak by díky zpožděním vznikl pěkný paskvil. Jinými slovy, PANASONIC neudělal krok zpět, ale logicky vyhodil funkci na prd. Nezlobte se, ale myslím, že zpátečnicky se chováte pouze vy.

    28. Ja nevim jak vy, ale ja mam DVD rekorder od LG, a ty vase usmevne problemy se me netykaji. U me LG nahrava presne pri pouziti VPS VZDY! a nikdy se mi nestalo ze by to zablblo. LG se uz par minutu pred zacatkem zapina do pohotovostniho modu, takze nema nikdy problem se zacatkem. A VPS podporuje CT1, CT2 a Prima. Ja to naopak beru jako velmi podstatnou funkci pri vyberu pristroje. Uz blby Videa to mely.

    29. Moje řeč! Na starém Panasoniku E 50 VPS fungovalo u ČT bezvadně a že není u EX 77 mě dosti otrávilo. Ještě více mně ale štve, že když mám i foťák stejné značky (Panasonic), a když vytáhnu z něho SD kartu a strčím ji do EX 77, tak ten hňup přehraje jenom fotky, ale videa jako by pro něj neexistovala! Sice v návodu píšou, že přímo z SD karty se video spustit nedá, že se to musí nejdříve stáhnout na HDD. Ale to jsem už také několikrát zkusil a nic! Zdá se, že Panasonic nepodporuje Panasonic:-)

    30. A proč by u DVB-T tuneru VPS neexistovalo, když se přenáší kompletní klasický teletext, jehož je VPS v podstatě součástí? Navíc lze samozřejmě využít EPG, když už zavrhujete VPS.

    31. Takže jestli Vaší odpovědi dobře rozumím, tak říkáte ... proč to dělat jednoduše když to jde tak krásně složitě. Proč by to mělo začít a skončit nahrávat přesně když si můžete navíc nahrát půl hodiny předem a půl hodinu po. Opravdu usměvné.
    32. Takže radši budeme pokaždé před a po filmu či pořadu něco stříhat a mazat. Haha. Dle mého názoru to Panasonicu těžce ustřelilo. Vzhledem k tomu, že v některých oblastech čech nebude DVB-T k dispozici ještě dva roky (využití EPG). Tak je funkce VPS dost žádoucí. A kromě Panasonicu jí má většina hybridních rekordérů. I když jich moc není. Je to dost škoda.

    33. Neviděl bych to jako velkou chybu, mám doma přístroj DMR-EH 55, který VPS má, ale nepoužívám ho vůbec. Jednak u nás VPS používá jen ČT a to ještě se značnými obtížemi (několikrát se stalo, že nahrávání neseplo) a druhak nahrávání vždy začalo s několikasekundovým zpožděním. Takže bez VPS a editovat.

    34. Jak funguje zrychlené přehrávání rychlostí 1,3? Je pohyb obrazu plynulý, nebo je to spíš trošku škubavé? A co zvuk? Předem moc děkuji za odpověď

    35. K dokonalosti však chýba:
      - možnosť prehrávania DivX a MP3 z HDD
      - prepojenie s PC
      - nikde som sa to síce nedočítal ale predpokladám, že DVB-T tuner pracuje len s normou MPEG-2 a obávam sa, že prípadné rozšírenie na MPEG-4 nebude možné. Viem, že sa to teraz javí ako zbytočnosť, ale za pár rokov môže byť z tohoto dôvodu nepoužíteľný (v Polsku sa napr. bude používať norma MPEG-4 už teraz).

    36. V navodu to urcite pisi, MPEG-4 neni podporovan a je pravdou, ze zkusebni vysilani ct1 v tomto formatu se sice naladi, ale nezobrazi, takze neni podporovano. Do budoucna asi problem, ale myslim ze to zase nebude tak horke.

