Čtvrtek , 28. 09. 2023

Václav

Recenze TrueLife Pulse B-Vision – anglický pacient

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

17. 05. 2021

17. 05. 2021

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či právě tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Pulse B-Vision po vybalení dává znát, že svoji cenu za design nedostal jen tak. Ano, leckdo by namítl, že poslední dobou ji má kde co. S cenou nebo ne, nám se zamlouvá.

Rovnou k věci

Pravdou je, že displej je velmi dobře čitelný a přehledný, což je hlavní. Také držák s kapsou na manžetu s hadičkou kvitujeme. Někdo dokonce myslel i na to, aby se přístroj nemusel stále vysouvat. Tak mu nadělil otvory pro napájecí USB-C port a pro hadičku na manžetu.

Bohužel v balení chybí napájecí adaptér či USB-C kabel, kterých se, dle našeho odhadu, v rodinách pohybuje citelně méně, než klasických s micro-USB. Proto vnímáme jako stále univerzálnější klasický micro-USB port pro podobná zařízení.

Spolehnout se můžete alternativně na tři tužkové (nabíjecí) baterie typu AA. Ty lze při troše snahy koupit za podobnou cenu jako daný kabel, kolem sto korun. Při výměně se však nastavení a paměť vymazaly. Pravděpodobně vás čeká ještě koupě USB-C kabelu či AA akumulátorů? Férově musíme říci, že na první používání máte přibaleny 3 alkalické tužkové baterie. U přístroje za doporučenou cenu 1 390 Kč (reálně kolem 1 000 kč) to zamrzí.

Ovládání je snadné, stačit vám může jenom velké tlačítko „start / stop“, zbytek byste ani nemuseli znát a potřebovat. B-Vision se o vše postará a ukáže výsledek. Každopádně pokud budete chtít nastavovat věci jako čas, hlasitost mluveného slova a hudby (k tomu se ještě vrátíme), počítejte s tím, že je tu jenom jedno tlačítko s pohybem hodnot nahoru. Pokud chcete třeba čas upravit směrem dolů, musíte si udělat s minutami a hodinami „kolečko“. U data je to horší, tam to umí pěkně naštvat, když kýžený rok přeskočíte.

K TÉMATU  Recenze Canon Legria GX10 – dosavadní 4K vrchol v amatérské třídě videokamer (1. část)

Pár nedomyšleností

Vraťme se k hlasitosti. Ta je důležitá, protože hudba pomáhá určit správný čas měření. Když dohraje, máte hotovo. Vším vás také provede uměle znějící ženský hlas, který mluví bohužel pouze anglicky a nijak výrazně. To vnímáme jako opravdu velký nedostatek, vzhledem k tomu, že podobný přístroj často kupujeme pro starší lidi. Copak se vaše babička či matka kamarádí s angličtinou?

Ve výsledcích měření vám pomůže se dobře orientovat přehledná tabulka z manuálu, pokud byste si jej však chtěli stáhnout z webu v PDF a vytisknout, není tam. Zatím…

Indikaci vysokého krevního tlaku urychluje barevná stupnice nalevo. Má šest políček a tři barvy – zelenou, oranžovou a červenou. 

Jiné drobnosti jako popisovaný USB-C port bez přiloženého kabelu, komplikovanější nastavování či absence elektronické verze manuálu na webu by šlo přejít gentlemanským mlčením. Ta angličtina nám ale vadí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek