Základ podle pana Sonika: Recenze DVD Panasonic DVD-S33E

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  květen 03, 2007
  20× Komentováno
  Občas je zajímavé srovnat, co za stejné peníze nabízí značkový výrobce oproti čím dál populárnějším neznámým DVD přehrávačům všeho druhu. Věhlasní výrobci se museli podřídit trhu a začít chrlit také přehrávače doslova za pár stovek. Jaká je však jejich kvalita a hlavně užitná hodnota?

  Chuďas v nablýskaném kabátě

  Jak se dalo předpokládat, i nejnižší model Panasonic po designové stránce nijak neošidil. Linie jsou čisté, hrany ostré a jak je u značky zvykem, celý výzor sjednocuje černá lišta táhnoucí se přes celou přední část. Na ní najdete jen opravdové minimum ovládacích prvků (můžete zapnout, vysunout, pustit a stopnout). Displej je skoupý na informace, je opravdu jen do počtu. Osazená DVD mechanika je vyvedena ve slimovém provedení a je škoda, že tyto nemotorně vybratelné (pouze za střed disku) šuplíky začali infikovat i dosud neposkvrněné značkové stroje. Její chod je při vyhledávání určité části disku nebo dat poměrně slyšet, ale při samotném přehrávání o ní už vědět nebudete. Dávno tomu, co si “značky“ neporadily s pálenými médii, dnes více či méně úspěšně přečtou skoro všechny. Oproti předchozímu modelu S42 jí však výrobce odebral pro Panasonic jinak typickou podporu DVD-RAM. Sečteno a podtrženo, case v sobě kvalitou a hodnotným designem původ nezapře.
  Velmi hodnotný a elegantní vzhled
  Nezapře ho však ani při letmém pohledu na zadní panel, protože jak známo, renomovaní výrobci se s paletou propojovacích konektorů zpravidla příliš nepředají. Nedá se hlavně počítat s 5.1 analogovým výstupem, který Panasonic nabízí až u o dva řády vyšších modelů a za ty si nechá řádně zaplatit. S-Video konektor zřejmě pomalu končí na smetišti dějin (ale ať zvedne ruku, komu to vadí?), stejně tak chybí optický výstup, což už zamrzí. Supluje ho ale koaxiál. Většina lidí propojí přehrávač SCARTem s 12bit/108MHz D/A převodníky, ale je možné se uchýlit i o chlup kvalitnějšímu YUV výstupu s progresivním scanováním. Ruce spráskne asi i člověk, který si koupil Panasonic v bláhové vizi, že nechce mít doma nic vyrobeno v Číně. Ano, už i ti velcí přesunuli výrobu za levnější pracovní silou.
  DO je funkčně výborné, ale ergonomii by chtělo doladit
  Od značkového dálkového ovladače se čeká dobrá funkčnost i směrovost, což Panasonic bez výhrad plní. Výtku mám k dvířkům otvoru pro baterie, který díky plastovým pantíkům hrozí brzkým ulomením. Ovladač by celkově mohl lépe padnout do ruky a je trochu přeplácaný, kdy snad každá z těch málo funkcí, které přehrávač umí, má snad vlastní malé tlačítko. Klávesa pro otevření mechaniky by měla být určitě větší. Ať budete třepat s krabicí jakkoliv silně, kromě příručky a baterií do ovladače vám z ní už další příslušenství nevypadne. Propojovací kabely je holt třeba pořídit na vlastní pěst zvlášť.
  Až nezvykle vyplněný vnitřek přístroje
  Velice zajímavý pohled skýtá přístroj po odkrytování. Tak velkou desku zdroje (jsou na něm i konektorové výstupy) zasahující přes polovinu case jsem ještě neviděl. Na velkém platu se přitom jen sem tam vyskytuje nějaká ta součástka. Samotná destička s řídícími obvody je již titěrnou záležitostí. Marně byste hledali nějaký univerzální čip, Panasonic zvolil svoje vlastní firemní řešení. Udávaná spotřeba celku je solidních 9 W.