    37. Dle všeho v MPEG4 mají být jen placené programy a MPEG2 bude zachováno pro volně šiřitelné programy nadále. Takže já osobně v tom nevidím, vůbec žádný problém.

    38. Dobrý den,
      chci pochválit provedení recenze a zároveň se zeptat, zda neplánujete podobnou i pro Pioneer DVR-550HX a SONY RDR-HXD870, což jsou další mí kandidáti na nákup. Případně prosím i čtenáře o případné komentáře. Jedná se mi především o kvalitu reprodukce DVD a možnost přehrávání DivX s podporu titulků. Díky jett

    39. Dnes jsem si pořídil tento přístroj. Všechno funguje jak jsem si představoval, jen s těmito kodeky mám problém. Na DVD mám několik souborů .avi, které potřebují různé kodeky. Zkoušel jsem vypálit sólo jeden .avi soubor, a bez problému jej to přečetlo. Napadlo mě, že mi to nahlásí nekompatibilní médium proto, že je na DVD jeden soubor, ke kterému rekordéru schází kodek. Je to možné? Stalo se totéž ještě někomu? Děkuji za odpovědi

    40. Nevím jestli je to stejný problém, protože jsem nezkoušel nakopírovat sólo jen 1 .avi soubor na separátní médium, ale mám také problémy s přehráváním AVI, konkrétně se jedná o videa z fotoaparátu Canon, který zaznamenává ve formátu .avi. Bohužel ani jeden ze souborů se nezadařilo přehrát a to ani z CD ani z DVD. Dá se někde zjistit kompatibilita? Lze konkrétní kodeky "doinstalovat" (update firmware???)?

    41. Nevím, jak je to u tohoto Canonu, ale fotoaparáty obecně nahrávají většinou do formátu mjpeg (i když přípona je .avi) a DVD rekordéry umějí přehrávat soubory formátu mpeg4 (různé ty divx a xvid). Cestou je převést soubor z fotoaparátu v PC pomocí např VirtualDubu do požadovaného formátu.

    42. Zdravím,

      dlouho jsem vybíral až jsem si objednal panasonic 77. Nejmenovaný internetový obchod nebyl schopný ho dodat ani za tři týdny a to ho měli v akci na měsíc listopad!!! Tak jsem objednávku zrušil a po těch dlouhý třech týdnech zajel pro svého druhého favorita sony 870 do Datártu.

      Me zkušenosti:

      +USB slot - přehrává z něj MP3, fotky, (na německém diskuzním foru jsem četl, že přes USB je možné napojit externí 2,5" HDD a přehrávat z něj hudbu. Ještě jsem to nezkoušel, ale chystám se na to

      +extrémně jednoduché ovládání (na návod můžete zapomenout, nebude potřeba:-)))

      +obraz přes DVB-T i z DVD mě příjemně překvapil, i Divx vypadá hodně dobře, jenom by mohli být větší titulky

      +použitelné české EPG

      +rychlé načítání DVD, i rychlé reakce na stisk tlačítek (jenom nabíhání při zapnutí by mohlo být rychlejší - trva cca 15sek

      +prohlížení fotek z USB paměti - přes HDMI super kvalita a jsou-li v menším rozlišení nabíhají okamžitě, já fotím zrcadlovkou, tak jsou fotky větší, ale přesto nabíhají mnohem rychleji než na mém starém DVD přehrávači

      -snad jenom cena - přišel mě na 11000,-

      -je hodně tichý, ale mé zhýčkané ucho by klidně sneslo o nějaký ten dBel míň - příjde mi, že se větráček točí trvale - nemůžu to porovnat s jinými HDD rekordéry, ale nemusíte se bát, aby jste ho slyšeli, je třeba trénované ucho

      ....výborná funkce TV pause - už nikdy víc ty trapné reklami na nově, dáte si pauzu a nebo se začnete dívat o dvacet minut dýl a reklami si přetočíte

      Přeju zdar při výběru

      Tomáš.

