Eden pro “DivXáře“: Recenze DVD Ferguson D-770HX

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Dub 30, 2007
  104× Komentováno

  DivX a Xvid podporují lépe čí hůře už i ty nejlevnější DVD, ale lidé očekávající možnosti přehrávání porovnatelné s počítačem, bývají zpravidla zklamáni. Ferguson D-770HX jde na trh s jasným cílem být v tomto nejlepší, navíc s digitálním obrazem přes HDMI, a tak si ho pořádně prověříme.

  I když by bylo logické, že nízkokapacitním formátům videa pšenka s rostoucí dostupností velkých úložných kapacit optických disků už nepokvete, jsou stále velmi populární. Zásluhu na tom přirozeně má hlavně sdílení filmů přes již dost potírané P2P sítě. Nemá smysl se zde zamýšlet nad morálností či legálností těchto sítí, prostě tu jsou. I když už se díky rostoucím přenosovým rychlostem masivně sdílí i celá DVD nebo dokonce HD videa, “protlačit“ přes internet DivX je stále nejpřijatelnější.

  Nejlepší je Ferda!

  Nežli se však pustíme do AVI videí, podíváme se blíže na celkovou koncepci přístroje. Na první pohled by se Ferguson ztratil v záplavě desítek podobných přehrávačů čínské provenience (u nás nepříliš známá značka Ferguson pochází z Polska, ale fyzicky se samozřejmě “rodí“ na dalekém Východě). Design je podle mě dosti tuctový, vše je v provedení slim, jak velí móda. Slim case, slim DVD mechanika bez možnosti bočního výběru média (byť její chod je rychlý a kultivovaný), slim základní tlačítka.

  Design nijak urážlivý, ale ani extra povedený

  Zrcadlový přední panel už poněkud z módy vyšel, dioda přijímače je zcela obnažena za jakýmsi okénkem a působí jako lodní maják (zde funkce vítězí nad formou, viz dále). USB port na čelním panelu není také nijak kryt. Zelený displej je velký a dobře čitelný, mnoho informací ale neposkytuje. Marně byste hledali dnes čím dál obvyklejší čtečky na paměťové karty, nicméně USB dobře podporuje mass storage a pokud je k dispozici USB čtečka externí, není problém ji použít.

  Ferguson konektory příliš neplýtvá, ale ty nejdůležitější jsou přítomny

  Zadní panel působí poněkud nezvykle a chaoticky. Výrobce již zcela vynechal S-Video výstup, zřejmě jako přežitek, s čímž lze souhlasit. Zbývá tedy kompozitní, YUV a SCART analogový výstup. Nejvíce Fergusonu ale sluší propojení přes integrované HDMI (maximálně 1080i). 5.1 zvukový analogový výstup je nezvykle rozhozen a přeťat SCARTem. Signálem ho zato živí oba dekodéry prostorového zvuku, jak Dolby Digital, tak DTS. Rýpalům by mohl chybět VGA výstup, ale když ho bude někdo chtít, sáhne holt po jiném přístroji, třeba po Xoru HSD 8410. Drobný mínus bod zaslouží i absence naprosto běžného optického výstupu a nezbývá než využít pro propojení s případným A/V receiverem pouze koax.

  Celkově vypadá tenký stříbrný přehrávač nenápadně, design neurazí, ale na vrchol své HiFi sestavy domácího kina by si ho každý asi nepostavil. Je třeba si však uvědomit jeho cenovou kategorii a v ní se vzhledem řadí k lepšímu průměru. Stand-by signalizuje jen decentní červená dioda, škoda jen, že zcela chybí síťový vypínač, takže je Ferda pořád pod proudem.

  Dálkový ovladač jedním slovem výtečný

  Čím vybočuje z šedého čínského průměru, je nadmíru (funkčně) povedený dálkový ovladač. Působí hodnotným dojmem a nebýt nápisu výrobce by mohl být snadno zaměněn za ovladač značkového přístroje. Zde nese ono kýžené ovoce na pohled ošklivé odkrytí přijímače IR signálu na přehrávači a citlivost i směrovost ovladače je na tento segment nezvykle dobrá. Po jeho uchopení jsou v dosahu palce pohodlně dostupná tlačítka nejčastějších funkcí. Jejich barevné odlišení by nebylo ale od věci.

