Recenze TrueLife Pulse B-Vision - anglický pacient

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro
  květen 17, 2021
  0× Komentováno

  Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či právě tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

  Pulse B-Vision po vybalení dává znát, že svoji cenu za design nedostal jen tak. Ano, leckdo by namítl, že poslední dobou ji má kde co. S cenou nebo ne, nám se zamlouvá.

  Rovnou k věci

  Pravdou je, že displej je velmi dobře čitelný a přehledný, což je hlavní. Také držák s kapsou na manžetu s hadičkou kvitujeme. Někdo dokonce myslel i na to, aby se přístroj nemusel stále vysouvat. Tak mu nadělil otvory pro napájecí USB-C port a pro hadičku na manžetu.

  Bohužel v balení chybí napájecí adaptér či USB-C kabel, kterých se, dle našeho odhadu, v rodinách pohybuje citelně méně, než klasických s micro-USB. Proto vnímáme jako stále univerzálnější klasický micro-USB port pro podobná zařízení.

  Spolehnout se můžete alternativně na tři tužkové (nabíjecí) baterie typu AA. Ty lze při troše snahy koupit za podobnou cenu jako daný kabel, kolem sto korun. Při výměně se však nastavení a paměť vymazaly. Pravděpodobně vás čeká ještě koupě USB-C kabelu či AA akumulátorů? Férově musíme říci, že na první používání máte přibaleny 3 alkalické tužkové baterie. U přístroje za doporučenou cenu 1 390 Kč (reálně kolem 1 000 kč) to zamrzí.

  Ovládání je snadné, stačit vám může jenom velké tlačítko „start / stop“, zbytek byste ani nemuseli znát a potřebovat. B-Vision se o vše postará a ukáže výsledek. Každopádně pokud budete chtít nastavovat věci jako čas, hlasitost mluveného slova a hudby (k tomu se ještě vrátíme), počítejte s tím, že je tu jenom jedno tlačítko s pohybem hodnot nahoru. Pokud chcete třeba čas upravit směrem dolů, musíte si udělat s minutami a hodinami „kolečko“. U data je to horší, tam to umí pěkně naštvat, když kýžený rok přeskočíte.

  Pár nedomyšleností

  Vraťme se k hlasitosti. Ta je důležitá, protože hudba pomáhá určit správný čas měření. Když dohraje, máte hotovo. Vším vás také provede uměle znějící ženský hlas, který mluví bohužel pouze anglicky a nijak výrazně. To vnímáme jako opravdu velký nedostatek, vzhledem k tomu, že podobný přístroj často kupujeme pro starší lidi. Copak se vaše babička či matka kamarádí s angličtinou?

  Ve výsledcích měření vám pomůže se dobře orientovat přehledná tabulka z manuálu, pokud byste si jej však chtěli stáhnout z webu v PDF a vytisknout, není tam. Zatím...

  Indikaci vysokého krevního tlaku urychluje barevná stupnice nalevo. Má šest políček a tři barvy - zelenou, oranžovou a červenou. 

  Jiné drobnosti jako popisovaný USB-C port bez přiloženého kabelu, komplikovanější nastavování či absence elektronické verze manuálu na webu by šlo přejít gentlemanským mlčením. Ta angličtina nám ale vadí!

  TrueLife Pulse B-Vision lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  TrueLife Pulse B-Vision nás potěšil hlavně snadností ovládání a intuitivním informováním o výsledcích měření pomocí barevné škály na stupních 1 až 6 (zelená, oranžová a červená) dle WHO. Přístroj má certifikaci! Svoji práci dělá dobře, ovládá se snadno a rychle. V paměti uchová až 120 výsledků měření pro dva uživatele. Displej je čitelný, přehledný. Hudba příjemná, přístroj uložený do stojánku nezabere moc místa.

  Velkým nedostatkem je skutečnost, že přístroj, ač vás provází měřením i mluvenou řečí (jistě velmi inteligentní nápad), mluví pouze anglicky. A musíte si koupit AA baterie či USB-C kabel.

  záporyklady
  - Ženský hlas mluví pouze anglicky!+ Barevná indikace výsledku měření dle WHO s certifikací
  - Na webu chybí manuál ke stažení+ Praktický pomocník pro starší lidi
  - Součástí balení není USB-C kabel, proto může být USB-C konektor minusem+ Jednoduchá až banální obsluha
  - Při nastavování času, data lze jít jen nahoru (a maximálně dokola)+ Přehledný a čitelný displej
  - Při výměně baterií se vymaže nastavený čas a hlasitost+ Praktický držák na přístroj s manžetou
   + Při měření hraje hudba (usnadní časovou orientaci)
   + Fantastický vzhled

   

  Za zapůjčemí TrueLife Pulse B-Vision děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.