    43. Tak od vřčerejška mám pár poznatků ohledně přehrávání divX a Xvid formátů .avi vdea, pokud mi neselhal stroj. Před koupí tohoto modelu se málokde dozvíte, že přehrávání .avi v těchto formátech podporuje POUZE na médiích -R, -R DL a CD, nikoliv na médiích označených +. Což jako člověk pracující na + médiích považuji za velmi podstatnou informaci a zároveň nedostatek. Dále nepodporuje ani přehrávání .avi z RW DVD, což je další podstatný nedostatek, a to bez ohledu zda jde o + nebo -RW DVD. Tolik z manuálu a vlastní zkušenosti. Zajímavější ale je, že Mp3 podle téhož návodu přehrává také jen na médiích -R, -R DL a CD, přitom na +R DVD mi to naprosto bez problémů přečetlo.

      Mám vadný stroj, nebo je to zcela normální? Děkuji za odpovědi.

    44. Myslim ze by to melo jit pokud existuje kabel ktery bude odpovidat vystupu Vasi kamery a na druhe strane budou CINCHove konektory. Propojeni s VHS videem CINCH-CINCH bez problemu, tak proc ne VHS kamera. Je to jen otazka vystupu z kamery a kabelu.

    45. Mě osobně více zaujal Sony RDR-HXD870. Na stránkách HiFi shopu je dostupný český manuál. Má větší možnosti kopírování souborů (i když ani on není ideální), USB, záznam s vysokým datovým tokem na HD pro pozdější optimální využití místa na DVD, dostatek konektorů. O schopnostech přehrávat různé formáty DiVX ale manuál mlčí.

    46. Umí tento přístroj standardní funkci TimeShift, tj. zastavit při nahrávání obraz, udělat si kávu a potom pokračovat s časovým posunem samozřejmě? Nemůžu to v návodu najít!! Díky.

    47. Zanedlho pride na trh alternativa od Philipsu... DVDR5520H (160GB) a DVDR5570H (250GB). Bol by som rad, keby ste ho potom tiez podrobili testu. Okrem hybridneho tunera (analog+DVBT), moznosti nahravat v 5.1 audiu a HDMI s upscalingom na 1080p bude totiz mat na rozdiel od Panasonicu aj moznost ukladat DivX, jpeg a mp3 na HDD (a to aj cez USB2.0 a opacne) a znamy automaticky timeshift buffer (s PauseLiveTV, Instatnt Replay a FlexTime).

    48. Ahoj, odkud máš informace? Na Philipsu stále nic není.
      Nevím jestli nejít do nového Sony s DVBT, ale pár ohlasů nových majitelů je negativních. Čekání na výrobce je nekonečné, potom vždy stejně něco chybí ...

    49. O tom Philipsu bych také rád znal více informací. Má ovladač s kolečkem, oboustranný přenos dat mezi HDD a USB, podporuje WMA (na rozdíl od Panasonicu a SONY). Nemá bohužel možnost flexibilního záznamu, je nutné JIŽ na HDD nahrávat v režimu, ve kterém budu zálohovat na DVD a přesahy a reklamy mohu jenom skrývat a ne vystřihnout. Jinak se ale zdá OK.

    50. Mám uvedený DVD rekordér,typ EX87 a TV LG 42LF65.
      Pokud jej připojím HDMI kabelem k TV objeví se mi na 1. programu (36. kanál) rušení. Zkoušel jsem více kabelů od drahých po levné. Cena kabelu na rušení vliv nemá :-). S kratším kabelem je rušení menší.
      Kdysi bývalo na VHS rekordérech šroubkem možné nastavit VF část - kanál na kterém vlastně "vysílá" do TV. Z výroby byl nastaven právě 36. kanál.
      U nás díky kanálu 36 pro 1. program proto bylo nutné pravidlo přenastavit VF na rekordéru.
      Je něco takového možné u EX87EP?
      Mám ještě starší typ, EH60, tam tento problém není. Nemá ovšem HDMI, jen Scarty.

