Samsung HR753 – DVD/HDD rekordér plný rozporů

 • Lucie Medová
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  květen 16, 2007
  37× Komentováno
  Značkový harddiskový DVD rekordér s HDMI za sedm a půl tisíce? Dnes už žádný problém. Recenze nového modelu HR753 od Samsungu odhalila zajímavá zjištění. Například, že výborně přehrává MPEG 4 a nebo naopak, neumí přehrávat pálené DVD filmy z DVD+R médií. Samsung DVD-HR753 přichází v tradičním designu své značky, včetně dálkového ovládání. To se jednoznačně povedlo a nemáme v podstatě výhrad, chválíme i možnost ovládat jiné přístroje „cizích“ značek. Při zapnutí postřehnete start pevného disku a obligátního ventilátoru. Ten má trošku vyšší frekvenci zvuku, ale stále je to v dané kategorii standard. Pevný disk je tichý, nicméně do skříně přenáší jemné vibrace. Ani při delším provozu se nepřehřívá. Model 753 obsahuje 160GB disk, podobný výrobek s diskem 250 GB nese označení 755.
  Tradiční design a povedené dálkové ovládání.
  Kromě záznamu na HDD lze použít samozřejmě i DVD mechaniku. Ta působí kvalitním dojmem, je tichá. Nahrávat umí na DVD-R, DVD-RW a DVD-RAM. Na DVD uloží maximálně 8 hodin do jedné vrstvy, 14 hodin do dvou vrstev. Na HDD potom maximálně 264 hodin v MPEG 2 kompresi.
  Přepočítání výstupu na HDTV obzláště přes HDMI potěší.

   

  Problém s velkým R

  Než se ale zaměříme na záznam, podrobíme přístroj schopnostem reprodukce jiných zdrojů videa. Originální disky jsou samozřejmost, stejně tak pálená DVD-R/W a DVD-RAM. Obrovský krok zpět ale nastává, pokud zkusíte přehrát film zálohovaný na DVD+R/W. Nepochodíte, přístroj oznámí, že disk nelze přehrát a zeptá se, zda jej chcete formátovat pro záznam (což u DVD+R nejde). Přitom pokud předložíte DVD+R/W disk s jiným obsahem, než kopií DVD filmu, rekordér nemá k přístupu k datům problém. Ať už jsou to mp3, fotky nebo DivX filmy. Zajímavé, ale současně smutné.
  Vložen disk formátu DVD-Video na DVD+R. Co to?

   

  Super podpora MPEG 4

  Přes toto prvotní zklamání překvapil rekordér v testu podpory MPEG 4 videa. Předčí v této kategorii mnoho přehrávačů. Přehraje totiž vše, pouze u xvidu s QPEL se občas rozpadá/roztíká obraz v rychlých scénách. Obsažený firmware také podporuje české titulky v MPEG 4 filmech (až na třech řádcích), dokonce ve vícero formátech, musí se ale jmenovat stejně jako video soubor. Jejich zobrazení a pozice není ovšem zdaleka ideální, také opakované nastavování kódování titulků je na obtíž. Při přehrávání MPEG 4 zamrzí absence zoomu. Obraz MPEG 4 videa je kvalitní, chválíme.
  Než pustíte DivX/Xvid film s titulky, pokaždé musíte nastavit kódování.
  Titulky v DivX – těžká znouze, ale už jsme viděli horší.
  Ovládací rozhraní přístroje je velmi zdařilé, byť reaguje o malinkou chvilku později, než by bylo příjemné. Zobrazí dlouhé názvy souborů, navíc komunikuje v češtině. Nutnost přepínat při přehrávání zobrazení daného typu souborů (zvuk, video, foto) není neobvyklá, i když leckomu nesedne. Při zobrazování fotografií trvá déle, než se načtou jejich náhledy. Ze zvukových formátů je přehráváno pouze MP3.
  Prohlížeč souborů je příjemný na vzhled i ovládání.
  Jak mp3 a fotografie, tak videa (např. DivX, Xvid) z DVD a CD můžete kopírovat na pevný disk. U originální filmových ani pálených DVD-Video nosičů kopírování nefungovalo. Přenos 700MB souboru z CD zabral 20 minut, z DVD potom 8 minut.

