Autoradio s GPS Sencor SCD 9104: rádio mě dovede domů

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace
  Zář 30, 2008
  214× Komentováno

  Máte starší auto a závistivě pokoukáváte po těch nových, nablýskaných a hlavně vybavených nejrůznější nadstandardní výbavou, jako je barevný displej na palubní desce, DVD přehrávač, integrovaná GPS navigace nebo třeba couvací kamera? Koupě takového auta je ale dost možná mimo vaše možnosti, nebo se prostě svého miláčka jen nechcete vzdát. Nevěště hlavu, Sencor si pro vás nachystal autorádio se spoustou integrovaných hraček!

  Sencor patří už léta mezi výrobce low-end autorádií a notorické “integrátory“ všeho možného do jednoho zařízení. Základní myšlenka spojit dohromady autorádio s GPS navigací není nic nového a integrované palubní systémy nových vozů je mívají běžně. Sencor se ale rozhodl postavit takové rádio, jako samostatný přístroj i pro starší vozy. Do redakce nám dorazila oproti původně avizované SCD 9204 nižší verze tohoto autorádia SCD 9104. Ta se liší pouze v jiných mapových podkladech, zaměřených kromě ČR spíše směrem na východní země. Dražší SCD 9204 má pak podrobné mapy celé Evropy.

  Kam s ním?

  Se základní otázkou, jak nacpat do čelního panelu barevný dotykový displej dostatečné velikosti pro přehrávání filmů a zobrazení GPS map, si u Sencoru nedělali těžkou hlavu a čtyřpalcový TFT displej prostě přesahuje o kus spodní hranu rádia. Je to o dost lacinější řešení, než dosud známé vysouvání displeje z útrob autorádia. Logicky potom vyvstává otázka, jestli takto vytrčený displej nemůže kolidovat třeba s ovládacími tlačítky v autě. Může, ale proto jde ručně vyklopit dopředu cca o 15°.

  Dotykový displej autorádia celkem značně přesahuje jeho spodní hranu, při většině instalací to ale díky jeho výklopnosti nevadí

  Pokud je to málo, nastupuje motorické vyklápění celého předního panelu ve čtyřech krocích, což je pro nás hračičky spolu s dotykovým displejem asi nejefektivnější funkce rádia:). Líbí se nám domyšlený detail v podobě držáku na tužku k ovládání touchscreenu ze spodní strany displeje, takže je vždy po ruce. Tedy do chvíle, než ji ztratíte. To by ale nebyla až taková tragedie, protože dotyková obrazovka jde pohodlně ovládat i prstem. Displej si pak ale náležitě umatláte.

  Na zadním panelů najdeme spoustu vstupů a výstupů, chybí ale konektor pro CD changer

  Kolem displeje jsou vcelku logicky rozmístněna všechna ovládací tlačítka, na která jsme zvyklí z normálních autorádií. Mají pouze modré podsvícení, které není až tak příjemné a nejde bohužel nijak změnit jak po stránce barvy, tak intenzity. Škoda, možnost sladit barvu podsvícení s tím na přístrojové desce je dnes už celkem běžná funkce. Celý přední panel se při zakládání DVD/CD disku do mechaniky motoricky převede do vodorovné polohy, aby odkryl šachtu mechaniky. Panel i s displejem je pochopitelně odnímatelný a součástí je i ochranný obal s těhotenským břichem uprostřed (aby pojmul displej).

  SD/MMC kartu pro přehrávání lze vložit pouze po odejmutí celého panelu

  Po odklopení panelu jsme byli trochu zmateni, protože jsme narazili hned na dva sloty pro SD/MMC karty. Jeden v těle rádia, druhy seshora odnímatelného panelu. Ten se ukázal jen jako servisní, vyhrazený výhradně pro aktualizaci software. Podle všeho nepodporuje slot karty SDHC (není nikde uvedeno, nicméně jsme neměli možnost ověřit), což je hodně mrzuté, protože představa 16GB nebo 32GB karty plné hudby a videa na cesty se nám zamlouvala více, než omezení “pouhých“ 2GB.

   

  Autorádio jako autorádio

  Podívejme se nejdříve na ty běžnější funkce. Samotná instalace rádia je jednoduchá a závisí na tom, do jaké míry budete chtít autorádio integrovat a využívat jeho možnosti. Myslíme tím, zda budete chtít připojit třeba další obrazovku, subwoofer nebo naopak připojit další zdroj signálu na AV vstup. Zde narážíme na jednu nestandardní vychytávku v podobě samostatného vstupu pro couvací kameru a kabeláž, která se napojí na couvací světla. Signál z kamery (která ale není součástí) se pak automaticky zobrazí na displeji při zařazení zpátečky. Běžné spoje pak rychle obstará dvojice sdružených ISO konektorů. Sencor nepodporuje ovládání externího CD changeru, zřejmě s představou, že vše spasí DVD plné MP3 hudby. Je fakt, že ze Sencoru nikdy Car Hi-Fi nebude a ani si ty ambice nedělá, takže se mu to protentokrát pokusíme odpustit.

  Přibalený dálkový ovladač připomíná tý od přenosných DVD přehrávačů

  Při prvním spuštění nás trochu zaskočila délka jeho aktivace, která dosáhla skoro 10 sekund. Sencor nás také uvítal drobným šuměním reproduktorů naprázdno, tak běžným pro levná rádia. Je však tak slabý, že za jízdy ho nelze vnímat a hlavně, kdo by si pouštěl autorádio naprázdno bez zvuku? Při hodnocení samotného zvuku musíme být opatrní, protože značně závisí na kvalitě reprosoustav, takže se omezíme pouze na konstatování, že subjektivní zvukový projev byl na srovnatelné úrovni s postarším Panasonicem, instalovaným v testovacím autě dlouhodobě, což můžeme považovat pro Sencor za dobrý výsledek. Výkon 4x35W je pak do běžného auta dostatečný, i když tento papírový údaj bereme s rezervou.