      Mezitím jsem ještě zjistil, že EX87 RF výstup do TV nemá. A rušení při zapojení HDMI kabelu se projeví na TV i když signál z antény propojím napřímo do TV, tedy vytáhnu kabely z DVDRec a propojím je mimko EX87.

    51. Takže jak je vidět, funkci, kterou má snad každý HDD videorekordér tj. zastavení sledovaného obrazu v tv a pokračování po nějaké době (již ze záznamu) to nemá. Škoda!

    52. Dneska mi prisel. A abych rek jsem z nej trochu zklamanej.
      Myslel jsem ze kdyz budu nahravet z externiho zdroje(satelitu) tak se diky integrovanymu DVB-T tuneru budu moc divat na televizi a vono to nejde sakra.Ze bych si musel koupit jeste novou televizi s DVB-T tunerem?
      To mne teda se.e.
      A jeste pri nahravani nejdou prehravat filmy v DivX jenom normalni DVD format.
      Taky na ho..o.

    53. Už se na něj taky chystám. Nechce se mi věřit že při nahrávání z ext. zdroje ( Sat) není možné sledovat pozemní digi TV z dekodéru. Proto ho má a proto ho také chci koupit.
      Je pravda že neumí přečíst RW s Divix ?
      Bohouš

    54. Jak funguje zrychlené přehrávání rychlostí 1,3? Je pohyb obrazu plynulý, nebo je to spíš trošku škubavé? A co zvuk? Předem moc děkuji za odpověď

    55. Zvuk je o trošku rychlejší, ale obraz alespoň u mě je takový zadrhávací, vždycky jede tak asi 1-1,5 sekundy zrychleně a pak poskočí a zase jede zrychleně a tak pořád dokola. Dělá to někomu taky tak, nebo mám vadný přístroj?

    56. V recenzi se píše, že během nahrávání není možné sledovat jiný než nahrávaný kanál. Znamená to tedy, že si v televizi nepustím v digitální kvalitě v čase nahrávání jiný než právě nahrávaný kanál-pořad. Děkuji za informaci.

    57. Obsah jiného programu samozřejmě lze pustit, ale ne přes DVD. Při nahrávání přehrává jak nahrávaný film tak jakýkoliv jiný film na HDD.

    58. Děkuji za předešlou odpověd. Mohl by mi někdo prosím poradit co si koupit abych mohl nahrávat a zároven sledovat pořady na jiném programu. Moc tomu nerozumím je pravda, že po přechodu na digitální vysílání nebude možné nahrávat klasickým videem v případě jednoho settopboxu, že by i video muselo mít svůj další settopbox? Je to běžné i u ostatních dvd rekordérů, že není možné v čase nahrávání sledovat jiný program? Bylo by řešením koupit samostatně settopbox a dvd rekordér bez dvb-t nebo naopak s ním plus další settopbox k televizi? Děkuji za odpověd.

    59. Zdravim
      Mám problém s poznáním formátu (16:9 nebo 4:3) na televizi. Propojený jsou pře s HDMI. Televize je Samsung HDTV.
      Jde nějak udělat aby poznala co do ní rekordér cpe?

    60. Vlastním krátce DMR-ex87 a patrně nezvládám prosté vypalování na DVD z HD. Vypaluji na DVD+R a při přehrávání na PC nelze přehrát celý titul, ale např. v polovině se film vrátí na začátek (jakoby chybí konec). Pokud dané DVD přehraji v recorderu, tak je vše OK. Poradí mi někdo co dělám špatně?. Dík

    61. To je jednoduché, ve správě DVD v menu, si musíš vytvořit "TOP Menu" což vytvoří jak uvodní stránku DVD titulu, tak hlavně uzavře session a udělá tak DVD disk kompatibilní pro jakýkoliv jiný přehrávač

