Panasonic DMR-EX78EP: letošní špička mezi rekordéry?

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Přehrávače a rekordéry
  Srp 07, 2008
  179× Komentováno

  První česká recenze: Panasonic má stran jejich HDD rekordérů dobré renomé a tak je v uvedení každého nového modelu velký kus napjatého očekávání, zda to bude ten nejlepší rekordér roku. Je tomu skoro přesně rok, co jsme v redakci měli úspěšného předchůdce, model EX77. Co za ten rok vývojáři vymysleli, aby posunuli laťku zas o kus výš?

  Facelift

  Hned na začátku musíme schladit přehnaná očekávání. Nový Panasonic DMR-EX78 je velice, ale velice podobný loňskému modelu a těch inovací není zase tolik. Na zásadní technologickou “revoluci“ si budeme zřejmě muset počkat až s nástupem stolních Blu ray rekordérů. Ty Panasonic sice už delší dobu vesele prodává v Japonsku, ale my si na našem starém kontinentě budeme muset ještě počkat.

  Jen drobně pozměněná vizáž. Prim hraje opět výborný displej

  Nedávno testovaný přehrávač DVD-S54 stejné značky jsme po právu kritizovali za to, že nepřináší oproti loňskému modelu prakticky žádnou výraznější změnu. Při prvním pohledu na nový rekordér by se chtělo říci, že to bude podobné. Nebudeme ale předbíhat. Opravdu minimálních změn doznal design přístroje. Zachovány zůstaly strohé, technokraticky hranaté tvary, také prolis ve tvaru L, který chrání mechaniku, i extrémně povedený VFD displej s výbornou čitelností (ten při nastavování režimu záznamu hned ukáže, kolik se v něm na disk vejde hodin záznamu, což je výborné). Tlačítka pro zapnutí a pro vysunutí mechaniky zaujala novou pozici v rozích horní lišty. To nejdůležitější se však změnilo pod konektorovou lištou, chránící před zraky uživatele firewire, analogové konektory a párek dalších funkčních tlačítek (jedno z nich je tlačítko PLAY, které by si dle našeho soudu zasloužilo svoje místo na dostupnějším místě). Panasonic konečně nahradil svůj oblíbený slot na SD karty mnohem účelnějším USB rozhraním (nutno dodat, že tak přes nespočetnou řadu kritiky učinil z hlavních hráčů mezi rekordéry jako poslední. U vyšší verze DMR-EX87 zůstal zachován také SD slot).

  USB port u modelu EX78 nahradil a u vyššího EX88 doplnil slot na SD karty

  To jsou všechny viditelné změny. Dálkový ovladač je totožný, což opět není na škodu. Díky přehršli popisů funkcí tlačítek připomíná spíše novinový sloupek, než ovladač, ale po ergonomické i funkční stránce je dobře promyšlený. Důležitá tlačítka jsou velká a odlišená, takže ovládání rekordéru je hračka.

  Dálkový ovladč zvládne také základní funkce ovládání televizorů prakticky všech výrobců

  Zadní panel nedoznal oproti modelu EX78 naprosto žádné změny. Zůstal i relativně tichý ventilátor ve vnější “kleci“ a pochopitelně HDMI s 1080p a podporou VieraLinku. Další fyzickou změnu tedy odhalíme až po odkrytování, když zjistíme, že si základní model polepšil ve velikosti disku, která teď činí 250GB. Měření spotřeby ukázalo, že vylepšení doznalo také hospodaření s energií. 24W v plném provozu a 13W ve “falešnému“ Stand-By (režim, kdy je rekordér uspán jen částečně a je schopen startovat do pohotovostního stavu během 1s.). V klasickém Stand-By je odběr již neměřitelný. Zato k změření času náběhu z tohoto režimu by vám vzhledem k 38 sekundám stačily i kostelní hodiny. Zde k vylepšení nedošlo.

  Panasonic stále ještě potřebuje aktivní, i když relativně tiché, chlazení

  U předchozího modelu jsme měli drobné výhrady ke kultivovanosti čtecí mechaniky. Také zde Panasonic zapracoval a mechanika, tradičně podporující všechny existující formáty DVD a CD médií, je zase o stupínek umravněnější, ale výrobce si stále ponechal nějaký ten prostor k dalšímu zlepšení...asi pro příští model:) Celkově lze sice sluchem chod rekordéru rozpoznat, ale přístroj nevydává žádné výrazné zvuky nad rámec “slušného vychování“. Opět jsme se ale nedočkali funkce přechodu HDD do režimu spánku. Toto kritizujeme u každého rekordéru a ani dnes neuděláme výjimku. Stejně tak si neodpustíme obecnou kritiku výrobců k jejich strachu a neochotě konečně použít ve stolních přístrojích stále dostupnější 2,5’’ disky z notebooků, které by ještě srazily spotřebu a hladinu hluku. Obrazové ani zvukové výkony rekordéru netřeba komentovat. Tradičně jsou již výborné, zvláště přes HDMI. Přes klasický SCART je obraz méně ostrý a mdlejší, ale nijak nevybočuje z toho, na co jsme u renomovaných výrobců zvyklí.

  Vše tu už bylo

  Panasonic se rozhodl zbytečně neměnit úspěšný koncept ovládání, funkcí a prostředí loňského modelu, a proto odlišnosti se hledají jen velice obtížně. Před rokem jsme si u EX77 povzdechli, že přístrojů s combo tunerem je po málu. Rok se s rokem sešel a situace se diametrálně změnila. Pokud nemá přístroj kromě analogového, také digitální DVB-T tuner, najde svoje místo spíše v regálech s levným výprodejem (pravdou ale je, že Panasonic inovoval i svou čistě analogovou a cenově dostupnější řadu EH). Oba tunery si ponechávají dobré přijímací vlastnosti a také již dříve vyzdvihovanou možnost kombinování analogových a digitálních programů v jednom seznamu kanálů. Nic jiného, než pochvalu, si nezaslouží také přehledné EPG na celý týden. Velké fonty, možnost přepínání typu zobrazení EPG nebo zvýraznění pořadů podle jejich typu. To vše napomáhá jeho pohodovému používání. Rychlé je také jeho načítání a obecně lze za svižnou označit celou instalovanou elektroniku, což je velké plus oproti tradičně lenivější konkurenci levnějších výrobců.

  V EPG lze pořady zvíraznit podle jejich druhu
  Jen drobně pozměněná vizáž. Prim hraje opět výborný displej
  Zobrazení EPG lze přepnout do ještě více přehledné podoby

   

  “Univerzální“ sériový port a JukeBox

  Pojďme si přiblížit to nejpodstatnější, co vlastníci starších modelů rekordérů Panasonic postrádali, tedy přítomnost USB portu. Nečekali jsme zázraky, ale omezená použitelnost tohoto rozhraní nás docela zklamala. Na pevný disk lze přes USB překopírovat pouze hudba v souborech MP3 a obrázky JPEG. DivX lze z USB pouze přehrávat. Pokud si myslíte, že z HDD něco dostanete přes USB opět zpět na klíčenku, vyvede vás Panasonic z omylu. Nelze. Rozhraní prohlížeče a postup kopírování by zasloužilo trochu promyslet, zpřehlednit a zjednodušit. Zatím co u MP3 si lze označit, co chcete zkopírovat, u JPEG se rekordér na nic neptá a zkopíruje všechny JPEG soubory, co jich jen na flashdisku najde. V testovaném balení byl jako dárek také gigový flashdisk od Panasonicu, ale v oficiálních specifikacích se o něm nemluví, takže se může jednat jen o promo akci. I tak je to na zklamání z USB jen velmi malá náplast.

  DivX na HDD prostě nedostanete

  Větší radost nám Panasonic udělal se svým JukeBoxem. Na HDD si lze překopírovat libovolné množství fotografií a hlavně hudby v podobě MP3 nebo celé Audio-CD. Největším tahákem Panasonicu je přitom využití hudební databáze Gracenote, která identifikuje vložený hudební disk, přiřadí autora, album a pojmenuje správně názvy všech skladeb. Tato databáze obsahuje v základu údaje o 350 000 hudebních discích a je možné ji aktualizovat pomocí USB (tak aspoň na něco to USB je:)).

  Vyhledání titulu v databázi disků je dílem okamžiku
  A výsledek stojí zato, vše od skladeb po interpreta dostane svůj přesný název. Česká diakritika je vypuštěna

  Velice strohé je prostředí samotného přehrávače hudby. Kromě základní informace o názvu a přehrávacím čase, neposkytuje žádné informace. Ty lze vyvolat až přes skryté menu.