    
  Ovládání přes dotykový displej je snadné a pohodlné

  Základní menu obsahuje šestici ikon se základními režimy a ovládání Sencoru SCD 9104 přes dotykový displej je opravdu komfortní a snadné. Displej má navíc dobré optické vlastnosti, také obstojný (a regulovatelný) jas i kontrast. Naladění rozhlasových stanic je dílem okamžiku, šestici nejoblíbenějších rádií si lze přiřadit přímo pod virtuální tlačítka na displeji. Ty se označí jejich názvem z RDS.

  ¨

  Následuje režim přehrávání optických disků. Jak už bylo zmíněno, mechanika přečte jak DVD, tak CD, včetně všech pálených ekvivalentů. Nicméně některé (dva) naše disky se Sencoru nezamlouvali a načetl je až na druhý pokus. O kvalitě optiky mechaniky jsme začali mít tedy pochybnosti a hned jsme se vydali do těžkého, rozmláceného terénu (standardní okrska druhé třídy:)), vyzkoušet jak si poradí s vibracemi. Integrovaná AntiShock vyrovnávací paměť však všechno pokryla a za celou dobu testu jsme nezaznamenali přeskočení skladby nebo jiný zkrat v přehrávání.

   

  Autorádio jako multimediální přehrávač

  Sencor SCD9104 zastane prakticky všechny funkce každého běžného DVD přehrávače. Uvnitř se o tento režim stará čip Mediatek 1389, což je dobrá volba. Běžnému DVD přehrávači odpovídá i běžný placatý IR dálkový ovladač. Tím lze sice rádio kompletně ovládat, ale my bychom spíše uvítali nějaký ovladač, který se lepí na přístrojovou desku v blízkosti volantu, a který napomáhá pasivní bezpečnosti. Tento ovladač za jízdy používat opravdu řidiči nedoporučujeme, neradi bychom přišli o cenné čtenáře.

  Nelze se "dotýkat" přímo souborů, je nutné použít zobrazená tlačítka pro ovládání přehrávání multimédií

  Přes dotykový displej se neovládá DVD přímo, ale na obrazovce se zobrazí základní klávesy, především kurzorové šipky pro pohyb třeba mezi MP3 nebo videi. Sencoru nedělá problémy libovolná adresářová struktura, ani namíchané různé typy multimédií (na ty lze použít filtr). Video se při troše dobré vůle a dobrém zraku dá sledovat i ze zadních sedaček, ale celý film bychom takto shlédnout asi nechtěli. Na obraz lze použít až čtyřnásobné zvětšení, nicméně znak lupy zůstává v obraze.

   

  Obrázky JPEG, hudba v MP3, ani video DivX a Xvid není pro Sencor překážkou. Mile nás překvapila rychlost načítání velkých fotografií a jejich detailnost. Bohužel nikde jsme nezjistili rozlišení použitého displeje. Širokoúhlé AVI video se nezobrazovalo proporčně správně a bylo ještě širší, než mělo. Částečně to šlo eliminovat lupou. Video lze přetáčet až rychlostí 32x dopředu i dozadu. Sencor podporuje také české DivX titulky formátů SUB, SRT a TXT, které se dokonce nemusí jmenovat shodně s videem. Jejich reálné použití bez připojení větší přídavné obrazovky je však prakticky nulové. Z hlediska funkčnosti potom není naprosto žádný rozdíl mezi operováním s DVD/CD diskem plným tohoto typu dat a SD/MMC kartou.

   

  Autorádio jako GPS navigace

  Aby bylo možné využít rádio jako navigaci, je třeba připojit do zadního konektoru GPS přijímač. Ten se ukázal jako velmi sensitivní a povětšinu času detekoval minimálně 7-8 družic se solidním signálem. Mapové podklady instalované v Sencoru pochází od Teleatlasu a jejich zpracování České Republiky je poměrně detailní, i když jsme narazili na nějaké ty “minisilničky“ , zkratky mezi vesnicemi, které v mapách nebyly. Pokud se ale budete držet běžných komunikací, navede vás Sencor SCD9104 spolehlivě. Mapy Teleatlas jsou obecně u nás nejrozšířenější a na webu k nim najdete spoustu materiálů, takže se o nich nebudeme hlouběji rozepisovat. Používá je Mio nebo TomTom a podle různých recenzí patří pro ČR k těm lepším. Pro autorádia Sencor je přizpůsobuje Cydle, kde po zadání vašeho sériového čísla lze stahovat aktualizace map.

  Pokud máte šachtu pro autorádio hodně nízko, je pošilhávání po displeji za jízdy krajně nebezpečné a je lepší se určitě nechat navigovat výhradně hlasově

  Ovládání GPS navigace přes dotykový displej je opět snadné, nicméně pokud se šachta pro rádio v autě nachází hodně nízko ve středovém panelu, je krajně nebezpečné mapu sledovat vizuálně. Vhod tedy přijde jeden ze čtyř českých hlasů, který vás bude navigovat. Před hlasovým povelem rádio samozřejmě zcela ztlumí poslouchanou hudbu. Zde jsme narazili na jednu nepříjemnost. V režimu navigace lze korigovat pouze hlasitost zvuků z GPS a pokud budete chtít třeba ztlumit trochu hlasitost CD nebo rádia, musíte se nejdříve přepnout do příslušného režimu a provést korekci tam. To je za jízdy operace nanejvýš nebezpečná. Alespoň, že je na čelním panelu tlačítko MUTE pro celkové ztišení zvuku.Trochu nás zamrzelo, že integrace GPS netěží z autorádia maximum a její software neumí používat dopravní informace vysílané pomocí rozhlasu (RDS-TMC).