  Starý známý zase blíže dokonalosti

  Pokud náš web čtete už delší dobu, není vám jistě nutno dlouze představovat řídící čip přehrávače. Ano, jedná se opět a zas o starý známý Mediatek 1389. Jeho popularita je stále veliká, i když jeho první revize se objevila již před řadou let. Základní vlastností tohoto procesoru je, že se správným firmware se z něj dají vytěžit skvělé věci a na tom právě Ferguson staví. Pokud vás zajímají možnosti přehrávání klasických DVD, přečtěte si recenzi jakéhokoliv jiného přehrávače na stejném čipu. Zde se Ferda liší snad jen zajímavou funkcí DVD Q-play, která při spuštění disku přeskáče všechny ty otravné reklamy a výhružky FBI o nelegálnosti kopírování atd. a začne rovnou přehrávat samotný film. Velmi užitečné.

  Nastavení, nastavení, nastavení…

  To, čím se liší od všech podobných DVD přehrávačů, je jasné na první pohled po vstupu do českého OSD menu. Milovníci nastavování všeho možného rázem dosáhnou Nirvány. Nastavit lze opravdu vše na co si jen vzpomenete. Od podrobného nastavení obrazu i zvuku (například jednoduše a přesně nastavit hlasitost každého kanálu zvlášť!), přes délku prodlevy mezi fotografiemi ve slideshow až po vyčerpávající nastavení HDMI a HD režimu. Podporováno je přitom i zobrazení prohlížených fotografií v HD rozlišení, což by kvalitě na LCD nebo plazmě značně přidalo. Ten podmiňovací způsob není zvolen náhodně. Bohužel jsem zde narazil na chybku v aktuální verzi firmware, kdy se přes HDMI fotografie při zapnutém režimu HD pro JPEG zobrazují velmi prapodivně (po vypnutí této funkce je vše v pořádku). Celý obraz zfialoví a je vykreslen jen v odstínech fialové. Stejně tak se chyba projevuje v nefunkčnosti lupy v tomto módu, respektive se začne zvětšená část snímku zobrazovat v oříznutém okně v levém horním rohu. Předpokládám, že se jedná jen o problém, který snad odstraní další revize firmware.

  Bonusové menu od českého distributora

  Samotnou kapitolu si zaslouží část menu nazvaná Acomp bonus menu (pokud si přístroj koupíte v zahraničí, budete tam toto menu hledat marně). Zde jsou soustředěny volby pro prakticky neomezené nastavení parametrů DivX titulků. Nastavit lze takřka jakoukoliv základní barvu titulků, jejich podkresu i orámování, nastavit za ně pozadí opět libovolné barvy, vybrat si ze tří velikostí fontu a tak dále. Změnit lze pozici titulků na obrazovce i jejich zarovnání a formátování. Dokonce je možné určit, jaký stupeň shody má být mezi názvem souboru videa a titulků. Hodně z těchto funkcí znají majitelé Yamady DVD 6600, 6700 a 6800 s výbornými neoficiálními firmware. Zde jsou tyto funkce konečně oficiální přímo od distributora.

  Video s ukázkou prostředí přehrávače

  Mediatek je v přehrávání různých formátů silný v kramflecích a zvládne toho opravdu hodně, záleží vždy víceméně jen na firmware. Z tabulky můžete vyčíst, že Fergusonu nesedí pouze Xvid s GMC (i když ho přehraje a je to obecný problém všech MTK přehrávačů), algoritmy dekódování jsou dobré a obraz se rozpadá či fragmentuje jen výjimečně (záleží spíš na kvalitě DivXu).

  DivX titulky…
  …mohou po nastavení v menu…
  … vypadat prakticky jakkoliv

  Co říci k DivX titulkům? Jak již bylo napsáno, vizuálně mohou vypadat prakticky jakkoliv dle vašeho přání a hodně se tím už blíží možnostem počítačových přehrávačů videa. Česká znaková sada (a nejen česká) je samozřejmostí jak v titulcích, tak v názvech souborů ve filebrowseru. Titulky SUB, SRT a TXT lze přímo vybrat, nemusí se tedy jmenovat stejně. Pokud žádné nezvolíte, najde si je přehrávač sám (podle zmíněné shody).

