Konec chaosu: Universální dálkový ovladač Logitech Harmony One

 • Roman Nohejl
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Bře 27, 2009
  132× Komentováno

  Jistě má nejeden z vás podobný problém, a to neúměrné množství dálkových ovladačů na stole. Tento problém jsem chtěl již delší dobu vyřešit, a tak jsem obcházel obchody a mlsně pokukoval mj. po tomto špičkovém dálkovém ovládání. Až jsem jednou narazil na obchod, kde jsem ho uviděl v cenové akci. Neodolal jsem této výhodné nabídce a zakoupil ho.

  I když jsem o něm hodně přečetl, hlavně na internetu. Nebylo to nic proti tomu, co jsem cítil, když jsem ho rozbaloval, jako svátost, a posléze držel vysněnou „hračku“ v ruce.

  Hned mne zaujali dvě věci. První příjemná, ovladač má velmi dobrou ergonomii, díky níž se velmi dobře drží. Druhá nepříjemná, alespoň pro mou maličkost. Tou je lesk klavírního laku, po celé horní straně, takže na něm ulpívá doslova každý otisk prstů, což se logicky nejvíce projeví na dotykovém displeji s úhlopříčkou 2,2" v horní části ovladače. Nezachrání to ani přibalená utěrka, která otisky pouze rozmazává po povrchu. Spodní část, je z velké části pogumovaná a příjemná na dotek, takže se tím snižuje riziko vyklouznutí ovladače z ruky a jeho poškození. Při jeho nemalé ceně, by to byla vážná nepříjemnost.
   

  Složitější nastavování v základní výbavě

   
  Dalším nemilým překvapením pro mne byla absence českého návodu, který, u tak složitého zařízení, jako je tento ovladač, je pro mne nepostradatelný. Nenapraví to ani papírová skládanka v českém jazyce, která popisuje několik základních bodů, jak s Harmony One zacházet. Očekával jsem tedy český návod, alespoň na přiloženém CD. Tam se bohužel nachází, jen obsluhovací software, který je nezbytný k naprogramování tohoto přístroje. Ten je v mnoha jazycích, ale čeština i zde chybí. Navíc je ve starší verzi, než je ke stažení na domovských stránkách Logitech. Takže je téměř úplně k ničemu.
   
  Člověk se tak musí smířit s tím, že naprogramování tohoto ovladače nebude nijak lehkou záležitostí, hlavně, co se týče sdruženého ovládání a zapnutí několika AV aparátů jedním dotekem, tzv. maker.
   
  Nakonec jsem měl, po delším hledání na webu štěstí a našel odkaz, na český návod v PDF: http://eshop.kak.cz/view/navody/navod/18/ Bohužel, ani ten nepomůže k úplnému zvládnutí ovladače. Je nicméně dobrý, jako vodítko, k některým jeho funkcím.
  Teď to vezmeme pěkně od začátku.
   
  Tento balíček věcí si přinesete domů
   
  Obsahuje: dálkové ovládání Harmony One, utěrku z mikrovlákna, stručné návody v několika jazykových mutacích i češtině (ten, ale moc nepomůže). CD, se zastaralým ovládacím softwarem. Ten je potřeba stáhnout v aktuální podobě, z webových stránek výrobce Logitech.
   
  Dále adaptér napájení, k němuž se připojí „lůžko“, do kterého se ovladač na doplnění energie vloží. Tam bude pravděpodobně ovladač spočívat vždy, když se nebude používat, tedy v noci, aby byl stále plný síly. Není, jak tomu bývá u jiných univerzálních ovladačů, na tužkové baterie, ale má v sobě, na spodní straně ukrytu malou obdélníkovou lithiovou baterii, ne nepodobnou bateriím v mobilních telefonech. Tato zásobárna elektrického proudu, se musí do ovladače vložit. Sundá se stříbrný „ocásek“ a baterie se do něho zasune, což nečiní žádný složitější problém. Je úhledně zabalena odděleně.
   
  Potom tu máme USB kabel, na jedné straně s klasickým konektorem, na druhém konci s mini USB konektorem, který se zastrčí, do horní strany ovladače. Zásuvka je zakryta zasunovací gumovou krytkou. Tu z obou stran obepíná tmavý průsvitný plast, kde se ukrývají dvě čidla vysílající impulsy, směrem k přístrojům, které budete tímto zařízením ovládat. Ta mají opravdu veliký akční rádius. Moje zkušenost z panelákového obýváku je taková, že mohu ovladač namířit kamkoliv v místnosti, i třeba směrem do záclony a signál Harmony One, si neomylně najde cestu k ovládanému přístroji. Hned za nimi, se ze spodní strany nacházejí dva napájecí kontakty. Ty spustí napájení lithiové baterie hned, jak dolehne ovladač do kolébky napájení a pípnutím dá najevo, společně s rozsvícením malého modrobílého světýlka, že nabíjecí proces je aktivní. Na dotykové obrazovce ovladače, se navíc objeví, asi na půl minuty podsvícený obrázek monočlánku s malým žlutým bleskem.
   
  Tady spočívá podle mne, jeden z malých nedostatků, jinak vynikajícího přístroje. Nijak nedá najevo, že proces nabíjení pokračuje. O plném nabití, se přesvědčíte jedině tak, že ovladač s kolébky vyjmete. Pohybový senzor zareaguje tím, že se podsvícení celého ovladače aktivuje. Ano, nesvítí jen dotyková obrazovka. Jsou podsvícena všechna ovládací tlačítka. To oceníme hlavně, za dlouhých zimních večerů. Usnadní nám to orientaci na dálkovém ovladači, hned, jak s ním prudčeji pohneme. Je-li plně nabito, uvidíme vpravo nahoře v dotykové části displeje, kde svítí, na můj vkus příliš malý indikátor stavu baterie. I, když nebudeme ovladač pravidelně vkládat do nabíjecí kolébky, vydrží při běžném provozu, přibližně čtrnáct dnů. Zpočátku ale, když budete ovladač programovat a dolaďovat společně s počítačem – bez něho si ani neškrtnete – bude energie ubývat rapidně rychleji. Dobití pak trvá dlouhé hodiny. Nejlepší je proto dobíjet v noci. Ráno je pak okamžitě připraveno k akci.
   

  Programování (učení)

   
  K tomu je potřeba počítač, v něm příslušný software Logitech Harmony Remote Software 7, verze 7.5.0, kterým postupně skrze USB kabel naučíme ovladač vše potřebné. Zprvu bude potřeba si opsat přesné názvy zařízení, které budeme později Harmony One ovládat. Viz níže. Podle tohoto seznamu, který budeme postupně zadávat do příslušného programu, se stáhnou do vašeho PC. Počítač musí být navíc online v síti internet, kde je uložena obrovská databáze všemožných zařízení, která se dají tímto ovladačem obsluhovat.  Při prvním přihlášení, je potřebná povinná registrace, kde je potřeba zadat přezdívku a heslo. Až potom je možné s ovládacím programem začít pracovat.
   
   
  Je tu i možnost přímého učení. Postup je snadný.
   
  Na spodní straně je čidlo, na které se namíří originální ovladač, a příslušná tlačítka naučíme chovat se, jako ty originální. Je velmi šikovné, že můžeme namíchat povely z několika originálních dálkových ovladačů najednou. Příjemnou vlastností ovladače také je, že popisky jednotlivých tlačítek na LCD, se dají pojmenovat s českou diakritikou. Mou oblíbenou položkou na něm, je také den v týdnu (anglicky)  a čas, který se zobrazuje v pravém horním rohu, takže se sníží riziko, že propásnete začátek programu, na který čekáte.
   
   
  Hlavní okno – aktivity. Zde se nastavují kombinace nastavení několika přístrojů najednou. Např. – současné zapnutí několika přístrojů najednou, nastavení příslušných vstupů, kanálů, atd.
    
  Další okno je nastavení ovládání jednotlivých zařízení. Je opravdu rozsáhlé a prokousat se všemi možnostmi zabere opravdu hodně času. Hlavně nový uživatel může mít téměř depresi, z toho množství možných nastavení a doladění jednotlivých položek v ovladači.
   
   
  Tlačítko Add Device otevře okno vybrání a nastavení potřebných jednotlivých zařízení v Harmony One přímo z rozsáhlé databáze Logitech. Tu pak ale můžete různě obměňovat a doplňovat podle vlastní specifické potřeby dohráváním jednotlivých speciálních pokynů, šitých vám, tzv. na míru.
   
   
   
  Další okno určuje globální nastavení ovladače. Jako například, délku nastavení podsvícení, jednoduchá či podrobná nápověda a pomocník, (který vás povede jednotlivými kroky ovládání a přitom se je schopen se rovnou učit a zapamatovat si jednotlivé úkony a jejich posloupnost), přímo na displeji ovladače (anglicky), grafické zobrazení menu ovládání a podobně.
   
  Zde máme několik obrázků dotykového LCD panelu:
   
  1.)    Moje aktivity
   
   
  2.)    Moje zařízení
   
   
  3.)    Ovládací tlačítka
   
   
  4.)    Oblíbené položky. (Rychlý výběr TV kanálu) Zde si můžete stáhnout jednotlivé animace log jednotlivých TV stanic.
   
   

  Vynikající, ale nikoli levný

   
  Závěrem přeji všem, kteří se rozhodnete si tohoto šikovného, i když ne zrovna levného pomocníka do domácnosti pořídit, mnoho příjemných chvil při jeho užívání. Odstraní ze stolu směle všechny ostatní ovladače. Ve většině případů, je potřeba používat obě ruce.
   
  Jednou rukou, se dají ovládát pouze základní funkce ovladače, v jeho spodní části. Bude ovšem také potřeba zvyknout si, na nový způsob hromadného ovládání všech vašich zařízení. To chvilku potrvá. Stejně, jako jeho vyladění, aby fungovalo vše, jak má. Pokusům a omylům, se ze začátku nejspíš nevyhnete. Potom ale oceníte jeho univerzálnost a už si nedovedete představit jiné ovládání, než s tímto infračerveným šikulou.
   
   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  132 Komentáře

  1. Dobrý deň,

   môžem týmto "univerzálnym" diaľkovým ovládačov ovládať linuxový satelitný set-top-box? Poprosím o linku na podporované prístroje.

   Vďaka.

  2. Omlouvám se, ale na tuto otázku neznám odpověď. Osobně si však myslím, - podle vlastních zkušeností - že by s ovládáním neměl být problém, vlastníte-li originální ovladač, nebo se najde v databázi Logitechu stejný nebo podobný přístroj. Možná dokáže poradit některý, ze čtenářů.

  3. Právě tak jsem to myslel. Když je originální ovladač, není nic snadnějšího, než naučit povely Harmony One z originálního ovladače. Je to otázkou pár minut a je hotovo.

  4. Doplnl bych, že toto umí i ovládače sehnatelné kolem 500-800 Kč. V tuto chvílí mám na paměti jeden "all in one" učenlivý s možností nahrání makra Emgeton. Zmáčkne se tlačitko na origo ovládači a zarověn na "all in one" ovladači v jednu chvíli. Musí být akorát oproti sobě a je to.

  5. Tohle se mi nezdá: Zmáčkne se tlačitko na origo ovládači a zarověn na "all in one" ovladači v jednu chvíli

   Já mám zkušenost takovou, že se nejprve zmáčkne (nedrží, ale stiskne a pustí) na programovatelném DO tlačítko, které chci naprogramovat, a DO pak čeká na "povel" z originálního ovladače. Teprve pak stisknu odpovídající tlačítko na originálním DO.

   Tedy přepnu univerzální DO do učícího se módů a stisknu na něm třeba tlačítko "1" a TEPRVE POTOM stisknu tlačítko "1" na originálním DO.