  Zpět do budoucnosti

  To si asi řekli vývojáři, když vytvářeli grafické prostředí přístroje, které svou invencí jen o chlup převyšuje mou dvacet let starou TV Tesla (nebo moment, ta neměla OSD vůbec:-). Velmi strohé a spartánské jsou volby i všechna grafika na obrazovce. Grafik dostal asi výpověď a model vznikl, než našli náhradu. Alespoň, že přístroj komunikuje plně v češtině. Laici ocení možnost spuštění průvodce nastavením, kde jim bude vše polopaticky vysvětleno. Pokročilí budou postrádat volby pro jakoukoliv korekci obrazu a zvuku. Přístroj se chlubí funkcí DNR, tedy digitálním potlačením šumu, který lze nastavit ve třech stupních. Spíše bych ho ale nazval digitálním potlačením ostrosti, šum totiž sice zmizí, ale jen díky jeho rozmáznutí. Tato volba má snad svoje opodstatnění jen u velmi komprimovaných videí, kde by mohla posloužit k vyhlazení. Celkový dojem z obrazu je dobrý, ale subjektivně postrádá trochu dynamiky a života, je bledší, což nejde nijak zkorigovat.
  Design OSD menu je již opravdu obstarožní
  Funkce přehrávání DVD nelze snad už ani nijak vylepšovat a nic člověka nepřekvapí. Dosti omezená je možnost použití lupy pouze ve dvou velkých skocích a oproti zvyku nejde pohybovat s výřezem (a to ani u zvětšených JPEG obrázků).

  Xvid? Co to je?

  Přehrávač se všemožně prsí oficiální certifikací DivX a skutečně právem. Všechny tetované DivX přehrál bez zaváhání. Dokonce s českými titulky SUB, SRT a TXT (pouze stejného názvu). Ty jsou sice čitelné, ale pevně nastavený font je celkem malý a text je posazen zbytečně vysoko v obraze. Cenná je určitě i podpora nastupujícího DivX Ultra (video, zvuk, kapitoly, menu, titulky v jednom DivX souboru).
  Titulky DivX se přečíst dají a hlavně jsou v češtině
  Ale nejen DivXem živ je člověk a jak se ukázalo, naprosto nepochopitelně není vůbec implementována podpora kodeků Xvid (opraveno u nověji prodávaných modelů), což tento přístroj pro příznivce AVI videí přímo vylučuje. Panasonic dává od rozšířeného Open Source kodeku ruce pryč a tím určuje skupinu svých zákazníků jen a pouze na příznivce plnokrevného DVD. Filebrowser přehrávače plně ladí s celým OSD menu potlačujícím grafiku a kromě toho, že si na začátku musíte vybrat, zda se budou zobrazovat videosoubory nebo obrázky, případně hudba, vypadá opravdu hůře, než u prvních průkopníků v oboru. Kromě názvu souboru nezískáte žádnou jinou informaci, náhled ani ID3 tag. Přístroj aspoň přehraje základní mediální soubory typu MP3, WMA a JPEG, ale nic víc, nic míň.

  Pro koho?

  Nerad bych byl k této S33ce nespravedlivý, ale podle všeho je to jen prázdná bublina ve slušivém kabátě. Zaujme opravdu jen příznivce značky svým kvalitním dílenským zpracováním, případně jako opravdu jednoduchý přehrávač pro babičku. Absence dnes běžných USB a čteček karet, podpory Xvid a strohé prostředí ho však řadí na spod pelotonu. Možná si ho někdo koupí kvůli dobrému dálkovému ovladači, možná kvůli podpoře DivX Ultra nebo široké servisní síti Panasonic. Dle mého soudu se ale nejnižší renomované modely vůbec kupovat nevyplatí. Buď chci kvalitu a značku, za což si zaplatím čtyři tisíce za pořádný player nebo chci něco levného a koupím si raději dobře vybavený noname.