    62. Mám EX87EP a mám v nahraném obraze bílou přerušovanou čáru z leva až někam za půlku obrazovky na horním rozhraní obrazu (v místech, kde nahoře končí obraz - asi 3mm nad ním) - těžko se to popisuje. Tato čára ale není vidět při přehrávání v tomto rekordéru, ale až po vypálení DVD a jeho přehrávání v PC nebo jíném přehrávači nebo domácím kině. Nejlépe je to vidět u filmu vypáleném v 16/9 přehrávaném na obrazovce 4/3 (u televize 16/9 lze nasimulovat tak, že v DVD přehrávači navolím typ TV 4/3 LetterBox), pak je nahoře mezi obrazem a černým pruhem vidět tato bílá přerušovaná čára a je strašně rušivá. Má někdo stejný problém? Nevyřešil by to nový firmware?

    63. Tenhle problém mám taky, přerušovaná bílá čára nad obrazem, při přehrávání vypáleného záznamu třeba v PC - ale při přehrávání v rekordéru to vidět není.

    64. Mám tam také tu bílou čáru, dole mám ještě místo kusu obrazu černý pruh, ale jen při nahrávání z DVB-T, maj asi špatně nastavenej DVB-T tuner, zřejmě je to asi vadná série, budu to reklamovat u prodejce, protože při přehrávání v mém dom.kině je vidět obojí, stejně jako v PC, u tohoto rekoréru je to ale nějak potlačeno a vidět to není.

    65. Mám EX77, nahrával jsem z videorekordéru (přetahoval nahrávky z videokazet na DVD-R) a při přehrávání v přehrávači vidět není. Když to přehrávám v PC, tak je vidět - začíná vlevo a končí cca ve 2/3 obrazu.

      Nejsem si jist zda to je na reklamaci.
      Ale jsem zvědav na další reakce.
      Pavel

    66. Ta bílá čára je u všech rekordérů a nejenom u tohoto. Mám ex77 a starší model philipsu a sencoru, tato bíla čára se mi vyskytuje u všech třech, když to stáhnu do PC. Takže hodně pochybuju, že to výrobce uzná za oprávněnou reklamaci.

    67. Pokud budu chtít vícekanálový zvuk tak jedině propojit přes uvedený "Digitální audio výstup optický" se zesilovačem, který musí mít patřičný dekodér zvuku a potřebný počet připojených beden? Nebo je snad nějaká jednoduší cesta např. přímo repro Genius 5.1?
      Díky za odpovědi

    68. Existuje možnost vyvést analogové stereo do 5.1 beden se zesilovačem, který uměle rozhodí signál do všech šesti kanálů. Dále existují 5.1 bedny se zesilovačem, které mají i dekodér a digitální vstup, ty jsou ale dražší (6000+). Jinak potom jedině přes ten receiver.

    69. Vlastním krátce DMR-ex87 a patrně nezvládám prosté vypalování na DVD z HD. Vypaluji na DVD+R a při přehrávání na PC nelze přehrát celý titul, ale např. v polovině se film vrátí na začátek (jakoby chybí konec). Pokud dané DVD přehraji v recorderu, tak je vše OK. Poradí mi někdo co dělám špatně?. Případně jak mám nastavit rekordér pro správné vypalování. Dík

    70. Mám trochu jiný problém. A naprosto netuším čím k němu dochází. Zásadně nechávám vypalovaná DVD uzavírat pro přehrávání na jiných strojích a čas od času (někdy příliš často na mé nervy) mi jiný přehrávač sice pustí obraz ale bez zvuku. Na rekordéru hraje DVD v pohodě. Nevíte někdo čím by mohlo být tohle?
      Myslela jsem si, že je to tím, že nechám vypálené DVD dlouho v přístroji než zmáčknu ukončovací OK. Ale někdy to spíš vypadá, že jsem ho zmáčkla příliš brzy. Začínám si myslet, že je to podle toho, jakou má stroj zrovna náladu... :-)

    71. Jak zkopírovat Divx na HDD? Existuje možnost zkopírování na HDD například z CD-RW nebo SD karty? Zdá se, že má tento recorder značná omezení co se týče kopírování na HDD a přehrávaání DVD-RW. Bohužel mě to velmi odrazuje od plánované koupě.

