Recenze DVD rekordéru s HDD LG RH 277H

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Dub 10, 2007
  56× Komentováno
  Stolní HDD rekodéry čím dál víc jako tornádo vlétají do našich domovů a nekompromisně destruují uvadající kariéru “VHSek“. A i když se zpívá “neopouštěj staré známe pro nové“, naplatí to vždy, zvlášť když čím dál vybavenější modely s HDD jsou za čím dál sympatičtější ceny. Dnes tu máme novinku ze stáje LG, model RH 277H.

  Všechno už tu bylo

  LG si pro letošní sezónu připravilo dva nové modely RH 277H a RH 287H, se kterými hodlá dobýt nenasytný trh se stolními DVD rekordéry. Postupovalo při tom vcelku logicky, když pár vyspělých funkcí z loňského evropského rekordéru roku MHR 200 zabalilo do levnějšího kabátu, podobného celkem úspěšnému modelu RH 188H a 199H.
  Vytrčené “čumáky“ jsou v módě
  Vnitřnosti nového LG se vešly do kompaktního těla jen 6cm vysoké case. Výrobce vsadil na módní stříbrné provedení v kombinaci s černým předním panelem. Mám podezření, že LG v designu malinko opisovalo od úspěšného Panasonicu EH55/65, protože má velmi podobně vytrčený “čumák“, i když ne tak výrazně. DVD mechanika se skrývá za odklopnými dvířky na levé straně, vedle nich je čitelný modrý VFD stavový displej a řada poněkud komisně vyhlížejících kulatých tlačítek základních funkcí. Po odklopení spodní lišty vykouknou cinch A/V vstup, DVlink pro kameru a USB 1.1 port pro připojení flashdisku.
  Pod dvířky najdeme kromě DV-Linku i USB port
  Zadní panel konektory nijak zvlášť neplýtvá, ale přítomny jsou všechny, které 99% lidí skutečně potřebuje. Majitelům analogových kamer bude chybět S-Video vstup pro kvalitnější digitalizaci jejich starých nahrávek a budou si muset vystačit s kompositem. Výčet je zbytečný, za vše mluví následující obrázek.
  Jen nejnutnější konektory plus nadstandardní HDMI
  Místo se našlo i pro HDMI výstup s upscallingem na rozlišení 720p a 1080i. 5.1 analogový výstup zvuku byste hledali stejně jako u všech značkových rekordérů marně. Kdo se nespokojí se stereem (nebo pseudo 3D virtuálním režimem), nezbude mu, než pro prostorový zvuk připojit A/V receiver přes optický nebo koaxiální výstup. Nepřehlédnutelnou částí zadního panelu je i u HDD rekordérů bohužel běžný ventilátor. Zvolená “vytrčená“ varianta, kdy se samotný větrák nachází v jakési kleci vně těla přístroje, se jeví jako nejlepší jak z hlediska hluku, tak při případném čištění. Ventilátor si to konstantně ševelí, jeho projev je však slyšitelný jen při úplném tichu a mezi HDD rekordéry patří k lepšímu nadprůměru. Slyšet je malinko i HDD, který bohužel ani po delší době jeho nepoužívání (například při přehrávání DVD) nepřechází do spánkového režimu.
  Rozměrný ovladač zvládne i různé TV
  Velikou pochvalu si zaslouží dálkový ovladač. Je to sice docela velké šedé “pádlo“ s pro někoho drobnějšími tlačítky (kterých je opravdu hodně a mohly by být více logicky a barevně odlišeny), ale jeho citlivost a směrovost je takřka absolutní. Mířit můžete prakticky kamkoliv v jakémkoliv směru, ale IR signál spolehlivě a rychle doputuje k cíli. Tlačítka méně používaných funkcí jsou skryta ještě pod posuvným krytem. Dalším pozitivem ovladače je jeho schopnost ovládat základní funkce TV (jen zapnutí/vypnutí, hlasitost, přehazování kanálů a přepínání vstupu), a to nejen televizory firemní. V návodu jsou i kódy k televizorům Zenith, Samsung, Sony a Hitachi. Bez problému však ovládl i Philips a je pravděpodobné, že i další značky.
  Uvnitř si to ševelí klasický IDE disk WD
  Pod krytem rekordéru se skrývá normální 3,5’’ pevný disk Western Digital (verze WD 1600BB, tedy ta nejlevnější s 2MB cache). Předpokládám, že by nebyl problém ho zaměnit za 250GB variantu a to zřejmě i bez změny firmware. TV tuner i DVD mechanika jsou oboje od LG. Vypalovačka však není zcela stejná, na jakou jsme zvyklí z počítače. Základní deska je osazená řídícím čipem LSI Logic DMN 8653.

