Kultovka: recenze MP3 Emgeton E5 Cult 1GB

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Dub 02, 2007
  29× Komentováno

  Snad nikoho neurazí, že jsme se rozhodli recenzovat už tři roky starý model MP3 přehrávače. Nicméně se pořád prodává lépe, než ledas která novinka a tak nás zajímalo, v čem tkví tajemství úspěchu této “obyčejné“ černobílé “empétrojky“.

  Zavedený čecháček

  Značka Emgeton už je na české scéně celkem dobře etablovaná a netřeba ji dlouze představovat. Balení E5 Cult hned na první pohled ukazuje, že si dovozce dal náležitou práci s přípravou pro prodej v Česku. Krabice s českými popisky, nezfušovaný obsáhlý český návod s českým záručním listem a dokonce i v přístroji je předisntalován poslední firmware s přednastaveným českým OSD menu. Emgeton, respektive jeho dovozce také neustále vydává pro svoje produkty vylepšené verze firmware a technická podpora je tak na solidní úrovni. Po prvním zapnutí se člověk i malinko lekne, protože na něj promluví náš pan Paroubek s jedním ze svých TOP výroků, v přístrojí je totiž nahraný vydařený technosong Paroubkovi Marťani:).

  Na dnešní poměry trochu baculatější tělo

  Švihák v černém

  V testu jsme měli elegantní černou variantu, ale dodává se v širším spektru barevných variant. Krychlovité tělo je na dnešní poměry malinko větší, což je dáno napájením na jednu tužkovou baterii AA, která se tam nějak musí vejít. V nových přístrojích se prosazují spíše rozměrově a hmotnostně úsporné Li-ion akumulátory, nicméně napájení tužkovou baterií má stále lákavé výhody zvláště v praktické rovině. Výrobci zpravidla nedodávají náhradní bateriové moduly a i když přehrávač po pár letech stále funguje, nezbývá ho kvůli baterii než vyhodit. Nabíjecí tužkové baterie jsou pravda dost velké a těžké, ale prodávají se ve velkých kapacitách. To se rovná předlouhé hrací době. Vždy můžete mít na dlouhých cestách při sobě také jednu nabitou “tužkovku“ v zásobě nebo přinejhorším koupit někde alkalickou a zaručit si nepřetržitý přísun své oblíbené hudby.

  Dvířka baterie by zasloužili bytelnější konstrukci

  Emgeton se vydal cestou co nejjednoduššího ovládání a proto s tlačítky nijak zbytečně neplýtval. Celkem jich má na “triku“ šest (včetně tlačítka HOLD) a většina operací se provádí přes multifunkční prstenec s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. Řešení praktické a zároveň trvanlivé (žádné joysticky, které by se časem mohly utrhnout). Přes polovinu přední strany se rozkládá šestiřádkový černobílý bodový grafický displej o rozlišení 128x96. Opět v době OLED barevných už nikoho nenadchne, a kýčaře možná vyloženě urazí. Mě se však zdá být svou střídmostí ideální, zobrazí vše potřebné, jen kontrast by mohl být lepší. Nicméně i na přímém slunci je čitelný a oproti třeba TFT displejům i o dost energeticky úspornější.

  Redukční USB konektor

  Velký USB konektor už by se do těla nevešel a s počítačem se musí propojit buď přes přiložený mini USB kabel nebo taktéž přítomný USB redukční konektor. Kromě sluchátkové zdířky se vedle ní nachází i linkový vstup a mikrofon. Dvířka baterie by zasloužily masivnější konstrukci a bohužel jsem měl možnost už vidět pár kusů s utrhlým plastovým pantíkem, což vám přirozeně nikdo nevyreklamuje, a proto je při otvírání třeba dávat opravdu pozor a postupovat jemně.

  Obligátní snímek příslušenství

  V rychlém sledu prolítneme další přibalené příslušenství. Dodávaná špuntová sluchátka patří svou kvalitou i provedením (žádné ujeté stříbrné variace kabelů jak u levných “šuntů“, jsou celé střídmě černé) k tomu lepšímu, co lze v této cenové kategorii najít. Drží dobře v uších a produkují příjemný, vykreslený zvuk. Zesilovač přehrávače však evidentně zvládne i výkonnější sluchátka, ty přibalené přestávají za třemi čtvrtinami hlasitosti chraptět. Milá je přítomnost ochranného pouzdra, které z přístroje udělá ještě většího otesánka, ale zase v suchu a bezpečí. Samozřejmě nesmí chybět instalační CD a jedna alkalická AA baterie do začátku. Nákupu nabíječky a sady nabíjecích baterií se nevyhnete a do budoucna to bude určitě ekonomičtější, než skupovat v obchodě regály s alkalickými baterkami. Výrobce nezapomněl ještě na poutko a dokonce linkový kabel jack-jack (3,5) pro propojení s jiným zdrojem signálu pro nahrávání.

