Recenze Xiaomi Mi Action Camera 4K – učarovala Mi

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Videokamery
  Úno 12, 2019
  0× Komentováno

  Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

  Co na kameře zaujme na první pohled, je samozřejmě velký dotykový displej s úhlopříčkou 2,4 palců, který kryje celou zadní část a plně tak využívá poskytnutý prostor.

  Druhou, byť pouze designovou záležitostí, která zaujme na čelní straně, je kovový prstenec kolem objektivu. Na první pohled může vzbudit dojem, že jde o funkční součást kamery pro zoom či ostření, ale není tomu tak. Jen hezky vypadá a při troše dobré vůle může ochránit zapuštěnou čočku při bočních nárazech.

  Nejde jen o vzhled

  Na šasi pevném, jako tělo mladé atletky, a bytelném díky perfektnímu slícování různých materiálů nalezneme nejen dvířka skrývající nabíjecí micro USB konektor, nechybí závit pro upevnění na stativ. Jako u klasického fotoaparátu či například u Vega 5 Pop (též s dotekovým displejem).

  K čemu se musíme vrátit, je LCD, sloužící jako hlavní ovládací prvek fotoaparátu. Bez nej byste si neporadili – možná proto výrobce ve standardu nenabízí vodotěsné pouzdro, které by tuto možnost stejně eliminovalo.

  Pohyb v menu je intuitivní i příjemný. Až si zvyknete, kam máte prstem pohnout, neminete většinou, co hledáte. Naopak to naleznete rychle. Bohužel jen kamera postrádá češtinu, což mi nedošlo popravdě, dokud jsem se na to nezaměřil.

  Z nastavení zmiňme klasické věci jako ovládání prostřednictvím Wi-Fi (kamera má i Bluetooth) v aplikaci, která ale vyžaduje registraci uživatele. Proč pro boha? Takže jsem ji dále nezkoušel. Sorry jako. Nenastavíte si také rozlišení fotografií, pouze poměr stran (4:3 nebo 16:9) a jedno rozlišení pro něj (2 880 × 2 160 nebo 3 840 × 2 160). Vadí? Nevadí?

  • Snímač: Sony IMX 317
  • Světelnost: f2.8
  • Čip: Ambarella A12S75
  • Rozlišení: 4K (3 840 × 2 160, 25 FPS)
  • Rozměry: 7,2 × 4,3 × 3 cm 
  • Podpora Micro SD karet až do 64 GB 
  • Zabudované technologie Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
  • Elektronická stabilizace obrazu
  • 2,4" dotykový displej
  • Prostředí v anglickém jazyce.
  • Kapacita baterie: 1450 mAh
  • Úhel záběru: 145°

  Čím kamera disponuje a připomíná plnohodnotný digitální fotoaparát, jsou funkce jako 6osá stabilizace obrazu, která opravdu funguje, nastavení bílé, expozice, ISO 100 až 800 či délky závěrky na focení v noci například. Taktéž si můžete nastavit v jakém módu se fotoaparát spustí, zda ve video, foto a jakémkoliv jiném (slow motion) či naposledy použitém. Věc, kterou často postrádáme. Nedostatky okamžitě vyvažují klady, ke kterým řadíme i skutečnost, že možností nastavení zas nemá kamera přehnaně moc.

  Fotografie na úrovni

  O rozlišení fotografií již řeč byla, prostě máte na výběr pouze dvě dostatečně vysoké – žádné megapixely (odpovídá to cca 8 MPix), ale v rozlišení, které si můžete představit asi lépe. Kvalitou fotografie připomínají opravdu klasický kompakt více než akční kameru. Řekněme, že jde o úplně jinou kapitolu.

  Zaujala nás volba u fotografií JPG + DNG. Ta vygeneruje hned dvě fotografie – jednu klasickou s efektem rybího oka (klasická vlastnost akčních kamer) a druhou oříznutou a „narovnanou“. Šikovné.

  Videa

  Videa mají netradiční snímkovací frekvence, volíte 25, 50 nebo 100 či dokonce 200 snímků za sekundu místo tradičních 30, 60 nebo 120 FPS. Nutno říci, že zvládá všechna rozlišení bez problémů včetně 4K. Stává se tak jednou z mála akčních kamer, zvládající plnohodnotně toto vysoké rozlišení.

  Do akce ji musíte dovybavit

  Kvality kamery zní jasně – dobré výstupy ve formě fotografií i videí. Navíc zajímavé funkce jako dvojí fotografie JPG + DNG či stabilizovaný obraz. Oceňujeme i zpracování hardwaru samotného, tělo budí důvěru v jeho kvalitu i pevnost.

  Pak tu máme drobné chybičky. Např. netřídí fotografie a videa do vlastních adresářů, vše řadí do jediného. A hlavně chudé příslušenství, kdy postrádáme krytku objektivu a např. klasický dálkový ovladač („hodinky“), běžný v této cenové kategorii. Doslova iritující shledáváme nutnost registrace, když chcete využívat program v mobilním telefonu pro ovládání kamery. To nechcete! Proč byste měli?

  Pokud to překonáte, tak za cenu okolo 3 000 Kč působí testovaná věc stále jako výborná volba. Počítejte nicméně, že cena není konečná – pokud stojíte o natáčení akčních videí, musíte dokoupit držáky či vodotěsné pouzdro (samo stojí kolem 500 Kč). Resp. lze najít ke koupi přímo verzi s vodotěsným pouzdrem za 3 500 Kč. Ale chcete-li další držáky na řidítka či „lepítka“ na helmu, která bývají běžně součástí balení akčních kamer, čekejte, že konečná suma hravě překročí 4 000 Kč. A ještě musíte shánět (možná v různých obchodech) a improvizovat.

  Heureka vám v tomto případě moc nepomáhá. Navíc jiný držák než ten vodotěsný, např. z produktového webu, jsme nedohledali v českých eshopech. Opravdu postrádáme nějakou krytku objektivu (třeba silikonovou), resp. čočky (podobně jako u Niceboy Vega 5 Pop).

  Tyto skutečnosti spatřujeme jako minus produktu coby ryze akčního náčiní, což je velká škoda. Jako alternativa kompaktu, kterou chcete hlavně natáčet na dovolených, Mi Action Camera 4K nepůsobí marně.

   

  Xiaomi Mi Action Camera 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
  záporyklady
  - Nastavení rozlišení fotografií+ Kvalita fotografií i videí včetně 4K
  - Postrádá češtinu v menu+ Bytelné a elegantní tělo
  - Aplikace vyžaduje registraci+ ISO 100 až 800, nastavení času závěrky
  - Bez příslušenství, malý výběr k dokoupení+ Různá praktická nastavení kamery

   

  Za zapůjčení kamery Xiaomi Mi Action Camera 4K děkujeme

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.