  6. Dobrý den, pánové, vsechna chvála na tomto fóru je urcitě zasloužená. Mám jen jeden pro me nevyřešitelný problém. Nemohu naučit můj ONE, aby ovládal klimatizaci, i kdyz mám originální dálkové ovládání, Už jsem učil i jiné přístroje a tam vše OK. Například když dám zvednout teplotu, zvedne ji na Max a obráceně a u každého povelu mi klimatizace místo jednoho akustického signálu vydá 2 hned za sebou. Máte někdo podobnou zkušenost, popřípadě nejaké řešení

  7. Dobrý den,

   Harmony One má několik možností programování - přes dodaný SW, kdy vyberete typ přístroje (SAT, DVD, AV, TV apod) značku a model a pokud máte připojení k internetu, tak se načtou informace o DO. Je to základní a nejjednodušší nastavení, neustále se rozšiřuje databáze produktů. Sám jsem toto využil, ale následně jsem si stejně upravil nastavení podle svého (každý využívá jiné funkce apod). A pokud náhodou ještě v databázi ještě není, tak se dá vše naučit z origo DO, ale pozor, jak se píše v článku, vše přes PC!! Mám ho asi půl roku a když jsem překonal počáteční, asi dvouhodinové bádání, jak je programování opravdu jednoduché. Směrovost je vynikající, nabitý vydrží cca týden (je tam stejný AKU jako v nokii N6610), dobře sedí v ruce a oproti autorovi článku nemám problém ovládat cokoliv jednou rukou, možná mám větší ruce, ale taky to bude o zvyku.

  8. Již několik měsíců mám doma 3 trabanty (ovladače) z bazaru (Lidlu), jedou (ovládají), řadící páku (učící mód) mají také. Ty moje jsem na webu výrobce nenašel - toto je funkčně srovnatelný model: www.trabant.cz. K...a lidi, srovnávejte srovnatelné, trabant Tě taky povozí, ale s Mercedesem to nemůžeš srovnávat.

  9. A jinak v pořádku....? Kolega píše trefný příspěvek nééé porovnání. Vzpamatujte se!!! Je to neúměrně předražený výrobek, ale samozřejmě dobrý... o tom není pochyb. Nechápu o co vám jde??!

  10. A o co jde Vám? Měl jste Harmony One alespoň v ruce, abyste mohl tvrdit, že je to neúměrně předražený výrobek? Nebo taky hodnotíte jen z "doslechu"? Já jsem celkem v pořádku, ale vlastnit trabanta, nelezu na fórum Mercedesu a nepíšu "trefné příspěvky" a nehlásám, že Meďour je "neúměrně předražený výrobek", abych nebyl k smíchu.

  11. Když si to myslíte, nebudu Vám to vyvracet, nemělo by to smysl. Přesný opak (že jste ubožák, který na to nemá a ze závisti jen pomlouvá) si o Vás myslím já. Tady nejde jen o to, že se přemístíte z bodu A do bodu B, to zvládne každý i pěšky. Sám sebe bych zařadil do nižší střední třídy a můžu říct, že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. A pokud se nerozvine debata k tématu (funkčnost, fígle, vychytávky, postřehy atd. k recenzovanému zařízení) je toto můj poslední příspěvek, neboť hádka s blbcem se nedá vyhrát.

  12. Mylím, že chodí zde velké množství lidí, které pokud budou vedět, že se dá méně atraktivní výrobek s některými obndobnými funkcemi za 1/5 z ceny tohoto Logitechu, dají tomu přednost. Né každý využije ten neodolatelný design a kvalitu zpracování. Uvnitř je jeden nebo dva "švaby" a ty se používají i vadaších zařízeních právě za 1/5 né v tak úžasném "kabátě". Jsou lidé kteří nekupují "kabát", ale potřebné funkce. S tím přirovnáním jste úplně mimo a plantáte páte přes deváte. Jinak OT: kolega si koupil repráky Genius za 400Kč ... trafo bručelo i ve vypnutém stavu, ale hraly dobře. Říkal, že si připlatí a koupil si tedy Logitechy ... pouze také stereo za 2 400,- a co se nestalo trafo také bručelo i ve vypnutém stavu hlavním vypínačem a zvuk byl obodbný, ale je pravda .... design byl "úúúúchvatný". Melete nesmysly.... a kdo nechce slyšet na fóru o Logitech Harmony o výrobku/cích který májí mnoho vyspělých funkcí (neříkam všechny) z Harmony je u mně omezený za výhodnější cenu. V tom případě souhlasím s vašim předřečníkem. TEČKA

  13. Mno, já bych omezenost specifikoval trošku jinak. Dovolím si citovat Darka 26.4.2009: "Viděl jsem jeho předvádění zákazníkovi v prodejně." - A dále: "Nemá sice barevný LCD, ale za to vydží v něm baterie určitě déle a nemusí dávat co 14 dnů nabíjet do kolébky." - To byla sakra dlouhá předváděčka, že jste to vypozoroval!!
   neznám, nemám, jen jsem viděl, ale klidně srovnám a doporučím. Lituji toho, kdo si na základě Vašich blábolů (slušně řečeno) koupí.
   Někdo mě tu nazval snobem, neberu mu to. Ale nazvat člověka Vašeho typu - neznám, nemám, jen jsem viděl, ale klidně srovnám a doporučím - to vážně netuším, poradíte mi někdo? Myslím, že každý si může utvořit obrázek sám. Lituji toho, kdo si na základě Vašich blábolů (slušně řečeno) něco koupí, neboť i doporučení od člověka věci znalého (což Vy při nejlepší vůli podle mě nejste) je bez znalostí potřeb druhého dost ošemetné.
   P.S. ukažte mi, kde jsem vychvaloval kabát a ne funkce?

  14. Máte "pravdu". Což, že ovladač vydrží 14 dnů, když ho člověk může dát do kolébky. Možná by stačila výdrž od rána do večera, protože pak ho dáte do kolébky před spaním :-) Máte pravdu i ten "Váš" Mercedes by stačil, aby vydžel cestu práce, protože při cestě z práce potkávám 4-5 pump a není problém se u nich zastavi :-) Mějte se. Lituji Vaše srovnání. Příště laskavě nepiště, kdo má kam psát. Je to diskuse a pokud předřečník tady dá typ na ovladač z Lidlu, tak v tom nevidím problém. Jsem rád, že je spousta lidií a diskuzí, kde nemelou takové nesmysly. Papa :-)

  15. Máte pravdu, v tom jsem ulítl, je to diskuse, každý se může vyjádřit.
   Nicméně na svém srovnání trvám (kvalita zpracování, výbava, komfort i ta spotřeba a koneckonců i design je to co odlišuje) a pokud byste měl Harmony One alespoň týden v ruce (první den budete nadávat, než se naučíte ho programovat, ale pak Vás dostane), tak byste věděl, že nesmysly melou Ti, co jej přirovnávají k UDO s makry apod. Nahoře popsal aktivity (makro se tomu neblíží ani omylem) podrobně Kid, jen bych upozornil, že to není to jedíné čím se One odlišuje i když to bude asi to nejdůležitější, ostatní už jsou jen takové "drobné vychytávky".

   Podrobně jsem si přečetl diskusi k Harmony One ještě jednou a hádajte na co jsem přišel? Ani jeden z diskutujících (kromě Kida, který se přidal včera) tento ovladač nemá!!
   Taky jsem rád za diskuse, kde se nemelou nesmysly, ale to musíte diskutovat s lidmi znalými, ne s někým, kdo vesele doporučuje jako ekvivalent k Mercedesu Trabanta. Definitvní Papa :oP

  16. Problém je v tom, že pokud by vás člověk nevyprovokoval, tak pějete samou chválu. To je snad každému jasné, že za 4000 Kč nedostane Trabanta. Vy totiž nejste taky na úrovni pro diskuzi, protože jen opakujete, co bylo v článku. To uživatel KID vychvaluje, ale napsal nějaké věci na které si dát pozor. To považuji za PŘÍNOSNÉ. Od vás jsem se to nedozvěděl vůbec. Takže vaše příspěvy pro "znalé" si představuji opravdu jinak. Zaludnosti dělají všechny firmy a kupující je při nákupu těžko odhaluje. To lidi především zajímá. Né Activity, kterou jsou popsané v článku i jinde. Nesnáším lidi, kteří chválí jen ten svůj Mercedes a fanaticky ho vychvalují jako bezchybný a neřeknou na něj křivého slova, když už tolik stál.
   Když rozumný a přínosný příspěvěk, tak takový jako dal "uživatel KID Activities nejsou Makra" viz výše. Žádný z vašich příspěvku mi to neřekl.... proto takové příspěvky považují v diskuzi za bezvýznamné a jednostranné. Papa.

  17. Za prvé: nechválím svoje (i když ho mám), prvotně jsem reagoval (neomaleně, jak jsem již napsal a omluvil se) na: "Už několik měsíců máme v rodině 3 univerzální dálkové ovladače z LIDLu za 249,- Kč za kus. Fungují výborně, učící mód mají také." konec citátu. Kdy jsem to vzal jako nesrovnatelné srovnání a nepřiměřeně reagoval.

   Za druhé, napsal jste: "Když rozumný a přínosný příspěvěk, tak takový jako dal "uživatel KID Activities nejsou Makra" viz výše. Žádný z vašich příspěvku mi to neřekl."
   Na to můj mozek nestačí (nechápu to), když jste o pár řádků výše napsal: "To lidi především zajímá. Né Activity, kterou jsou popsané v článku i jinde." Pak přece nepotřebujete aby Vám toto někdo říkal, ne?

  18. Opravdu mne to unavuje. Mejte se krasne a uzijte si ovladac. Opravdu 99 procent lidi takove naroky nema a nekoupila by tak drahy ovladacm jelikoz cena (jako pul notebooku) neni adekvatni a ja jim rozumim. Cao.

  19. Jediné v čem s Vámi souhlasím, je to, že bychom to mohli ukončit (každý si budeme užívat to své) a že je to únavné. Mě unavuje např. snaha pochopit některé z těch 99% lidí, kteří to nemají a nikdy si to nekoupí, protože je to pro ně drahé nebo zbytečné, ale přesto mají potřebu se k tomu vyjadřovat, byť je to diskuse a diskutovat může každý. Ono je taky nejdůležitější zvolit si tu správnou diskusi. Jsem rád, že jsme nakonec došli ke shodě, přeji Vám taky krásné dny

  20. My co umime anglicky, tak cteme i zahranicni fora... treba i k tomuto vyrobku. A opravdu nemam s tim problem, kdyz se nekdo vyjadri k necemu, co primo nevlastni. To bylo, je a bude a povazuji to za normalni. To bych se nesmel vyjadritk zadne veci, kterou nevlastnim. Mozna to tak praktikujete, ja treba ne. Ale verim, ze je skupina lidi, co si vyrobek musi nejdrive koupit, aby se dostali k informacim. Vase doporuceni je zkratka dokonale, "rekl jste" lidem, ze kdyz neumi anglicky budou mit problem, ikdyz koupili výrobkek v česku. Jste prima diskutujici, kdyz neco takove za 3 800,- doporucuje bez tohoto upozorneni. Nemluve o vydrzi.