  Vzhůru do ulic

  Přístroji trvá pár sekund, než zareaguje na stisk startovacího tlačítka a rozsvítí displej s uvítáním, takže si člověk není chvíli jist, jestli ho opravdu zapnul. Jak jsem se už zmínil, OSD menu je komplet v češtině, české znaky jsou implementovány bezchybně jak v menu, tak názvech skladeb i id3. Obsluha je opravdu jednoduše intuitivní a osvojit si ji trvá i bez návodu pár minut. V menu se jednoduše pohybuje otočným prstencem, vybírá se tam jeden ze základních režimů (mp3, rádio, diktafon a opakované přehrávání úseku) a přirozeně všechny další nastavení. Těch je spousta a nastavit jde opravdu kde co. Od budíku, přes vlastnosti jednotlivých kláves, podsvícení, spořiče, po bitrate nahrávek z rádia, mikrofonu i linkového vstupu. Na software je vidět, že na něm někdo neustále pracuje, protože je opravdu precizně odladěný (verze firmware v testovaném kusu 6.031). Všechny volby jsou k nalezení tam, kde je člověk čeká a tak to má být.

  Grafický displej zobrází vše potřebné, ale s horším kontrastem

  Přehrávání MP3 je snadné a na displeji jsou opět všechny potřebné informace o dané skladbě. K dispozici je 9 přednastavených ekvalizérů a dva si lze libovolně nastavit dle libosti. Jedním tlačítek se dostanete do souborového manažeru, kde lze libovolně procházet adresářovou strukturu integrované 1GB paměti. Procházet lze přitom i textové soubory (bez české diakritiky). Kvalitu zvuku nelze v dané kategorii označit i se standardními sluchátky za výbornou včetně velmi solidních basů.

  Základní režimy snadno dostupné

  Rozhlasový přijímač nemá zrovna moc velkou citlivost a při každém automatickém ladění mi Emgeton nalezl jiné stanice a vždy jen tak 3-4, což je dost málo. I příjem je čistý pouze s velmi silným příjmem. Zobrazována je jen frekvence a pár dalších informací a Emgeton umí rádio nahrávat rovnou do MP3. Integrovaný diktafon může také zaznamenávat do MP3 různých bitrate (maximum je 128kbps). Na pozadí nahrávky z mikrofonu je žel slyšet znatelný šum, ale v ne příliš rušném prostoru zvládne dobře slyšitelně nahrávat i z pětimetrové vzdálenosti. Nahrávka z line-in může mít také maximálně 128kbps a vzhledem k bitrate je naprosto perfektní, bez šumu a zaměnitelná na první poslech s nahrávaným originálem. USB rozhraní ve standardu 2.0 pracuje svižně a zaplnění gigové paměti je otázkou několika málo minut. Zařízení se hlásí ve Windows XP jako klasické USB mass storage i bez instalace ovladačů, což je dnes už standard.

  Stařík stále v kondici

  Emgeton E5 Cult se prodává už třetím rokem a podle výsledků testu zřejmě ještě nějakou dobu z trhu nezmizí. Je na uvážení každého, zda bude 1GB paměti stačit, tento model se bohužel s větší nedělá. Ceny flash pamětí přitom strmě padají a čím dál populárnější jsou větší kapacity. Emgeton však má stále co nabídnout. Dobrý software viditelný přes displej s horším kontrastem. Taktéž jeho větší rozměry mohou ledaskoho odradit, ale napájení tužkovou baterií naopak může mnoha lidem vyhovovat. Do jisté míry je to jednoúčelové zařízení, žádné přehrávání videa nebo prohlížení obrázků. Jeho největší devizou je však zvuk, pro ten byl zkonstruován a v jeho reprodukci i nahrávání je a bude za ty peníze (necelých 1700Kč) ještě dlouho zajímavý. + česká lokalizace a podpora + zvuk + výborná kvalita záznamu linkového vstupu - rozměry dané typem napájení - méně citlivý FM tuner Technické parametry: Paměť : 1GB Typ paměti : Interní flash Podporované formáty : MP3,WMA Jiné formáty: WAV, TXT Přímý záznam zvuku: ANO Equalizer : ANO Připojení k PC : USB 2.0 Hudební výstup : 2 x 12 mW Rozměry / Hmotnost : 74 x 35 x 20 mm,41 g Typ napájení : 1x AA akumulátor/baterier Podporované systémy: Windows 98SE/ME/2000/XP Provozní doba : 50 hod. Podsvícený display : ANO, TFT, 128x96 pixelů Ostatní: Hlasový záznam,USB Mass Storage,ID3 Tag. Příslušenství: sluchátka, USB kabel, pouzdro, řemínek, CD-ROM se softwarem.