  Citlivý tuner, ale jen analog

  Při ladění programů ukázal zuby perfektně citlivý analogový tuner. Digitální tuner byste hledali marně, testovaný typ tedy bude nejspíše zajímavý především pro uživatele kabelové televize nebo ty, kteří DVB-T nebudou mít možnost v nejbližší době používat. Možnosti nastavování a časování záznamu jsou na vysoké úrovni, stejně tak i práce se zaznamenaným videem. Nejenom při stříhání záznamů vám pomůže rozsáhlý český manuál. Nahrané pořady se sice nepojmenují samy, ale není problém si je pojmenovávat a různě třídit ve složkách na disku ručně.
  Možnosti nastavování záznamu jsou bohaté, stejně jako následné zpracování nahrávek.

   

  Značka, která pseudo-výrobce nepotěší?

  Jaký verdikt vyřknout? Jestli nepotřebujete DVB-T tuner, mohli bychom Samsung DVD-HR753 docela doporučit. Tedy pokud by se u něj nevyskytoval problém s přehráváním kopií filmů na DVD+R. Určitě je to jen softwarová chyba, ale dokud problém trvá, jde o přinejmenším nemilou vlastnost. Jinak je rekordér vzhledem k ceně, zpracování a funkcionalitě silným soupeřem levných neznačkových produktů. Nečekejte ale, že je nějak výrazně svým poměrem cena/výkon překoná. Na to nemá...
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano, v rychlých scénách rozpad obrazu
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano, v rychlých scénach rozpad obrazu
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano, rozhozené barvy
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  37 Komentáře

  1. Diki za recenzii. Cakal som na niu. Zaujmalo by mna este jestli ste zistili nejake oneskorenie/ problemy zo synchronizaciou titulkov u mpeg-4. Tento problem mal vraj predchodce serie 735/738. Nacitaval totez dobre nacasovane titulky o cca 1 sek. skor a rychlo mizli...

  2. Este jedna vec -
   v manualu uvadzaju, ze pristroj vie kopirovat mpeg-4 jak z dvd na hdd tak aj z hdd na dvd. Je to naozaj tak?

   Inac ohladom toho prehravania dvd z "+" standardu, tak podla manualu:
   "DVD-HR753
   Tento přístroj umožňuje nahrávání a přehrávání
   vysoce kvalitního digitálního videa na discích DVDRAM/-
   RW/-R nebo na HDD.
   Můžete také editovat digitální snímky na discích
   DVD-RAM/-RW nebo HDD. (Disky DVD+RW/+R lze
   přehrávat, ale nelze na ně nahrávat.)
   DVD-HR755/DVD-HR756
   Tento přístroj umožňuje nahrávání a přehrávání
   vysoce kvalitního digitálního videa na discích DVDRAM/±
   RW/±R nebo na HDD.
   Můžete také editovat digitální snímky na discích
   DVD-RAM/±RW nebo HDD"

  3. "v manualu uvadzaju, ze pristroj vie kopirovat mpeg-4 jak z dvd na hdd tak aj z hdd na dvd. Je to naozaj tak?"

   V manualu to opravdu je, nicmene mne se to nepodarilo - zkouseno kopirovani XVID souboru z HDD na DVD-RW a objevila se divne formulovana hlaska, ze "nejde o porporovany disk (foto, mp3, divx)".

  4. Zdravím, má někdo zkušenost s modelem Samsung HR755? Koupil jsem ho před týdnem a zdá se mi dost hlučný. Bzučení je slyšet po celém bytě a při přehrávání filmů to dost ruší (zejména u tišších scén). Taky není žádný rozdíl v hlučnosti, když přehrávám z HDD a když z DVD. Je možné, že se HDD točí pořád?