  Déjá vu

  Nyní bychom se měli rozepsat o dalších funkcích, jako přehrávaní DivX, nahrávání a úpravě záznamu. Nicméně bylo by to zbytečné opakování již napsaného. Vše se zcela shoduje s předchozím modelem DMR-EX77 a tak, pokud lačníte po podrobnostech, odkážeme vás na naši recenzi. Jestli budou výrobci své nové modely “inovovat“ tímto způsobem, budou naše recenze čím dál kratší a kratší. Uspoří nám sice hodně času, ale my bychom vás raději informovali o neuvěřitelném pokroku, který zase novinky udělaly. Jen ve zkratce si řekněme, že podpora DivX a Xvid je výborná. Rekordér přehrál všechny testovací samply a poradil si také s DivX 6. Jiné formáty neumí. Titulky jsou použitelné, žel zůstaly beze změny, takže opět zbytečně vysoko v obraze a zbytečně malý font. Zcela chybí funkce přiblížení obrazu, lupa je pouze u fotografií.

  Zrovna titulky si o drobné vylepšení u starého modelu říkaly. Vývojáři na ně ale ani nesáhli

  Nahrávání lze nastavit dle libosti. Buď z EPG (jen DVB-T), ručně nebo pomocí kódu ShowView (jen analogové vysílání). Kromě čtyř kvalitativních režimů záznamu je opět k dispozici ještě mód FR s proměnlivým datovým tokem pro uzpůsobení nahrávky volnému místu na disku. Ze čtyř pevných režimů jsou dobře použitelné bez větší ztráty kvality první tři. Poslední dlouhohrající režim EP je opravdu jen pro nouzové použití. Pravda, na disk se pak vejde v tomto módu až 441 hodin záznamu, ale kdo by se chtěl takovou dobu pak koukat na rozostřený, rozpitý záznam s nízkým rozlišením? Možná za trest. Kladně hodnotíme možnost nahrávat skryté titulky a volbu zvukové stopy pro nahrávku. Střihové funkce jsou opět stejné. Stříhat lze s přesností na jedno políčko, nicméně záznam na sebe po vystřižení nenaváže zcela plynule a je patrné drobné zaseknutí obrazu.

  Opakování, základ nudy

  Model DMR-EX78 nás opět přesvědčil o tom, že Panasonic rekordéry dělat umí. Mezi hlavní klady jednoznačně patří rychlá elektronika, která nás nenutí často čekat, stabilní a relativně tichý chod a především kvalitní příjmové a záznamové schopnosti. První krůčky Panasonicu s integrací rozhraní USB do rekordérů nás ale moc nepřesvědčily a v zásadě se jedná jen o kosmetické vylepšení. Identifikace Audio-CD pomocí databáze Gracenote je krůčkem správným směrem. Malinko se nám zdá, že Panasonic přeceňuje svoji technologickou vyspělost oproti konkurenčním rekordérům, a tak poněkud s inovacemi u letošního modelu šetřil. Kupříkladu nové rekordéry LG řady RHT3XX si již konečně vystačí s pasivním chlazením, což považujeme za přínosnější.

  Největší pozitivní změnou u Panasonicu tedy je navýšení základní kapacity pevného disku na 250GB. Panasonic DMR-EX78 stále patří k letošní špičce v oboru. Je to poctivý kus železa, ale abychom tady pěli oslavné ódy na nejlepší rekordér roku, muselo by těch vylepšení být podstatně více. Tak třeba napřesrok. Český návod pro Panasonic DMR-EX78 a EX88 najdete zde.

   

  Plusy a mínusy
  + přibylo USB- omezené použití USB
  + tišší chod a spotřeba, než předchůdce- cena
  + větší HDD- příliš málo inovací
  + kvalita zpracování a obrazu- nečte DivX z DVD+RW/RW médií
  + databáze Audio-CD nosičů 
  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  DivX 6ano
  Nero Digitalne
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  179 Komentáře

  1. Panasonic OPET (krome analog only modelu) jaksi zapomnel na VPS/PDC, coz osobne pokladam za NEJVETSI nedostatek celeho pristoje. Recenze by se o tom mela zminit, nebot i 15 let stare video tuto ZAKLADNI vec umi.

  2. Som rad, ze sa najde aj niekto iny okrem mna, kto pozaduje na pristroji funkćne VPS. Ale ked citam diskusie, mam pocit, ze sme na svete sami 2-ja a kvoli nam sa asi vyrobcom tuto funkciu neoplati do pristrojov implementovat...A plne suhlasim s autorovym konstatovanim o "inovaciach" na novych modeloch. Tlacia sa len do velkost HDD a zbytocnych, nezmyselnych blokovani...Skratka hroza!

  3. Ačkoli jsem krevní skupinou "panákista"
   Bohužel po přečtení recenze a po přehodnocení požadavku. (VPS, atd atd)
   Se stává mým favoritem Philips DVDR 5570H/58.
   Má vše co chci a potřebuju.

  4. Taky zvažuju jaký DvD recorder koupit ale ten Philips neumožňuje zadávání nahrávky z EPG vůbec ji nemá :-D a jaký používá harddisky?? Panasonic má tichonké Hitachi kde na jedný plotně je 250 GB , mám ho i pc a je opravdu nehlučný.

  5. Ahoj, potřebuji dát dohromady sat Technisat, kino Panasonic SC-PTX50,DVD PanasonicDMR-EX78 a PanasonicTH-45EH42PV.HDMI kabel mám, jsou dva 1 normál a 2hý digitální.TV příjem mám zatím analog.Trochu v tom mám zmatek páč mi nejde nahrávat ze satu a zřejmě ani nepůjdedále na EX 78 nevidí zatím žádný USB,což u kina jde.Nemáte někdo fígl aby to dobře šlapalo ,zatím mě se.. stále přepínatAV/TV HDMI 1 a HDMI 2 a naopak, dík. Tom

  6. také jsem váhal nad tímhle Philipsem, Samsungem SH 873 a a Panasonicem EX 78. Nakonec i přes zápor, že nejde nahrát z USB ani RW avíčko jsem panasonica koupil. U philipsu a Samsungu je totiž problém s obrazem, který je méně kvalitní viz různé recenze i tady na digi. Pro mě je prim obraz a zvuk, protože mám ještě domácí kino, tak to snad to avi z ext. při přehrávání z USB do rekordéru dostanu.

  7. Plně souhlasím s autorem "Anonym" výše. Absence VPS/PDC pro mě loni byl hlavní důvod proč jsem nákup HDD rekordéru odložil. Může autor recenze potvrdit jak je? A je v tomto rozdíl mezi EX78 a EX88? Loni myslím Stereo/video uvádělo, že EX87 má oproti EX77 VPS/PDC pro analog, ale ne pro digi, někdo se na to zde asi i ptal, ale nikdo nepotvrdil/nevyvrátil. Existuje na českém trhu nějaký model s VPS/PDC pro oba tunery?
   Pro úplnost uvádím, že PDC (na rozdíl od VPS) lze využít i v digitálním vysílání a podle informací na stránkách ČT ho Česká televize vysílá (nemám na čem ověřit).
   Četnou diskusi že VPS/PDC u HDD rekordéru netřeba, protože lze snadno dodatečně oříznout, moc neberu. Navíc zapomenu nebo přidám málo a budu mít chybět kus třeba v mnohadílné sérii dokumentů. Zkrátka VPS/PDC je pro mě opravdu základní funkce a na videu používám denně. Děkuji za odpovědi.