  Skin filebrowseru by snesl zásah i veselejšího grafika

  Filebrowseru je naprosto jedno, jak složitou máte adresářovou strukturu CD nebo DVD, vždy zobrazí věrně všechny složky i podložky a zobrazí všechny podporované soubory. Jeho skin byl poněkud fádní, ale je dobře čitelný. Zobrazeno je až čtyřicet znaků z názvu souboru. Místo se našlo i pro náhledové okénko obrázků JPEG (i větší se načítají svižně jak z disku, tak USB) a místo pro id3 tagy MP3. Ty zvládá všechny běžné, standardem je také podpora WMA, bohužel k dokonalosti výčtu chybí podpora minoritního Ogg Vorbis. Zato je implementován i kodek pro Nero Digital video do velikosti rozlišení PAL (Standard Profile). Zatím nepříliš běžná je i podora DivX Ultra, který stejně jako Nero umožňuje zakódovat video, kapitoly, titulky a menu titulu do jednoho souboru.

  Zas o kus dál

  Dalo by se říct, že DVD přehrávače na Mediatek čipsetu zrají jako víno a je velmi podstatné, od kterého vinaře si tu nejlahodnější sklenku necháte natočit. Kupříkladu nedávno testovaný NextWave 3255 je až na detaily obdařený stejnou technikou, ale díky firmware je Ferguson funkčně zcela někde jinde. Acomp si na něm dal záležet a vymačkal z Mediateku zas o kousek víc, i když k jeho technickým hranicím ještě určitě nedosáhl. Bezmezná programovatelnost tohoto čipu si však vybírá daň v podobě drobných chybek (hlavně zobrazení JPEG přes HDMI), které je třeba odstraňovat nahráváním novější “záplatované“ verze…a spoléhat na to, že se oprava opravdu někdy objeví.

  Na začátku se zdálo, že pořádně nefunguje nic, protože se přehrávač choval dosti podivně i při běžných funkcích, ale po resetu provedeném dle rady dovozce všechna nestabilita zmizela. Konektorovou ani doplňkovou výbavou nepatří k těm nejuniverzálnějším, ale díky software se řadí k tomu lepšímu, co si lze nejen pro přehrávání DivX v dané ceně pořídit. Obrazově přitom nepobouří majitele CRT ani plochého televizoru. Zvláště pokud si každý může obrazový výstup “dokořenit“ podle svého gusta. V konečném důsledku mi nesedl prakticky jen levně vyhlížející design, ale to je jen a jen můj osobní náhled. Ferda se objevil jako blesk z čistého nebe a předpokládám že si v dané skupině přístrojů kolem dvou tisíc korun ukousne nemalou část ze sladkého koláče trhu. Ale co na to Brouk Pytlík??:)

   

  Plusy a mínusy
  + odladěný český firmware se spoustou nastavení- jednoduchý displej
  + libovolné titulky k DivX- absence síťového vypínače
  + HDMI a USB- nefunkční režim HD JPEG přes HDMI (snad dočasné mínus)
  + dálkový ovladač- nejde propojit HDMI -> DVI
  + DivX Ultra a Nero Digital 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  104 Komentáře

  1. Prosim chtel bych se zeptat jestli je tento prehravac lepsi nez Xoro 8410,myslim tim celkove a hlavne obrazovou kvalitou,slysel jsem ze chipset v 8410 je pry nejlepsi na trhu.Dekuji za odpoved

  2. Mám již bohužel 3. kus tohoto přehrávače a bohužel 3. špatný. Pokaždé po několika dnech až týdnech (při poslední výměně hned po vybalení z krabice) přestane načítat DVD či vykazovat jiné chyby při čtení médií. Nejdřív jsem si myslel že má smůlu na špatný kus, ale když už to bylo potřetí, tak si myslím že chyba bude někde jinde. Zřejmě nekvalitní mechanika.

  3. Ano, upřesním. Při propojení kabelem HDMI->HDMI je vše v pořádku. Problém nastane, pokud chcete připojit na monitor nebo TV s DVI vstupem přes konektorovou nebo kabelovou redukci HDMI->DVI. Obraz nejde ani po vypnutí HDCP ochrany v menu. Buď je tedy vypínání HDCP nefunkční nebo je tam jiná chyba...například Xoro HSD 8410 přes tuto redukci pracuje bez problémů.

  4. Díky, teď je to jasné. Vybírám přehrávač a chtěl bych aby měl výstup HDMI, jenom mám trochu strach z možnosti rozladění zaostřování (nižší toleranci mechaniky). Neporadil by jste? Xoro, Ferguson, či něco jiného ?

  5. Kvalitu mechaniky může subjektivně posoudit u obou modelů autor recenzí. Objektivně to není jednoduché. Optiky do přehrávačů vyrábí několik firem v různých cenových a kvalitativních kategoriích. Z označení mechanik se dá vysledovat jak výrobce, tak model a potažmo jeho kvalita. U této cenové kategorie se ale nedá očekávat, že budou použity nadstandardní součástky, v nejlepším případě půjde o kopie hlav výrobců jako Sony nebo Philips.

   Pro hlubší technické informace o této oblasti doporučuji pročíst následující diskusi, byť jak již bylo řečeno, v kategorii výrobků, na které se zde ptáte, bude záležet spíše na jednotlivém kusu a na tom, jak s ním bylo po cestě od výrobce zacházeno. Vzhledem k ceně a vývoji na trhu stejně za 3 roky, které produkt vydrží, bude čas koupit něco nového.

   http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?action=vthread&forum=9&topic=838

  6. Vaham mezi Ferguson D-770 HX a XORO HSD 8410...
   Co myslite Vy, jako recenzenti? Oba pristroje zde byly komentovany. Pokud chci pres USB z externiho HDD poustet DivX filmy, vychazi mi lip Ferguson. Ale co se tyce konektoru etc., tak je na tom XORO lepe, ale zas ma pomalejsi USB a ma dle recenzi problemy s datovym tokem. Diky za radu!!

  7. Těžká otázka. Každý má v něčem navrch. Vyloženě na DivX je asi lepší Ferguson díky výborným možnostem nastavení titulků. Obrazově i konektory je na tom podle mě malinko lépe Xoro. To má navíc i čtečko na karty. Ferguson zas lepší DO.

   Xoro má USB 2.0, ale i kdyby bylo jen 1.1, nemůže nastat problém s datovým tokem, i USB 1.1. má tok o dost převyšující i nejlepší klasický DivX. Záleží spíš na rychlosti připojeného flashdisku a hlavně na kompatibilitě. Přitom Xoro ani Ferguson nezaručí stoprocentní kompatibilitu s čímkoliv co do USB strčíte....

  8. Tak podle toho co pisete, asi spise zvolim XORO, ale narazil sem na problem!!
   Jak k tomuto DVD prehravaci pripojim bedny?? Mam doma starsi model DVD prehravace od Schneideru, tedy domaci kino a v zadni casti tohoto prehravace jsou vstupy na sadu bendnicek, ktere se pripoji jen "dratkem". kdezto nove prehravace vcetne XORO, ktery sem nalezl, jiz podporuji jen system beden, ktere maji na svem konci "bananek", neboli "jack", ktery se strci do vymezeneho konektoru. Poradte prosim!!

  9. Poraďte,
   Připojil jsem k přehrávači HDD 250 přes USB. Nejprve jsem ji měl sformátovanou v NTSF a přehrávač ten disk nenašel, tak jsem ho musel přeformátovat do FAB 32. Bohužel v tomto formátování lze udělat velikost disku do 200 MB, tak jsem musel udělat jednu partici 200 a druhou těch 50. Nahrál jsem na každou nějaký film a vložil do přehrávače a bohužel přehrávač našel pouze ten první disk s 200 MB a druhý pro něj neexistuje.
   Tak mi prosím poraďte jak v něm zobrazit druhou partici? Nebo se mohou připojovat jen HDD do 200 MB?
   Děkuji za radu Vláďa

  10. PHILIPS DVP5960/12 je hodně podobný Xoru 8410, samozřejmě ne vzhledem, ale funkcemi, ovládáním atd. Za nedlouho budeme testovat Philips DVP5980, což je nástupce 5960tky. Philipsy jsou obecně dobré DVD/DivX přehrávače, na které se objevují alternativní firmwary.

  11. Kupoval jsem sousedovy tento přehrávač a k tomu bedničky Genius HT 5000 .
   Při sledovaní klasického DVD filmu je zvuk v pohodě , ale jakmile zapnu Divx nebo audio tak hraje jen levá přední a zadní bedna , navíc bez středu a subwooferu. Pochopil bych ,kdyby mi hrál jen předek a zadek ne, vzhledem k tomu že to není 5.1 zvuk, ale aby hrála jen jedna strana se mi zdá dosti nestandartní . Na nastavení hlasitosti reproduktorů jsem se díval a je v poho , Poraďte, dík.