   

  Multifunkce s omezeními

  Sencor SCD9104 jako low-end autorádio s GPS navigací nijak nezklamal. Škoda jen, že výrobce nešel ještě dál a nedoplnil některé další užitečné funkce a nevyužil zcela potenciálu takového spojení. V rádiu jsme postrádali především Bluetooth handsfree, které by se v autě hodilo určitě víc, než integrovaná kalkulačka a kalendář. Také RGB nastavení podsvícení tlačítek nám nepřijde zas tak technicky náročné, aby je Sencor nemohl zaintegrovat.

  Nicméně celkově musíme uznat, že tato kombinace nedopadla úplně špatně. Sencor bude ideální volbou především pro dostupný tuning interiéru starších automobilů. Ne každý “tuner“ má na to, aby do svého “vytuněného“ Favorita integroval špičkovou car audio techniku a Sencor dělá na první pohled výborný dojem zvláště díky náklopnému dotykovému displeji, který každou palubní desku značně omladí a modernizuje. Sencor přitom uživí signálem i přídavné displeje třeba v opěrkách a parkovací kameru ve staré Škodvce asi taky jen tak někdo nemá. Cenou toto multifunkční rádio nepřesahuje lepší samostatnou navigaci, nicméně za užitečnější celoevropské mapy u modelu SCD 9204 si je třeba dalších cca 1200 Kč připlatit.

  Plusy a mínusy
  + dobrý dotykový displej s variabilním naklápěním- drobný šum v kanálech naprázdno
  + citlivý GPS modul- složitá korekce hlasitosti jiného, než pracovního režimu
  + funkční AntiShock- pouze jedna barva podsvícení tlačítek

   

  Najděte si autoriadio na Heureka.cz


  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  214 Komentáře

  1. Tak toto riesenie by sa mi pacilo (myslim touch display) ale len v pripade odnimatelneho LCD, ktore by sa dalo umiestnit niekde do zorneho pola a dosahu ruk, potom by odpadol aj problem s dialkovym.. a dal by sa pouzit 7" LCD, pretoze skulit na 4" niekde pri nohach by sa mi nechcelo, inak na Sencor dobry pocin, len troska viac rozmyslat a nedavat na trh hned prvy fungujuci firmware, neviem ci si to niekto vsimol ale vzdy skoncia pri verzii 1.1 a uz nikdy aj ked sa nahlasia bugy uz neprejdu na 1.2 etc...skoda.
   No a este by mohli zapracovat na kvalite, zatial som kupil 2x sencor do dodavky a do skodovky a vzdy islo minimalne raz na reklamaciu kazde.. inak so skodovkou sa pekne doplna, jedna s.. v druhej.

  2. Koupil jsem si autorádio GPS Sencor SCD 9104, ale nebyla v něm GPS anténa.
   Nevím jestli má být součástí autorádia, nebo se musí kopit samostatně.

  3. bouzel. Uz bylo 2x na reklamaci a ted se chystam na 3. A stale mi ho nikdo neukradl. Pokazde problem s mechanikou. ale ted po vlozeni cd nebo karty, obrazovka zcerna a nic se nedeje. Jinak navigace a radio funguji normalne

  4. No display je malý, ale můžeš si k němu připojit jiný větší. Já mám v autě rádio na středovém panelu až nahoře, takže na něj vidím perfektně. Rádio je super avřele doporučuji jeho koupi...

  5. vždyt je vidět na fotce v první části článku .... není to GPs modul ale pouze antena.... GPS modul je zabdován v radiu předpokládám ...

  6. M2 by zase zajímalo zdali se do výstupu videa přenáší všechen obraz co se zobrazuje na displeji nebo jen video z DVD a jiných souboru..... ? chtěl bych mít na výstupu třeba navigaci ..

  7. Ahoj všem čitatelům,takže rádio testuji již druhý týden(přinesl mi ho ježíšek) a musím konstatovat,že je to opravdu skvělý multimediální kousek,všechno reaguje tak jak má,zvuk je taky dobrý a navigace si klidně zadá v kvalitě s Mio vyšší řady.Display je sice menší,ale koukat se na to dá.Když to srovnám s Clarionem(samozřejmě jen mp3 :-) co jsem měl přad tímto aparátem už bych neměnil.

   Čus :-)

  8. zajimalo by me, jestli kdyz bych si treba na sd nahral mapy cele evropy , jestli by s tim umelo to radio pracovat , i pres to ze by melo predehranou jen tu zakladni verzi, dekuji

  9. A kde vezmu aktualizaci map na SD karte? nebo je nekde ke stazeni? nikde jsem nic nenasel...nebo jsou i nejakej mapy ktere by byli stejne i od jineho vyrobce treba? diky za odpoved ma na mail.

   jeste bych mel dotaz jakou 4GB pametku to pobere protoze jsem jich par zkousel a zadna mi nesla. Diky moc za odpoved.

  10. V nastaveniach na upozornenie prekrokrečenia rýchlosti je ďalšia položka " Povoliť bezpečnostné kamery". V manuále som nič k tejto funkcii nenašiel.Funguje vôbec? A ako?

  11. A jaky typ karty tam davas ? me to 4Gb zadnou nebere. pouzivam micro sd pres redukci ... Nevite nekdo jak na tu aktualizaci ?? nikde nic neni :( a ani v cestine to nemam musim u navigace si dat slovenstinu ... sencor je celkem ok znascka vzhledem na funkce ale uz nic nedomyslely bohuzel :((((

  12. No nevim, co tě na tomhle modelu tak prudí, je super a ta cena.
   A že tam nemáš češtinu, to se divim.
   Že vzheldem na funkce nic nedomyslely?
   Jaké funkce tam ještě za tu cenu chceš?
   Nemohu si stěžovat, navigace pracuje jak má a vše ostatní také.