  8. Bohužel jsem se nesetkal zatím s rekordérem, kde by PDC (pokud bylo obsaženo) bylo dostupné při DVB-T nahrávání, vždy jen u analogu. Nesetkal jsem se ani s žádným jiným systémem, jak nahrát pořad z DVB-T načas, což samo o sobě je dost tristní...když uvážíme právě fakt, že analog to umí už 20 let. ČT PDC ve svém teletextu vysílá, ale podle mě momentálně slouží jen v následující situaci: Máte analogový VHS nebo DVD rekordér a k němu připojený DVB-T set top box, ze kterého chcete nahrávat. Protože přes DVB-T neprojde signál VPS, supluje ho PDC a tak pokud tento signál rekordér podporuje, funguje díky tomu se set top boxem stejně, jako u analogového příjmu VPS. Hlava mi ale nebere fakt, že když už stanice vysílají signály přesně označující začátek a konec pořadu, proč toho dosud žádný výrobce rekordérů v DVB-T nevyužil? Že by nějaký technický problém neslučitelný se životem nebo jen lenost vývojářů (do kterých se tady tak rádi navážíme:)??
  9. Absence nebo nefunkcnost vps/pdc pro dvbt mi jeste pred koupi taky vadila, ale kdyz se na to clovek podiva pragmaticky, tak krom ct1 a ct2 stejne snad vsechny stanice prerusuji porady reklamou, takze i kdyby vps fungovalo tak jako drive na analogu, tak ve vysledku mam stejne nahrany polotovar, ktery musim bud vystrihat anebo pri prehravani pretacet a preskakovat reklamy.
   Dalsi vec je, ze z mych zkusenosti obcas (i kdyz vzacne) tento ridici signal selhal nebo ho vubec nepustili a paradoxne kvuli teto inteligentni funkci se nic nenahralo, takze uplna jistota to neni..
   Takze chce to brat s klidem a proste ke konci nahravaneho poradu pridat 30 min. navic a je vyreseno.
   Myslim ze 250 GB disk neni tak maly aby tohle byl problem.

  10. Ještě jeden dotaz. Nesmyslná omezení, jaký obsah "bere" EX77 na přepisovatelný médiích byla druhá věc, která mi po absenci VPS/PDC vadila. Jak je to u EX78?

  11. Bohužel nemám pro Vás dobrou zprávu. Na VPS/PDC Panasonic opět nějak pozapomněl a problém se čtením DivX, JPEG a MP3 z DVD-RW/+RW přetrvává. Až trapné chyby u produktu, který si dělá ambice být nejlepší...
  12. Dobrý den, řešim drobný problém u tohoto přístroje, na dálk. ovladači (DO) od rekordéru nefunguje hlasitost a když rekordér zapnu, tak se TV automaticky nepřepne na AV vstup (musím navolit na DO od TV abych viděl reprodukci rekordéru na TV a zesilovat hlasitost musím na DO od TV). Rekordér mám s TV propojen Scart kabelem (TV nemá HDMI, takže to jinak nezapojim). Napadá Vás, kde by mohl být problém, mám vyzkoušet jiný SCART kabel, nějaký značkový, dražší, pozlacené konektrory, nebo je to na reklamaci? Děkuji za případnou informaci

  13. Ověřte, zda máte SCART kabel s plným zapojením, tedy 21pin. Hlasitost rekordér korigovat, stejně jako většina jeho konkurentů, neumí a musíte ji plně řídit pouze na TV. Trochu to usnadní, když si nastavíte na DO od rekordéru kód výrobce Vaší TV, aby bylo možné hlasitost TV pohlodlně korigovat přímo z DO rekordéru.
  14. Dekuji za odpověď, vše vyzkouším, prosím, nevíte ještě kde se ten kod výrobce nastavuje, někde v menu? A už poslední věc, nemůžu přijít na to, kde nastavím Dualní zvuk, když něco vysílají v dual zvuku tak se mi to míchá dohromady, nemůžu zvuk oddělit, nepřišel jsem na to (ostatní funkce - nastavení - zvuk - Volba dvojjazyčného zvuku zde M1 nebo M2 nic nepomohlo)? Děkuji

  15. Nastavení kódu dálkového ovladače je popsáno v návodu na stránce s těmi kódy. myslím, že jen podržíte tlačítko POWER pro TV na ovladači a vyťukáte na něm kód výrobce TV, nebo tak nějak. Před nahráváním si lze zvolit zda chcete nahrávat levý/pravý kanál nebo stereo signál. Určitě je to popsáno i v manuálu. Myslím, že i při přehrávání duálně nahraného pořadu si můžete opět pustit zvuk z L nebo P kanálu. Zkuste dát při přehrávání tlačítko DISPLAY a změnit zvuk tam nebo přes tlačítko AUDIO.
  16. Děkuji, většinu věcí se mi podařilo vyřešit. Jen ten duální zvuk je problém, nemyslím při nahrávání, tam to dle manuálu zvolit jde a potom při přehrávání nastavit, tak věřím že tu bude fungovat. Problém ale je, při živém vysíláni, viz. nyní TV NOVA Policajti z Miami, v analogu to přepnout v menu jde (ostatní funkce - nastavení - zvuk - Volba dvojjazyčného zvuku zde M1 nebo M2 ) a zvuk se oddělí, při zmačknutí i (STATUS) je buď L nebo P kanál, a zvuk je tak oddělen a je to v pořádku, ale při digitálním nastavení se nic nezmění při zmáčknutí i (STATUS) jsou zde stále L a R a míchá se to dohromady a nenechá se na to koukat (nepomůže ani Display - Zvuk - DVB multi audio, zde je česky a nedá se to změnit), prostě už nevím, pokud sledujete duální vysílání v digitálu, tak se to prostě nedá...?

  17. Tak nevím chci si koupit nový rekorder z HDD a tenhle Panasonic byl můj favorit, recenze mě moc nepřesvědčila. Když odpočtu USB slot tak proti loňsku žádná významná změna. Začínám uvažovat o LG RHT389H, lepší cena, větší HDD s USB můžu na HDD nahrát i .avička. Jen ta barva - do sestavy se mi hodí stříbrná a LG je jen v černé. Není tady nějaký odborník, který by mi poradil jaké ma LG nevýhody proti tomuhle Panasoniku?

  18. Pod uvedenym clankem, je v diskuzi i tento text:
   Bohuzel uvedene zkusenosti uzivatelu nejsou vyjimkou, mluvim na zaklade diskuzi
   ale i mych 2 znamych - maji presne stejne problemy!
   Takze opatrne!

   Re: Mám doma předchozí nejvyšší model
   udzi [62.177.97.xxx] | 07. 08. 2008 00:47 Já mám bohžel podobné zkušenosti s rekordéry LG a to konkrétně se dvěma modely, celkově 3 kusy v rodině. Velmi pomalý náběh, kousání, nepřesná editace nahrávek, mrznutí celého stroje zralé na tvrdý reset vytažením ze zásuvky, občasné neuložení nahrávky na HDD (nejvíc k vzteku) a další a další. Projevuje se nepravidelně, zato s jistotou největších napáchaných škod dle Murphyho zákona, různě, ne na všec kusech stejné závady.
   Navíc, Vaše zmínka o mazání příspěvků, bez ohledu na to, zda to skutečně učiníte, mi přišla velmi smutná.
   Pějete-li ódy na LG, je dobré dát prostor i odpůrcům této značky, mezi něž se nyní po zkušenostech nejen s jejich DVD/HDD rekordéry řadím. Ať si to ostatní čtenáři přeberou po svém.
   Takže, můj verdikt: značce LG (Life's Good, sic!) uděluji "never more", kdyby nakrásně všechny mouchy vychytali, za ten šmejd, co pustili v minulosti na trh u mne pozbyli důvěry.
   Odpovědět

  19. Panasonic mě velice zklamal. Po přehrání cca 10 a vypálení (archivaci) tak 50-60 DVD mi přestala jít DVD mechanika - závada optiky. Přístroj hlásí DVD v mechanice, i když tam není. Stejná závada se mi stala na minulém přístroji, také po záruce. Tak mám dva záznamníky bez možnosti zaznamenaná data na HD někam přetáhnout. Servisy se se mnou nebaví a cena náhr. dílů dosahuje skoro ceny nového přístroje. Je s podivem, že věci zakoupené v době nesvobody v Tuzexu dodnes fugují. Oni totiž komunisti sem nepustili výrobek, který by neobstál. A Panasoniku se podařilo vyrobit prvotřídní zmetek.
   .

  20. Díky za reakce, ještě si počkám na rezenzi tady na Digilidi,
   jenom mě zarazila jedna věc a to je rozdíl mezi řadou RHT38x a RHT39x?
   Prakticky všude jsou popisovány totožně jenom jsem objevil že 39x má audio Cinch výstup. K čemu je to dobré?

  21. Ahoj, nevíte někdo, zda tento přístroj umí přehrát MPEG-2 (.mpg)? Tedy konrétně to, co si zachytím v počítači z televizní karty?
   Bohužel, to mi na Panasonicích, které jsem dosud měl, docela chybělo a tak musím živit Fergusona; docela rád bych jednu krabici v obyváku ušetřil.