   

  Plusy a mínusy
  + design a DO- ignoruje existenci XVid
  + značka za málo peněz- strohé prostředí
  + podpora DivX Ultra- poměr cena/výkon/výbava
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ne
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ne
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ne
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ne
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ne
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  20 Komentáře

  1. Já vlastním už 3 DVD přehrávač od Panasonicu a to DVD S52E , který bezproblémově přečte vše co do něj vložíte , mám na mysli jakékoli DVD Video , obraz je velmi dobrý , přehrávač nezatuhuje , nevím jak menu u tohohle modelu , ale u mého je menu nádherně a přehledně provedeno a co se týče počítačových formátů jako DivX , XviD , Mpeg4 zatím přehrál vše! Dívám se na něm na seriály které jsou z větší části v kodeku Divx a hlavně XviD a přehraje vše! Akorát některé Xvidy se mírně při přehrávaní sekají , ale pokud je převedu programem na DX50 , tak je přehrávání plynulé. Zoom použitý u Panasoniců kterým si můžete DVD Video , ale i DivX , XviD a Mpeg4 roztahovat po malých kouscích je k nezaplacení!!! Nemám sebemenší výtky k tomuto bezproblémovému playeru a jsem za cenu 4500kč naprosto spokojen!!!

  2. Ještě bych chtěl dodat že přehrávač mnou jmenovaný přehraje mp3 , Jpeg , DivX , XviD , Mpeg4 i z DVD-R! Zajímalo by mě jestli i ostatní vámi uváděné playery to dokáží :-)

  3. Áno Lg DVX276(1890,-Sk) +MPEG(1,2), DVD+-R/RW(mp3).
   Chcel som kupit S33-ojku(2590,-Sk) a po vyskusani(sklamani) som sa rozhodol pre Lg.
   Panák BOL!!! na zoom vynikajuci...BOL!!!, mal som cest s combom PANASONIC a tam bol velmivelmi dobry(zoom).
   TERAZ je ako na OBYCAJNYCH playeroch aj made-make-design-born by CHINA.

  4. U pár přehrávačů mám odzkoušeno, že po změně FourCC z XVID na DX50 jdou Xvidy bezproblémů přehrát. Nezkoušel to někdo i u tohoto přehrávače?

  5. DVD prehravace Panasonic me nikdy moc nezaujaly. Problem vidim predevsim v omezenem poctu prehravanych formatu. Jiz zminovany Xvid ze skupiny MPEG-4 to dokladuje... Mozna, ze u Xvidu by se clovek treba zas az tak nedivil. Cemu se osem divim velmi je absence podpory kodeku MPEG1 a MPEG2 (myslim tedy primo samostatnych video souboru napr. s koncovkou *.mpg nebo *.mpeg). Skutecne, drtiva vetsina Panasonicu tuhle "klasiku" neumi, byt se pisni logy s informaci o podpore VCD a SVCD. To je kamen urazu - z veskerych MPEG videi, ktere mate napr. v PC, mobilu, fotaku, kamere... se musi udelat hloupe a zastarale VCD a nebo SVCD (napr. v Neru). Skutecne otravne a predevsim hloupe - proste nepouzitelne!!! Napr. u me by byl problem asi s 500 MPEG2 videoklipy, kterem mam ve sve sbirce, ci serialy, ktere si nahravam z DVB-T v puvodnim formatu (tedy bez konverze a tim ztraty kvality).
   Dale jsem se obcas setkal s problematickou podporou DL medii a neuzavrenych DVD+R i DVD-R medii...
   Abych jen nehanil, Panasonic ma jednu SKVELOU vec! A to je obrazovy ZOOM. Kam se na nej hrabou ostatni vyrobci vybaveni zastaralym (a bohuzel porad pouzivanym) cipem Mediatek. S funkci "Just Fit Zoom" lze u Panasonicu obraz zvetsovat po velmi nepartnych kruccich (tedy temer plynule). Netusim, zda-li byl touto fci vybaven i recenzovany stroj, ale vetzsina i levnejsich Panasonicu tuto skvelou "lupu" skutecne ma!
   Dalsi vyhodu vidim v pomerne bezproblemovem cteni DVD medii a take "citlivost" ovladace byva u Panasoniku skvela (tedy, ze nemusite presne na milimetr mirit na snimaci senzor a cudlik jeste ke vsemu drzet silou, ci ho mackat opakovane-jako tomu je bohuzel nejen u cinskych levnosmejdu, ale i u "znacek". Napr. Philips je toho bohuzel dokladem).