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  29 Komentáře

  1. lidičky,dost jste mě poděsili,uvažuji o koupi tohoto přehrávače a zatím čtu téměř samá negativa. PŘESTO HO ALE KOUPÍM A O ZKUŠENOSTI SE PODĚLÍM.

  2. mam e5cult asi třičtvrtě roku,tlačítka sice drží,možná proto že mam přehrávač slále v přiložené brašničce ale mám čas od času asi tak jednou za měsíc problém se softwarem.
   jaksi se mi v nabídce ´´složka,oblíbené'' objeví v levém horním rohu malá 7 a na to se postupně celý display pomátne takže musím znovu uploadnout celý firmware. Jináč hraje pěkně.

  3. Být vámi tak to nedělám, jediný důvod proč jsem tuhle krabičku už dávno nevzal kladivem je výdrž baterie - v dnešní době už sotva seženete něco na AA baterky (ještě se dělaj na AAA ale s třetinovou vydrží a zbytek vše akumulátor - ten v divočině nevyměníte ani nenabijete, zato "tuškovku" koupíte v každý trafice).

   Vlastním tenhle přehrávač přes rok a už 3x sem měnil dvířka (reklamaci vám neuznaj a ten centrimetr čtvereční plastu stojí 200 kč). Kolečko se mi po několika otočkách jednim směrem zaseklo a drhlo - říkal sem si "to se ochodí" ale nakonec to kuch a seříz nožem). Po startu o sobě několik sekund (cca 10) nedá přistroj nijak vědět (to je možná důvod proč občas někdo promáčkne tlačítko - nicméně jeho uchycení je naprd). A to nejlepší nakonec - mám verzi s 2GB pamětí a až po velmi dlohé době jsem zjistil že neumí adresovat víc jaK zhruba 450 souborů (prostě jakmile nahraju víc písniček tak v paměti Jsou ale nezobrazí se a nepřehrajou - prostě BOMBA)

  4. Dobrý den dnes sem našel tyto stránky a zajímalo by mně kde se dají ta dvýřka koupit mám totiž stejný problém .Děkuji za odpověd

  5. dobrý den,
   Já mám bohužel s E5 Cult velmi špatnou zkušenost. Nepopírám jeho kvality co do výbavy funkcemi či spolehlivosti elektronické části. Katastrofou je ale jeho mechanické provedení.
   Opravdu se ke svým věcem chovám zásadně jemně a tlačítka jsem se nedotkl jinak, než bříškem prstu, ale ovládání tlačítek pod plastovým obalem je nedomyšlené. K náhodnému neúmernému tlaku na tlačítko dojít nemohlo, přehrávač mám stále v tuhé krabičce. Bez jakéhokoliv zvuku signalizujícího nějaké zlomení se tlačítko start prostě propadlo do přístroje a stalo se nefunkčním. Když se podíváte sem, pochopíte proč.
   http://www.volny.cz/e.cult/E5_Cult_ulomen%e9_tla%e8%edtko.pdf
   Firemní servis mi samozřejmě záruku neuznal. Podle sdělení prodejce je tam konstrukční vada, kterou ale servis zásadně neuznává. Starší si jistě pamatují, jak za totality nadávali na audiopásky Emgeton – věrný tón, z nichž se magnetická vrstva doslova sypala a lepila na vše, čím páska prochází. Myslel jsem si, že se firma v dnešní době musí chovat jinak a chtěl jsem i trochu podpořit českého výrobce. Vidím, že jsem se hluboce mýlil. Z tohoto důvodu nikomu nedoporučuji kupovat cokoliv, co má na sobě nápis EMGETON. Zároveň bych rád kontaktoval podobně postižené zákazníky a ponikl případně další kroky vúči neserioznímu výrobci.
   Roman (Brno)

  6. Sam znam 2 lidi co maji presne tento model a nemaji problemy. Jinak po nahlednuti na streva Emgetonu bych si dokazal predstavit i jinak resene detaily.