  22. nechci už žádný rek.panasonic ani vidět,měl jsem během čtyř let dva,ten první byl běhěm záruky dvakrát v servisu a po záruce totálně klekla mechanika,v servise jsem se dozvěděl že za novou chce panák šest litrů,nechal jsem si ho tedy jako hdd rekordér,v domění že jsem měl smůlu na vadný kus,zakoupil jsem novější typ padesátpětku,no a před měsícem se stalo co? no přece klekla opět mechanika,takže až mi dá panák záruku na přístroj min.pět let,tak snad,protože jinak jsou to uživatelsky přívětivé mašinky oproti konkurenci

  23. Jak je to se zaznamem z DVB-T: dochazi pokazde k D/A konverzi signalu a pote zpet na A/D pro zaznam na HDD/DVD? Nebo je mozne zaznamenavat na HDD/DVD nekonvertovany MPEG2 stream bez teto degradace^2 ?
   Dekuji.

  24. Jsem vlastníkem tohoto rekordéru a popisu zde co mi nevyhovuje.
   Jinak je to skvely stroj, spolehlivý, naprosto tichý a zatím bez jediné vady!

   Jako jukebox MP3/JPG je nepouzitelny, protoze pri nahravani z TV
   umi soucasne prehravat pouze z:
   - DVD mechaniky VIDEO/MP3/JPG
   - HDD VIDEO

   Pokud se zacne nahravat z TV a prehrava se MP3,JPG z USB, pak se prehravani prerusi
   a do ukonceni nahravani nelze nic s USB delat - je nedostupne.

   Pri prehravani MP3 me chybi (moc jsem to nestudoval - mozna jsem ji jen nenasel)
   moznost nahodneho prehravani a vytvoreni playlistu.

   Dale pri nahravani z TV neni mozno na HDD editovat, mazat video (k MP3 a JPG na HDD se vubec nedostanete) lze pouze prehravat veci viz vyse.

   Pri bezicim nahravani z TV nelze pouzivat EPG rekorderu, tedy ani programovat casovac nahravani pomoci EPG.
   Nastavit nahravani pořadu v casovaci lze, ale musi se vse zadat rucne - nazev, cas od do, atd. zatimco v EPG staci vybrat pouze pořad.

   Rekorder neumi editovat cas konce nahravaneho poradu z TV - nelze prodlouzit dobu nahravani aktualne nahraveho poradu.(moc jsem to nestudoval - mozna jsem ji jen nenasel)

   Pres uvedene nevyhody jej vsak doporucuji...

  25. tak tohle všechno sony hxd 870 umí,kromě toho má na rozdíl od panáka tichou mechaniku,citlivější dálku s mnohem menšími úhly a taky má na dálce eject,plynulejší přechody po střihu a ne 40ti sekundový náběh ale 10ti,máme tohoto panáka v rodině tak jsem mohl srovnávat a volba byla jasná,ač proti panasonicu nic nemám,mám od něj 3čipovku kameru autorádio,atd.

  26. Rozumim dobre...Pokud se nahrava z TV a tak lze prehravat se MP3,JPG z USB nebo HDD?

   Druhy dotaz: Nekde sem cetl ze pokud se zacne nahravat z TV a tak se prehravani MP3,JPG prerusi a pak se musi pustit znovu?

  27. Uvažuji o koupi DVD rekordéru, ale zatím jsem nenašel nějaký důležitý rozdíl mezi DMR 78 a 87. Můžete mi poradit?
   Slyšel jsem, že ani na jednom se nedá okopírovat kopie z originálky DVD, dají se prý kopírovat pouze orinál DVD? Jak to vlastně je?
   Dá se nahrávat z přijímače TV DIGI?
   Děkuji elvavra

  28. Panasonic modely 2008 (př. EX78 a EX88) maji USB, dalsi nove funkce, ktere maji nove modely, jsou pekne predstaveny obrazky zde:
   http://panasonic.net/diga/

   Panasonic modely 2008 umi prehravat z USB DivX,MP3,JPG a umi kopirovat na z USB na HDD MP3,JPG (nikoliv vsak DivX).
   Neumi bohuzel soucasne nahravat z TV a pritom cokoliv prehravat z USB.
   Z HDD na USB neumi rekorder kopirovat.

   Panasonic modely 2007 (př. EX77 a EX87) nemaji USB, maji jen čtečku SD karet, ze ktere lze přehrávat pouze JPG (a kopirovat JPG na HDD).

   Dalsi info zde:
   http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16532

  29. Kopírovat lze ZEJMENA kopie z originálního DVD, originální DVD nekdy nemusí jít.

   Nahrávat z přijímače TV DIGI, coz je zrejme satelit lze pomoci vstupu video a pro nahravani z externich zarizeni (satelit, videomagnetofon...)
   Vice zde:
   http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17049

   Dalsi info o rekorderech Panasonic
   http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17086
   http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16677
   http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16532
   obecne forum
   http://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php?f=42

  30. ahoj

   mam dotaz, mate niekto skusenosti s tym, ze by pocas nahravania zvoleneho TV programu na HDD - nahravanie prerusilo s hlaskou, ze program je chraneny proti kopirovaniu ? robi mi to na len na niektorych TV staniciach a neviem co s tym
   dakujem

  31. Protože se chystám v blízké době zakupit nějaký šikovný DVD recordér s HDD /výměnou za viderorecorder/ za přijatelnou cenu a přijatelnou kvalitu , tak jsem si přečetl některé recenze na netu a prosím o radu a případné zkušenosti návštěvníků této recenze...
   Má volba je nyní mezi Pnasonicem DMR EX78EPS versus LG RHT397H nebo 387H ???
   Budu rád za každý Váš podnět...

  32. Panasonic mě velice zklamal. Po přehrání cca 10 a vypálení (archivaci) tak 50 60 DVD mi přestala jít DVD mechanika - závada optiky. Přístroj hlásí DVD v mechanice, i když tam není. Stejná závada se mi stala na minulém přístroji, také po záruce. Tak mám dva záznamníky bez možnosti zaznamenaná data na HD někam přetáhnout. Servisy se se mnou nebaví a cena náhr. dílů dosahuje skoro ceny nového přístroje. Je s podivem, že věci zakoupené v době nesvobody v Tuzexu dodnes fugují. Oni totiž komunisti sem nepustili výrobek, který by neobstál. A Panasoniku se podařilo vyrobit prvotřídní zmetek.

  33. Nerozumím tomu, proč se harddisk sám nevypíná ? Mám Panasonic DMR-EH60, dvaapůl roku starý typ a u něj se harddisk po určité době nečinnosti sám vypne....

  34. Mám ho a som spokojný. Všetko funguje spoľahlivo podľa mojich predstáv. Mám otázku. Je možné trvalo zobraziť aktuálny čas na displeji aj v režimu stand-by?

  35. Myslím, že i v recenzi se zmiňují o "dvouch stupních" stand by. Při zapnuté úspoře je po vypnutí displej bez údajů. Pokud není zapnutá úspora tak po vypnutí je čas zobrazen.

  36. Návod str. 64 - změna nastavení přístroje - FL displej - úspora energie vyp. - jasný/tlumený (ne automatcký). Dobré je ještě nastavit rychlý start na - vyp. - str. 67 - mnohem menší spotřeba energie.

  37. Po všech pro ANO/NE mezi Sony a Panasonic (např. co se týče editace jsem se dočetl protichůdné názory) jsem zakoupil právě tento. Zatím se seznamuji, ale již jsem narazil na problém.
   1/ Dva soubory AVI na USB. Jeden bez problému přehraje, druhý se objeví "Čekej". Čekám, čekám a nedočkám se. PANASONIC je jakoby "zakouslý" a nejde z toho "vyběhnout", nebo to neumím.
   I můj vrácený SENCOR hlásil že soubor nelze přehrát, když se mu něco nelíbilo.
   To samé jiný soubor AVI na CD. GSpot mi v případě prvního AVI ukáže XVID 1.1.0 Final, ale to mi nic neříká vzhledem k uvedeným kodekům pod článkem.
   2/ Nahrávání ze SAT. Zatím u nás je jenom Analog a tak DIGI nahrávám ze SAT. Mám Golden Interstar.
   Pokud jsem měl SENCOR musel jsem oba přístroje naprogramovat na stejný čas a zvolit externí vstup.
   PANASONIC má externí vstup AV2 přes SCART a nějakou volbu LINK s parametrem 1, tento signál však asi GOLDEN nepodporuje.
   Zbývá tedy parametr 2 a PANASONIC začne nahrávat jakmile se GOLDEN spustí z naprogramovaného spuštění.
   Až pocud by nebyl problém. Problém je, že s tímto parametrem 2 PANASONIC začne nahrávat jakmile je GOLDEN spuštěn i jinak.
   Znamená to totiž ten LINK vždy zrušit a nezapomenout zapnout po vypnutí SAT.
   Nebo zná někdo jiné řešení ???