  21. Jste fakt "dobrej", když už nevíte jak dál, tak blábolíte a kopete kolem sebe, proč mi nevysvětlíte ten Váš rozpor ve Vašem předchozím příspěvku a místo toho se pouštíte do debaty, když sám ani nevíte co víte?
   1. anglicky neumím a taky jsem to nastavil, proto ten den vztekání, než jsem se slovníkem přišel na princip, ty dva měsíce bylo vychytávání "fičurek" jak tu někde někdo psal
   2. O angličtině nepíšu, protože je to zmíněné v článku (dovolím si Vás citovat: "Vy totiž nejste taky na úrovni pro diskuzi, protože jen opakujete, co bylo v článku."). Takže možná sice umíte anglicky, ale chtělo by se to naučit i česky, popř. zapojit to co máte v hlavě :o)
   3. než si něco koupím, vždy zvažuji +-, abych si koupil pokud možno to nejlepší s přihlédnutím k mým finančním možnostem (klidně i několik měsíců)
   4. zahraniční fóra navštěvuji taky, i když je to vzhledem k mým jazykovým neschopnostem složitější, ale nejsem línej: pomůže mi pan google a slovník a něco (základní termíny používané v technických datech k elektronice) jakž takž zvládám
   5. o výdrži jsem psal
   6. nikomu jsem nic nedoporučil (psal jsem taky, že doporučovat někomu něco, bez znalostí jeho potřeb, byť by byl člověk v oboru znalý, je dost ošemetné), zato Vy jste vesele poukázal na emgeton, který jste viděl někde na předváděčce :o))
   7. každý si může dohledat celou diskusi, je mi líto, že jsem Vaši odpověď na můj první příspěvek nenechal bez povšimnutí, neboť pak jsme to tu docela zasvinili. Panu Kozouchovi a ostatním (psal jsem sice všem, ale Vás z toho tímto vyjímám) jsem se za nevhodný tón omluvil, za svým srovnáním si stojím, nikomu nic nedoporučuji a s magory se od teď nebavím

   Přeji Vám příjemný den a na(ne)shledanou

  22. Citace uzivatele KID: "Protože pokud neumíte alespoň trošku anglicky, tak si ho nekupujte - nastavovací software je jen v angličtině." Toto je pro mnoho lidi velmi dulezita infomace. Uzivatel KID je pro mne zkratka verohodnejsi a vyvazeny diskutujici. Nikdy jsem nenaspal, ze Harmony One spatny ovaldac ... jen z neho nedelam bohyni. Takze opravdu na(ne)shledanou. PS: Osobne jsem nikomu zadny ovladac nedoporucil. Uvedl jsem jen, ze neco stojí za povsimnuti s odkazem na web. Neplette si pojmy.

  23. Jinak myslim, ze diskuse je peprna a rozmanita a zbytek uz je na ctenarich. A votom to je :-) Alespon ja jsem si casto z podobnych diskuzi uvedomil lepe veci nez bez zadne diskuze. A at byl nazor jaky chce... na kazdem sprochu pravdy trochu. Cloveka casto i odlisne nazory privedly resp. daly podnet pro urcitou myslenku. Hezky den vsem a stastnou ruku pri vyberu DO.

  24. Konečně s Vámi souhlasím, asi Vás začnu mít i rád :o))
   Diskuse je peprná, jen příspěvky by měly být něčím podložené, aby byly podnětné
   I na tom šprochu něco je

  25. Nemám co bych dodal, zase blábolíte, chybějící čeština je v článku (že neumíte česky, už jste mě přesvědčil), já z něj taky nedělám bohyni a Váš odkaz vyznívá jinak, než "povšimnutí". Nemáte ŽÁDNOU zkušenost, ale jeden stojí za povšimnutí, zato druhý je neúměrně předražený. Jeden jste viděl předvádět a o druhém si přečetl. BlaBlaBla

  26. 1. Lidé by se vlastnit neměli (tomu se tuším říká otroctví) a Vaše názory jsem trošku poznal.
   2. A pokud bych měl ještě připepřit, co si myslíte Vy?

  27. Jinak pro ostatní, kterým stačí výkonný ovládač s makrem a možností nahrání vlastních kódů bez "exluzivního" klavírního lesku je tento http://www.alza.cz/infracervene-multifunkcni-dalkove-ovladani-emgeton-c3...
   Viděl jsem jeho předvádění zákazníkovi v prodejně. Zajímavý a učenlivý kousek s dotykovým LCD. Cena se pohybuje od 670-800Kč.
   Nemá sice barevný LCD, ale za to vydží v něm baterie určitě déle a nemusí dávat co 14 dnů nabíjet do kolébky.

  28. Ten emgeton jsem si také pořídil, ale nedoporučuji ho nikomu! Už si přesně nepamatuji, "kde ho tlačila bota", ale pamatuji se, že takové zklamání, jsem již dlouho nezažil. Nedokázal se naučit dané příkazy, měl jen omezenou nabídku tlačítek, která se nedala nijak obněňovat či upravovat. Děs a hrůza! Za pár dní jsem ho šel do K+B vrátit a ani nepípli a hned mi vysázeli peníze na stůl, takže jsem určitě nebyl prvním nespokojencem. Harmony je mnohem dražší, ale, když už ho máte, nikdy byste neměnili, to mi věřte. Cena Harmony je přemrštěná. Podle mne by bylo ideální, aby stál 3000Kč. Potom by byl, podle toho, co umí, úplně bez větších chyb. Ten kdo má doma TV, video a DVD přehravač, tomu určitě stačí levná univerzální náhrada, za pát set korun. Je-li doma, ale elektronika, za deseti či dokonce statisíce, potom je Harmony One, velmi dobrou alternativou, která dokáže pokrýt snad veškeré funkce a i cena je potom "slušná".

  29. Mám osobní zkušenost s tímo Emgeton C1 http://shop.computershop.cz/eshop/?cls=stoitem&stiid=54817
   a musím říci, že za ty peníze splní pro mnohé lidi vše, co potřebují. Samozřejmě ani Harmony není bez chyby. Stačí kouknout na diskuse. To člověka za ty prachy pak namíchne. Jestli vydrží baterie pár týdnů a pak musí do nabíjecí kolébky, jak tady někdo psal... tak to je vážně naprd. Emgeton vydržel 11 měsíců. Už tak mi vadí pořád něco strkat do nabíječek mobil, mp3, notebook, tužkovky AA + AAA, Sony PSP atd. Hrůůůůza :-)

  30. Dovolím si reagovat, nebot toto má co do činění s funkčností, je pravda, že Harmony ONE vydrží málo (u mne tak 7-14 dní, dle použití), ale opravdu to nemůžete srovnávat s monochromatickým displejem, máte to jako s MT. N6310 vydržela 14 dní, pak přišly MT s barevným displejem a výdrž šla (logicky) dolů. To máte jako byste zatracoval Mercedes (když už jsem tu začal s auty), že víc žere oproti Trabantu, majitelům budete k smíchu. A ještě bych dodal, že jsou tu zmiňována DO s makry, ale Harmony toho umí daleko více (Aktivity, vlastní názvy tlačítek na displeji, přímá volba stanice pomocí loga TV na displeji, množství tlačítek, které lze na displej přidat atd atd.) a kvůli té výbavě a komfortu si jej někteří koupí, stejně jako ten Mercedes. Ale souhlasím, kdo se spokojí pouze s makry, cca 50-ti tlačítky, kdy při potřebě detailnějšího nastavení musíte hledat originál DO a baterky do něj m (to už moc unoverzálností nezavání), monochromatickým displejem, ale dlouhou výdrží (směšná prkotina, když můžu ovladač odložit do kolébky, místo abych ho položil jen tak na stůl, či kam ho kdo odkládá) ať používá třeba teleskopickou tyčku jako DO, ale proboha porovnávejte porovnatelné - stejnou výbavu, kvalitu, a když už tu to někdo zmínil (já to nebyl) tak i design (dle mého, má design i ergonomii na jedničku). Mě osobně na Harmony One chybí pouze BT, aby se dala ovládat i PS3.

  31. Výdrž 7 až 14 dní u zařízení s akumulátory a s možností toto zařízení pohodlně nabíjet v "kolíbce" se mi zdá víc než dostatečná. Pokud by to bylo zařízení na tužkové baterie, které by bylo pro nabití nutné ze zařízení vždy vyjmout, pak by to bylo samozřejmě velice otravné. Takže v tomto ohledu má Logitech Harmony One ode mě v každém případě za jedna!

   LIDL ovladač vydrží s vypnutým podsvícením tlačítek a displeje na alkalické baterie zhruba půl roku, což je podle mě přijatelné. Vypnuté podsvícení je samozřejmě pro ovládání méně komfortní, ale pro běžné operace to výrazně nevadí. Se zapnutým podsvícením bych odhadl výdrž maximálně na 1 měsíc a to už je samozřejmě špatná hodnota a zde levný ovladač samozřejmě jasně prohrává.

  32. Takovou hádku jsem opravdu vyvolat nechtěl. DO LIDL s recenzovaným ovladačem Logitech srovnávat nemohu, protože ho nevlastním a vlastnit nechci, ale můžu srovnávat například s programovatelným DO od AV Receiveru Yamaha RX-V3800:
   http://www.videoexpert.cz/preview?img=8607168

   DO Yamaha vypadá v každém případě "honosněji" a každému Frikulínovi (Free-Cool-In) se z něj ztopoří číro, ale při běžném používání jsem žádný zásadní funkční rozdíl nezaznamenal. Rozmístění tlačítek je samozřejmě jiné a něco se ovládá lépe na jednom a něco na druhém DO, ale to je snad u různých ovladačů běžné. Na běžné ovládání všech mých přístrojů slouží obě DO srovnatelně a pokud potřebuji občas provést nějaké složitější nastavení hluboko v menu nějakého přístroje, vždy ze šuplíku konferenčního stolku vytáhnu příslušné originální DO.
   U DO Lidl se lépe zadávají a vyhledávají přeprogramované kódy jednotlivých zařízení, u DO Yamaha je zase pohodlnější programování v "učícím se" módu.
   DO Lidl má omezení paměti pro zařízení, která nemá v tabulce, na 80 povelů, takže by z toho mohlo vyplynout asi jediné funkční omezení pro někoho, kdo vlastní více než 3 exotická nebo úplně nová (s novou sadou kódů) zařízení současně, což ale nepředpokládám. Já jsem zatím se zhruba 30-ti různými zařízeními nemusel programovat ani jednou zařízení celé, základní funkce šly ovládat vždy. Občas je nutné ke kódům z tabulky "přiučit" nějakou jednotlivou funkci, například přepnutí DVD přehrávače na USB vstup a podobně.
   Baterie v DO Lidl vydrží s vypnutým podsvícením tlačítel cca 6 měsíců, Yamahu zatím tak dlouho nemám.

   DO Yamaha působí samozřejmě bytelněji, ale rozhodně bych z toho nevyvozoval závěr, že vydrží násobně více pádů než DO Lidl. Často to dopadá tak, že levné a lehké DO funguje popraskané a omotané izolačkou léta a u drahého, těžkého a na pohled a pohmat bytelného dojde k poškození "vnitřností" poměrně brzy.

   Srovnání Trabant vs. Mercedes podle mě dost pokulhává, protože DO Lidl svojí primární funkci (tedy ovládání) plní stejně bezpečně a spolehlivě jako DO Yamaha, ale samozřejmě méně stylově. Takže bych to spíš srovnal jako základní versus plně vybavená verze téhož modelu auta, ovšem kde příplatková výbava tvoří několikanásobek ceny základního modelu.

   Pro někoho je kvalitní sestava domácího kina tvořená DO Logitech Harmony One a aktivními PC Speakery Genius 5.1 HT, někdo zase radši ušetří na vzhledu DO a koupí si lepší reprosoustavy. Každý jsme jiný a to je snad dobře, ne?

  33. Pokud jsi četl pozorně, tak jsem u přirovnání k základnímu a plně vybavenému Mercedesu psal "plní stejně bezpečně a spolehlivě". To Trabant i Mercedes samozřejmě stejně neplní a tvoje poznámka je pro změnu opět velice "vtipná" a "trefná".

   Jako já v žádném případě neodsuzuji nikoho jako snoba proto, že si vydělá na plně vybavený Mercedes a koupí si ho, tak ty bys mohl pochopit, že je spousta lidí, kterým stačí levnější stejně spolehlivý Mercedes ze stejné řady, ale jen se základní výbavou.