  13. Rádio je prostě vzhledem na funkce domyšleno parádně, je jednoduché a zvládne ho ovládat každý, v mém případě nebylo třeba ani otevírat návod. Samozřejmě řešení displaye není zrovna nejlepší, ale to se také odráží v ceně, zkuste najít levnější rádio s takovými funkcemi, myslím, že jej neseženete, tedy pokud nemáte kontakty na nějaký KRADEX&ČORKA TEAM.

  14. Dobrý den.Měl bych prosbu.Koupil jsem toto autorádio z druhé ruky a nemám k němu manuál.Podařílo se mi z netu stáhnout jen návod na update software a návod k navigaci.Chybí mi ale návod na samotné ovlaádání rádia.Dokázal by mě někdo pomoci?Uvítám jakékoliv info,radu nebo odkaz na stažení.já nic nenašel nikde na netu.Díky.

  15. Zdravim,
   mohli byste nekdo poradit s instalaci? Po zapojeni iso konektoru mi blika na radiu (bez panelu) cervena kontrolka. Aktivace zmacknutim resetu taky nepomohla. Tlacitko pro vyklopeni panelu funguje ale nic jineho nereaguje. Nvt co s tim?
   Diky

  16. Dobrý den, chtěl bych se zeptat na aktualizaci map. Podle návodu jsem se zaregistroval na cydle.com. Tam jsem opět šel podle návodu až do sekce stahování map. Bohužel, když jsem vybral jakýkoliv produkt od Sencor, nezobrazovalo se mi nic ke stažení. U jiných produktů ano.
   Prosím poraďte jak aktualizovat mapy jiným způsobem, či jestli to nedělám špatně. Děkuji

  17. No jak tu už někdo psal, je tam jen ta verze 2008/10, ale podle návodu se k aktualizacím nedostanete, cydle od doby vydán návodu poněkud pozměnil web.
   Je to v sekci "ONLINE STORE" a pak kliknout na "MAP STORE", aktualizace jsou u SDC 9104 placené narozdíl od SCD 9204 u které by měla být na dva roky aktualizace zdarma.

  18. Je třeba se zaregistrovat, přihlásit, pak jít do té sekce ONLINE STORE, po té MAP STORE, potom kliknout na "To purchase maps" , v select area vybrat Europe, a potom vybrat jaké mapy chcete. Kliknete na tlačítko vedle vybrané mapy a skočí vám nové okno, kde vyberete model vaší navigace, v mém případě SCD 9104, do řádku níže napíšete seriové číslo, které získáte, když zapnete radio kliknete na SETTING pak na SYSTEM information, tak je to to dlouhé číslo v řádku SYS serial num.
   Pak dáte BUY NOW, pokud vám vyskočí okénko potvrdíta a znovu kliknete na BUY NOW.
   Na další stránce už vyplníte údaje z vaší kreditní karty, nebo pokud máte paypal kliknete na odkaz do systému paypal. Během pár dní přijde mail s heslem a instrukcemi pro stažení.

  19. Ale pokud nejezdíte na západ a navigaci používáte jen u nás, je zatím aktualizace zbytečná, protože vám nepřinese nic nového. A pokud vlastníte model SCD9204, tak je aktualizace zatím zbytečná protože vlastníte komplet podrobnou mapu evropy a na cydle zatím nic nového není. Snad jen kdyby jste chtěly Asii, nebo Ameriku, což asi nechce nikdo.

  20. S těmito kamerami mám bezvadné zkušenosti. Už několik měsíců jí používám a jsem naprosto spokojená (pro představu, já jí kupovala zde: http://www.palubni-autokamera.cz/). Mám mnohem větší jistotu a při představě, v kolika situacích mi to může pomoci. Vše navíc funguje naprosto bez problému, takže opravdu spokojenost.

  21. Za 40 euro je východ Evropy, tudíž země bývalého Sovětského Svazu, západ, který asi většinu lidí zajímá je za 61 euro a celá evropa bez ruska je za 70 euro.

  22. Dobry den. Chtel sem se zeptat jestli se necha dokoupit antena k navigaci? koupil sem použite radio a byvali majitel mi ji neposlal. a jak ji zapojit, ten umnělec ustřich konektor. Děkuji za pomoc.

  23. GPS anteny se běžně prodávají, stačí napsat "gps antena" ve zboží na vyhledávači, třeba na cemtrum.
   Ale nevím o žádné s tímto konektorem, což by neměl být problém, když ten šikula odstříhl konektor buď jí zapojit do rádia na pevno, nebo sehnat protikus konektoru k anténě, kterou si vybereš.

   Se divim, proč si předchozí majitel nekoupil tu levnnější verzi bez GPS...

  24. Dobrý den, můžete mi poradit jak se dájí aktualizovat mapy a zda je možno tyto mapy doplnit radary?
   Předem děkuji za odpověď.
   Fáborský

  25. nevím proč, ale po namontování rádia jsem naladil pár stanic pak sem se s tím hrál neco jsem mačkal a pak mě přestal jít dotykový display, tak jestl někdo víte otom že by tam bylo nejaké tlačítko uzamknutí nebo neco podobného...dejte mě prosím vás vědět, protože bez toho su v prdeli dík

  26. No je tam bezpečnostní systém, při jeho zapnutí nejde dotykový display při jízdě. Kdyžtak zkus sundat panel a pod ním je dírka na reset označená šipkou, zkus něčím tenkým ten reset chvíli přidržet. Jinak někdo se tam snaží strkat propisku, ta tam nedosáhne, musí být cítit cvaknutí.