  T minus 20 sekund!

  Zhruba tolik času zabere rekordéru přechod ze Stand-by do plné pracovní pohotovosti. Na Panasonic s výbornou jednou sekundou sice zdaleka nemá, ale co je 20 sekund proti věčnosti? S dalším fungováním už se nijak zvlášť neloudá, náročnější funkce s přístupem na HDD nebo disk jistou prodlevu přirozeně mají. Při prvním zapnutí se zobrazí jednoduchý, ale účelný průvodce, ve kterém lze mimo jiné zvolit precizně přeloženou českou verzi OSD menu, což další ovládání relativně složitého stroje maximálně ulehčuje.
  Všechny základí ovládací prvky jsou dostupné pod klávesou HOME
  Kdo si dělal naděje, že TV tuner bude kombinovaný s DVB-T, bude zklamán. Přítomen je pouze analogový stereo tuner s výtečnou citlivostí a příjemným obrazem. Ten má však lehce zelený nádech a v menu není žádná možnost korekce výstupního obrazu (což je krok zpět). Zvuková část je na tom kvalitativně také obstojně, základní nastavená hlasitost je však nižší a rekordér nemá ani oproti zvyklosti jakoukoliv možnost její regulace. Výrobce asi spoléhá na ovládání hlasitosti přímo na TV (viz popis DO).