  34. Považovat ovladač z Lidlu za Mercedes nižší třídy, byť méně vybavený mi taky přijde "vtipné".
   Do nižší skupiny Mercedesu bych zařadil jiné UDO od Logitechu, které nejsou tak vybavené a jsou levnější (Harmony 515, 525 nebo 555). Pak by byly i dražší, vybavenější modely, ale o ty Vám evidentně nejde. (Výše Vám popisuji možné úskalí při konfiguraci "obyčejného" UDO na způsob aktivit).

  35. V tom se asi neshodneme, ale nevadí. Podle mě je základní funkcí univerzálního dálkového ovladače bezpečně a spolehlivě ovládat všechny přístroje a to, že základní model nemá koženou masážní sedačku a že se na něj nenalepí tolik Irenek, s bezpečností a spolehlivostí podle mě vůbec nesouvisí. Přidané hodnoty jako střešní okno atd. dražšímu modelu samozřejmě neupírám.

   Jen poznámka mimo soutěž: jistě víte, že u stejných vozů se stejnou bezpečnostní výbavou (tedy stejnou pasivní bezpečností), ale s rozdílnými výbavami týkající se komfortu a pod., je bezpečnější ten LEVNĚJŠÍ vůz, protože je lehčí a proto má vyšší míru AKTIVNÍ bezpečnosti - lépe brzdí, lépe zvládá vyhýbací manévr a podobně. Že má díky nižší hmotnosti nižší spotřebu a díky menšímu počtu dílů i potencionálně vyšší spolehlivost už pro toto srovnání samozřejmě není důležité.

  36. Na tu bezpečnost jste mě dostal, až tak dalece jsem srovnání nepromyslel. Srovnával jsem výbavu a komfort.

   P.S. i když i ta bezpečnost by seděla, ten ovladač z LIDLU mi přišel lehčí, takže pokud by ho po mně manželka mrštila, ublížila by mi míň, než kdyby to bylo Harmony One :o), i když ten je zase zaoblenější.

  37. P.S. přece jen mi to ještě nedá, asi jste mě dostal dvakrát, reagoval jsem před chvílí, aniž bych si uvědomil, že docela nechápu slovo bezpečně ve větě "Podle mě je základní funkcí univerzálního dálkového ovladače bezpečně a spolehlivě ovládat všechny přístroje"
   Spolehlivost chápu, ale bezpečnost u DO? Leda s tím házením, nebo aby dítě nespolklo uvolněný čudl, ale takto jste to asi nemyslel, což? :o)) Prostě jsem Vám naletěl, bravo :o))

  38. Citím to podobně jako i s těmi auty. Pán je Jackal to moc žere :-) On z toho "nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci" vyroste. Né vždy to tak je a né vždy je cena adekvátní. Souhlasím však, že pokud má někdo aparaturu za desítky spise stovky tisíc, tak tam se opravdu nějaká tisícovka ztratí. To zase jo. DARK

  39. Plánuji sestavení HTPC a tento ovladač se mi moc líbí.
   Bude komunikovat s Vistama a jejich přehrávačem?
   Pokud koupím skříň bez IR přijímače s ovladačem, jaký mám koupit přijímač?
   Velice děkuji za odpovědi.

  40. Plánuji sestavení HTPC do některé skříně od SILVERSTONE.
   Mohu si vybrat mezi skříní s dáklovým ovladačem a bez. Cenový rozdíl je okolo 2-3000,- a spočívá, mimo jiné v dodávce dálkového ovladače a přijímače, který je uvnitř skříně a přijímá jeho vysílání. Laicky se domnívám, že ušetřím na koupi skříně, která je bez IR ovládání a paradoxně se mi více líbí (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61623) a dokoupím tento ovladač. Musím však instalovat do skříně také přijímač signálu z ovladače a tady mě zajímá jaký? Může být i do USB.
   Jsem lama, možná že se pletu.

  41. Dobrý den pánové (a případně dámy),
   nejsem žádný znalec UDO (univerzálních dálkových ovladačů) a sám vlastním pouze Harmny One, ale nikde jsem nečetl, že by nějaký UDO za cca 800,- Kč měl nějakou obdobu Activities. Ty mají pouze Makra. Tady je nutné si uvědomit rozdíl mezi Makry a Activities. Makro je souhrn povelů, které se mají vykonat vždy v daném pořadí a nikdy jinak. Takže si můžete udělat makro "Sledovat DVD", které udělá to, že zapne TV, přepne ji na HDMI vstup, zapne DVD, zapne A/V receiver a přepne ho na optický vstup 1. Když chcete zesílit zvuk, tak si přepnete ovladač, že ovládáte receiver a zesílíte zvuk. Když chcete přepnout kanál na DVD, tak si přepnete ovladač, že chcete ovládat DVD a přepnete kanál na DVD. A co když teď chcete poslouchat rádio? Tak musíte všechno ručně vypnout a spustit makro "Poslouchat radio". To spustí receiver a přepne vstup na tuner a posloucháte radio. Atd.
   Jenže s Activities a ovladačem Harmony One je to úplně jiná pohádka. Spustíte Activitu "Sledovat DVD" a ono provede to stejné jako makro v předchozím případě. Tady ale jakákoliv podobnost končí. Protože ovladač ví, že při této Activitě má pomocí tlačítek na zesilování posílat povely receiveru a pomocí tlačítek na přepínání kanálů posílá DVD rekordéru. Pokud teď stisknete Activitu "Poslouhat radio", tak on ví, že má puštěnou TV a DVD, které teď nepotřebuje, tak je sám vypne. Receiver má již spuštěný, tak ho spouštět nemusí a jenom přepne vstup na Tuner. Teď samozřejmě pomocí přepínání kanálů sám ví, že má signály posílat receiveru. Pokud teď stisknu Activitu "Sledovat TV", tak ví že teď má TV vypnutou, tak ji zapne a receiver, který nepotřebuje, vypne. Teď automaticky hlasitost a změnu kanálů posílá televizi. Atd ...
   Doufám, že jsem Vám dostatečně objasnil, že Makra nejsou to samé co Activity a tento ovladač je opravdu vyjímečný. Co se týče designu, tak z mých 4 DO se mi líbí nejvíce už i kvůli tomu barevnému display (toto je ale čistě subjektivní, nicméně každá návštěva po něm hned šáhne a líbí se jí :o) ).
   Podle mě má jenom dvě nevýhody. Tou první je jeho cena. Ta je opravdu poněkud vyšší a musel jsem si ho dopřát až k vánocům :o). A tou druhou je nastavení. Protože pokud neumíte alespoň trošku anglicky, tak si ho nekupujte - nastavovací software je jen v angličtině.
   Omouvám se za poněkud delší příspěvek, ale nedalo mi to reagovat.

   PS: A snob opravdu nejsem.

  42. Pěkně popsáno, konečně někdo, kdo ví o čem je řeč. Nikdo z těch, se kterýma jsem diskutoval ho evidentně neměl v ruce, jinak by nemohli porovnávat neporovnatelné. Jak jsem napsal, kdyby měl i BT, tak by neměl chybu, ale to už bych chtěl asi moc.

  43. Díky moc za perfektní vysvětlení. Je samozřejmě jasné, že Activities na "LIDL" ovladači plně nahradit nelze a pro hračičky a schizofreniky, kteří každých 5 minut sledují nebo poslouchají něco jiného, je to velká výhoda.

   Problém s ovládáním hlasitosti AV Receiveru ale samozřejmě vyřešit lze a to velice snadno. Ke všem ovládaným zařízením se na Volume tlačítka univerzálního DO přiučí Volume povely AV Receiveru.
   Příklad: pokud programuji třeba ovládání DVD přehrávače, tak nejprve postupuji standardně - tedy vyberu jeho kód z tabulky nebo univerzální DO naučím povely z originálního DO DVD přehrávače - a nakonec pro "naučení ovládání hlasitosti DVD přehrávače" použiji +Volume a -Volume na originálním ovladači od AV Receiveru.
   Takto to provedu se všemi naprogramovanými zařízeními včetně TV. Pokud chci sledovat samotnou TV s vypnutým AV Receiverem (tedy se zvukem z reproduktorů vestavěných v TV), naučím si ovládání hlasitosti vlastní TV na jiná dvě vhodná tlačítka.

  44. >> pro hračičky a schizofreniky, kteří každých 5 minut sledují nebo poslouchají něco jiného, je to velká výhoda

   Věřte mi, že to neni ani tak veliká výhoda pro mě, kterej to všechno zapojoval a ví co a jak popřepínat. Největší výhoda je pro děti a manželku :o). Ty prostě nemusí řešit, že radio je na tomhle vstupu, DVD na jinem, CD přehrávač taky na jinym. Že když se dívám na TV, tak hlasitost se ovládá těmito tlačítky, zatímco když se dívám na DVD, tak jinými. To samé pro přepínání stanic na při poslechu radia a při sledování DVD jsou jedny a ty samý tlačítka. Vypnutí přístrojů (aktuálně zapnutých) jedním tlačítkem (UDO ví, jaké přístroje jsou zapnuté, tak signál pro vypnutí pošle jenom těm, které to potřebují).
   A na závěr pro děti - oblíbené stanice na TV: Na dotykovém display mají loga svých oblíbených stanic a nemusí si pamatovat, pod jakým číslem je jaká stanice uložena. Jednoduše stisknou tu správnou ikonku a TV se přepne sama na požadovaný kanál. Uznávám, že toto je fičura z kategorie postradatelných, nicméně, když ji máte k dispozici, tak si na ni hodně rychle zvyknete. A je to "hezké" a "roztomilé".

  45. Přesně tak, měl jsem předtím e-pilot (nebo tak nějak), a tam jsem měl problém si zapamatovat co kde mám (i když se dala tlačítka velmi omezeným způsobem měnit), tohle je jiné kafe. Jak jsem psal níže či výše, má Logitech i levnější UDO, méně vybavenější (Harmony 525, 555, 785) např. bez dotykového displeje, s méně aktivitami a s cenou od cca 1400 Kč (harmony 525) a to už takový rozdíl v ceně není)

   P.S. k úplné své spokojenosti jsem to postupně ladil asi dva měsíce :)

  46. Já jsem taky nikde nepsal, že Logitech Harmony One je předražený nebo špatný ovladač, pouze jsem si dovolil drze napsat, že lze za desetinu ceny pořídit jiný fungující univerzální DO, který s určitými omezeními zvládne základní funkce velice obdobně a záleží samozřejmě na preferencích a techické erudici každého jedince, co si zvolí za možnost - zda základní model, nebo plně vybavený. Je jasné, že na webu věnujícímu se audio/video novinkám bude rozhodně výrazně vyšší koncentrace zaslepených fandů do techniky než v běžné populaci.

   Ladit dálkový ovladač 2 měsíce bych opravdu nechtěl ani já, a to jsem vysokoškolsky vzdělaný IT, bastlíř a fanda do elektroniky. To mi přijde jednodušší na těch pár věcí, kdy potřebuji něco nastavit hlouběji v menu AV Receiveru, vytáhnout originální DO.
   LIDL ovladač zvládl podle návodu naprogramovat za půl hodiny pro DVD, VCR, TV a midivěž i můj 75-ti letý tchán, a to je bývalý zootechnik.

   Takže ješte jednou:
   LIDL ovladač za 249,- Kč zvládne maximálně 8 různých zařízení.
   Jak jsem již psal, tak většinu zařízení zvládne ovládat z tabulky kódů, takže by většina uživatelů měla s omezením na 80 programovatelných povelů v pohodě vystačit, ale zaručit to samozřejmě nelze. Přístroje zadané kódem z tabulky žádnou z programovatelných pozic nezabírají a možnosti programování tak neomezují.

   Ta možnost přesunout Volume pro TV na jiná tlačítka byla jen jedna z možností, já jí tak nepoužívám a nikomu samozřejmě neradím, aby si podle toho dělal v ovládání zmatek a pro Play si naprogramoval tlačítko "1" a podobně.