  38. re nahravani ze sat. : hele napadla me jedna vec. neznam ani panase ani ten sat ale mohlo by pomoct ve SCARTu fyzicky zrusit pin8 (myslim). je to drat, kde se objevi napajeci napeti, kdyz se pristroj (sat) zapne. pak by se nezapinal panas a ty bys musel programovat panas i sat. ale panas by se nezapinal pri zapnuti sat. teda jestli je to ovladany timhle :-)

  39. Jo díky, ale to právě dělám, že programuji oba přístroje. Ta funkce LINK má umožnit pouze naprogramování SAT a ten když se zapne tak automaticky spustí PAN. Jenže tenhle parametr SAT neumí a ten druhý parametr spustí PAN při každém zapnutí SAT.
   Asi by opravdu šlo vrazit do SCART ten DIP vypínač, nechat nastavený parametr k ovládání PAN pomocí SAT a nezapomenout při vypnutí SAT tento DIP sepnout.
   Kolizi by nemělo dojít. Naštěstí jak SAT tak i při programování PAN oba hlásí že dojde k časovému nahrávání.

  40. Bohužel vše je asi jinak. Dle servisu PANASONIC se DVD zapne při parametru Ext Link 1 při přítomnosti videosignálu na SCARTu což je vlastně při každém zapnutí SAT. Při nastavení parametru Ext Link 1 by měl skutečně reagovat na přítomnost napětí na PINu 8 ve SCARTu. Jenže asi můj SAT Golden neumí v době časové události na tento PIN příslušné napětí poslat.

  41. Mám ten samý problém s náhráváním ze satelitu. Sat přijímač mam azbox pokud nastavým časovač na sat tak se pustí tak jak má ale na volbu ext link 1 na panasonicu se nahrávání nepustí, na volbu ext link 2 se pustí hned pokud mám jen sat. zapnutý. Takže jediná možnost jak je nahrávat je nastavit časovač na sat. poté vypnout sat. a na panasonicu dát ext. link.

  42. Nelze...nahrava pouze jeden porad
   Musel by jste v rekorderu mit dalsi tuner(y)...
   Rekorder sice 2 tunery analog a digital, ale neumi je vyuzivat nezavisle na sobe,

  43. Dobrý den,
   zajímalo by mě jestli je možné připojit ještě jeden hard disk? Myslím třeba přes kšandu jako v PC a vyvést to mimo bednu. Děkuji za postřehy.

  44. Nelze menit zvoleny kanal, prave protoze se z nej nahrava...
   Musel by jste v rekorderu mit dalsi tuner(y)...
   Rekorder sice 2 tunery analog a digital, ale neumi je vyuzivat nezavisle na sobe,
   takze proto nemate i na DO zadnou moznost vybirat si vystup z digital nebo analog tuneru.
   Coz nelze zrejme z duvodu zbytecne slozitosti zapojeni a vicenakladu na vyrobu.

   Zrejme pouzivate rekorder misto setopboxu pro prijem digitalu...
   to je jedine omezeni tohoto reseni.

  45. Rekordér jsem koupil minulý týden a vše běží jak má. Pokud jde o přehrávání DivX z USB, bláhově jsem předpokládal, že budu mít možnost shlédnout krátké dokumentární pořady v HD (1280x720 resp. 1920x1080), které mám ve svém počítači i na velké TV. Bohužel rekordér odmítá tyto avi přehrát. Dělám něco špatně nebo to opravdu nejde?

  46. Prosím o radu, jak nastavit nahrávání. Rekordér je připojen k TV s poměrem stran 4:3. I když je nastaven formát pro zázam 4:3 nebo 16:9, tak po vypálení a přehrávání na jiném přehrávači, ke kterému je připojena TV s poměrem 16:9, je obraz zdeformován. V rekordéru je záznam OK. Jak nastastavit rekordér, abych mohla využívat DVB-T a zůstalo zachováno připojení TV 4:3, ale při záznamu a přehrávání na TV 16:9 byl obraz v originálním formátu (většinou 16:9)

  47. Dobrý den,
   mám podobný problém, jakmile je film 16:9 tak je po vypálení na DVD při přehrávání na jiném přhrávači (dom.kino panasonic, PC apod.) vždy zdeformován do formátu 4:3 ... nepodařilo se Vám za tu dobu přijít na to proč ??? Díííky TCH.

  48. Nevím proč ale určitě funguje (pokud je vypnutá podpora vysokorychlostního kopírování) že kopie na ...
   DVD+R = výsledný obraz po nakopírováni z HDD bude 4:3 (i když zdroj je třeba původně 16:9)
   DVD-R = výsledný obraz po nakopírováni z HDD bude 16:9 (i když zdroj je třeba původně 4:3)
   Ahoj TCH.

  49. další zkušenosti. Níže se někdo ptá, proč se nesepne TV při zapnutí DVD rek. U mě to samé, i když odpojím HDMI. Pak musim složitě na TV. Mám 21 pin SCART i pozlacený. Dál jestli ví někdo zkušenosti, jak při nahrávání prodloužit o těch známých 30,60,... min. Píšou mačkáním rec, ale nic se neděje. Pak jsem si bláhově myslel, že AVI nahraju z domácího kina přes scart, ale trapně jsem se spletl. Zkoušel jsem to přes TV, ale samo při sledování AVI na TV mi to nahrálo skyrtý program z DVB nebo analogu. Absenci nahrání AVI do rekordéru tím asi nijak neobejdu, leda bych to nahrál na kameru, jak v kině))). Jak je napsaný špatně návod jsem zjistil, když jsem řadil programy přes profil a našel jsem to až tady se zjištěním, že nejsem sám. Prostě bída. Zlatý videa a analog. tv s PIPem a dvěma tunery. Neměly chybu.

  50. náhrávání lze prodloužit mačkáním REC ale jak píšou v návodu tak máškáním REC přímo na přístroji!!! ne na dálk. ovládání. Avi by mělo jít nahrát z externího vstupu přes 2 skart a na rekordéru nastavit AV2.

  51. Na moc Ti neodpovím, ale občas taky čtu návod a rozhodně vím, že prodloužení REC při "ručním" spuštění funguje.
   Jen nesmíš mačkat REC na ovladači, ale přímo na DVD

  52. Při editaci nahraných titulů jsem u Panasonicu DMR-EX88EP neobjevil možnost sloučit dva tituly do jednoho. Nevíte zda to opravdu nejde? U dva roky starého LG je to základní editační funkce.

  53. Vypálil jsem nějaké DVD s Playboj což při kontrole v DVD Sencor bez problému hrálo.
   Ale Panasonicu se to nelíbilo a hlásil nějakou nekompatibilitu.
   Zkusil jsem v MENU změnit z PAL na NTSC, ale pak zase byl na TV obraz černobílý.
   Co s tím mimo překódování DVD.

  54. Dobry den, chci si koupit HDD rekorder, ale vaham mezi timto, DMR-EX88EP a Sony RDR-HXD990. Vyplati se priplatit si na tu EX88? Ktery z nich byste doporucili? Nebo nejaky uplne jiny? ;-) Diky vsem.

  55. Prosím o radu, lze při nahrávání TV pořadu (přes vnitřní DVB-T) nějakým způsobem DVD používat? Myslel jsem že půjde alespoň používat externí set top box zapojený na AV2, ale stále mám na TV nahrávaný pořad a žádné přepínání vstupů nefunguje? Děkuji

  56. taky přispěju menším dílkem - při zapnutí přes scart se sice TV nezapne, ale při zapnuté TV stačí zmáčknout menu u rekordéru a automaticky se MENU zobrazí na TV, i když jsou na TV zrovna nastaveny jiné fce

  57. Ahoj, v televizi mám vstup DVI, lze použít pro propojení rekordéru a televize kabel s HDMI na jedné straně a DVI na straně druhé? Projde obraz u zvuk nebo pouze obraz? Děkuji za informaci.

  58. Vybírám DVD rekordér "pod stromeček" a pošilhávám po tomhle Panasonicu - jediné co mi na něm dost vadí je ta nemožnost kopírovat data směrem HDD -> USB. Fakt nechápu proč to nejde resp. jako "ochrana obsahu" mi to přijde dost nesmyslné.