  Přehrávání

  Super Multi optická mechanika LG si nechá líbit prakticky všechna běžná média, přeci jen je to upravená mechanika z počítače. Čte rychle, při vyhledávání konkrétních dat se ozývá známý zvuk rychlého posuvu optické hlavy, ale při samotném přehrávání se zklidní a nevytáčí se do zbytečných otáček. Stejně jako Panasonic zahrnuje podporu i pro média DVD-RAM, což u jiných výrobců není běžné.
  Disky se z šuplíku vybírají pohodlně
  Nemá smysl se zabývat přehráváním klasických DVD, za povšimnutí stojí jen funkce PIP, kdy během přehrávání DVD nebo záznamu z disku lze v okně sledovat živé vysílání. Spíše se ale zaměříme na stále populárnější MP3, WMA, DivX a JPEG. Všechny zvládá jak z DVD, tak CD, což u značkových přístrojů ještě stále není úplná samozřejmost.
  Náhledy titulů dost zdržují a lepší by byla možnost jmenného seznamu
  Souborový manažer je přehledný, ale budete si muset vždy předem rozmyslet, jaký typ souborů z disku chcete přehrávat, protože pro každý typ je určen manažer vlastní. V seznamu filmů tedy nepustíte MP3 ani si neprohlédnete obrázky, a podobně. Někomu takové členění může vyhovovat, já jsem spíš zastáncem jednoho manažeru zobrazujícího všechny přehratelná data najednou. Alespoň, že adresářovou strukturu lze normálně procházet a to až do páté podúrovně. LSI čip načítá s obstojnou rychlostí i větší obrázky. K dispozici je slideshow s nastavitelným intervalem výměny snímků ve třech krocích a na pozadí slideshow lze spustit i MP3 hudbu. Ta ale musí být ve stejném adresáři, jako obrázky. Samotné MP3 lze jednoduše zařazovat do playlistu a k aktuální písni lze zobrazit podrobný id3 tag. Mp3 přehraje bez problémů do 320kbps i s VBR, neporadí si s Ogg Vorbis, zato s WMA ano. Záhadou mi zůstalo, proč nelze provádět rychlé přetáčení uvnitř jedné písně. Při přehrávání hudby opět nelze nic jiného dělat, jakmile opustíte menu, hudba se vypne. Asi nejvíce bude každého zajímat podpora přehrávání DivX. Zde si hned na začátek neodpustím opět jednu výtku k souborovému manažeru. U videí se totiž zobrazují (v maximálně devíti oknech na stránku) obrázkové náhledy videa, což sice může chvíli působit efektně. Pouze však do chvíle, než vás začne zdlouhavé nahrávání náhledů zvláště z optických disků otravovat. Navíc tím pádem nezbylo místo na název souboru, který se dozvíte s dalšími informacemi až při vstupu na daný náhled. Marně jsem doufal, že tato verze menu půjde vypnout nebo přepnout do klasického seznamu souborů. Abych jen nehanil, po stisku tlačítka DISPLAY na určitém video souboru, se zobrazí vyčerpávající informace o rozlišení a kodecích daného souboru.
  Dobře čitelné titulky s plnou češtinou
  Průběžným testováním se ukázalo, že si LG neporadí zdaleka se všemi běžnými DivX a Xvid soubory. Zvláště mu nechutná vícebodové GMC. Celkovou tabulku najdete na konci článku. Titulky podporovaných formátů SUB, SRT, SMI a TXT zobrazují češtinu korektně s dostatečně velkým bílým fontem. Musí se jmenovat stejně jako video a zobrazeny jsou na dva řádky. Formátovací znaky pro kurzívu atd. ignoruje a zobrazuje je s titulky. Oproti jiným rekordérům, kde jsou DivX titulky jen něco nepoužitelného navíc, dají se zde použít dost dobře. Všechny výše zmíněné mediální formáty ( plus nechráněné MPEG2 video, reálně video zaznamenané tímto rekordérem) lze zkopírovat na pevný disk. Zřejmě tam ale bude nějaký limit vyčleněného prostoru na HDD, obvykle 10GB. DivX, obrázky i hudba se pak mohou spouštět přímo z pevného disku, nicméně je odtud už pak žádným způsobem nedostanete, ani zpět na DVD ani na USB. Znám přitom několik noname rekordérů s LSI čipsetem, kde kopírování tohoto obsahu libovolně na oboje není žádným problémem. Zmíněný USB port je jednosměrný a dá se použít jen k připojení flashdisku pro přímé přehrávání jeho obsahu nebo jeho kopírování na pevný disk. Alespoň že jeho kompatibilita je přijatelná a většina USB flashdisků se rychle inicializuje a začne načítat (zkoušel jsem 1GB, ale určitě zvládne i větší, manuál nehovoří o žádném limitu, musí být pouze ve formátu FAT16 nebo FAT32. O možnosti připojení externího HDD se návod raději nezmiňuje).