    72. Recorder jsem si koupil a to že nejde třeba přehrávat mp3 z HDD nebo SD a nebo kopírovat další formáty na HDD mě teda s..... Chtělo by to sehnat více lidí a psát na Panasonic ať toto omezení zruší.Když bych to věděl tak bych to ani nekupoval !!

    73. V tomto případě si lze vybrat kterou zvukovou stopu poslouchat - tlačítekem AUDIO na dálkovém ovladači. Na obrazovce se pak vpravo nahoře zobrazí L R nebo jen L nebo jen R.

    74. Mám stejný problém (dvojí zvuk na TV Galaxie) a tlačítko AUDIO mi vůbec nefunguje. Panasonic mi ukazuje, že mám zapnutý L R zvuk, ale nemůžu přijít na to, jak zvolit jen jeden z nich. Poradíte někdo prosím jak na to? Díky

    75. Mám přístroj nedlouho, ale myslím, že to řeší v menu nastavení>disk se musí vypnout max.rychlost kopírování. Poté se přepínání na L nebo R nebo obé dá používat.
      Já mám problém jiný, po nakopírování z HDD na DVD se při přehrávání objeví dvojí zvuk znovu a ten mi již přepínat nejde. Co dělám blbě?

    76. Obávám se, že nic, mám tentýž problém a absolutně se mi nedaří přijít na jakýkoliv způsob řešení, ten zvuk se na dvd uloží jako jediná stopa u níž nelze přepínat mezi levým a pravým kanálem (a to nejen u tohoto rekordéru). A to mě dost štve, protože rekordér tak vlastně neplní svou základní funkci, záznam na DVD - protože zvuk takového DVD je neposlouchatelný... Jediné (ale rozhodně ne nijak praktické) "řešení" je vždycky při přehrávání takového disku pravý kanál stáhnout (např. v ovládání hlasitosti při sledování na PC), nebo prostě pravý reproduktor odpojit. Zvuk pak ale samozřejmě jde jenom z jednoho reproduktoru a celkově je tohle řešení absolutně nepřijatelné (za ty prachy rozhodně nechci dělat takové šílenosti)

    77. S tím duálním zvukem na vypáleném DVD to mám také a pije mi to krev! Zatím jsem nenašel možnost, jak to vypálit jen česky.
      Zatím to řeším takto:
      Mám v sestavě ještě starší VRC propojený scartem s EX87 (pro nahrávání z VHS). Zvuk poslouchám z domácího kina. VRC umí volit L nebo R zvukový kanál. Přivedl jsem audio výstup z VRC do audio vstupu dom. kina. Při přehrávání DVD mi obraz jde scartem do TV a zvuk přes VRC (kde nastavím audio na L) do dom kina, které ho pak reprodukuje jako mono.
      Zvuk pouštím z dom. kina vždy, takže navíc je ta manipulace s VRC. Moje televize bouhužel neumožňuje zvolit jen jeden zvukový kanál, když jede ze scartu. Pouze z tuneru, když nějak pozná, že je to duál. To pak sama zvolí ten správný zvukový kanál.

    78. Chtěla jsem se zeptat jak je to s teletextem? Je možné přes DVD vyhledávat na teletextu (digitálním), tak jako u klasického set-o-boxu? Je na ovladači tlačítko pro teletext? Předem díky za odpověď.