  12. Lze pustit všechny MP3 na DVD disku aniž bych musel procházet adresářovou strukturu na TV (kterou nemám)?
   Umí načíst titulky z USB, zatímco film z DVD? Stává se často, že mám na DVD vypálenou špatnou verzi titulků a DVD na zápis uzamknuté.
   Děkuji

  13. MP3 bez TV nejspíše jen s obtížemi, i když přesně snad odpoví někdo jiný. Načíst titulky z jiného média MTK čipy (který je v tomto přehrávači) neumí, na druhou stranu to uměla starší generace čipů - ESS Vibratto. To by ale byl trochu krok zpět...

  14. Kdyz uz nekdo testuje prehravac s USB, tak by snad mel testnout dost podstatnou vec. A to jestli utahne externi disky 2,5 bez vlastniho napajeni. Xoro to napriklad neumi. Tady o tom neni ani zminka.

  15. Diky za rychlou odpoved, je to skoda ..... pokud by to umel, pak by to byl skutecne EDEN jak je uvedeno v nadpisu recenze.

   Na obrazovkach s vetsim rozlisenim a s vetsi uhlopricku skutecne klasicke DivX s mensim rozlisenim nevypadaji nic moc, i kdyz je treba prehravac umi poslat do TV digitalne, stale je to jen prepocitane puvodni rozliseni .... skoda, to bych bral jako minus, ale zase za tu cenu, co by clovek chtel ze?

  16. Zvládá tento přehrávač libovolné soubory MP4 (na internetu se objevují čím dál tím častěji) a zvukové AAC? Předpokládám, že je to ten formát Nero, ale co když je to MP4 nebo AAC kterej není dělanej přes Nero kodek ale pře jinej konkurenční?

  17. mě Ferda doposud zatím všechny MP4 schroupnul - jejich původ však ve většině případu neznám , nevím tudíž jestli byly dělané v Neru či na jiném softu - každopádně s MP4 doposud žádný problém ...

  18. Dobrý den, mám 2 dotazy:
   1. Můžete prosím napsat obsah příslušenství dodávaného s přístrojem?
   2. Moc se neorientuju v těch všech vstupech/výstupech, můžete mi prosím říct jestli mi bude DVD přehraváč fungovat se starší televizí Thompson 21DU21E. Psali jste totiž, že přehrávač nemá vstup pro S-Video a VGA, tak jestli by to neohrozilo případně konfiguraci.

   Děkuji předem za odpovědi, Vrátný.

  19. Dobry den,
   zvazuji nakup nejakeho noveho DVD prehravace. Zaujal me Ferguson D-770HX HDMI. Ovsem potreboval bych se predem ujistit o jedne, pro me dulezite veci:
   Mam TV formatu 4:3 a pri sledovani DVD filmu natocenych ve formatu 16:9 je pro me nutností funkce zoom, abych omezil vyrazné cerne horni i spodni pruhy (na ukor nekolika centimetru z prave i leve strany).
   V nejakem technickem sumari jsem se docetl, ze Ferguson D-770HX HDMI ma moznosti zoomu 1x 2x a 4x. Idealni zvetseni u DVD filmu 16:9 je vsak 1,5x coz jsem take hojne vyuzival na svem predeslem, levnem DVD playeru. Zvetseni 2x je uz moc - dochazi k prilisnemu zvetseni a tedy postranim ztratam (nekdy dokonce ke ztratam i v hornich a dolnich oblastech).
   Mam tedy dotaz: Je mozne u tohoto Fergusona nejakym zpusobem nastavit obraz tak, abych mohl zvetsenim obrazu provest pouze eliminaci (napr. polovicni zmenseni) horniho a spodniho pruhu u 16:9 filmu, aby zustal zachovan pomer stran (aby tedy nedoslo ke zplosteni, ci protahnuti obrazu)? Zkratka zoom odpovidajici cca 1,5 nasobneho zvetseni obrazu.
   Dekuji za odpoved.

  20. .. co jste tedy recenzovala. Píšete recenzi a nakonec nevíte ani tak důležitou věc, jaké to má schopnosti zoomu a odkazujete ohledně tak základní věci jinam.