  Nahrávání do MPEG2

  K dispozici je celkem pět kvalitativních režimů, přitom rozdíl mezi nejlepším a druhým jednou tak úsporným na paměťový prostor je prakticky nepozorovatelný. Nižší režimy se už na kvalitě začínají podepisovat a už u třetího režimu SP se při rychlejších pohybech obraz rozpadá na hrubší kostičky, což o přílišné kvalitě integrovaného MPEG2 dekodéru nesvědčí. Nicméně i nejhorší režim (do 4,7GB se vejde 11 hodin videa) je stále na lepší úrovni, než záznam na VHS. Nahrávat je možné pouze na pevný disk, což je také ne příliš běžný limit. Zpravidla je možný přímý záznam i na DVD, zde ale tato možnost zcela chybí. Spustit se dá buď přímo klávesou RECORD, nebo si naprogramovat časovač s libovolným počtem naprogramovaných pořadů. LG nepodporuje ShowView, takže čas nahrávky se musí zadávat kompletně ručně. Opět nepochopitelně k tomu ovšem nelze využít číselných kláves, ale pouze kurzorových šipek, což zdržuje. Alespoň, že jsou akceptovány kódy VPS/PDC. Nahrané tituly jsou přístupné přes již popisovaný náhledový souborový manažer. Zde se náhledy načítají prakticky okamžitě, takže tolik nevadí. Co vadí a otravuje je však fakt, že se první titul, na kterém je kurzor, začne ihned v náhledovém okně přehrávat, a to i s plným zvukem. Jediná možnost jak to eliminovat, je hned po vstupu do menu skočit šipkou vpravo kurzorem na menu nabídek. Zvukový doprovod nahrávky je v AC3 stereu a lze nastavit i možnost nahrávat hlavní a vedlejší zvukovou stopu zároveň (duální vysílání).
  Vystříhat reklamy jde snadno
  MPEG2 záznam lze dobře a všestranně na HDD upravovat. Není tedy problém vystříhat nechtěné začátky, reklamy atd., ve velmi dobře udělaném jednoduchém “střihacím“ editoru, kde lze vystřihnout danou sekvenci s přesností na jedno políčko. Trochu to ale kalí fakt, že místo vystřižení v záznamu dobře poznáte, neboť dojde k chvilkovému zastavení a drobnému škubnutí obrazu. Titul lze dále rozdělovat, slučovat s jiným dle libosti nebo jej přejmenovat, zařadit do skupin podle žánru, atd. Přirozeně jej lze i vypálit na DVD disk, a to až dvanáctinásobnou rychlostí, podle druhu média (vypaluje přitom i na DVD+R DL). Zajímavou možností je i kopírování a resampování v reálném čase, kdy lze například záznam v nejlepší obrazové kvalitě převzorkovat na DVD do kvality nižší, kvůli úspoře prostoru. Na disku se vytvoří grafické menu s náhledy vypálených titulů a po finalizaci disku jsou bez problémů přehratelné naprosto na všech DVD zařízeních. Jednoduchost sama je také kopírování videa z digitální videokamery přes DV-Link (Firewire). Po připojení a zapnutí kamery, je hned aktivní a lze ji (alespoň testovaný Panasonic) hned ovládat pomocí dálkového ovladače DVD rekordéru. Záznam pak probíhá v reálném čase, takže šedesátiminutovou miniDV kazetku s dovolenou budete kopírovat 60 minut. Záznam je však naprosto bezeztrátový a s výbornou kvalitou, závislou jen na vašem filmařském nadání a zvoleném stupni komprese záznamu. Mimo kamery na DV-Link žádné jiné Firewire zařízení nepřipojíte, to platí pro všechny rekordéry.

  Nahrávání do MPEG4

  Velkým marketingovým tahákem je u tohoto přístroje možnost záznamu do DivX (respektive je používán Xvid kodek) slibujícím možnost uložit na 160GB disk až 477 hodin záznamu v nejnižší kvalitě (skoro 20 dnů nonstop!!!). Záznam do MPEG4 se aktivuje v OSD menu a opět lze vybrat stejných pět kvalitativních režimů. Jejich obraz je totožný se stejnými režimy MPEG2, zabírají při tom však podstatně méně místa na disku. Prvotní nadšení z této možnosti vás však přejde hned poté, co zjistíte, že se záznamem v MPEG4 už nic neuděláte (když pominu možnost ho smazat:)). Ano, LG zde podle mě jednoznačně promarnilo možnost nahnat body a ukázat konkurenci záda, protože MPEG4 nejen, že nejde editovat, ale stejně jako DivX nahraný na HDD z DVD už ho odsud nijak nedostanete. Nejde zkopírovat na optický disk, a tím hasnou všechny plány na nahrávání a archivaci stovek hodin kultovních seriálů přímo do oblíbeného Xvid formátu. Tím zapínání tohoto režimu začíná postrádat smysl, snad jen ušetříte dost místa pro seriózní tituly, když nekonečné hodiny oblíbeného nováckého seriálu budete ukládat do úspornějšího formátu. V konečném důsledku to ale povede jen k tomu, že si zaplníte disk haldami nesmyslného obsahu, namísto abyste ho po shlédnutí milosrdně smazali. Škoda.