   Já to mám nastavené tak, že pro běžné sledování TV s vypnutým AV Receiverem, kdy nepoužívám satelit, DVD a spol, mám na DO zvolené zařízení TV a ovládání hlasitosti TV je pochopitelně na standardních tlačítkách Volume. Pokud pustím DVD, SAT a podobně, mám vždy zapnutý i AV Receiver a ve zvoleném profilu SAT i DVD tlačítka Volume ovládají hlasitost AV Receiveru. To, že když v profilu DVD jen tak z rozmaru vypnu AV Receiver, tak ten hloupý ovladač nezačne bez přepnutí ihned ovládat Volume na TV mi opravdu život nekomplikuje. Když si chci během přehrávání DVD upravit jas nebo kontrast na TV, stisknu TV, upravím si jas nebo kontrast a stisknu DVD. Hotová mačkací tragédie ....

  47. Jo jo.... jak praví klasik "Život zjednodušený technikou je jeden z nejsložitějších" :-) Něco na tom je.... z toho Harmony One jde až strach :-)

  48. Jediný strach z neho můžete mít proto, protože už Vás doma nebudou potřebovat k tomu, abyste jim pozapínal a přenastavil všechny vstupy a výstupy, aby si děti nebo žena mohli sledovat DVD :o)

   A k té době nastavování. Prvotní nastavení, které umí 90% úkolů, co zvládne Hamony ONE (a tím pádem 110% úkolů, co zvládá obyčejný UDO :o)) trvá cca 0,5 hodiny. To, že tady lidi píší, že ho nastavovali 2 měsíce znamená, že po cca 3 dnech používání Harmony One si uvědomíte, že by to chtělo ještě tuhle fičurku nebo doplnit ještě jedno makro nebo jeden povel. Tak si sednete k PC a nastavíte to. A po třech dnech je to tu zase. Tohle ale lze jen díky obrovským možnostem nastavování tohoto UDO. S jinými po cca 1 hodině máte nastaveno takřka vše, co nastavit lze a tím končíte. Já jsem si tento UDO pořídil pod stromeček a zrovna předevčírem jsem ho zase trošku poladil :o)

  49. Ještě jednou se omlouvám, napsal jsem to již výše i níže, byla to nepřiměřená reakce.

   Tím nastavením jsem myslel už spíše "tuning" do detailu k mé absolutní spokojenosti, ale to už je to hračičkovství, jak psal Kid.

   Jinak programování je jednoduché, jakmile pochopíte systém (vztekal jsem se asi den) Otevřete aplikaci, zvolíte typ zařízení (DVD, TV ..) značku a model (a znovu, dokud nevypotřebujete veškerou elektroniku), poté zvolíte, že při aktivitě např. sledovat TV se má zapnout SAT, TV, přenout vstup na XY a hlasitost chcete ovládat přes TV (SAT, dle potřeby a chuti), stejným způsobem pak další aktivity a je to. Nakonfiguruje Vám to DO pro jednotlivá zařízení a aktivity.

   P.S. mám pouze výuční list a je to jen cár papíru, stejně jako diplom, jde o to co člověk umí, znám spoustu lidí s diplomem, kteří si ho snad museli koupit, jinak to vysvětlit nejde... . (tím nezpochybňuji Vaše vzdělání, to bych si nedovolil, pouze mám takové zkušenosti). Např IT je pro mě španělská vesnice, jednou jsem si nastavil WiFi (to dokážu i víckrát), nastavil sdílení 2 tiskáren mezi 2 PC a 1 NB OK, ale když jsem do sítě přidával PS3, Vantage 8000 a 1100 a chtěl nastavit FTP (pro mě je to něco jako sprosté slovo) tak se něco podělalo a funguje mi jen připojení všech zařízení na NET a sdílení řeším přes USB HDD :o)))

  50. V tom se tedy opravdu shodneme, Já mám taky spoustu přátel s výučním listem nebo s maturitou, kteří ve svém oboru a zejména svými morálními kvalitami a sociální inteligencí předčí většinu vysokoškolsky vzdělaných lidí. Je známá a smutná pravda, že vysoké školy zejména humanitních a ekonomických směrů jsou líhní převážně pro zmetky, parazity a ostatní zaměstnance státní správy. Ale v průměru je podle mě poměr slušňáků/zmetků a odborníků/lemplů velice vyrovnaný bez ohledu na dosažené vzdělání.
   Ale to už je řádný Off-Topic, sorrrrry :-(

  51. Dobrá dobrá, nebyl jsem zrovna "omalený", nicméně Vámi navrhované řešení je dost nešikovnéí, pro omezený počet ovládaných zařízení, navíc si musíte pamatovat, co kde máte (vhodné tlačítka k použití). U One si aktivitu pojmenujete po svém, základní tlačítka máte "mechanické" ostatní si přidáte a pojmenujete po svém.

   Dám příklad, máte DVD, TV, AV a SAT.

   4 pozice zaberou přístroje samotné (konfigurace dle origo DO, abych nemusel hledat původní DO, když budu potřebovat něco nastavit, i když si nejsem jist, zda na to mají "obyčejné UDO kapacitu, aby obsáhly celý původní DO) U Harmony prostě přidáte tlačítko, pojmenujete ho a naprogramujete a je to (zase si nejsem jist, ale asi kolem 50) + "manuální" tlačítka základních ovládacích prvků (odhadem jich je asi 35)

   další varianty jsou:
   DVD + TV (sledování mapř. dokumentů, kde nemusí být kladen důraz na zvuk)
   DVD + AV + TV (filmy)
   DVD + AV (poslech hudby)
   SAT + TV (třeba sport, opět bez potřeby zvuku přes AV)
   SAT + TV + AV (film)
   SAT + AV (pouze rádio, popř. hudební stanice)

   a najednou musíte mít UDO, které zvládá 10 přístrojů, harmony ONE zvládne 15 přístrojů + aktivity, pokud budu v tuto chvíli aktivity brát pouze jako "kombinace" různých DO (počtem aktivit si nejsem jist, ještě jsem je všechny nevyčerpal).

   Další dobrá věc je, pokud posloucháte rádio, či hudební TV stanice přes SAT, nemusíte zapínat TV, ani si pamatovat, co na které předvolbě je, prostě si natáhnete LOGA stanic do Harmony ONE a ty přiřadíte předvolbám (těchto předvoleb je tuším 24)

   Omlouvám se všem, jen nemám rád, když někdo srovnává věci, aniž by je znal.

  52. "Omlouvám se všem, jen nemám rád, když někdo srovnává věci, aniž by je znal."
   Vy ovladač z LIDLu znáte?

   Pokud čtete pozorně, tak já Logitech Harmony One nikde nesrovnávám ani nekritizuji, protože ho opravdu neznám. Pokud ale někdo například napíše, jakou operaci lze na Logitech Harmony One provést, tak napíšu, zda je to samé možné provést i na tom šmejdu z LIDLu a jak, nebo že tuto operaci provést nelze. Je na tom něco závadného?

  53. Nepamatuji si typ, ale jeden můj známy si ho (tak rok zpátky?) v LIDLU koupil a pak chtěl, ať mu ho nastavím (ale ten je opravdu co se týká elektroniky úplně mimo). A jak jsem psal jinde, předtím jsem měl DO s makry (e-pilot, nebo tak nějak, pouze dotykový displej, ale tohle bych už nikdy nechtěl, nic neuděláte pohmatu) a ještě předtím nějaký univerzál, ale to už si nevzpomenu, kdyby jste mě zabil.

  54. Asi tak mněl vypadat kladný příspěvěk Jackala jako tady od Kida. Trochu vyváženě. Protože všude je chleba o dvou stranách a nevidím na to nic špatného. A od toho je diskuze, abychom ti moušky, mouchy my uživatelé nacházeli. Ty nám výrobce nesdělí a pro někoho mohou být zásadní.

  55. Děkuju panu Kidovi za naprosto jasné a věcné vysvětlení rozdílu mezi Activities a Makro. Do teď jsem po tom marně pátral, palec nahoru..

  56. Prolétl jsem diskusi a dobře se pobavil. Přátelé, stojí vám to za to? Ale k věci. Jsem již ročním uživatelem Harmony One a můžu jen jedno, a to pochválit Logitech. One je pro mne skutečně jednička. V době, kdy jsem ladil současnou A/V domácí sestavu (TV Samsung 40" řada N, Yamaha RX-461, HDD Medial player NTD38, Samsung DVD/HDD SH 877, Philips VR830), tak jsme vyzkoušel mnohé. Jak DO od některých výrobků ze sestavy (hlavně DO Yamaha a Samsung apirovaly na použití jednoho univerzální DO), tak i řadu výrobů od levných (cca kolem 400Kč) až po ty dražší. Nakonec jsme po různých testech vypůjčených, či koupených a po 14-ti dnech vrácených výrobků, skončil u Harmony One. Důvod? Poskytuje díky svým možnostem nastavení a funkcím takový komfort, který umožňuje využívat bezezbytlku všechny funkce výše popsané sestavy celé rodině. A to žádný jiný ovladač bez soustavného vysvětlování, návodů a popisů jednotlivých kroků, nedokázal.
   Ale abych byl trochu konkkrétnější. Co považuji za výhody Harmony One?
   - napájení a možnost nabíjení v kolébce. Na konci večera vypnu všechna zapnutá zařízení jedním tlačítkem a vložím ovladač do kolébky. A nic jiného, co se týká nabíjení, neřeším.
   - design. Je to sice hodně subjektivní, ale nám se prostě líbí ze všech možných ovladačů nejvíce
   - ergonomie. Hodně dobře se drží, tvar je skutečně hodně "vychytaný", paande do každé ruky jako ulitý
   - řešení tlačítek a touch screen. To je do jisté míry design a ergonomie, ale u Harmony One jsou tlačítka i touch screen řešen nadmíru dobře. Např.tvary tlačítek jsou unikátní, takže po čase se dá docela dobře orientovat bez toho, že by bylo třeba se na ně dívat - stačí jen po hmatu.
   - osvětlení + pohybový senzor
   - funkce - např.princip "activit", což skutečně nejsou makra, je velmi dobře navržen a přispívá asi nejvíce k tomu, že je ovladač tak dobře přijat i laickými členy rodiny
   - nastavovací SW (s výhradami viz nevýhody)
   A teď, abych byl objektivní i nevýhody:
   - SW částečně běžící a data o nastavení ukládaná na straně serveru
   - chybí mechanická tlačítka RED, BLUE, GREEN, YELLOW
   Asi bych mohl pokračovat dále, jak v popisování výhod i nevýhod, ale to by bylo znamenalo vlastně napsat znova článek podobný tomu, v jehož diskusi se vyjadřuji. Shrnu-li to, nezbývá než ještě poznámku k ceně. Ano, cena není nejnižší, ale (jako u jakéhokoliv jiného zboží) si Harmony One kupce najde. V mém případě se tak stalo a nelituji toho. Poměr cena/výkon (kde na straně výkon nejsou jen funkce, ale i jejich kvalita a řada dalších aspektů - ergonomie, design, ...) je u Harmony One na stále ještě únosné úrovni. A věřte, že paušální tvrzení, že co umí Harmony One, umí i ovladač z Lidlu za 4xx Kč, pravda není. Koupil jsme je oba a ten ovladač z Lidlu nakonec skončil v popelnici, protože mi je k ničemu.