   Nevíte o nějakém srovnatelně kvalitním DVD rekordéru který by tohle nesmyslné omezení neměl? Jde to z toho HDD vyšťourat alespoň nějak jinak (vypálit na DVD, nebo přinejhorším vytáhnout HDD a zkopírovat po připojení k počítači)?

  59. Zdravím Vás. Čtu vaše dotazy a odpovědi. Chci koupit rekorder a nevím jaký.Chtěl bych, aby znal:nahrávání z televize, vypalování na DVD, setřich pořadu bez reklam a DVB-T. Dále ještě nastavit dobu zapnutí a vypnutí po záznamu. Asi tak vše. Poraďte prosím. Díky Mirek.

  60. Tenhle rekordér zcela jistě vyhovuje tvým požadavkům. Já jsem ho po dlouhém vybírání koupil a jsem nadmíru spokojený. Jediné, co není úplně ideální, je návod. Tedy pokud jde o přehlednost. Co jsem v něm hledal, jsem zatím našel, ale někdy to zabralo dost času.

  61. Zdar lidi,
   predem dekuju za info ohledne prepnuti TV na vstup od recorderu pri zmackunti tlacitka MENU. Milijonova rada :-)).
   Nicmene mam jeden dotaz - Mam zapojeny recorder pres scarty do TV i do kina. Bohuzel mi z neznameho duvodu recorder nepropusti audio z televize do kina. Mam pozlacene scarty, z recorderu do kina signal jde, kdyz pripojim TV rovnou na kino tak taky hraje, proste uz nevim jak dal. Jedina moznost je divat se na TV pres tuner v recorderu, ale to zase jede jeden zrout elektriky zbytecne navic.
   Jinak vsechno slape jak ma.
   Mam doma jeste Philips 5570H a tam to pri stejnem zapojeni beha jak ma.

   Predem diky za jakoukoliv radu.

  62. Pokud jde o to přepnutí TV na vstup od rekordéru, tak jsem to vyřešil tím, že jsem nastavil AV1 výstup na RGB1 (Function menu/Ostatní funkce/Nastavení/Zapojení/AV1 výstup/RGB1). DVD rekordér mám s TV propojen pomocí SCART.

  63. U tohoto rekordéru jsem zatím narazil na jediný "problém". Pokud použiji jakoukoliv funkci (Direct navigátor, Guide, Function menu, ...) a pak se vrátím zpět ke sledování TV vysílání (např. pomocí tlačítka Return, Exit či jinak), tak se mi VŽDY na televizoru zruší nastavení AV vstupu z rekordéru a najednou sleduji vysílání z TV. Musím pak přepnout na AV vstup, což je poněkud otravné, když se to musí dělat vždy. Televizi mám propojenou s rekordérem plně obsazeným SCART kabelem. Poradíte někdo, čím to může být. Díky.

  64. Tak už nic. Problém jsem vyřešil a možná i rada pro vás.
   Pokud máte propojen DVD rekordér s TV pomocí SCART, tak nastavte AV1 výstup na RGB1 (Function menu/Ostatní funkce/Nastavení/Zapojení/AV1 výstup/RGB1)
   Tím se také docílí toho, že po zapnutí rekordéru se přepne TV na AV výstup. :-)

  65. Prosím o info jde-li naprogramovat nahrávání se scart vstupu (vstup ze satelitního přijímače). Ptám se protože u recorderu, který mám, se dá při nastavování času + kanálu nastavit jen kanál 1 až ... , ale nejde nastavit AV1 aby to nahrálo to co jde do scartu.
   Nahrávat teda můžu jen když jsem u přístroje, nastavím kanál AV1 a zmáčknu "REC".
   Dík za odpověď.

  66. Zdravím všechny,
   mám problém se zobrazením jistých informací.
   Konkrétně se mi jedná o časové údaje přehrávaného titulu. Hledal jsem to v manuálu, ale asi špatně. Při stisknutí tlačítka 'i' (STATUS) se mi zobrazí pouze aktuální čas a uplynulá doba přehrávání.
   Mohl by mi někdo z vás poradit, jak nastavit, abych věděl třeba kolik času chybí do konce filmu?
   Děkuji

  67. Asi nejsem sám, který má problémy i při pouhém sledování pořádů na TV Nova, které jsou dvoujazyčné. Někdo níže radil, aby bylo možné tlačítkem audio na dálkovém ovladači měnit L a P kanál tak je nutné mít přepnuto na DVD. Jinak lze toto měnit i pokud je přepnuto na HDD a to tak že musí být v menu v nastavení, ost. nastavení pro záznam vypnutý vysokorychlostní záznam. Potom je možné tlačítkem audio L a P kanál měnit. Ale můžu říci, že tento problém při současném přechodu na digitál mě zcela otrávil, něco přepínat a tak a to nemluvím o následném vypálení na DVD apod. Nevím zda je to zcela nevhodným vysíláním TV NOVA nebo firmwarem Panasonicu ale jedná se pro mě o problém, že bych si rekordér asi nekoupil. Nechápu proč se tam všude dá nastavovat CZ jazyk a tak, ale zcela to nefunguje.

  68. dobry den, jsem vlastne rozhodnuty pro koupi tohoto recorderu, ale jedna vec mi neni jista, snad mi nekdo pomuze. Do ted mam cele kino a zvuk 5.1. Tento recorder ale nema zadne vystupy, nebo se pletu? Jak to mate zapojene? Jen pres kabel do TV a pouze hrajete pres TV? Co kdyz chci hrat jen MP3? Jak pak? Nechce se mi kupovat jeste zesilovac. Diky za radu, snad neni ten dotaz uplne blbej:-) Ahoj

  69. Zdravim, chtel jsem se zeptat, jestli tento rekorder ma buffer. Drive jsem mel rekorder Philips a za nejvetsi jeho prednost pri nahravani poradu zpetne povazuji fakt, ze se automaticky do bufferu nahraval nastaveny program po dobu 6-12 hodin dle mista na HD. At jsem se dival na cokoliv DVD, ci porad z hard disku, nahraval na DVD, ci hard disk nebo strihal film do bufferu se stale zaznamenaval aktivni program. Buffer nebyl za bezneho provozu nikdy resetovan (samozrejme pri vypnuti ano :)) vzdy uchovaval alespon 6-12 hodin. Ted mam LG RHT389H a tento ma funkci Time Shift, ktera je pro me velkym zklamanim v porovnani s Philips. Kdykoliv prepnu do menu a to at HDD, DVD, ci provadim napr. strihani filmu buffer je resetovan. Takze je to tak na 2 veci. Ma Panasonic podobnou funkci bufferu jako Philips ci nikoliv?

   Dekuji za odpoved

  70. Ahoj, v soucasne dobe se s timto pristrojem teprve seznamuju. Co me zatim trapi je ze uz jsem zkusil 3 flash disky (klice) a jeden externi HDD od PC (napajeny externim zdrojem) a ani s jednim se mi neobjevilo Menu "USB zarizeni" popisovane na str.15 v navodu. Zatim jsem si tedy neprehral zadne fotky ani hudbu ani video z USB. Z tech 3 USB klicu mi u jednoho bliklo napajeni, u druheho svitilo, u tretiho se nedelo nic. V manualu jsem se docetl, ze rekorder podporuje pouze format FAT16, FAT32 (bohuzel v dobe kdy asi vetsina pouziva NTSC...). Jake mate s timto zkusenosti? Dik R.

  71. Bohužel, mám stejný problém s USB diskem. Mám USB Kingston 8 GB a rekordér ho vůbec po zapojení nerozpozná. USB je naformátovaný na FAT32. Párkrát se sice stalo, že ho rekordér rozpoznal, ale při přehrávání se film DivX po několika vteřinách seknul a přehrávání se ukončilo. Zatím jsem si tedy z USB nepřehrál film, fotky ani mp3. Podle návodu by měl rekordér DMR-EX78 podporovat USB disk s kapacitou až 128 GB. Jsem tím docela zklamaný, protože film v DviX ani fotky z DVD+RW přehrát nejdou. S mp3 vypálenými na DVD+RW zkušenost nemám, ale myslím, že to bude obdobné. Zbývá tedy jedině vše vypálit na DVD-R, pak vše funguje jak má.