  A co dál doktore?

  Abychom měli výčet funkcí kompletní, musím zmínit ještě možnost pozastavení živého vysílání (Timeshift), který je ale už zcela běžný a nikoho jeho přítomnost nepřekvapí. To je ale tak zhruba vše. Jak tedy tento přístroj zhodnotit celkově? Určitě na to, aby se stal nejlepším stolním rekordérem roku, nemá. Je až zarážející, že některé zcela běžné funkce, jako přímý záznam na DVD, korekce obrazu a zvuku nebo kopírování multimediálních souborů na optický disk či USB, nejsou v rekordéru vůbec přípustné. Prvotní výhoda v záznamu do MPEG4 se neukázala až tak zásadní a taktéž konektorová výbava není vyčerpávající. Body navíc si určitě zaslouží za přehledné české ovládání a HDMI výstup. Taktéž celková hlučnost je na přijatelné úrovni. Připadá mi, že je však přístroj celkově nedomyšlený a nedotažený. Hodně věcí by šlo určitě vylepšit a dodělat na úrovni firmware. Vyloženě zbytečné jsou chybky, kdy si přístoj například nepamatuje po odpojení od sítě datum a čas.
  Absenci DVB-T tuneru mu nelze vytýkat; jednak diváků přijímajících TV vysílání přímo z éteru není zas tolik, a na kabelovce by vám byl stejně nanic. Přístroj boduje hlavně solidním zpracováním za cenu přibližující se noname rekordérům. Použité komponenty jsou při tom kvalitnější, trvanlivější a cena je jen mírně vyšší (necelých 8000 Kč za 160 GB verzi). Neznačkové rekordéry také zatím nemají HDMI, zato oslovují lidi prahnoucí po levném prostorovém zvuku díky 5.1 výstupu. Záleží tedy na uvážení. LG není špičkovým kusem železa, ale to, co dělá, dělá pořádně a stabilně. Za celou dobu testovaní se ani jednou nezasekl, což u HDD rekordérů není také zcela samozřejmé.

  Tabulka kompatibility DivX:
  1_divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps: ANO 2_divx3_low_motion_mp3_25fps: ANO 3_divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps: ANO 4_divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps: NE 5_divx651_htp_bvop_nvop_ac3_23976fps. ANO 6_divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps: NE 7_divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps: NE
  Tabulka kompatibility Xvid:
  1_xvid_ac3_23976: NE 2_xvid_ac3_bvop_23976fps: ANO 3_xvid_bvop_nvop_ac3_29fps: ANO 4_xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps: ANO 5_xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_2: ANO 6_xvid_gmc_ac3_23976fps: NE 7_xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps: NE 8_xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps: NE 9_xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps: NE 10_xvid_PB_ac3__bvop_23976fps: NE 11_xvid_qpel_ac3_23976ps: NE 12_xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps: NE 13_xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps: NE 14_xvid_qpel_mp3_vbr_25fps: NE 15_xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps: NE

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  56 Komentáře

  1. Zdar, mam tenhle rekordér už doma, ale je fakt, že některé funkce viz recenze by chtěly předělat nebo dotáhnout. Nevíte někdo, jestli na tenhle model neudělalo LG už nějakou revizi firmware?