  57. Nedá mi to, abych nepopsal jednu z funkcí Harmony One, kterou považuji za excelentní a s kterou jsem se u mnoha ovladčů nesetkal.
   Představte si situaci, že máte A/V sestavu: TV, receiver, HD satelitní přijímač, DVD recorder, Media Player a chcete postupně (tak jak den běží) sledovat různé typy "produkce". Nejdříve (1) chcete sledovat zprávy jen na TV, (2) pak chcete sledovat HD film ze satelitu se zvukem přes receiver, (3) poté byste si rádi pustili náladovou hudbu z media playeru přes receiver (pochopitelně z připraveného playlistu, tedy s vypnutou TV, kdy poběží jen media player a receiver), no a nakonec (4), těsně před spaním si ještě potřebujete nastavit na DVD (pochopitelně přes EPG) nahrávání filmu na zítra. Jo a abych nezapomněl, spát budete v obýváku a chcete si k usínání (5) pustit jen TV, nastavit sleep a všechno ostatní vypnout.
   Harmony One vám umožní, je-li správně naprogramován, přechody mezi jednotlivými akcemi bez toho, že byste museli mít přehled o tom, co, kdy a jak vypnout i zapnout. Musíte jen jedno, naprogramovat si activity (1) až (5):
   (1) sledování TV (zvuk z TV) - zapnuto pouze TV
   (2) sledování satelitu (zapnutá TV, satelit, receiver)
   (3) poslech media playeru, volby hraní z playlistu (volba druhu playlistu je možná přes touch screen Harmony One), kromě media playeru je zapnutý jen receiver
   (4) zapnutí DVD recorderu a TV, funkce EPG je směrovaná na DVD recorder
   (5) TV si uživatel nastaví do sleep režimu, dá příkaz k celkovému vypnutí (tlačítko on/off na Harmony One)
   Chápu, že řada inteligentních ovladačů by to jakž takž dokázala taky zvládnout, ale většina by se už asi dokázala dostat do potíží, zejména při přechodech mezi jednotlivými akcemi. Minimálně by vyžadovala aktivnější účast obsluhy (přepínání režimů ovladače, rozhodování co kdy vypnoutúzapnout, atp.). U Harmony One to potřeba není. Volbou příslušné activity Harmony One vypíná/zapíná potřebné zařízení a přepíná funkce (např volba hlasitosti, přepínání kanálů, atp.) tam, kam mají být směrovány. A to je to, co většina levných, ale i jiných drahých ovladačů neumí - neumí si pamatovat stav zařízení v jedné aktivitě (makru chcete-li) a podle stavu v jiné aktivitě při přechodu mezi nimi, vypnout již nepotřebná nebo zapnout nově požadovaná zařízení. A to, že ony activity si můžete pojmenovat na touch screenu (i s ilustrativním obrázkem) pak máte volby (1) SLEDOVAT ZPRAVY, (2) SATELIT FILM, (3) NALADOVA HUDBA, (4) DVD RECORDER, (5) TV PRED SPANIM, ani nemluvě.
   Tak asi tak... Věřte, vyzkoušel jsem těch univerzálů (značkových i NONAME) asi tak do 20-ti, přečetl desítky recencí, doma provozoval delší dobu (a tedy testoval na manželce a 15-ti leté dceři) asi 7 vybraných typů. Některé propadly úplně, u řady z nich bylo vždycky nějaké to ale, ale pouze u jednoho jsme se beze zbytlku shodli všichni na tom, že to je ono. Ani nebudu psát u jakého to bylo...

  58. to JiRo: Můžete, prosím, prozradit, kde se v této diskuzi nachází něčí "paušální tvrzení, že co umí Harmony One, umí i ovladač z Lidlu za 4xx Kč"? Děkuji

  59. Napsal jsme svůj příspěvek proto, abych vyjádřil svůj názor a napsal jsem to, co jsem považoval za nutné. Tím bych, myslím si, mohl účast v této diskusi ukončit. Pokud máte nějaké dotazy týkající se předmětu diskuze, tedy Harmony One a jeho funkcí, rád na ně odpovím. Ale co se týče vašeho dotazu, nechápu jej. Ptáte se mě, cituji: "...kde se v této diskuzi nachází něčí paušální tvrzení...", atd. Já bych řekl, že jste to asi tak nějak nepochopil. Ale to se stává. Možná je to moje chyba, v ryze technické diskusi bych asi takové formulace používat neměl, zbytečně pak vedou k nedorozumnění. Asi to vysvětlovat nebudu, i když... Použiji-li termín "paušální tvrzení", mělo by to být chápáno (a většinou to tak chápáno je - i když to hodně záleží na kontextu a dalších okolnostech a pochopitelně i na tom, zda čtenář nebo posluchač zná správný výraz slova paušální), že nemluvím o skutečně proneseném či napsaném tvrzení, ale o něčem, co vyplývá z obsahu, kontextu, logiky dalších tvrzení a co je, do určité míry odrazem mého subjektivního chápání dříve řečeného či napsaného a to ještě jenom povšechně, povrchně či odhadem. Tak to je asi tak všechno. A proboha, nechtějte, abych se k tomu ještě dále vyjadřoval. Byla by to ztráta času. Teď ho zrovna moc nemám. Jen pro informaci, která možná taky může přispět k diskusi zda Harmony One je či není skvělý výrobek. Dal jsem dohromady dvojici PC, na obou mi běží VMWare. Na jednom mám nainstalovány dva systémy (Windows Home Server+Media Portal Server a Mythbuntu Server - to je Linux Ubuntu s MythTV aplikací) a na druhém Windows XP+Mediaportal Klient a Mythbuntu Klient). Budu zkoušet, která kombinace nám bude víc vyhovovat. Ještě chci vyzkoušet Windows Media Center, ale počkám si až na "7". A hádejte, čím budu všechny ty klienty (Media Portal a Mythbuntu) dálkově ovládat? No, jo... právě tím Harmony One. Tady máte další příklad, proč si ho cením tak vysoko. Až dořeším výběr systémů, plánuji doplnit moji A/V sestavu o dvojici PC, klient - server. Server bude v technické místnosti, na něm plno disků, a bude mít dvě funkce domácí datový server a Home Media Server, s kartami DVB-T případně DVB-S a s funkcemi nahrávání, streamování, úložistěm všeho mediálního obsahu, UpNP serverem, atp. Klient bude pověšen vzádu na LCD televizi na VESA šroubech (ITX case M350) a bude se pochopitelna ovládat přes Harmony One a to tak, aby rodina (manželka, dcera) nepotřebovala žádné další školení, žádné papírky, kde bude napsáno co které tlačítko dělá. Aby si kdokoliv kdykoliv mohl nahrát jakýkoliv pořad, nemusel se starat zda se už v té době něco nenahrává, aby měl nahrané pořady uloženy s názvem datumem, časem začátku a konce a s inofrmacemi z EPG, tedy přesně tak, jak je má zobrazeny v TV programu, jak je najde na TV a jak je zvyklý je dosud ovládat. A k tomu Harmony One, jak jsem si jistý, výraznou měrou přispěje. S jiným ovladačem by to tak jednoduché nebylo. A když si tohle uvědomím, tak mi jeho cena už nepřipadá vůbec, ale vůbec, vysoká. Možná naopak.
   Na závěr se všem omlouvám, napsal jsme víc než jsme chtěl, ale chápejte mě. Teď si právě moc hezky s těmi PC a všemi těmi systémy hraju, a tak mám takovou "tvořivou náladu".

  60. Děkuji za vysvětlení slova "paušální" a rétorické cvičení levicového politika lekce 1.: Odpovím vám na cokoli, na co jste se neptali. Neptal jsem se, co je to paušální. Můžu se zeptat i beze slova paušální: Můžete, prosím, prozradit, kde se v této diskuzi nachází něčí "tvrzení, že co umí Harmony One, umí i ovladač z Lidlu za 4xx Kč"?

   Já zase nechápu, proč je takový obrovský problém to, že někdo v diskuzi popíše vlastnosti alternativního levnějšího výrobku s podobnými základními funkcemi? Je opravdu katastrofa, když se potencionální zákazník dozví, že si může koupit buďto levnější UDO s těmito funkcemi a omezeními a nebo dražší UDO s více funkcemi? Proč, když napíšu, že "levnější UDO plní základní funkce dobře", to majitelé dražšího UDO čtou "kdo si koupí dražší UDO je hlupák"?

   Věřte, že velice oceňuji, když si dá někdo tu práci, že napíše kvalitní článek s testem nějakého zařízení a diskutující pak přidají svoje vlastní postřehy a zkušenosti a článek tak doplní. Opravdu děkuji za části vašich příspěvků týkající se funkcí a možného použití recenzovaného výrobku. To je pro spoustu potencionálních zákazníků záchranou před záplavou lživých marketingových proklamací.

  61. "Je opravdu katastrofa, když se potencionální zákazník dozví, že si může koupit buďto levnější UDO s těmito funkcemi a omezeními a nebo dražší UDO s více funkcemi?"
   Můžete mi říct, kde jste ve svém původním příspěvku (který to vše nastartoval) psal o omezeních UDO z LIDLU (a že jich je), které vůči testovanému typu má?? Kdybyste to tam napsal, tak bych držel hubu. Abyste to nemusel hledat, přikládám:

   "Už několik měsíců máme v rodině 3 univerzální dálkové ovladače z LIDLu za 249,- Kč za kus. Fungují výborně, učící mód mají také. Ty naše jsem na webu výrobce nenašel - toto je funkčně srovnatelný model:"

  62. Jo tady je ten problém. U tohoto mého příspěvku jsem si nevšiml, že někam zmizel odkaz na německý web výrobce LIDL ovladače značku SilverCrest, který jsem vložil na závěr příspěvku za dvojtečky. Samozřejmě jsem srovnatelným modelem nemyslel Logitech Harmony One a za dvojtečkami nebyl odkaz na web Logitechu, protože to je jiná značka. Byl tam odkaz na jiný model stejného výrobce, tedy na web MySilverCrest.de na model SilverScrest KH 2150.

   Příspěvek jsem vkládal takto:
   Už několik měsíců máme v rodině 3 univerzální dálkové ovladače z LIDLu za 249,- Kč za kus. Fungují výborně, učící mód mají také. Ty naše jsem na webu výrobce nenašel - toto je funkčně srovnatelný model:
   webobá adresa odkazující na srovnatelný jiný model SilverCrest

   Zkusím ten chybějící odkaz vložit znovu:
   http://www.mysilvercrest.de/en/artikel.php?a=172

  63. Tak omyl, beru zpět. Ten text bez odkazu končící dvojtečkou za slovy "srovnatelný model:" , který mi vkládáte do úst, je ze 7 května 2009 od diskutujícího s nickem Jackal. V příspěvku ode mě ze stejného dne ten odkaz na web mysilvercrest.de je a je tedy jasně patrné, že rozhodně nemyslím srovnatelným modelem Logitech Harmony One.

   Takže až mě budete chtít příště peskovat za moje výroky, používejte, prosím, moje výroky a nevytrhávejte je z kontextu, nejsme na webu ČSSD. Děkuji

  64. Popletl jsem datumy. Můj původní a originální výrok, ve kterém ROZHODNĚ NEOZNAČUJI OVLADAČE LOGITECH A SILVERCERST JAKO SROVNATELNÉ, je z 29. března 2009

  65. Odkaz na web tam je, to že poukazujete na srovnatelný ovladač, podobný tomu Vašemu to taky chápu. Ale kde je prosím Vás ta informace o tom, že Váš odkaz poukazuje na méně vybavený výrobek, kterému chybí nějaké funkce a má určitá omezení?

   Dám si tu práci a dovolím si Vám to tu zkopírovat celé, abyste nemuse tápat:

   "Už několik měsíců máme v rodině 3 univerzální dálkové ovladače z LIDLu za 249,- Kč za kus. Fungují výborně, učící mód mají také. Ty naše jsem na webu výrobce nenašel - toto je funkčně srovnatelný model:
   http://www.mysilvercrest.de/en/artikel.php?a=172&av=2"
   (pro Váš klid přikládám i odkaz, který jsem předtím vynechal a který je v souvislosti na co jsem se ptal, irelevantní)

   A 7.5.2009 tvrdíte toto (opět jsem si dal tu práci a zvýraznil to, co mě zajímá):
   Já zase nechápu, proč je takový obrovský problém to, že někdo v diskuzi popíše vlastnosti alternativního levnějšího výrobku s podobnými základními funkcemi? Je opravdu katastrofa, když se potencionální zákazník dozví, že si může koupit buďto LEVNĚJŠÍ UDO S TĚMITO FUNKCEMI A OMEZENÍMI a nebo dražší UDO s více funkcemi? Proč, když napíšu, že "levnější UDO plní základní funkce dobře", to majitelé dražšího UDO čtou "kdo si koupí dražší UDO je hlupák"?