  72. Zdar, mám 250GB externí disk Samsung Spinpoint 5400ot. Má poměrně malý odběr takže ho USB port přehravače uživí.
   Panasonic umí pouze FAT32, takže jsem disk rozdělil na 2 primární partitions, tu první naformátoval na FAT32 (pozor, nejde pod XP, to umí pouze do 32GB) použitím spec. programu. Druhou partišnu jsem nechal NTFS.
   Teď vše funguje vpohodě - přehravač vidí jen první partišnu a na ní všechny DivX, Mp3 i JPEG.
   Teď bojuju s titulkama :-)

  73. Dobry den lze nastavit aby po zapnuti ihned nahraval dany program v casovem posunu? A lze pri casovem posunu prepnout na jiny program a ten nasledne v casovem posunu nahravat? Priklad koukam na zpravy od 19:30 s 10 min zpozdenim a v 20h prepnu na film na jinem programu. Muj stavajici neznackovy rekorder toto umi, tak by me zajimalo jak to je u PANASONICU?

  74. Dobrý den,chci se zeptat v jakém režimu Stand-By,jestli ve falešném(13w) nebo v normálním-okolo 1w,čeká rekordér na nahrávku nastavenou v časovači.
   A nebo jestli si můžu vybrat.Díky za odpověď.

  75. Ahoj,

   nevíte někdo náhodou, zda lze u tohoto přístroje docílit, aby se po stisknutí tlačítka GUIDE objevil programový průvodce, kde by byl pouze "můj oblíbený" seznam stanic ve mnou zvoleném pořadí? A aby těmto volbám také korespondovaly volby číselnými tlačítky?

   Jinak je totiž na nic, když je tam uloženo 30 předvoleb, včetně rádií a duplicit. Nebo například Prima 2, kerá ještě ani nevysílá a otravuje na pozici č.3!!

   Moc děkuji, jinak začínám litovat, že jsem to vůbec koupil.

   H.

  76. Programy si naskládej v takovém pořadí, jaké chceš do Profilu a pak na kterémkoli z programů zmáčkni "i" (informace o pořadu) a mačkej modré tlačítko až do chvíle, kdy tam budeš mít onen profil. Od té chvíle se budou programy řadit a číslovat tak, jak je máš v tom profilu.
   P.

  77. mockrát děkuji za radu!!!! Se s tím tady dělám druhý den!
   Měli jsme ten samý problém! Programy nešlo řadit, byli za sebou, jak se nahráli.
   Dost často se nám teď stává, že u TV se začíná sekat obraz. Musíme znova nahrát programy - nové ladění!!
   Ale, vždy to rozházelo programy.
   Takže:
   Menu - Nastavení - editace DVB profilů - všechny DVB služby a pak si hraju s pořadím, vždy OK.
   Programy ale nikdy nebyli ve finále tak, jak jsme potřebovali! Až teď díky Vaší radě!
   Prostředním tlačítkem OK (info o programech), klik na modré tlčítko - heurééékaaa!
   Díky!

  78. Mám tento DVD rekordér, je zapojen přes SCART do TV LCD taky od Panasonicu Viera, včera jsem bez problému přehrával filmy a dnes jsem něco omylem zmáčknul a obraz při přehrávání DVD je černobílý stejně jako menu, poradí mi někdo jak to má dát zpět? Děkuju.

  79. Zkontroluj nastavení TV systému, tv by nemusel některou normu podporovat a pokud by výstup byl na NTSC, bude pravděpodobně černobílý, dále, pokud by některý z použitých výstupů byl na S-video. RGB a podobně.
   Na "video" je sice nepatrně nižší kvalita, ale je to spíš teoretické, než praktické, ale tam by měla být kompatibilita zaručena se všemi tv.

  80. Tam je jen výmaz titulů, nebo přímo formátování HDD, takže na to skutečně POZOR !!!
   Doporučuji běžným uživatelům do této sekce vůbec nevstupovat, normálně k tomu není žádný důvod.
   Důvod nevidím ani ve zjišťování volné kapacity HDD v GB. Nejsme v PC. Zde se počítá s dobou záznamu a tu, která je právě k dispozici na jednotlivém médiu, tedy i HDD přístroj pro předvolený typ záznamu (XP, SP. LP ...) ukazuje dokonce v několika sekcích.
   Např. při přepínání právě volby záznamu, nebo v infu během přehrávání, ale i záznamu.

  81. Ahoj všichni.
   Já jsem celkem spokojený s tímto rekorderem a našlo by se určitě něco ,ale to asi na každém přístroji.
   Co mi vadí je následují problém. Zkoušel jem si stahnout nějaký film z RapidShare a i když je v DivX-u tak mi nejde přehrát. Vyzkoušel jsem nějaké prograny na překodování "BEZPLATNÉ" ,ale vše bezúspěšně . Poradte mi prosím jáký program mám použít. Děkuji. :-))

  82. Můžete mi někdo pradit, jak zapojit tento DVD R, mám-li STB od UPC a starší analogovou TV Tomson 29? STB i TV má 2 scart výstupy. Jak mám propojit scatr kabely a jak koaxiál antény chci-li nahrávat a při tom se na jiný program dívat v TV? Děkuji moc, Rudolf.

  83. Zdravím, skúsim poradiť:
   1/ anténny vstup UPC - koaxiálny kábel - DVDR - koaxiálny kábel - STB
   2/ STB - scart kábel - TV
   3/ DVDR - scart kábel - TV
   Navyše:
   V prípade, že STB má HDMI výstup, tak môžeš ešte prepojiť STB - HDMI kábel - DVDR (prípadne cez komponent) - v tomto prípade budeš môcť nahrávať cez STB. Podľa mojej skúsenosti (mám FULL HD LCD LG a DMR-EX78EP-K) však nahrávanie cez STB je zbytočné (a to mám STB s DMR-EX78EP-K prepojené cez HDMI), rozdiel medzi kvalitou obrazu pri nahrávke cez STB a cez tuner v DVDR je nepostrehnuteľný. DMR-EX78EP-K mám s LCD TV prepojené cez HDMI.

  84. Včra jsem zakoupila - vše Ok až na dvě věci - jakési cvrlikání při přehrávání DVD ( to je jako normální? Jinak přístroj oproti 95 Pan naprosto tichý . Druhý problém- na jednu anténu ! jden na 20 let staré televizi i na předchozím Pan 95 naladit markýza - na tomto novém 78 nelze? je to snad slabý tuner? Při manuálním doladění na kanále, který chytají oba starší přístroje sice markýzu naladím, ale velmi zrnitou. Ne že bych o ni tak stále - ale nechápu. Poradí mi někdo ?
   Díky moc

  85. Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jak se dají zprovoznit DVB titulky na tomto DVD? Bydlím u Nového Jičína a mám signál 90% a kvalita obrazu je 100%, přesto se mi titulky nenabízejí k zobrazení. V nastavení nedá vypnout/zapnout nebo něco podobného, takže nevím kde je problém. Děkuji

  86. teď jsem dal zrovna vypalovat na dvd z hdd, a když dáte vypálit, automaticky se vám zobrazí, zda chcete uzavřít či ne ( ale na to jste již asi za ten měsíc přišla :-) )

  87. Prosím o pomoc:
   Mám nový DMR-EX78 zapojený k TV kabely Component-Video + Audio (návod str.69). Dále jsem k rekordéru připojil VCR Goldstar pomocí kabelu SCART 21 pin, abych si z VHS kazet stáhl na DVD starší nahrávky dětí. Nastavení AV2 jsem provedl podle návodu na str.66 (AV2 vstup = Video, AV2 zapojení = Ext), ale přesto mi do rekordéru a přes component i do TV projde pouze zvuk - místo obrazu pouze hláška "NO signal". Kde je chyba? Děkuji za každou informaci!

  88. A je ten VCR v tom správném scartu?
   Pak by při nastavení na vstup A1, příp. A2 měl být na připojeném TV vidět, jako na monitoru, signál z VCR. Taky ještě zkontrolovat nastavení pro Ext. Link.

  89. Poradí někdo?
   Po zakoupení DMR-EX78 jsem se učil podle manuálu nahrávat z TV v systému PAL a pak jsem 3 krátké nahrávky-tituly seskupil. Vše bylo OK až do okamžiku, kdy jsem bez předchozího rozdělení toto seskupení titulů vymazal. Od této chvíle mám v seznamu v Direct Navigatoru 3 prázdné řádky označené praporkem jako dosud nepřehrané tituly a značkou "N", že se jedná o nahrávku v systému NTSC. Tyto řádky nejdou vymazat ani jinak editovat. Je nějaké řešení? Pokud zformátuji HDD, pak kromě vymazaných titulů to nemá žádný dopad na funkčnost přístroje? Děkuji za radu.