  2. Přístroj se chvástá možností nahrávky na DVD-RAM.Bohužel však pořízené nahrávky kostičkují,zasekávají se a pod. - jsou zkrátka nepoužitelné.A to již na rekordéru samém,těsně poté,co záznam nahrajete.Sbírám názory a uvažuji o reklamaci.

  3. Nevíte někdo jestli už je nějaký upgrade softwaru,
   jsem docela zklamanej,teď jsem si ho koupil a moc souborů to nepřehrává, spíše skoro žádný. Píšou o tom víc než to dokáže. díky

  4. Lze, ale je zde jedna podmínka, nesmí v tu chvíli probíhat záznam z přednastaveného TIMERU, pokud spustíte záznam manuálně lze DVD médium přehrávat.

  5. Helou.

   Velmi pekne sa daju videa quick time, ktore produkuje olympus, skonvertovat do avi.
   Pouzi RadVision Tools. Je to freeware. Ja kodujem uplne obycajnym divX 3.11 , nastavim naplno VBR (6000) a vznikne z toho kvalitativne takmer uplne rovnake videjko. Akurat je o polovicu mensie.

   T.

  6. mam stejný problém po přípojení dvd-lg k lcd samsung hlásí nepodporovaný format můžete mi dát odpověd jestli jste to vyřešil děkuji

  7. A máte přepnuto na vyšší rozlišení? Bohužel to jde jen na čelní straně přístroje. Je tam tlačítko RES., tím krokově nastavíte buď na 720p nebo 1080i a mělo by to chodit. Ovšem jen ve realném širokoúhlém formátu, protože na 4:3 to nenastavíte (tedy aspoň mě to nejde). Navíc po přepojení zpět na 576i/576p přijdete o uživatelské nastavení (např. druh výstupního signálu, formát výstupu atd.). Škoda..

  8. Dobry den mam LG RH 266, ktere ma navlas stejne menu, ale nema USB, hdmi a má jen monofonni tuner. Kdyz vystrihnu reklamu nebo rozdelim titul a zase sloucim, při přehrávání se v miste strihu zastavi asi na sekundu obraz i zvuk. Na PC to pak udělá v přechodě kostky. Je na tom tento rekorder stejne?
   ad. DIVX: s divx přehraje jen opravdu maximalne kompatibilni filmy, u pár filmů se mi stalo, že rozhodil zvuk s obrazem. Titulky jsou dobre.

  9. Dobrý den,
   filmy a seriály, které uložím na HDD, se ukládají natrvalo a nejdou smazat?

   Máte někdo tento přístroj? Jak jste s ním spokojeni?

   Díky za odpěď A.

  10. Dobrý den, mám domácí kino s dvd přehrávačem.Přehrávač chci vyměnit za tento recorder.Půjde přepojit reprosoustava na recorder nebo bude potřeba zesilovač?Díky

  11. Dobrý den, uvažuji o koupi tohoto DVD recorderu.CHtěl bych vědět, jak k němu připojím reprosoustavu Genius SW - HF 5.1 5000/120W RMS, teda jestli to vůbec půjde.Děkuji

  12. Propojit to pujde, ale nebude to hrat 5.1 zvuk, protoze ten rekorder nema 5.1 analogovy zvukovy vystup. Propojit to jde jen stereo. Mozna ty repraky umi sami o sobe stereo zvuk poslat do vsech kanalu, ale to si nejsme jisty.

  13. Dobry den, tyhle bedny vam to pusti do vsech kanalu, ale samozrejme to nebude DVD prostorovy zvuk. Mam je doma pripojene k pocitaci. Kdyz poustim DVD s 5.1 zvukem tak pres standardni 5.1 vztup a kdyz poustim zvuk stereo tak pres stereo vstup ktery bedny "rozhodi" do vsech kanalu. Rozdil je to ale u filmu velky. Ale stereo prepocitane do vsech kanalu je paradni na muziku.