  27. To je sice pravda, ale to je jen pokud jsi v programu navigace a jedeš více jak 10km v hod tak je displej neaktivní ale to se dá v nastavení vypnout. Jinak vše na vše ostatní by měl displej normál fungovat i při jízdě.

  28. Už se to rozjelo nevím jak, ale dotykový display je funkční, ikdyž teda chvilkama si to dělá co chce...no budu dál zkoušet všechny funkce a jak to nebude ok tak to pujde zpátky, ale za rady moc děkuju.

  29. Nevím o tom, že by bylo možné toto rádio zapojit k ovládání na volantu...
   A ani v manuálu nic takového není, toto ovládání pracuje nejspíš jen s orig. rádiem.

  30. Jak Vám prosím funguje hlasová navigace? Vše je super, ale mluví to ,,JAKO TAKOVÁ DOBRÁ ČECHA´´ (na další odbočka doprava, atd). Mám typ 9204.
   Díky

  31. Koupil jsem si autorádio GPS Sencor SCD 9104, ale nebyla v něm GPS anténa.
   Nevím jestli má být součástí autorádia, nebo se musí kopit samostatně.

  32. Myslím, že s češtinou v navigaci tohto rádia mají problém asi všichni. Mám model SCD 9304GPS a také to na mě mluví stylem " na příští odbočka vlevo nebo pravo". Ale jen tyto věty, jinak to s češtinou docela jde.

  33. Zdravím, mám s tímto rádiem problém - vlastním vůz Peugeot 206 a při otočení klíčků do jakékoli jiné polohy se rádio vypne a vyseretuje se veškeré nastavení (zvuk, radio...)

   Nemáte někdo podobný problém?

  34. To máš pravděpodobně prohozené kabely: kabel stálého napájení autorádia pro udržení paměti nastavení a kabel, který autorádio zapíná po otočení klíčku. Bývají označeny žlutě a červeně, ale nejsem si jist, jaké barevné označení má Peugeot.

  35. Na Citroëne som mal ten istý problém.Frantíci prehodili káble +Bat a +Mem na ISE.Zaujímavé ale bolo,že pôvodné rádio Blaupunkt fungovalo normálne.Asi bolo vyrobené priamo pre frantíkov.

  36. Radio ma dva okruhy takze je mozne ho v busu zapojit treba tak, ze u ridice bude hrat do repracku normalni radio a do televizi a repracku pro cestujici bude hrat DVD. Pripojeni vice televizi na kterych ma bezet stejny obraz se da resit pouhym spojenim kabliku, na vetsi vzdalenosti hrozi ruseni.

  37. Zdravím všechny majitele tohoto autorádia a prosím o pomoc.
   Po zapojení rádia všechno běží tak jak má, ovšem mám poněkud větší problém
   s navigací. Prostě na mě nemluví. V okamžiku kdy by měla hlásit křižovatku nebo jinou situaci se pouze přeruší rádio nebo hudba z cd ovšem hlas žádný. Je to na reklamaci nebo dělám něco špatně já? Díky moc za pomoc. Jirka.

  38. Tezko poradit takhle na dalku, zapl bych si mod navigace a tam pro toceni ovladace hlasitosti zkontroloval jestli je hlasitost dost vysoko, pak bych se podival do menu a nastavil jiny hlas navigace, treba i nemcinu jestli neni problem v softu a jestli to nepomuze tak asi reklamaci.

  39. preji vsem dobry den......jen by mne zajimalo,jake mate pametovky v radiu Sencor SCD 9204,apod.... Na mysli mam typ karty a jeji velikost.Zajima mne jakou nejvetsi kartu to precte? Predem dekuji za vsechny odpovedi

  40. Kdyby jsi pořádně četl všechny komentáře tak to máš níže napsané. Rádio podporuje pouze SD karty. Já mám 2GB a ta jde bez problémů. Někdo dole píše, že má 4GB a ta mu tam jde také (ale mám pocit že SD karta je max jen 2GB a pak už to je SDHC a ty tam podle níže komentáře nefgungují).

  41. prave ze cetl a kvuli tomu me to zajima.protoze existuji i 4gb SD karty, od 8gb se vyrabi uz SDHC,tak me prave zajima nazory lidi.....takze nejake cteni mi momentalne je k nicemu

  42. Zdravím všechny majitele autorádií Sencor. Já mám také problém s autorádiem Sencor 9304GPS, konkrétně rádio nedrží v paměti naladěné a uložené stanice a to v případě, že odejmu čelní panel na delší dobu (stačí po dobu co jsem v zaměstnání cca 7 hod) od autorádia. Po návratu do auta a vrácení panelu normál naběhne ale stanice jsou vymazané a mohuzačít ladit znovu. Pokud je panel stále na autorádiu tak uložené stanice v paměti drží bez problémů. Nemáte někdo obdobnou zkušenost??? Díky za případnou radu.

   Jinak vše ostatní funguje perfektně, tedy zatím, rádio mám v autě teprve týden.

  43. Žádné autorádio neudrží paměť bez trvalého napájení, opravdu se dělají dva typy redukcí. Propojení žlutého a červeného kabelu tuto "závadu" vyřeší.

  44. já bych ho asi ani nereklamoval. Myslím si, že bude pouze v ISO konektoru prohozený žlutý a červený drát. Jsou dva stndardy. Koncern VW ho má právě opačně a je potřeba dráty prohodit.. Jeden je napájení a druhý je právě ta paměť.

  45. Chci Vás poprosit o radu ,jak připojit aktivní subwoofer sencor wa 1001 k rádiu ,když na SW jsou dva konektory RCA (bílý a červený) a na rádiu je jen jeden výstup RCA pro SW(žlutý).