   Kde máte ta svá omezení ve svém prvním příspěvku? Tam jsme se jen dozvěděli, že fungují výborně a učící mód mají také. Jak jste vůbec mohl vědět, zda nějaká omezení vůbec jsou, když jste v té době ani nevěděl, co to aktivity jsou, viz Váš příspěvek z 29.4. v reakci na Kidovo vysvětlení aktivit (opět není celý, to abyste zase nemusel blábolit o ČSSD):
   "Díky moc za perfektní vysvětlení. Je samozřejmě jasné, že Activities na "LIDL" ovladači plně nahradit nelze a pro hračičky a schizofreniky, kteří každých 5 minut sledují nebo poslouchají něco jiného, je to velká výhoda."

   Nic Vám do úst nevkládám, vše jste pronesl sám. Takže pokud Vám to přijde vytržené z kontextu, doufám, že teď to již snad pochopíte, neboť zde nejsme ani na webu KSČM.

   Děkuji

  66. Vy byste byl opravdu dobrý politik. Místo abyste omluvil nebo vyvrátil vlastní lež, pokoušíte se to zamaskovat umělým vytvářením dalších prohřešků protivníka. A to prosím protivníka, kterého jste si vytvořil napadením jiného diskutujícího sám. Pokud vás někdo zažene do důkazní nouze, naoko se omluvíte a začnete stejně nevhodným způsobem jednat v novém vlákně. Bohužel jste tentokrát narazil na někoho, na koho tyto triky neplatí. Takže znovu:

   1) Kde je prosím tvrzení, že ovladač z LIDLu umí to samé co Logitech. Já vidím jen cenu ovladačů z LIDLu, to že dobře fungují, mají učící se mód a odkaz na web. Je na tom něco lživého nebo závadného?

   2) Kde prosím tvrdím, že jsem popsal všechny vlastnosti ovladače z LIDLu v PRVNÍM příspěvku? Nebo existuje nějaká povinnost diskutujících uvést úplně všechny skutečnosti v jediném a to hned prvním příspěvku? Domníval jsem se, že v diskuzi mohu napsat jen základní informace a doplnit je až v případě, že to bude někoho zajímat a zeptá se na podrobnosti. Pokud by můj příspěvek nikoho nezajímal, bylo by zbytečné něco dopodrobna rozepisovat. Reakce a dotazy přišly, tak jsem podrobnosti doplnil. Provinil jsem se nečím?

   3) Projděte si prosím celou diskuzi ještě jednou podle časového sledu a posuďte sám, zda prvním nepřiměřeným příspěvkem byla moje základní informace o existenci levného ovladače z LIDLu nebo tato vaše alergická reakce podsouvající mi nějaké srovnávání:
   "Již několik měsíců mám doma 3 trabanty (ovladače) z bazaru (Lidlu), jedou (ovládají), řadící páku (učící mód) mají také. Ty moje jsem na webu výrobce nenašel - toto je funkčně srovnatelný model: www.trabant.cz. K...a lidi, srovnávejte srovnatelné, trabant Tě taky povozí, ale s Mercedesem to nemůžeš srovnávat."

  67. Opravdu doufám, že je to jen náhoda a jde o úplně jiného člověka se stejným nickem i stejným chováním, protože tento Jackal si nezaslouží ani hlas, ani slušnou odpověď :
   http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1711&t=760051&p=2603209&hilit=Jac...

   Pokud na laickou otázku tazatele dokáže odpovědět 6 diskutujících slušně a sedmý v pořadí Jackal (jackal73@centrum.cz) rádobyvtipným povýšeným způsobem, je na tom něco zvláštního, ne? Naštěstí je na zmíněném fóru převaha slušných diskutérů a podobní provokatéři tam dlouho nevydrží.

   Pokud jde o shodu nicků, samozřejmě se za svojí mylnou dedukci předem omlouvám. Ať tak či onak, opravdu už není nic, co bych k čemukoli chtěl dodat.

  68. Teď jste se projevil, jste ubožák, došly Vám argumenty, tak se snažíte najít nějakou špínu? Ale bohužel, netrefil jste se, Vaši omluvu přijímám. Ale v podstatě s kolegou Jackalem souhlasím, na blbou otázku blbá odpověď - vůbec nejvíce nesnáším lenochy, kteří místo toho aby použili google , tak se raději zeptají na každou pí..vinu a čekají, že se jim to naservíruje na zlatém podnose, místo aby si to našli (a není to tak těžké). To pak není diskuze, ale poradna pro neschopné, kteří si nakoupí na internetu a pak si s tím neví rady.
   A jelikož jste neměl a ani nemáte k tématu (Harmony One) co říct, bude opravdu nejlepší, když to ukončíme, ať nespadnete do bahna ještě hlouběji.
   Přeji Vám dobrou noc

  69. Ano, jsem ubožák, který na jasnou otázku vyžaduje jasnou odpověď a té jsem se od vás ani jednou nedočkal. Opravdu už nevím, jak jasněji říct, že na otázku "kolik je 1 + 1" očekávám jako odpověď "1 + 1 = 2" a ne "vy jste minulý měsíc žádnou početní úlohu taky neřešil".

   Komické je, že názorná ukázka vašeho stylu komunikace, tedy záměrný odklon od vám nepříjemného tématu někam úplně jinam, vám z druhé strany nevyhovuje a reagujete opět hystericky a urážlivě.

   Já s kolegou Jackalem na webu zive.cz rozhodně nesouhlasím, protože existuje velice široká skupina lidí, kteří se netáží kvůli vlastní lenosti, ale jednoduše proto, že zkrátka neumějí informace aktivně vyhledávat. Náš systém školství ještě nikdy nikoho aktivně pracovat s informacemi nenaučil a je určitě víc pracovních pozic, kde se vyžaduje dodržování daných "firemních směrnic a nařízení" než "kreativita a samostatnost jedince", takže spousta lidí se ptá třeba z opatrnosti a ne z lenosti.

   Na zmíněném webu na podobné podle vás "blbé" otázky odpovídám denně a většinou úplně postačí odpověď typu "toto téma je podrobně rozebráno zde: www.adresatematu.cz , projdi si ho a na nejasnosti se pak zeptej přímo tam".

   Nick Jackal si otamtud pamatuji právě proto, že podobných povýšených arogantů jako on se tam naštěstí vyskytuje minimum a velice krátce.

  70. "Komické je, že názorná ukázka vašeho stylu komunikace, tedy záměrný odklon od vám nepříjemného tématu někam úplně jinam, vám z druhé strany nevyhovuje a reagujete opět hystericky a urážlivě."

   Mám Vám tu zkopírovat Váš předešlý příspěvek o Jackalovi z jiného fóra, abyste mi řekl, jak se týká zdejšího tématu? Shodou nicků? Možná byste měl kandidovat do politiky taky.

  71. Kopírovat to nemusíte, vždyť to snad píšu jasně. Ta část přispěvku o "jiném" Jackalovi nesouvisí vůbec s ničím. Tím jsem chtěl jen a pouze názorně ukázat váš způsob komunikace, který spočívá v tom, že pokud se vás zeptám na jednoduchou a jasnou věc, pokaždé vymyslíte nějaký nesouvisející problém nebo jinou otázku a na ní si sám odpovíte.

   Takže se zeptám opravdu naposledy a pak toho už nechám: Můžete mi prosím prozradit, kde je v této diskuzi "tvrzení, že co umí Harmony One, umí i ovladač z Lidlu" ?

   Diskutující s nickem JiRo, který toto tvrzení napsal, na stejnou otázku odpovídá: "Nemůžu!".

   Vy toto tvrzení obhajujete, tak mi na něj třeba konečně dokážete jednoznačně odpovědět. Pokud to nedokážete, klidně zase vymyslete cokoli jiného, mě to opravdu nevadí ...

  72. 1) Váš prvotní přéspěvek, který se vůbec netýkal tématu a podsouval čtenářům "alternativu" nikde nepoukazuje na omezení, který tento výrobek má. To jste popsal až o více než měsíc později, takže Vás příspěvek, který mě vytočil byl a je o H O V N U.
   2) NIKDE jste přímo NESROVNÁVAL
   3) Doufám, že tímto tuto diskusi můžeme uzavřít a začne se debatovat k tématu, tedy alespoň Ti, kteří ví o co jde a mají k tomu co říct.

  73. Zde je zdůvodnění, proč jsem použil ono hrubé slovo a jak jsem k tomu došel, když tak mě můžete opravit. Bavím se o Vašem prvním příspěvku.

   1. Nehovoříte k věci
   2. Nesrovnávate recenzovaný příspěvek s Vaším UDO
   3. Nenabízíte alternativu, neboť alternativa je buď a nebo z jedné nebo více možností a není pravda, že by nebyly další UDO
   4. Kromě ceny, Vaší spokojenosti s fungováním UDO a jeho možností učit se jste nám o výrobku neřekl vůbec nic
   5. odkazujete pouze na srovnatelný výrobek, který již např. nemusí fungovat skvěle prostě proto, že je to JINÝ výrobek než máte

   Není divu, že jsem Váš blábol vysvětlil jako srovnání, byť zpětně uznávám, že jste NESROVNÁVAL. Vysvětlovat jste začal, až po měsíci, když jste zjistil, co jste rozpoutal (Vaše slova). Vůbec nechápu, co jste nám tedy chtěl říct a pokud to nedokážete říct ani Vy, tak mnou použité slovo je "mírné" a Vy jste od tématu uhnul "ještě dříve, než jste diskutovat vůbec začal".

   Vlastně mám pár teorií:
   1. Chtěl jste se pochlubit
   2. prodáváte, distribujete, vyrábíte SilverCrest
   3. Rád se zviditelňujete

   Dokážete tedy jasně a jednoduše odpovědět na mou jednoduchou otázku: Proč jste vůbec přispíval?

  74. Přispíval jsem proto, že jsem se domníval, že existuje spousta lidí, kteří by si chtěli koupit univerzální dálkový ovladač, ale nemohou nebo nechtějí dát tolik peněz za Logitech Harmony One.

   Předpokládal jsem, že pokud dám do příspěvku odkaz na web výrobce, tak se tam případní zájemci podívají, stáhnou si manuál v českém jazyce, ten si prostudují a podle toho se rozhodnou, zda je tento ovladač pro ně vhodný, či nikoli, případně požádají v diskuzi o bližší informace. Jistě namítnete, že jsem tam měl napsat i pro nechápavé, že na webu výrobce je popis vlastností a manuál k dispozici, přestože toto je zcela běžné.

   Konec vysvětlení.

   Pokud můj příspěvek někdo chápe jako provokaci, mojí snahu o zviditelnění se a chlubení, jak úžasně umím nakupovat v LIDLu, nebo PR příspěvek, vyvracet mu to nebudu. Mám totiž kamaráda dyslektika, který má také problémy přečíst přesně to, co je v textu napsáno, ale poměrně úspěšně se s tím vyrovnává. Rozhodně se ale nevytáčí proto, že text nepochopil správně hned napoprvé a nereaguje v afektu a nepřiměřeně. Otázku, zda hádku rozpoutal můj první příspěvek nebo vaše reakce na něj s Trabanty a Mercedesy nechávám nezodpovězenou.

   1. To je váš názor. Hovořím o alternativním výrobku. Je to zakázané?

   2. Trošku mě překvapuje, že celou dobu mi podsouváte, že v prvním příspěvku SROVNÁVÁM Logitech a SilveCrest a vyčítáte mi to, a v předchozím příspěvku mi pro změnu vyčítáte, že Logitech a SilveCrest NESROVNÁVÁM. Vážně už ale vůbec nechápu, o co vám jde.