  14. Je to můj první dvd rekordér, je možné, že kopírování filmu na dvd funguje pouze v reálném čase, tzn. že to trvá tak dlouho jako přehrávání filmu ?!

   díky

  15. nevím jeslti už neni pozde na radu, ale kdyz vybirate zpusob vypalovani XP, LP EP apod, tak tam je jeste jedna rychlost, nevim jestli se jmenuje super nebo nejak tak, ale ta vypaluje jak PC, tzn, ze par minut a né tak dlouho jak hraje film. Ale musite vyzkouset více DVDček, protože mi to tuto možnost nabídlo jen u některých značek

  16. Mam problem pri prehravani originalnych DVD, polovica originalnych DVD ktore mam mi na tomto rekorderi nejdu prehrat, zatial co DVD-R/+R prehra vacsinou bez vacsich problemou. Ma niekto rovnaky problem?

  17. Mám stejný problém.Už mi to nepřehraje žádné originální DVD.Vždy to zahlásí "neznámý disk,znovu jej prosím překontrolujte", a disk vyjede.Nevíte někdo co s tím,prosím?

  18. Mám stejný problém- nejde přehrát originální DVD ani nic vypálit! Vidím, že se to tady řeší už skoro rok a odpověď žádná...

  19. zdravim digilidi,
   co se týká zmíněného problému, i na mém recorderu se začal objevovat. Ale ještě jsem měl přístroj v záruce, tak jsem to dal do servisu. a verdikt ? vadná optická mechanika. nevím, zda Vám toto pomohlo, ale myslím, pokud je po záruce, je to asi potom otázka peněz

  20. Dobry den. Pekne zpracovana recenze:) Po precteni jsem se rozhodl si HDD LG RH 277H koupit. Po nekolika mesicich pouzivani jsem HDD naplnil a neprisel jsem jak urychlit vypalovani, protoze v vypalovani v realnem case je vecnost! Ve vasi recenzi jsem vydel ze jste meli pristroj rozebrany, ale na LG info lince (810555810) mi rekli ze kdyz ho rezeberu tak prijdu o zaruku. Chtel bych vymenit HDD 160GB za WD 250GB coz by nemel byt problem podle teto recenze ovsem nevim jak je vymenit abych neprisel o zaruku. Nevite nekdo jak to udelat? dekuju:)

  21. Nedaří se mi nahrávat na disk DVD jinak než v reálném čase. Má někdo taky tento problém, případně jestli si s tím už nějak poradil?
   Díky za jakoukoliv radu.

  22. Dobrý den.
   Při nahrávání z HDD na DVD je přece několik možností "FAST" je přístupná jen tehdy když se soubor na DVD vejde. Je nutné si přečíst návod.
   Rosta.

  23. zdravim.mozna uz je pozde,ale s tym som mal tiez problem!Nakoniec som casom prisiel na to,ze ak nahrajem na dvd napr nejaky videoklip, cca. 4min,v realnom case,potom uz je moznost nahravat film-y v rezime Fast! Mam typ rht297.S pozdravom

  24. Dobrý den, k rekordéru mám přes skartku zapojený i satelit, bohužel pokud je rekordér vyplý nejde mi u satelitního vysílání zvuk. Vše jsem zapojila podle návodu, ale ten zvuk se neustále nedaří. Když jsem dřívě měla satelit propojený s videem tento problém jsem neměla. Děkuji za radu

  25. S tím chybějícím RGB signálem v úsporném režimu je to bohužel pravda. Mám sat. přijímač od digitv,který má k dispozici pouze 1 RGB výstup,takže jsem potřeboval rekordér s plně průchozím scartem. LG na tomhle totálně pohořel,jelikož ve stand-by funguje jen compozitní složka. Aby musel přístroj naplno běžet když chci TV pouze sledovat ve slušné kvalitě je nesmysl. Stejný problém mají i levné Sencory.
   Prosím nevíte náhodou někdo,jaký jiný rekordér zvládá ve stand-by přenášet plný RGB signál z jednoho scartu na druhý?