   Předem děkuji za radu!

  46. Vas SW se pripojuje na levy a pravy vystup, myslim ze je to cerveny a bily Cinch. V radiu bych pak ale vypnul ze pouzivam SW, protoze veskere nastaveni si osefuje SW sam.

  47. Dobrý den,
   chci se zeptat, mám Dacii Logan kombík a koupil jsem SCD 9204 GPS kam a jak umístit anténu GPS a kterým směrem má být natočená, jestli káblíkem dozadu což je směr k řidiči a nebo dopředu což je směr k oknu? Na anténě není šipka správného směru. A potom musí být nějak přilepení k plastové palubce? Nebo to musí být venku ne střeše? To moc z návodu nechápu a je škoda že to není nikde vyobrazené. To budu muset provrtat auto? Ale to by byla veliká díra, neboť konektor je dost veliký :-) Děkuji za odpověď a radu.

  48. Zdravim, antenu GPS je nejlepsi umistit co nejdal pod predni sklo. Na smeru vubec nezalezi, jen je dobre aby byl zhruba vodorovne. Tahnout kablik je nejlepsi nekde ke dverim, tam se dostat k prednimu oknu a pak ho zastrcit za plast polubovky u predniho skla.

  49. Zdravím a děkuji,
   tak to jsem rád že je to jedno, kterým směrem to může být netočené, takže to umístím kablíkem dopředu ( k oknu) a aspoň tam nebude strašit ten kablík a bude to vypadat i vzhledně, což je dobře. Akorát že to asi těžko dostanu na prostředek palubovky, ale spíše na kraj do pravého rohu ke sloupku, a tak doufám že to tak může být, a nebude tomu ten sloupek vadit či stínit signálu? Je to jedno jestli je to nalevo nebo napravo u sloupku? Ve středu ráno se na tom bude pracovat, tak snad se to povede a bude to fungovat ke spokojenosti.

  50. Dobrý den,
   tak jsem smutný a zklamaný, a doufám že nebudu dlouho a vše se vyřeší a dá do pořádku.
   Dnes jsem si byl nechat dát toto rádio s GPS v autoservisu do auta, a vše funguje moc krásně, ( rádio,CD,CD-MP3,DVD filmy atd..) No jenomže když se zapíchne anténa GPS do autorádia tak to vypne, rádio zhasne a nic nejde. Když se pak anténa odpojí tak to zas funguje. Mechanici nad tím kroutí hlavou, a že snad je vadná ta anténa nebo v celém přístroji ty spoje na GPS. No prostě a jednoduše po zapojení antény přestane i blikat ta led dioda, která má signalizovat že je vše v pořádku. No kdyby to GPS fungovalo tak jsem plně spokojený, no tak to budu reklamovat. Měl někdy někdo takový to problém? Co to může být? Co je špatně? Dík

  51. Dobrý den,
   tak nakonec to dopadlo dobře, byla vadná pouze anténa, kterou mi bez problémů vyměnili a teď funguje bez problémů. S navigací GPS jsem velice spokojený, a musím uznat, že už mi prošlo rukama několik různých navigací, tak že i tato je na velice moc dobré úrovni, což mě velice uspokojuje. Myslím že mohu tento přístroj doporučit, a že pokud někomu nastane jakýkoliv problém, že záruka a reklamace vše vždy vyřeší.

  52. Mám Logan-sedan,anténní vedení je pod palubkou nad hřídelem volantu ke dveřím do těsnění dveří a pak po odklopení levé lišty čel.skla do mezery mezi sklem a palubkou volně zastčit.Středem vývod,vodič směruje k čelnímu sklu,nalepeno samolepkou.Funguje OK.

  53. Dobrý den chtěl bych se zeptat mam problém se zvukem u modelu Sencor SCD 9104GPS,hraje to porad stejně nahlas a nejde to ani ztišit ani zvýšit,nemohl by mě někdo poradit co s tím? předem moc děkuji za odpověď

  54. Dobry den.
   Chcem sa opytat, ci radio SCD 9304 (s malym dysplayom) disponuje vypisom FM stanic alebo sa zobrazuje iba frekvencia. Dalej sa chcem opytat, ci to radio sa da schovat aj hlbsie alebo vytrca z palubovky, pripadne kolko vytrca. (ak ma niekto foto, nech posle na mail). Staci tento maly display na navigaciu? Co ten vykon 4x35W, treba k tomu zosilovac, alebo je to postacujuce? Za reakcie vobre dakujem.

  55. Dobrý večer,
   chtěl jsem se zeptat jaká couvací kamerka se dá připojit k tomuto rádiu aby fungovala. Mám nějakou která mi k tomuto rádiu nefunguje. Když jí připojím k čemukoliv jinému tak normálně ukazuje.
   Nevíte v jakých normách funguje vstup na AV nebo couvací systém. Ta kamerka má dvě normy jak PAL, tak NTEC. Je to tato
   http://www.aukro.cz/item940902315_parkovaci_kamera_nocni_videni_barevna_...

   Děkuji za jakoukoliv radu.
   Karel

  56. Ahoj já mám to samé radio a couvačku mám napojenou a funguje super. Mám kameru AV-22CAR od SONY se zrcadlením pochopitelně (rádio totiž obraz nepřevrátí! - zkoušel jsem obyč kameru proto to vím.) spínání mám na světlo od couvačky takže jenom šoupnu ale musim říct že i ta kamera co jsem zkoušel fungovala stačí zapojit obraz a hlavně 12V spínání + je na kabelu a mínus jsem dal přímo na kostru rádia. kdyby si měl ještě dotaz tak na mejla.