  90. Dobry den,

   vcera jsem koupil tento pristroj. Tesil jsem, ze umi prehravat i DivX. To sice umi, ale neumi citelne titulky. Kdyz jsem cetl, ze ma male titulky, tak jsem si predstavoval, ze jsou male, ale pujdou cist. Bohuzel, to co z pristroje leze za titulky je hruza. Ze 4 metru nejsou k precteni. Nemate nekdo nejaky tip, jak donutit rekorder , aby zobrazil vetsi titulky?

  91. Však tu máme obrázek, ze kterého je to pěkně patrné... jak jsou ty titulky drobné. Možnosti jsou 3: 1) zakódovat si do Divxu titulky na trvrdo větší, 2) stát se hackerem a přeprogramovat firmware přístroje 3) poslat bombu do Panasonicu, aby nedělali z dalších zákazníků idioty :)
  92. Už jsem tu psal dotaz o DVB titulkcích, ale jelikož mi nikdo neodpověděl, tak jsem myslel, že to tu zmrzlo, ale jak vidím, tak lidi tu choděj, takže znova. Bydlím u Nového Jičína a sílu signálu mám 90% a kvalitu 100%, přesto nejsem schopen chytit skryté titulky od jakékoliv televizní stanice. V nastavení to nastavit nějak nejde, takže prosím nevíte jak? Děkuji

  93. Dekuji za odpoved. Panasonic jsem kupoval nastesti pres inet, takze ho muzu vratit do 14-dni. K titulkum se jeste pridaly dalsi problemy. Pristi pristroj si radeji osaham v kamenem obchode.

  94. Asi jedinou možností je u DivX/XviD upravit nejprve v PC vlastní titulkový soubor, přidat do něho informaci o velikosti fontů.
   U Panasoniců je toto skutečně ostuda, že nemá "titukové volby" lepší, jako např. možnost zapnutí podkladu textu, volbu barvy a velikosti a pod.
   Mám několik Panasoniců, je to "Král mezi jednookými", asi jako když starý Henry Ford říkal - můžete mít auto jakékoliv barvy, je-li vaší oblíbenou černá.
   Přístroje ale trpí řadou nešvarů a dědí je z jedné typové řady na druhou.
   K velmi trapným patří např. ztráta čísti videosouboru při sestřihu přes "playlisty" (seznamy záznamů) v délce okolo 1s, což ovšem způsobí např. ukousnutí slova z věty a podobně, takže to je v exponovaných místech třeba řešit falešným prodloužením kapitoly a trefovat právě takový přídavek, který bude "spolknut", je toho více ....
   Při nahrávání z digitálního vysílání zase nad obrazem zůstává "technický řádek" rušící zaznamenaný obraz, dálkové ovládání velmi brzy ztrácí spolehlivost - "vymačkaná tlačítka", atd.
   Původní zakladatelé společnosti, která bývala etalonem kvality se musí obracet v hrobech, že se jejich značka vypracovala až na úroveň laciné korejské a podobné produkce.
   Ostatně, těch "korejských" dílů je v tom hromada, mnohé typy mají HDD Samsung, Panasonic to je už hlavně jen tím logem na panelu.
   Tím, že JVC už vlastně klasické rekordéry DVD nenabízí, Pioneer je také obtížné sehnat, tak moc voleb není.
   Každopádně jde ale o východisko z nouze, kvalita "Panasonic" už je dávno ta tam.
   Podotýkám, že jsem byl fandou značky od 70. let minulého století a byla špičkovou.
   To jen, aby mne někdo nepodezíral z neobjektivity.

  95. Dobrý den,

   také jsem majitelem rekordéru Panasonic DMR-EX78EP-S. V posledních 14 dnech se mi již podruhé samo přenastavilo datum o cca 1 měsíc dopředu, místo 17.3.2009 bylo systémové datum 26.4.2009, čas se nezměnil, byl nastavený správně (nastavení hodin bylo na automatický režim). Při nesprávném datumu nebylo možné používat programového průvodve Guide, který měl informace staženy na týden od 17.-23.3.2009. Po manuální změně datumu bylo možné opět nahrávat podle průvodce.

   Datum a čas by se měl aktualizovat ze sítě DVB-T, proto je těžké určit zda je chyba v rekordéru či DVB-T síti. Signál přijímám z vysílače Krašov, kvalita i síla je u všech multiplexů 10/10.

   Sektal se někdo s takovým problémem?

  96. Timer recording z AV.

   To tento rekordér skutočne nevie v časovom nahrávaní použiť AV ale len televízne kanály?
   Mám doma starý DMR-ES15 bez HDD a ten to v pohode zvládne. Práve som cez internet objednal DMR-EX78, pozerám ešte posledné recenzie a som sklamaný. Jedná sa mi hlavne o časové nahrávanie zo satelitu. Neviete niekto či to nezvláda ani model DMR-EH58. Asi tú objednávku stornujem.
   Ďakujem za skoré odpovede

  97. Dobrý den, tahle hračka má všechny věci, co výrobce udává, ale často jsou nepochopitelně omezeny. Titulky jsou sice malé, ale přečtu je. Líbí se mi mi tam navigátor, jednoduché ovládání, to jo. Ale ta omezení.

   USB to sice má, z USB můžete přehrát film nebo shlédnout fotky, ale na usb si film nenahrajete, musite ho vypálit.

   Sice si z toho můžete udělat jukebox, výrobce píše, že to umí mp3, ale překvapilo mě, že jich tam lze nahrát počtem omezený počet (pár GB) přesto, že to má disk 250GB.

   Další nepěknou věcí je , že to sice přehrává divX atd.., ale tak 1 ze 4 to prostě nepřehraje.

   Další nepěkná věc je prohlížení fotek, nesmí být umístěny moc hluboko v adresářích.

   A nakonec to zacházení s místem na disku, pořady to nahrává na disk za sebe jako na kazetovou pásku a když něco smažete a uděláte mezeru v sekvenčně zapisovaných datech, následující záznam se do ní nenahraje, ale nahraje se až nakonec. Z toho vyplývá, že tam můžete mít jediný několikaminutový pořad a stejně se tam nic už nevejde. Místo lze udělat pouze smazáním posledně nahraných pořadů nebo formátem.

   Jestli jsem se v něčem mýlil, tak mě prosím opravte.

  98. Dobrý den,jsem také vlastníkem tohoto rekordéru a mám s ním takový problém,mám v PC staženo pár filmů v AVI formátu,když dám vypálit v Neru na DVD-RW DVD-ROM (ISO) tak mi to při načítání v rekordéru píše,že disk je špatně naformátovaný,tak dám zformátovat v rekordéru znovu vypálím a napíše mi to tu samou hlášku,nevíte kde dělám chybu?Díky.

  99. Ono to filmy na dvd-rw číst neumí.Dá se to ovejít tak, že to .avi musíte nahrát jako dvd-video disk a pak to půjde.(móžná byste nemusel to dělat jako dvd-video, ale musel byste umět jakkoliv ten disk uzavřít-pokud to bude tak fungovat tak prosím napište děkuji)

  100. musíš mít název filmu shodný s názvem titulků, krom koncovky samozřejmě. pokud se ti nespustí, tak to zkus nastavit tím úplně dolním tlačítkem, ktere je 2. zprava a tam si nastav, že chceš titulky, ale většinou to není zapotřebí

  101. Dobrý deň.

   Tak už som aj ja vlastníkom tohoto DVD rekordéra. Spĺňa všetko čo som od neho očakával, je veľmi tichý a rýchly, jednoduché nastavenie, prehľadné menu, Direct navigator perfektná vec ale jedno ma predsa len nemilo prekvapilo. Ak pri nahrávaní stlačím pauzu, nedokážem prepnúť program prípadne AV ako to bolo pri videorekordéroch aj pri DVD rekordéri Panasonic DMR-ES 15. Neviem či sa to nejako dá nastaviť ale po tých skúsenostiach čo mám to zrejme nepôjde. Jedná sa mi hlavne o to, že ak chcem nahrať viac rôznych programov do jedného titulu tak to nedokážem, pretože vždy musím nahrávanie úplne vypnúť, prepnúť program alebo AV a znovu zapnúť REC. Ak máte niekto inú skúsenosť, prosím Vás o odpoveď.

  102. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.