  21. , že jsem se spletl v tom kdo to psal. Za což se vám, Lucie, omlouvám. Ovšem nadále trvám na připomínce, jak můžete psát recenzi, když ani nevyzkoušíte tuhle funkci. Kdyby mě to nezajímalo, tak bych si toho ani nevšimnul, ale vzhledem k tomu, že jsem se dozvěděl odpověď "podívej se jinam" tak jsem si nemohl odpustit onu poznámku.
   S pozdravem,
   Leoš

  22. Plete te se v tom, že autor tu funkci nevyzkoušel - samozřejmě vyzkoušel, zoom je základní věc, která se zkouší. Nicméně jde o to, že do recenze to nezmínil (což za chybku být považováno může) a vzhledem k tomu, že od testu uběhlo dost času, tak si na to ani nevzpomene. Ale nemůžu mluvit za něj, jen jej upozorním, zda by zkusil odpovědět sám...

   Jinak z dalších zdrojů jsem zjistila, že tento přístroj zoom 1,5x neumí. To je ale bohužel častá bolístka mnoha přehrávačů. Nezbývá, než se spolehnout na kvalitní TV, která má vlastní široké možnosti nastavování obrazu.

  23. Zoom 1,5X neumí, pouze 1x,2x atd. V recenzi to mohlo být zmíněno, stejně jako desítky jiných drobností, které zase zajímají někoho jiného. Pokud v textu chybí, je od toho internet nebo diskuse. Nikdy se nedá v textu pojmou zcela vše, za úvahu stojí zařazení tabulky s nejdůležitějšími parametry na konec textu.
   Pakliže si z hlavy pamatujete každý detail pěti podobných věcí, které vám během krátkého času projdou rukama, pak GRATULI, máte nadpozemského pamatováka:)

  24. Produkt mne jako mnohé další zaujal. V recenzi mi však chybí dvě věci.
   1) jak velký externí hdd disk přes usb mohu připojit? a v jakém oddílu musí být naformátován? podle zkušeností jednoho níže mu NTFS nebralo a s FAT32 (rozdělený na 2 oddíly) viděl jen jeden oddíl disku. Mám tedy s 500GB v NTFS smůlu???

   2) v recenzi je uvedeno, že HDMI zvládne maximálně 1080i. Ani ve specifikaci na webu výrobce není uvedeno, že umí 1080p. Umí nebo neumí? V případě že neumí, pak je to HDMI docela k ničemu...

   děkuji.

  25. 1) to se dá mnohdy těžko vyzkoušet, některé kombinace fungují, jiné ne. Proto bychom došli maxiálně k závěru, že s takovým externím diskem o takové velikosti a formátu přehrávač funguje, ale s jiným ext. diskem to zaručit nepůjde.

   2) Převod standardního rozlišení DVD na 1080p umí až některé nejnovější přehrávače, např. Philips DVP5980. To, že Ferguson převádí "jen" na 1080i není vůbec žádná tragédie. Na obrazovkách do úhlopříčky 42 palců je 1080p zbytečné. Bohatě stačí 720p nebo 1080i. Tzv. upscaling DVD je v kvalitě opravdu znát, ale stejně je to jen vylepšování rozlišení 720x576, které má DVD. Dobrý upscaling zlepší obraz DVD asi o 30 %. Opravdové HDTV přináší až Blu-ray, HD DVD a další speciální formáty, které jsou o 100 % lepší, než DVD.

  26. V sekci DIGIpřipravuje uvádíte Samsung HD870. Máte už o něm nějaké poznatky? Rozhoduji se totiž právě mezi těmito dvěma modely. Jde mi především o kvalitu obrazu z klasických DVD skrz HDMI výstup (+upscaling) do plazmové TV. Kdy se objeví recenze?

  27. Ano, už jej mám rámcově otestovaný. Upscaling z DVD je super, obraz je velice dobrý! Na druhou stranu jsou tu nějaké mouchy s titulky v MPEG 4, přehrávač se po dobu testu 2x kousnul... je toho více. Recenze vyjde odhadem do tohoto pátku, nejpozději o víkendu.

  28. Chci se zeptat, kolik řádků titulků tento přehravač dokáže zobrazit? Mám u Divx i 3 řádky titulků a třeba Xoro zobrazuje jen řádky 2, což mi nestačí.