  5. DivX jde kopírovat na HDD. Až zkusím vypálení, dám vědět. Podle manuálu by to mělo jít jak na -R a -RW tak na +R a +RW. Každopádně před HR755 varuju, protože to hlasitě bzučí jak stará pojistná skříň :(

  6. ohladom hluku by som skor tipoval ten ventilator
   hlavne ak mas nastavene casove naravanie napr tak je set zatazeny a moze sa ventilator rozbehnut kvoli chladeniu
   ale v zaklade by sa nemal tocit tak isto ako HDD ak tam nieje nastavena nejaka uloha

  7. Chcem len ozrejmit ,ze DVD+R media tento model podporuje ci uz s divX alebo video,JPEG a mp3.
   Zrejme islo o vadny kus pretoze sme preskusali celu radu DVD-HR75x a vsetky modely maju DVD+R podporu samozrejmu .

   s pozdravom
   m

  8. mám problém se zamrzáním dvd HR755,konkrétně v seznamu nahraných titulů.rekordér zatuhne a nereaguje na žádné povely,pomůže jedině úplné vypnutí a opětovné zapnutí rekordéru.včera se mě podařilo rozjet film až na pátý pokus.nevíte co s tím?asi pomůže jedině reklamace.taky se mě nelíbí,že když pozastavím film na nějakou dobu tak se zase přepne do seznamu titulů a musím jej pustit znovu od začátku a vyhledávat místo kde jsem s koukáním přestal.

  9. Je mozne za pouziti ShowView nahravat na HDD signal z DVB-T, ktery je integrovany v televizi? Zatim se mi to nedari a manual se o tom taky nezminuje :(

  10. Digitální signál musíte vést z příjmače (jedno jestli set-top-box, nebo televize, musí to prostě mít podporu, tedy výstup signálu. U set-top-box hlůedejte přístroje s dvěma tunery, nebo modulátorem) do DVR. Pak to jde, protože příjmač už dekódoval signál z digitálu na analog a ten DVR umí zpracovat. U tohoto rekordéru ale použijete jen Scart nebo antení vstup. Každopádně při nastavení nahrávání použijete u scartu vstup AV1/AV2 (teď si nejsem jist). U koaxu (anteny) se jedná o set-top-box s mdulátorem, takže si nejsem jist, ale myslím, že se to zobrazí jako standartní program. Vždy však musíte volit nahrávaný program na set-top-box nebo TV a na DVR jen vstup a čas.

  11. Ahoj, potreboval bych radu nekoho kdo vlastni tento rekorder. Nemohu zaboha spustit casove nahravani, tedy od - do! Pridam si zaznam, kdy chci nahravat, na displeji sviti cervene hodiny a v case zacatku nahravani se hodiny rozblikaji. Podle manualu to znaci, ze je plny disk. Na pevnem disku zatim nemam jediny záznam :-( Na dvd-rw jsem zatim nahravat nezkousel, zkousim vse postupne. Nahravat primo tlacitkem rec jde.
   Ozvete se mi pls treba na ICQ: 174-697-346 ten kdo vlastni tento nahravac, mam plno otazek :-)))

  12. Taky jsem se s tím chvíli trápil, ale potom jsem zjistil, že musím po načasovaní a nastavení nahrávání uvést DVD do standby stavu, prostě vypnout.

  13. Mel jsem ho doma a nemuzu ho doporucit kvuli kvalite nahravani. Standardni kvalita SP je hrozna, rychlejsi sceny jsou sama kostka. Mam doma nahrane DVD v teto kvalite, jeste jsem to testoval na klipu od Rihany (umbrella) z Vivy a ke konci jak tam padaj ty jiskry to bylo cely rozmazany s kostkama. Snad jsem mel blbej kus, ale nezda se mi to.

  14. DVD rec. HR753 mám krátkou dobu a asi jsem se s ním ještě docela nezkamarádil. A proto neumím vyřešit tento problém:
   – Když si nahraji na HDD nějaký titul z ne českých tv programů - vesměs se jedná o nějaký dokument na př. z National Geographic neb ze slovenské STV2 - tak po jeho úpravě = odstranění reklam před, uprostřed a na konci titulu – a pak si ho chci překopírovat na DVD a zde pak narážím na problém = nejde to ... v sestavě informací o titulu chybí u zmíněných titulů informace "Kompaktibilita V= Rež" a "šmytec" ... nejde kopírovat!
   – Můžete mi poradit, zda se jedná na př. o tituly, které jsou nějak účinně chráněné proti dalšímu kopírování či se jedná o mou neznalost jak recorder nastavit, aby výše popsané se dalo odstranit a zmíněné tituly šlo z HDD kopírovat na DVD. Děkuji moc za rady či doporučení.