  6. Dobrý den,
   lupu bohužel nemá :( Vlastním starší model, kde ta funkce je a je opravdu bezva. U tohoto modelu jsou jen čisté násobky x2 a x4 případně režim auto, který je na dvě věci neboď po chvilce zazoomuje na x4 :( Vím že je to levný model,ale jsem zklamaný.

  7. Nechci se vnucovat ale skoušel tu někdo dopravdy tento přehrávač?? Já bych řek že asi ne, protože potom by tu nikdo nemoh napsat že přehrávač nepřehraje Xvid. Xvid přehraje!!!!! A klikdně se budu hádat že jo!!!!!

   PS. mám to odskoušeno

   PSS. a jesli se někdo ptá jak to vim tak mi tenhle přehrávač sedí doma a jesli mi někdo nevěří tak mu lidně pošlu foto!!!!!!!!

  8. Na vašem obrázku je stopnutý Prison break v Xvid - zobrazuje se VIDEO. Pokud by byl v DivX bude tam název DivX. Stejné je to i u přetáčení - XVID - VIDEO, DIVX - DIVX. Mě se takto zobrazuje.

  9. Prehraje divx (xvid), mp3, jpg z DVD? Z DVD+ i DVD - ? Kolik prehraje souboru na DVD? Max. 1000? Jak je to s XVID? Prehraje i GMC, PB, Qpel?

  10. Zdravim, vsechny recenze a diskuze ctu velmi pozorne . Z "není vůbec implementována podpora kodeků Xvid (opraveno u nověji prodávaných modelů)" nelze odvodit, zda zvladne Xvid s Qpel, PB, Gmc (byt rozmazane), ale podle cipu DOUFAM, ze ano. Pocet souboru, ktere pristroj zvladne taky neuvadite a asi ani netestujete (jestli mi z DVD zobrazi jen 500 nebo az 1000 souboru).
   Jaky DVD prehravac byste mi tedy doporucil? Chci, aby byl pri prehravani tichy, prehral z DVD+ i - (MP3, divx), Divx, xvid PB, QPEL, GMC. Kvalitni obraz i zvuk. Plus by bylo HDMI. A podkreslene titulky s cz. Jeste uvazuji o Toshibe sd-370-570, ale ta se seka.

  11. Jdete po starých modelech, které už nové možná ani neseženete. Doporučuji Philips 5990, který jsme tu také testovali. Na otázku ohledně počtu souborů jsem odpovídal u jiného vašeho dotazu. V době testu přehrávač xvid neuměl, tak jsem jej nemohli otestovat. Ale dá se vycházet z výsledků podpory formátů u vyššího modelu téže řady, kde jsem to již otestovali.

  12. Diky za odpovedi, ten Philips je ok, az na to GMC, ktere by se hodilo a mizerny titulky. Jinak chci podekovat za recenze na Digilidi.cz, vyborny je testovani prehravanych formatu. Jen kdyby to slo rozsirit na co nejvic modelu, ale ikdyz neprsim, staci ze kape :-). A to nepocitam, ze ctete a odpovidate i na diskuze. Jeste jednou diky.

  13. Nj, GMC v Xvidu zase tak moc přehrávačů neumí :( Ale ten Philips je asi stejně nejlepší volba aktuálně - je na něj spousta nových firmwarů, které zobrazení lepšího fontu titulků řeší. Viz diskuse pod recenzí.
  14. Chcel by som vediet,ci pri prehravani DivX a Xvid po zadani stop a naslednom play zacne prehravat film znovu od zaciatku alebo od preruseneho miesta.Diky

  15. Dobry den. V recenzii na tento model som sa docital, ze prehrava titulky v DivX a Xvid zbytocne vysoko-nad spodnym ciernym pasom v obraze. Je to tak aj pri originalnom DVD? Dakujem

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.