  26. tak to by me zajimalo, mam pouze video LG a take mi jde pouze obraz bez zvuku kdyz je video v modu STANDBY, vse je zapojene scartem ... satelit - LG video - TV. poradte . dik

  27. Dobrý den, poradíte mi prosím, jak dát do kupy titulky+film v DivX??
   Mám soubory pojmenované stejně, podle návodu, u titulků patřičnou příponu, a stejně mi to titulky nepřehraje...
   Díky

  28. Prosím Vás o radu: Pri prehrávaní filmov 16:9 formátu DivX, aj DVD, sú titulky umiestnené príliš nízko.
   Mám LCD 16:9; keď prepnem na zobrazovací mód Zoom, aby sa obraz roztiahol na celú plochu, tak z titulkov vidím len 1. riadok, 2. riadok je mimo obraz. Keď prepnem mód na 4:3, titulky vidím celé, ale samozrejme je obraz malý s čiernymi pásmi po všetkých stranách. Keď je mód 16:9, čierne pásy sú len hore a dole, ale obraz je potom zdeformovaný - roztiahnutý.
   Dá sa nejakým nastavením, napr. zmenou v servisnom menu (firmwaru) dosiahnuť, aby sa titulky zobrazovali trochu vyššie?
   Za pomoc Vám vopred ďakujem,
   Peter.

  29. Dobrý den.
   Snad bych mohl přispět svojí troškou do mlýna. Mám RHT297H a tento problém se řeší tak, že po navolení režimu zobrazení tlačítkem RATIO podržím navigační tlačítka ( nahoru nebo dolu). Tato funkce je dostupná dokud je na obrazovce znázorněn režim obrazu.
   Budu rád, pokud Vám toto pomůže.
   S pozdravem..
   Karel..

  30. Dobrý den,
   Mám Domácí kino LG LH-RH7505TA a porouchala se mi mechanika. Muže mi někdo poradit typ mechaniky který tam je osazen, případně kde bych ji sehnal. Děkuji

  31. DObrý den mám problém s časovačem. Když ho nastavím a potvrdím, tak mi naskočí v meni REC OK, ale na displeji se mi nerozsvítí kontrolka. Když dojde na čas nahrávaní tak nezačne nahrávat a po skončení času, se vymaže položka z časovače, bez žádného nahraného záznamu. Nevíte co stím? Díky

  32. Tento rekordér není špatný ale dva měsíce po skončení záruky odešel a je dle op.raváře těžko opravitelný tedy asi odešla údajně základní deska a oprava by stála 4000kzc což je neekonomické.chyba se projevila tak ,že nešel nastavit ani čas a tím pádem se nerozjede.Takže co s tím (vyhodit)??

  33. Dobry den, rada bych věděla jak vymazat buffering abych si mohla přehrávat opět filmy z flash karty. Nejde to a pořad me tam naskakuje buffering. Děkuji

  34. Dobrý den,

   mám menší problém s tímto DVD rekordérem. Po delší době jsem se rozhodl přetáhnout pár kazet na DVD. Jenže když to dám nahrávat, namísto na HDD se mi to ukládá na HDD DivX, načež s tím nemohu nic moc dělat a hlavně to nemohu vypálit na DVD :(. Nechápu co se stalo. Vůbec nic jsem nepřepínal a již delší dobu to mám zapojené stále stejně. Combo VHS+DVD do TV (AV1) a do tohoto rekordéru (AV2). Jak combo tak i DVD rekordér mám navolené na AV2. Takže mám vše správně a záznam se uskuteční, ovšem někam jinam, než bych chtěl. Ani v manuálu o tom nic není :(. Prosím o pomoc!!
   Děkuji

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.