  7. Souhlasím s nadměrnou poruchovostí. Tlačítko mi sice Zatím neupadlo , ale mám veliké problémy s kolečkem na hlasitost a pohyb v menu. Můžu točit doleva ,nebo doprava a ono si to žije svým vlastním životem. Nezáleží kam točíte,ono to posouvá chvilku nahoru,potom dolu a nakonec se kurzor ani nehne. Firmwarem to neni, je to mechanická porucha. Když jsem to reklamoval ,tak mi prodejce sdělil,že je to už 1,5 roku staré ať to radši vyhodím,že mi to stejně neuznají-krásný přístup k zákazníkovi že ? Být to potenciometr ,tak to jemě vystříkám kontaktolem a je po závadě ale tady nevím jak to vůbec pracuje. No asi se smířím s tím,že nebudu přehrávat to co chci já , ale to co chce CULT 5. Jinak ale hraje opravdu velmi dobře-tedy se sluchátky Porta Pro.

  8. Doporučuji v žádném případě nekupovat výrobky firmy Bell Technology. Mám Emgeton E5 Cult, hodiny se u něj zpožďují o 2 hodiny za 24 hodin, tím je vyřazena i funkce budíku. Amatéři a sprosťáci z Bell Technology odpověděli na reklamaci této závady "chyba zákazníka", čas a alarm jsou prý pouze doplňkové funkce. Návod ovšem o žádných doplňkových funkcích nemluví. Z toho vyplývá jediné, chybu jsem skutečně udělal, že jsem si koupil Emgeton od Bell Technology. Proto radím všem, nekupujte si výrobky Emgeton firmy Bell Technology a neudělejte chybu jako já!

  9. Bohužel i já musím varovat před koupí tohoto přehrávače. A to z důvodu mechanické vady. Ačkoliv zacházím s tímto přístrojem velice opatrně asi po půl roce se mi ulomily úchytky na dvířkách baterie. Musím souhlasit s autorem tohoto článku, že by si tyto dvířka zasloužily bytelnější konstrukci. Prostě klasickou tužkovou baterii dvířka neudrží. Jako reklamaci mi to neuznali.

  10. mam e5 cult 2 roky.za tu dobu se me 2x stalo ze nesel zapnout-musel sem tedy prehrat firmware.jinak uz kdyz mi dosel novy,nechodilo spravne posledni tlacitko eq/rec/r-b,proste hezky necvaka jako ostatni,mechanicky nejde poznat, zda jsem ho stlacil dostatecne nebo ne,tzn. obcas misto prepnuti eq nechtene zapnu nahravani.a taky mi bylo po par dnech jasny, ze kolecko je blbost,ktera funguje blbe,a kdyz mate e5 v plastovem obalu, je to hodne nasiraci zalezitost.radio take nic moc.
   ale vydrz ma skvelou a hraje fajn

  11. A jak si vyřešil to přehrání firmware? Mám tentýž problém, že přehrávač nejde zapnout, ale bohužel mi nejde ani přejrát firmware (chyba v postupu přehrání není - už jsem to dělal několikrát a bez nejmenších problémů).

  12. Mě problem zapinání řeší zmačknout tlačíátko zapnutí klasicky tři sekundy se zamčeným zámkem dole a po třech dalších sekundách po puštění tlačítka pro zapnutí odemknutí zámku a přístroj se až kupodivu dobře zapína.

  13. Mám dotaz. Vnučka má 1 rok tenhle přehravač a již potřetí byl na opravě. Záruka neuznána z důvodů zavirovaného souboru mp3 / je to vůbec možné?/ - shozená struktura flashpaměti, zaplaceno již 3x200 korun. Doporučeno: příště stačí naformátovat pamět, ale při pokusu o přeinstalaci se přehrávač vůbec nepřihlásí. Můžete někdo poradit, jak se dá tenhle problém vyřešit a jak se s takovým názorem servisu vyrovnat?!

  14. Zdravím všechny záporáky,
   vlastním tento přehrávač už třetím rokem. Používám ho denně, hodinovou cestou do práce, hodinovou cestou z práce a mezi tím osmi hodinami v práci, což znamená deset hodin denně a doposud jsem neměl žádný problém a to i přes to, že mi vypadl asi z metru a půl ze skříňky v práci na dlaždičky. Samozřejmě se malinko v jednom z rohu promáčkl, ale to je jen estetická vada, hraje dál a naprosto bez problémů. Ani ta plastová dvířka se neulomila. Tak mám dojem, že někteří lidé neumí s přehrávačem zacházet, jinak si ty negativní názory neumím vysvětlit. To jsou moje zkušenosti s tímto přehrávačem. Nic víc, nic míň.