    79. Já bych řekl, že DVD-RAM smysl má, obzvláště, pokud to umí i média v krabičkách. HDD je sice super, ale co když si chce člověk něco zálohovat a mít jistotu, že to nějakou dobu vydrží. A v tom je RAM lepší než DVD+-R/W. Fakt ale je, že jde o sporadickou záležitost.

    80. Zde jsou důvody:
      1. správa HDD / uvolňování místa na něm
      2. rozdíl ve vypalování na DVD-R (+R) a na DVD-RAM

      Pokud se nahrávají večerníčky, Návštěvníci a případně další kratší či delší seriály, tak čekat až od každé série bude na plné médium DVD-R nemusí HDD stačit nebo bude zbytečně zaplácaný.

      ad 1. místo se uvolňuje mazáním od posledně nahraných titulů (a nikoliv libovolně jako je tomu v PC)
      ad 2. pouze DVD-RAM zůstává otevřené a lze na něj připalovat; DVD-R je automaticky uzavřen a nelze připálit

    81. V bodě ad1 nemáš pravdu. Disky DVD RAM jsou jedinečné v tom, že zapisují na jakékoliv volné místo na něm. Například když mám zcela zaplněný disk filmem z Novy a chtěl bych tam ještě něco přidat, tak stačí když vystříhám všechny reklamní bloky a do uvolněných mezer si ještě můžu něco vypálit (klidně jeden pořad, který se tam do těch mezer sám rozloží). Při následném přehrání to přístroj automaticky spojí dohromady a ty vůbec nepoznáš, že je film "sešitý" z několika částí. 3 roky jsem takhle nahrával na DMR E-50.

    82. Nemáte někdo postup jak "rozumně" na MP3?
      Příklad:
      z netu stáhnu / nahraji jednu, dvě MP3 a chci si je poslechnout v domací audio soustavě přes velké repro.
      Chtěl jsem to obejít přes SD kartu, na kterou jsem nahrál pár souborů MP3, ale po jejim zasunutí do EX77 si všímá pouze JPG a ostatní soubory "nevidí" / nezobrazuje a tudíž ani nepřehraje.
      Vypalovat jednu MP3 na nějaké, byť přepisovatelné, CD/DVD médium mi přijde docela neohrabané ...

    83. Jeden postup bych měl, ale nevím jestli bude fungovat. Napsat na české zastoupení Panasonicu, aby se už vykašlali na takové omezení, které nemá žádné technické opodstatnění a do příštího FW už podporu souborů MP3 na kartách SD přidali. To stejné se týká plusových DVD médií, DVD-RW a DVD-RAM ve vztahu k souborům MP3 a AVI. Marketing je někdy hodně záhadná disciplína.

    84. Dobrý den.Měl bych dotaz na tento přístroj.Chtěl bych ho propojit s LCD přes HDMI a ještě do něj připojit DIGI satelit přes scart.Jedná se mi o to, jestli když budu koukat na satelit takto propojený s LCD a zaplý recordér , tak jestli mi bude převzorkovávat ten satelitní signál na třeba těch 1080p.A jestli ano tak jestli je to poznat a jestli je to opravdu rozdíl než když mám teď propojený satelit s LCD jen scartem.Zkrátka jestli Up-Conversion funguje i na tento externí zdroj přes scart akoby LIVE,nebo ho jen propustí bez konverze a výsledek bude nulový.Nemáte někdo s tím zkušenost?Děkuji iza odpověď.

    85. Podle mě to převzorkovává jen zdroje z DVD, HDD a z tuneru. Na metrové LCD to trošku poznat půjde, samozřejmě při HDMI zapojení. Není to ale nutnost, navíc většina nových TV si stejně obraz převzorkuje sama.

    86. TAk děkuji za názor.Volal jsem přímo do Panasonicu a tam mi řekli že by to mělo umět převzorkovat i s toho Satelitu a v prodejnách tvrdí že zas néé.Tak nevím co je pravda.V pondělí ho obědnám a budu zvědav jak to tedy je.Jinak Díky mocc za odpovědi.