  29. Mam k D-770 HX pripojene 5.1 reproduktory. Je k nim pripojeny aj CD prehravac. Pri prehravani original DVD aj hudby z cd hraju vsetky reproduktory. Pri prehravani DIVX a MP3 hraju len dva predne. Da sa niekde nastavit, aby aj pri DIVX a MP3 hrali vsetky reproduktory? Myslim nejake rozlozenie stereo signalu. Dakujem.

  30. Zdravím, uvažuji o koupi Fergusona D-770HX v kombinaci s redstar RS-502 a chtěl jsem se zeptat, jak je to s ovládáním hlasitosti ovladačem Ferguson. Je možné s ním ovládat hlasitost reprosoustavy Redstar, nebo budu muset používat oba ovladače? Díky za odpovědi mé možná nesmyslné otázky

  31. Celkovou hlasitost můžete ovládat přes Fergusona a korekce hlasitosti jednotlivých kanálů nebo přepínání vstupů atd. přes DO Redstaru. Takže při běžném poslechu můžete mít DO od reproduktorů schované.

  32. V recenzi se píše, že přehrávači nejvíce sluší připojení přes HDMI. Přehrávač jsem si koupil, připojil jsem ho přes HDMI k plazmové televizi Panasonic Viera s rozlišením 1024x720 bodů, nastavil v setupu HDMI na 1080i a vložil do mechaniky originál DVD s filmem Ostrov. Čekal jsem super obraz, ale následovalo zklamání. Při statických scénách byl obraz jako břitva, ale jakmile se začal rychleji hýbat, docházelo jakoby k řádkování (čárečkování) obrazu. Zkoušel jsem různá nastavení rozlišení HDMI a formáty obrazu, ale zatím nic nepomohlo. Zajímalo by mě tedy zda autor článku testoval připojení přes HDMI a zda se s tímto jevem také setkal.

  33. Jak jsem již psal u minulého dotazu, tak Ferguson opravdu má občas potíže s převodem na vyšší rozlišení. Může to ale být také vada kusu, protože to co popisujete, je už trošku hodně velký problém. HDMI jsme zkoušeli a kromě drobných detailů ve zpracování obrazu, jsem natolik zásadní potíže nepozorovali.

  34. Aj ja s tymto neduhom Ferdu doslova bojujem... Sice v manuale je uvedene, ze niektore typy TV mozu mat problem, ale Panak PV70-ka- tak to je smutne... Celkove spravanie HDMI je zvlastne, ked clovek musi vypinat/zapinat DVD/TV v istom poradi... no, zatial som HDMI vypojil a idem cez blby Scart! :(
   Neviem, ci je to na reklamacku!?

  35. Zdravim , mam podobny problem s tym riadkovanim pri rychlych scenach.
   Da sa to odstranit ?
   MAM : Ferdu vs. SONY HD 40´ / pripojenie cez HDMI

   A dlej sa chcem opytat, ak mam prip. cez HDMI, treba davat pozor ako co vypinat a zapinat. Myslim tym poradie???

   Dik :o)

  36. Dobry den,
   chtel jsem se zeptat, ma tento DVD prehravac i svuj audio zesilovac? Mohl bych pripojit na analog audio vystupy reproduktory nebo musi byt prvne zapojen nejaky aktivni zesilovac a az pak repro?

  37. mam dotaz ohledne zobrazovani casu, resp. hodin v rezimu stand by nebo off. zobrazuje tento prehravac cas treba jak je tomu na video prehravacich atp.

   diky za odpoved

  38. Zdravim , mam podobny problem s tym riadkovanim pri rychlych scenach.
   Da sa to odstranit ?
   MAM : Ferdu vs. SONY HD 40´ / pripojenie cez HDMI

   A dlej sa chcem opytat, ak mam prip. cez HDMI, treba davat pozor ako co vypinat a zapinat. Myslim tym poradie???