  15. Ne-Kompatibilita V-režimu znamená, že jste si nahrál duální zvuk, pak (nevím proč) nelze přepálit na DVD. Nastavte si příjem jenom jednoho zvukového kanálu který je česky (teď nevím, jestli to je pravý, nebo levý). Pak to přepálíte normálka.
   Jinak doporučuji Divx pálit v PC na DVD nosiče, z CD se to občas kousne.

  16. Jinak cca po mesici pouzivani tohoto recorderu jsem ve stavu, kdy bych se ho nevahal okamzite zbavit.
   Ruzne veci me opravdu irituji:
   - napr. ze musim u prehravani divx neustale prepinat na formatovani titulku, aby se daly
   precist
   - uchylne ovladani
   - nemoznost si prehodit pri prehravani dvd cas, tak aby mi recorder ukazoval kolik casu
   zbyva do konce dvd (ukazuje jen cas ktery ubehl od zacatku filmu)
   - zatim jsem nerozbehal kopirovani z hdd na dvd - funkcni pouze na DVD-RW. DVD-R
   Verbatim mi to proste nevezme, i kdyz je to garantovane v manualu!
   - nepritomnost tydenniho nahravani poradu
   - pri zapinani recorderu a nacitani dvd, recorder velmi rachoti atd.

   Proste nemuzu tento kus nikomu doporucit, dle meho nazoru udela chybu...
   PS: drive jsem vlastnil pouze DVd prehravac od Sony a nelze treba v logice ovladani vubec srovnavat :-(

  17. Nevím jestli jsem ještě aktuální, ale věc je natolik otravující a přitom úsměvná, že se musím zmínit.
   Problémy s přenosem záznamu ze zabudovaného HDD na DVD-R/DL jsou pokud vím u všech, kdo tento rekordér v mém okolí mají, a to přesto že mají nastaven záznam na HDD podle návodu pouze na Dual-L. Vždy se objeví hlášení že "Nelze nahrát".
   Ironií je, že z harddisku DVR STB Handan 6000 (jsem u kabelovky) lze na DVD Samsungu nahrát R bez jakýchkoliv problémů, dokonce i R/DL. Stejně tak přes tento STB mohu nahrávat i na klasické video, zapojené ještě za DVD rekordér (zapojení jde od STB-DVD rekorder-VHS-TV) protože mám přes 1500 VHS kazet a nechci o nahrávky přijít. Stejně tak mohu z čehokoliv přehrávat, stačí pouze na daném přístroji změnit volbu výstupu.
   Jediné co tak nefunguje, je nahrávání z TV zaznamenaných pořadů na HDD (nechráněných!) na DVD-R/DL. Myslím že jde o úsměvnou starostlivost ochranářů hraničících až s omezeností uvažování.

  18. mam otazku ohladne HR 753
   pouzivam ho hlavne na nahravanie programov, ktore nestihnem ja, alebo moja manzelka sledovat - tu vsak coraz castejsie narazam na problem, ze pocas nahravania relacie mi zrazu vyskoci na obrazovku info o tom, ze program je chraneny proti kopirovaniu a nahravanie sa mi ukonci .. stava sa mi to len na niektorych TV staniciach
   viete mi poradit preco je tomu tak a ako by sa tomu dalo zabranit ?
   dakujem

  19. Dobrý den, může mně prosím někdo poradit, jak nejlépe propojit satelit, DVD HR753 a LCD TV ? Satelit nemá HDMI, televize má HDMI a podporuje rozl.1080i.

   Děkuji.

  20. Dobrý den, může mně prosím někdo poradit, jak nejlépe propojit satelit, DVD HR753 a LCD TV ? Satelit nemá HDMI, televize má HDMI a podporuje rozl.1080i.

   Děkuji.

  21. dobrý den ,
   prosím o radu mám problém s kopírováni HDD na dvd-rw pořád to píše ,že to nejde spustit ani nahrát to je hrozný strašně dlouho to načíta
   ale když to kopíruju hdd na dvd-r tak to jdem bez problému
   moc dík za odpovět

  22. po uplynuti zaruky mi odesel vypalovaci laser :( po vyjmuti HDD se mi nedari kopirovat moje nahravky i z me kamery do PC muzete poradit dekuji

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.