  15. ahoj....tento přehrávaš mám již asi 3 roky...kupoval sem ho tehdá... přes 3 tisíce mě stál..ale mimo software a kvality zvuku sojí za ho... taky jsem dost často přehrával software.... ale teď se mi to neukáže ani v pc...jo...vlastně že to je připojené přes usb 1.1 které nemám:-D mám to přes 2.0 a když to dělám podle návodu tak se najednpou ukáže tak jak má.....že to navíhá...ty kostičky..ale neskočí to na stránku kde se už vybíralo jestli naformátovat nebo ne ale vrátí se to a hledá dál...opravdu mě to se.. protože jsem zatím nenašel jinou mp3 s takovou trvanlivostí hraní a ani tim nastavenim atd..neci si ani kupovat novou..nevite nekdo co s tim??? jsem z hk a posilat to do prahy???? to ne teda...

   help me please !!!!..pomoc odměním:-) !!!!!!!!!!

  16. Zdravím,
   Tento přístroj trpím již rok a půl a dnes má trpělivost právě došla. Nejenže neuvěřitelně dlouho nabíhá, ale kvalitou zvuku se dá přirovnad snad jen k walkmanu. Nejvíce mi ale rozum zůstává stát nad uvažováním výrobce, když k celokovovému přístroji, prezentovaném jako odolný, nainstaluje dvířka od baterie držící jen na miniatuních plíšcích a na ještě tisíckrát menších plastových výstupcích. Opravdu každému snad musí být jasné, že i přesto, že s přístrojem budu zacházet sebelépe, budu ho uchovávat v krytech a pouzdrech a nikdy mi nespadne, tak že se ty pacičky vnitřním tlakem baterie po (a to velmi krátkém) čase vylomí.
   Emgeton již nikdy více.

  17. Ahoj, škoda, že nemůžu (nebo možná spíš nechci) poslat foto tohoto přehrávače s fakturou, jak jsem již psal, mám ho přes tři roky a nemám s tímto přehrávačem žádné problémy (žádná zamáčknutá čí jinak poškozená tlačítka, ani ulomená dvířka), jen ten promáčknutý roh, ale to je mojí chybou a pak výměna sluchátek, ale to je zase neustálým používáním, holt nic nevidrží věčně. Tak se ptám jak je možné, že vám nevydrží fungovat normálně.

  18. Čus,
   jak vidím, můj názor, že v případě dvířek se jedná o konstrukční nedostatek se zdá být bohužel správný.

   Před pár lety jsem si koupil E5 Cult - jednak kvůli úžasné výdrži na jednu tužkovku (50hod), černobílému displeji, rádiu a MP3 nahrávání z rádia/mikrofonu nebo line-in.

   Byl jsem z něj nadšen, fungoval výborně, hrál suprově a vypadal hrozně fešně. Bohužel po necelém roce se krytka ulomila - nejdřív jedna z těch malých plastových pacek, co se zacvakává do toho výřezu v kovové krytu. Po pár měsících následoval zbytek a kryt přestal držet.

   Byl jsem též v servisu, akorát tu výměnu názorů jsem absolvoval už na diskuzním fóru, takže jsem byl smířen se zaplacením výměny.

   Dvířka mi vyměnili, přišlo mi dokonce, že jdou mnohem lehčeji zavírat než původní a přikládal tak ulomení prvních špatnému výlisku a drhnutí možných otřepů.

   Bohužel druhá dvířka mi před nedávnem udělala to samé. To už mě fakt štve. Ke všemu se chovám maximálně šetrně, původní přehrávač (Diva MP3 mp 3064w http://www.sk.co.yu/2002/07/sktd04.html ) mi vydržel víc jak 5 let (pak používáním odešel kontakt na sluchátka - jen jeden kanál a nejde připojit interní paměť k PC) a dodnes vypadá skoro jako nový.

   Momentálně mám u E5 kryt baterie přelepený plastovou náplastí 3M Transpore:
   http://www.oncallmedicalsupplies.com/acatalog/MM1527large.jpg
   která jde několikrát přilepit a odlepit a furt drží, takže pár výměn baterie lze absolvovat.