  57. Tak jsem si toto radio poridil taky, na aukru jsem koupil couvaci kameru s prisvicenim, vcera mi kamera konecne prisla, propojil jsem kameru s radiem, zapojil k prouda a NIC. Pri zapojeni kamery k LCD chodi bez problemu. Co s tim?
   Jedine oznaceni ktere ke kamere je CMOS CAMERA - CAR REAR VIEW CAMERA. Info prosim na mail flashdriver@seznam.cz Dekuju

  58. dobry den
   taky me tento problem trapi pokud mete nejake informace tak dekuji za odpoved¨
   jedine co me napada
   nase kamera vystup ntsc a vstup je pal.

  59. pri namontování radia jsem zjistil otočené +poly,takze se mi po každém vypnutí a vytažení klíčku vymazala pamět,když jsem to odstranil ta se mi po vypnutí za několik vteřin ozívá slabý šum,dělá to i když je sundaný panel.Co s tím

  60. Řekl bych že teť to máš obráceně.Než si otočil poly blikala ti červená kontrolka?Pokud ano tak jsi to měl dobře .Tenhle problém jsem měl taky.Až třetí rádio bylo v pořádku.

  61. Takze radio som si dal namontovat v odbornom servise , ale po vypnuti radia a aj po vybrati celneho panelu stale pocut sum z reproduktorov. V servise mi povedali, ze je vsetko spravne zapojene a ze sa moze jednat o chybny kus. Mam to ist reklamovat?

  62. Mám ten samý problém rádio nedrží pamět.
   Pokud nechám panel v rádiu tak v pohodě,vyndám na pár minut až hodinu
   tak drží taky,ale když nechám několik hodin tak je vše pryč.Jen je mi
   záhadou když ho vypnu při DVD tak naskočí tam kde jsem skončil.Prohozený konektory nemám
   zkoušel jsem to přes žárovku a červená dioda taky bliká.Bez stálého proudu by asi nesvítila.
   Ješte se chci zeptat jde Vám zapnout bez otočení klíčku?Rádio co jsem měl před tím tak šlo i
   bez klíčku (Blaupunkt).

  63. Dnes jsem radio vyměnil,jestli drží pamět to zjistím zítra ráno.Tohle radio je snad ještě horší NEFUNGUJE RDS. a pokud je zaplé tlačítko AF tak nejde naladit nic.Snad třetí kus bude v pohodě.Ve čtvrtek budu mít nový,dám vědět.Zatím to vypadá že SENCOR už asi NE.

  64. Dobrý den,
   já jsem si koupil SENCOR 9204 a nechal jsem si ho namontovat v odborném servisu a funguje mi nádherně a bez problémů. Nezlobí mě na něm vůbec nic, a navigace je velice skvělá, rádio také, přehrává to filmy hudbu, no prostě nemá to chybu. Za tu cenu je to velice dobrý přístroj. Já osobně si myslím že pokud má někdo nějaký problém, že to bude spíše v instalaci a samotným autem, je to všechno o drátkách.

  65. taky mi nedrželo paměť, za pár minut (jak cvakl relé) bylo vynulované, stačilo prohodit dráty a je to OK.........
   "č.4 trvalé napětí 12V (u některých modelů může být zaměněno s vývodem 7)" a je to, teď jen problém s couvací kamerou

  66. Ahoj.Měl jsem také tenhle problém.Před tím jsem měl v Octávě Blaunpunkt.Musíš ve svorce se zdrojem propojit el.napětí i do paměti a zároveň hodíš stálej proud do rádia.Vyhoď ze svorky tuším černej kabel na automatickou el.anténu,jestli ji teda nemáš,a vsuň to tam.Bude ti to hrát bez klíčku.I paměť se probrala,ale jednou za týden se to stejně vymázne.

  67. Zdravím všechny mam koupenou parkovací kameru z Aukra s 9 IR diodama ale vůbec mi nefunguje na tomto radiu proč když kamera má dvě normy, kde dělám chybu? Dík moc za pomoc

  68. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li jste nějak nepřišel na tu kameru. Koupila jsem si jí také z aukra a vůbec nejde. Děkuji za odpověď

  69. Já mám 9204 a tam je mapa velice kvalitní. Jezdím s ní po celé ČR a zatím mě nikde nezklamala, naopak po zkušenostech z jinými navigacemi mě překvapila. A co se týče zadávání ulic a čísla popisných, tak ve městech a větších obcích je bezproblémová. Samosebou že se musí počítat i s tím že úplně každé číslo baráku tam být nemusí, ale nejbližší číslo tam je a určitě to dovede dobře. A co se týče Rakouska a Německa tak tam to také je v pořádku, a jiné státy, tam zatím najezdím. Jinak i čeština je tam dobrá, je jasné že si člověk musí na některá slova zvyknout, neboť jsou podána trochu jinak než jsme zvyklí, ale člověk si zvykne, a myslím si že jako navigace je to dost kvalitní pomocník.

  70. I já mám toto rádio 9204 a jsem s ním zatím velice spokojená. Projela jsem Rakousko, Italii a Chorvatsko bez problémů :o)), doma je to o něco horší ale vždy dojedu. V Praze zná navigace i čísla domů, v menších městech už je problém ale alespoň mě dovede do ulice :o))). Jen mě mrzí. že se po těch dvou letech nedostala ven nová aktualizace map. Četla jsem, že se dá nahradit IGO 8, jen nevím jak...neznám nikoho kdo s tím má zkušenost. Jedna kuriozitka, dnes mám panel v opravně, nějakým záhadným způsobem jsem urazila vyskakovací tyčku na panelu. Takže rádio zacvakneš ale už nevyndáš :o)). Taky to jde tak bacha na to. Jinak jsem po všech strankách spokojený zákazník a nelituji těch peněz.