   3. Jsem povinen vyjmenovat všechna UDO na světě? Zatajuji existenci jiných UDO?

   4. Vše je dostupné v manuálu na webu výrobce

   5. Na tuto skutečnost upozorňuji

  75. A pokud byste přece jen měl problém pochopit svá vlastní slova, tak to řeknu jednoduššeji:
   Opravdu nemám problém, když se "potencionální zákazník dozví, že si může koupit buďto levnější UDO s těmito funkcemi a omezeními a nebo dražší UDO s více funkcemi?", jenže to byste ta omezení a chybějící funkce musel ve svém prvím příspěvku zmínit (ten který to nastartoval). Když už nabízím alternativu, tak o tom musím něco vědět a ne jen tak něco plácnout a pak očekávat, že mě ostatní poplácají po ramenou.

  76. Svůj předchozí příspěvek jsme nemohl nezahájit "rétorickým cvičením" (jak říkáte vy - mimochodem, tím jste vypustil tygra z klece, protože rétorické cvičení vypadá úplně jinak. Jak, to by byl námět na další příspěvek). Rozepsal jsem se tak jak jsem se rozepsal proto, protože jste mi položil otázku, která v kontextu mého původního příspěvku nedávala smysl. Tak jste to ve svém následujícím příspěvku vylepšil, a už to nemá logiku vůbec žádnou - přečtěte si to, ptáte se mě na vysvětlení něčeho co s mým příspěvkem nesouvisí. To slovo "paušální" jsme použil já, nepamatujete se? Ale přesto se Vám pokusím logicky a dostatečně, tedy v kontextu Vašeho příspěvku, odpovědět. Ta odpověď na Vaši otázku: Můžete, prosím, prozradit, kde se v této diskuzi nachází něčí "tvrzení, že co umí Harmony One, umí i ovladač z Lidlu za 4xx Kč"? zní "Nemůžu!". Jestli Vám moje odpověď nestačí nebo ji nerozumíte - což je pravděpodobné, přihlédnu-li k tomu, jak jste se podruhé zeptal - už Vám asi nepomůžu. Taky proto, že to považuji za ztrátu času. Věnoval jsem se tématu této diskuze už více než dost.

   Jen jedno bych ještě rád podotknul. Docela se mě dotklo to nařčení či přirovnání "...levicového politika..." Můžete mě urazit jakýmkoliv způsobem, to je mi fuk, bude to nakonec vždycky jen a jen Vaše vizitka. Ale spojovat mě jakýmkoliv způsobem s levicí, to bych si prosím vyprosil! A když už chcete hledat v nějakém textu náznak "levicovosti", podívejte se na větu: "To je pro spoustu potencionálních zákazníků záchranou před záplavou lživých marketingových proklamací."

   V jednom se ale přeci jen shodneme, taky nemám rád, když někdo odpovídá na něco, na co se tazatel neptal. Ale k tomu v mém případě přeci nedošlo. Já jsem Vám na Váš dotaz neodpovídal, protože jste se zeptal tak "blbě" (neberte to osobně, to parafrázuji jeden známý divadelní dialog), že na to z pohledu prosté logiky odpovědět nešlo a to jsem se Vám mým příspěvkem pokoušel naznačit. Leč marně.

  77. Takže jsem ne právě bystrý levičák, který nezná význam slov paušální, rétorické, kontext, logický, otázka a odpověď. Jdu se zahodit i se šmejdy z LIDLu do tříděného odpadu :-(

  78. Zdravím, až vyřešíte výběr vhodné kombinace a jeho technické zrealizování - nechcete prosím o tom napsat článek? Myslím, že nebudu sám, koho by nesmírně zajímalo jak porovnání jednotlivých sw možností, tak nakonec HW zpracování (myšlenka klient-server je zajímavá, zatím jsem chtěl podobnou věc řešit přes nějaký HW blackbox, ale vaše řešení asi nebude mít žádné technické limity...).
   Díky
   Petr

  79. Dobrý den, potřeboval bych poradit. Vlastním ovladač Logitech Harmony One a chtěl bych s ním ovládat Windows Media Center na Windows 7. Jak to mám provést a nebo jaké další zařízení k tomu potřebuji. Děkuji.

  80. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat? Četl jsem Váš článek a je vidět,že tomu rozumíte..koupil jsem si ovladač lze jednotlivá zařízení na ovladači pojmenovat a nebo jde jen rozeznávat např. TV1,TV2 ajiná..člověk si pak musí pamatovat co je pod TV1 a co pod TV2 a to u 12 přístrojů,které lze do tohoto přístroje naprogramovat je pak dosti nepřehledné..dále je možné zaslat český návod?

   děkuji moc za ochotu..hezký den

  81. ...vidim, ze vam stale nikdo neodpovida - takze: zarizeni je mozne pojmenovat jakkoliv. je zde jen 1 podminka a to, ne se nesmi nazvy shodovat ani spolu, ani s prikazy (napr. "TV"). konkretne je to v nastaveni zarizeni - myslim "Rename -nazev zarizeni- ". pojmenujete-li zarizeni spatne - napr. "telka" a chcete mit "TELKA" - nejde to (1 z prip. kolizi). musite na to oklikou - napr. prejmenovat "telka" na "televize" a pak az na "TELKA".

  82. Díky za recenzi, jen tu předlouhou litánii nad absencí českého návodu jste si mohl odpustit, stačilo by to sdělit holou větou, každý si domyslí důsledky ;-)

  83. Mam ho doma,je super. Mam problem,ako mam pridat domace kino LG HT552,ked v ponuke je len dvd,dvd vcr a domace kina tam niesu? Dakujem vopred za radu

  84. Tento ovladač mám zatím jen pár dnů. Jsem spokojen, to programování zase není tak složité a ocenil jsem mnoho různých nastavení. Jde poznat trochu pomalejší odezva na rozdíl od originálních ovladačů ale to je drobnost. Co mě ale nejvíc trápí je ovládání PS3. Mám modul od Logitechu pro převod IR na Bluetooth a svižnost o proti orig. Sony BD ovladači jde hodně poznat. Problém bude v tom převodu IR na Bluetooth... tam se to zřejmě vázne. Jinak OK

  85. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat? ..koupil jsem si ovladač lze jednotlivá zařízení na ovladači pojmenovat a nebo jde jen rozeznávat např. TV1,TV2 ajiná..člověk si pak musí pamatovat co je pod TV1 a co pod TV2 a to u 12 přístrojů,které lze do tohoto přístroje naprogramovat je pak dosti nepřehledné..dále je možné zaslat český návod?

   děkuji moc za ochotu..hezký den

  86. Dobrý den,chtěl jsem se zeptat? ..koupil jsem si ovladač lze jednotlivá zařízení na ovladači pojmenovat a nebo jde jen rozeznávat např. TV1,TV2 ajiná..člověk si pak musí pamatovat co je pod TV1 a co pod TV2 a to u 12 přístrojů,které lze do tohoto přístroje naprogramovat je pak dosti nepřehledné..dále je možné zaslat český návod?

   děkuji moc za ochotu..hezký den

  87. Dobrý den, mám ovladač už dva roky...potřeboval bych něco doladit a nevím si rady...hlavní problém mám u jednotlivých přístrojů, přeházet tlačítka na displei, tak aby důležítější tlačítka byly na přední stránce a ne na konci...Mohl bych poprosit o poslání českého návodu? děkuji Mirek

  88. je to hrozne jednoduche - staci v nastaveni alternativnich (...nebo advanced?...ted nevim, jak se to jmenuje) tlacitek ta, ktera chceme na zacatku posunout uplne nahoru (v konf. programu)...

  89. Mám dotaz, když vedke v místnosti bude stejná televize jako mám já, nebudu náhodou ovládat spolu s mojí i televizi ve vedlejší místnosti?

  90. Mezi dálkovým ovladačem a televizorem se jedná se o infra přenos - musí tedy mezi nimi být přímá viditelnost. Slušné dálkové ovladače samozřejmě fungují i odrazem paprsku od zdí, podlahy, stropu, nábytku a podobně, takže pokud by TV ve vedlejší místnosti stála například proti dveřím a dveře byly otevřené nebo hodně prosklené, tak při určitých úhlech by reagovat mohla. Při zavřených neprosklených dveřích ale stoprocentně ne.

   Některé přístroje mají pro tyto situace možnost výběru z více sad povelů - na ovladači i v menu TV je například volba TV1 (výchozí) a TV2 (alternativní). Pak je řešení nechat jednu TV ve výchozím nastavení a druhou TV nastavit na sadu povelů číslo 2.

   Existují i ovladače a přístroje s radiovým nebo Bluetooth přenosem a to přes zeď funguje, ale to jsou atypická řešení a konflikty u nich bývají řešené například volbou kanálu, párováním s autorizací a podobně. Standard je infra.

  91. Odkazy pro stažení českých uživatelských manuálů pro ovladače Logitech Harmony

   Harmony One:
   http://www.satcentrum.eu/navody/Harmony_One_CZ.pdf

   Harmony 525:
   http://www.alfacomp.cz/ezbozi/1/14022/harmon~1.pdf

   Harmony 555:
   http://www.gme.cz/_dokumentace/dokumenty/700/700-099/czn.700-099.1.pdf

   Harmony 785:
   http://www.ulozto.cz/3573728/navod-harmony-785-cz-pdf

   Kdyby některý z odkazů přestal fungovat, tak na to, prosím, upozorněte. Všechny manuály mám stažené, tak je můžu někam "zavěsit". Díky

  92. Odkazi na návodi už nefungujú. Mohli by ste my prosím poslať aspoň ten na Harmony One na e-mail?
   Ďakujem

  93. Uvažuji o universálním ovladači do obýváku. Chtěl bych ovládat následující: smart led tv samsung, blu-ray dvd samsung vč. 5.1 zvuku, multimediální centrum Sencor. Tohle dle přečtené diskuse nebude problém. Zvládne ale také světla a předokenní rolety?

  94. Pokud je to ovládání žaluzií na bázi infra přenosu s červenou LEDkou a ne třeba radiové, tak by neměl být problém přenést povely z originálního ovladače od žaluzií do Logitechu. S tím by vám měl umět poradit výrobce, dovozce nebo prodejce žaluzií. Taky to můžete před koupí poměrně drahého Logitechu ověřit pomocí libovolného univerzálního ovladače s funkcí učení. Třeba tím za 169 Kč z LIDLu:
   http://www.digilidi.cz/univerzalni-dalkovy-ovladac-silvercrest-kh2159-sp...

  95. nevím přesně jak žaluzie, ale světla myslím, že jsou ovládaný rádiem....
   takže tohle nedokáže vyřešit mé požadavky?

  96. Na to vám bohužel neumím odpovědět. U některých modelů je sice uvedeno, že umějí i rádiové frekvence (RF), ale z popisu mi není jasné, jestli to znamená možnost ovládat i zařízení používající rádiový přenos, nebo zda to slouží jen a pouze pro komunikaci s Harmony RF Wireless Extenderem:
   http://www.logitech.com/cs-cz/product/6228?crid=1052

   Sám žádný ovladač Logitech Harmony nevlastním a přiznám se bez mučení, že se mi do louskání manuálů moc nechce.

  97. Vážení kolegové,přátelé,které uchvátil ovládač Harmony One,jako mne.Musím přiznat,že jsem byl velmi dlouhou dobu spokojen s jeho používáním a činností/resp.možnostmi.
   V té chvíli mi však zbyly jen oči pro pláč,protože před cca 3 měsíci náhle přestalo být funkční dotykové ovládání.Ano, je to po záruce,ale snažím se opravu a nemohu sehnat odborný servis k otestování či zajištění opravy?
   Nevíte o možnostech?Ostravský VAT elektronic to nedokázal...

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.