   Argument Emgetonu, že problém mohou způsobit akku, je úžasný :-( - hlavně, že mám dojem, že použití akku uvádějí jako možné. Spíš bych řekl, že ta pružina je možná moc napružená a baterie v prostoru moc stísněná.
   Používám standardní AA Ni-MH akku značek GP, Sanyo atd. a divil bych se kdyby byly nějak výrazně delší.

   Takže výsledek je ten, že jsem pěkně naštvanej, protože E5 je furt jak nová (krom krytu) ale nejde normálně používat (bez té izolepy na krytu). momentálně řeším možnost nějakého "samo-domo" řešení, aby kryt držel a zároveň se poohlížím po jiném stroji.

   Podotýkám, že přehrávač mi NIKDY neupadl. Jinak též občas zlobí kruhové tlačítko - někdy chci zvýšit hlasitost a ono ji to zvýší a naopak, dvakrát zamrzl tak, že jsem musel vyndat baterii a občas to samo přehodí volbu ekvalizéru - tohle ale přišlo až později.

   Emgeton to ale rozhodně nebude.

   Howgh

  19. moje zkusenosti:
   -u dvirek se mi jedna pacicka odloupla, ale dvirka jeste drzi.
   -kolecko funguje tak jak ma
   -obcas problem se zapinacim tlacitkem, uz dvakrat jsem, protoze se to vubec nezaplo, musela nahrat novy firmware, dvakrat se to nakonec nejak podarilo.
   ted nastal stejny problem a mne se nedari...at uz bez recovery modu nebo s nim. nenajde to ten prehravac i kdyz pocitac sam ho vidi.
   po minulem setkani s lidmi na reklamaci se mi k nim nechce, neochota a neprijemnost z nich primo srsela.
   jinej prehravac nechci, s timhle jsem byla naprosto spokojena, jen kdyby se mi ho podarilo zase rozchodit;)

  20. s emgetonem mám jen špatné zkušenosti koupili jsme před časem mp3 po roce přestala fungovat ovladací tlačitka při reklamaci nam bylo sděleno,že je to naše vina,protože jsme nešetrně zachazeli s přehrávačem i když vypadal jako nový.Po čase jsme koupili mp4 cult 4G po půl roce se nafoukla baterie u týden nepouživané mp4 samozřejmě,že to byla opět naše vina a navíc požadovali 140kč jako neopravněnou reklamaci.Od zaměstnance datartu jsem se dozvěděl že emgeton neuznává žádné reklamace všechny závady jsou vina zákazníka.

  21. Dobrý den,
   musím reagovat na tento komentář.
   Já mám s EMEGETONEM E5 CULT naprosto vynikajicí zkušenosti. Jsem štastným vlastnikem již od počátku uvedení do prodeje tohoto přístroje.Pořídil jsem si jej ihned po představení na českém invexu v Brně někdy měsíc na to, za cenu 3699,-- verzi 512MB. Srovnaval jsem jej se spousty mp3 přehrávači a u žádného jsem nezaznamenal lepší kvalitu zvuku jako je u mého EMGETONU. Konstrukce je provedena tak aby odolal případným pádům uživatele, sám mi mnohokrát upadl, dokonce z prvního patra na beton a nestalo se mu nic, jen tělo bylo podřené a trochu promáčkle, dodnes funguje bezchybně. Od prvopočátku jsem jen jednou aktualizoval firmware přístroje, funguje bezproblémově. Proto bych Vám tento přehrávač doporučil a popřál spoustu hodin poslechu.

  22. Kdyby někdy někdo potřeboval jako já kdysi dávno. Tak přiložím odkaz na uložto na nejnojvější firmware Emgeton E5 Cult. Je tam i návod na "recovery mod" když se přístroj zapíná a vypíná nebo nechce jen naběhnout.
   Jak jsem tu tak četl ty problémy, tak většina jde vyřešit lehce. Sám jsem již E5ku párkrát pájel, protože jsem ji měl kompletně rozdělanou. Koloečko se netočí, protože je blbě vylisovaný. Stačí rozebrat a trochu oříznout nožem nebo žiletkou. Pokud nejde zvuk nebo prostě skáčou řádky v menu, tak je kolečko zanesený. Zase rozdělat a vyčistit, třeba ředidlem a hadříkem. Koupil jsem E5ku pár let co se začala prodávat. Mám ji v tom obalu a vypadá pořád stejně krásně. Jen lehce odrané kolečko. Žádný ulomený dvířka dokonce ani guma od USB neupadla. Musíte se k tomu umět chovat :)

   ODKAZ: https://uloz.to/!HM6KsnwJC9X2/emgeton-e5-cult-6-003-cz-zip

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.