   Dik :o)

  39. dobry den, chci se zeptat, umi prehravat tyto formaty? jedna se o ripy z Blueray a HDDVD....bud ve formatu wmv, nebo matroska x264...dekuji

  40. Dobrý den,
   promiňte, možná hloupou otázku začátečníka, ale v recenzi jsem se nedočetl. Lze u tohoto aktualizovat firmware?
   Děkuji za odpověď

  41. Dobrý den, rád bych se zeptal, jak aktualizovat Firmware, a jestli nevíte, kde sehnat podrobný manuál. V tom dodaném je asi polovina nastavení. Jinak je Ferda výborný na DivX, ale katastrofa na DVD přez HDMI, v jakémkoli rozlišení řádkuje a přez komponent a se zapnutým P.Scan také, což je asi jak jsem pochopil dost neřešitelná věc. Ještě byc se rád od Vás dozvěděl, jak se dělá Hard reset, o kterém se zmiňujete.
   Dík za info
   Pavel

  42. dobry den,
   umi vyssi rozliseni procpat pres komponenti vystup nebo jen pres HDMI?Technicky to mozne je(mel sem takhle zapojeny xbox360 kdyz jsem ho opravoval) ale radeji se ptam.Diky

  43. Dobrý den,
   uvažuji o koupi DVD přehrávače, ale v recenzích i ve specifikacích výrobců mi chybí pro mně důležitý údaj - podpora audio souborů mp3 (případně wma) na DVD. Jak je to s Ferguson D-770HX, případně poradí někdo přístroj, který na 100 % "mpétrojku" na DVD umí?
   Děkuji...

  44. bracho si kupil ferdu a cely bezseba mi o nom blabotal tak som na chvilku zakvasil pred bednou...mno a to ze nezere x264 kontajnery ma az tak neprekvapilo aj ked uz by bolo nacase, ale skor ma prekvapilo ze si tu nikdo nevsimol ze titulky idu v akejsi dalsej vrstve, ktora akoby prekryvala cely screen tv - takze vysledkom je ze sa obraz mierne stmieva ked su titulky na screene a ked titulce zmiznu obraz sa dosatane do normalu - je to tak +/- 5%...alebo je to len kusova vada??? fw tam je napraskany najnovsi...ale ked je to vada kusu vykopem toho blba nech si to necha vymenit - ten vul sa s tym nejak zmieril a vyzera to tak ze sa chysta kupit dalsi kus ktory asi poputuje mne a ja by som to teda neprekusol...nieje nic smutnejsie ako nevhodne dary :( :( :(

  45. Dobrý den, po zapojení přehrávače přes SCART kabel k tv a zapnutí jsem zjistil, že má obraz mírně nazelenalou barvu, a to jak samotné menu, tak i všechny filmy, které jsem na něm spustil. Problém tedy asi bude buď v televizi nebo použitém SCART kabelu. V menu mám nastaveno vše správně (norma PAL 4:3). Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Prosím o radu. Díky

  46. Ahoj myslím že tvůj problém bude v použitém scartu, měl sem taktéž obraz do zelena a nevěděl si rady až sem nakonec zjistil ulomený konektor ve scartu, scart sem vyměnil za jiný a vše je OK...

  47. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s přehráváním video formátu mp4. Zakoupil jsem FERGUSON D-780HX po rozmluvě s technikem jedné nejmenované firmy a ten mi tvrdil, že by měl tento formát zobrazovat bez problému. Jaké bylo mé překvapení, když jsem strčil vypálené filmy v tomto formátu do přehrávače a adresářích nebylo po filmech ani vidu! Tak jak to vlastně je? Někde v této diskuzi je tvrzeno, že by to mělo fungovat! Díky za odpověď.

  48. Dobrý den,

   u nekterých filmů v Divx/Xvid nehraje zvuk. Nenašel jsem v tom žádnou zákonitost, prostě někdy hraje, někdy ne. FW mám a8fix1. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo to mám reklamovat? Na jiném dvd hrají tyto filmy samozřejmě se zvukem ale ty mrňavé titulky!! Tak bych rád, aby to hrálo na Ferdovi. Děkuji za odpověď.
   D.

  49. Druhý rok používám tento přehrávač . výhradně "DivX" ne DVD.Jako zdroj externí "500gb hardisc" usb vstupem."diskum" jsem dal již sbohem a těm kdo je ještě používaj přeji upřimnou "soustrast".V běžné obchodní síti bych teda přehrávač nikdy nekoupil utrácet peníze za drahé značky,si můžou jen dovolit ty,kteří přehrávají originál DVD,protože na "ripech" by si vylámaly zuby jelikož ty jej neuměj a obrazově něco příšerného,nedokážou zpracovat malej datovej tok. Takže volba jasná.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.