    87. Zvažuji, že bych vůbec neměl klasický televizor a místo toho měl DMR-EX77 s připojeným (počítačovým) monitorem 24 palců (1080x1920 nebo 1200x1920) přes HDMI. Samozřejmě bych také připojil nějaké audio. Vidíte někdo nějaký problém, proč toto není případně dobrý nápad? Chci to používat nejen k nahrávání a přehrávání, ale i k bežnému sledování televize živě. Technicky to snad bude fungovat (?), ale není tam nějaký jiný problém? Napadá mě, zda se ten EX77 třeba sám nevypne po půl hodině, když ani nenahrává ani nepřehrává nebo zda to půjde snadno zapnout režimu "běžného sledování televize" - přece jen bych to chtěl zapnout na jedno nebo dvě zmáčknutí dálkového ovládání (jako normální televizi) a nechci pokaždé procházet nějakými menu, když si chci zapnout večer zprávy. Vím, že nepůjde na jednu TV stanici se koukat a druhou nahrávat ve stejný čas.
      Když to takto chci používat, je nějaký důvod volit tento Panasonic a ne třeba Sony RDR-HXD970?
      Dík za případný komentář. Tom

    88. S monitorem ti nepomůžu. Sice mám 22 palců, ale signal do něj ženu přes video IN na TV tuneru. EX77 funguje bez problémů, doma ostatně ani televizi nemám. Zapneš a pár vteřin se probudí a pak naskočí TV program. Žádné menu nic. Chová se jako klasická televize, pochopitelně se ani nevypíná. Jen po cca 30 min nečinnosti ohlásí že pro usporu vypíná HDD a bezezměny pracuje dál.

    89. Dobrý den,
      a jak máte propojen zvuk? Mám LCD pouze s DVI a chtěl bych to propojit přes redukci HDMI-DVI, ale jak se zvukem abych se mohl normálně dívat na TV pořady se zvukem.

    90. Zvuk řeším tak že mám Receiver, zvuk i video z panasonicu mi jde do receiveru, video signál pak pokračuje dál do TV karty do kompozitního vstupu a zvuk jde přímo z receiveru do repro

    91. Tuhle otázku před koupí DVD rekordéru taky uvažuju a z dostupných informací se zatím jeví jako jisté, že monitor musí mít podporu HDCP stejně jako ji má DVD.

    92. Dobrý den, mám dotaz na majitele i ostatní zda jde na tomto přístroji přehrávat z DVD RAM soubory Divx a Xvid . Četl jsem, že z přepisovatelných DVD to nejde, ale tuto informaci o DVD RAM jsem nenašel.
      Děkuji Mirek N.

    93. HDD vyndaný z rekorderu počítač nepozná, protože není naformátovaný v žádném standartním souborovém systému. Ale existuje na to nějaký software.

    94. Koupil jsem EX87EP a podle manuálu propojil VHS -> SCART -> DVD -> SCART -> TV, ale když jsem chtěl přehrát VHS, tak jsem v TV film neviděl. Mám z toho pocit, že signál z VHS přes DVD neprojde, možná by prošel, kdyby byl DVD zapnut. Kopírování z VHS na DVD funguje. Tak jsem propojil VHS -> rozdvojka SCART -> jeden SCART DVD, druhy SCART TV, další SCART DVD -> TV, pak funguje přehrávání VHS i DVD , ale je to plno kabelů a kdybych ještě chtěl připojit Settopbox, tak se z toho asi ... V nějaké diskusi jsem kdysi četl o připojení, ale už ji nemohu najít. Neporadíte někdo ? Díky Petr

    95. Stránky

  • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

  • Poradna

  • Komerční odkazy

    Používáme fotky z DepositPhotos
  • Anketa

    Jak přijímáte televizní vysílání?
  • Inzerce

  • Užitečné články k přečtení

    AV receiver

    AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

    gramofon

    Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?