  71. Informace pro majitele: kontaktoval jsem CYDLE (výrobce software pro toto rádio včetně navigace), abych zjistil, jestli plánují nějakou aktualizaci map (mapy v navigaci jsou z roku 2008). Odpověď byla, že zatím nemají plán, kdy by k aktualizaci mohlo dojít, že mám sledovat jejich web, kde se aktualizace objeví. Tak doufejme, že nepřestanou tyto produkty podporovat a skutečně se dočkáme v brzké době aktuálnějších map.

  72. Mám taky SCD 9104, potřebuji jet na Slovensko za 10 dnů. Zkoušel jsem tu navigaci, najit tu adresu na Slovensku, ale nejde to. Bratislavu nemůžu napsat na virtualní klavesnici ( nenabizí se mi ty písmenka ). Má někdo s tím zkušenost ? jestli někdo umí žádat adresu na Slovensku ?

   Děkuji předem

  73. Navigačka ti nabídne pouze ty písmenka,které jsou v názvech ulic,které jsou v navigačce.Zahraničí je tam velice slabé.Nejsou tam ani některá města,natož pak ulice.

  74. Dobrý,den dnes jsem zakoupil a instaloval radio SCD-9104GPS a mam problem s CD a DVD do mechaniky nezajede cele jako by se o neco zarazilo nemel jste nekdo podobny problem? nebo je to na reklamaci predem dekuji za odpovedi.

  75. Na horní straně radia jsou dva šrouby,které je nutno odstranit před zapojením,proto se CD o ně opře a nezajede dále.Tyto šrouby tam jsou k zajištění vnitřku rádia,aby nedošlo k poškození při přepravě.

  76. Ahoj všichni.Chtěl jsem poprosit.Tohle rádio jsem si pořídil,jak jsem zde již psal,asi před měsícem a půl.Není to špatné,ale čekal jsem nepatrně více.Máte prosím někdo zkušenost se stahováním map nebo softweru do navigačky,přímo ze stránek co uvádějí?Jsem již na cydlu zaregistrován,ale nějak se mi nedaří tam najít a stáhnout aktualizace.Přiznejme si,že ČR v navigačce celkem ujde,ale jinak teda totální černá díra.Slovensko,Rakousko,Německo,It.Maximálně velké města a tam 5-6 ulic.Celkem to potřebuju.Diky za pomoc.Igor.

  77. O tom že jsou tam pouze východní mapy to jste musel vědět. Ostatní státy jsou pouze průjezdné. Podrobné mapy těchto států mají ty dražší jako 9204 atd... u těchto jsou mapy velice podrobné. Je jasné že se mapy dají stáhnout, ale zatím nejsou aktualizace. A to co bylo je za peníze, a tak se vyplatí koupit raději ty dražší modely z podrobnýma a kvalitníma mapama. Až budou aktualizace tak se pak dají stáhnout nové mapy, ale na to si musíme počkat. Chce to trpělivost.

  78. Zdravím,

   mám docela zvlásťní probélm s tímto rádiem a to takový že mi nejde nacvaknout čelní panel na rádio!

   Dukladně jsem vše zkontroloval zda neco někde nepřekáží a atp, ale bez úspěchu.

   Čeplní panel nejdříve "zaháknu" na pravé straně "pacičku do okýnka a pak se snažím display docvaknout na radio ale to nejde, jako by zacvakávací mechanismus byl špatní.

   Nevím co ted, nechce se mi kvuli tomuto radio reklamovat. děkuji za případnou radu.

  79. Ahoj.Dáváš to dobře.Ale nenacvakávej to,Přilož nejdříve pravou stranu a docvakni přímo levou.Není na to žádný postup,je to takový nechci napsat lagric,to určitě né,ale jemně vachrlaté.

  80. Dobrý den Mám problém. Když vložím tatranku a zapnu přístroj tak se mi přední panel 3x zasebou jakoby chtěl otevřít. Pak vše funguje. Při vypnutí přístroje se to opakuje. Je to chyba? A když jo tak co s tím?

  81. Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli to rádio má někdo v octavii 1 se starou palubkou, jde o to, když displej přesahuje pod samotné rádio, jestli nebude vadit displeji regulátor větráku.
   Díky moc za odpověď!!

  82. Chtěl bych se zeptat zda jde k tomuto rádiu připojit Handsfree Parrot CK3100. Bývalé radio mi bylo ukradeno proto uvažuji o koupi nového a Parrota používám. Předem díky za odpověď.

  83. Jdou do SCD 9104 dodatečně nahrát mapy celé Evropy?
   Koukal jsem se na velikost a východní Evropa má 139 MB, ale celá Evropa už 964 MB.
   Má rádio dostatečně velkou vnitřní paměť?
   Lze nějak před aktualizací map zálohovat původní mapy z rádia?

  84. Zdraím, už skoro měsíc v autě používám dražší variantu a to 9204. Vše naprosto perfektní, za ty peníze si nikdo nemůže podle mne přát víc. Jen k častým dotazům co tu jsou: Umístění GPS příjmače jsem udělal tak, že jsem si ho protáhl skrz palubku a spolujezdcův A sloupek nahoru ke střeše - má to 2 výhody: signál je vždy naprosto perfektní, bez jediného problému a navíc to "nestraší" na palubní desce.

   Druhá věc je ta, že stanice nedrží "paměť". Dost často se to stává u koncernu VW, kde je u originálních rádii jinak zapojený kabel, který dává drží paměť s napěťovým. Nejlepší řešení je to, že je tyto kabely "ustřihnou" z konektoru, spojí se čokoládou a čokoláda se připojí už jen napájecím,. Tímto řešením lze dosáhnout toho, že auto bude hrát i bez klíčku v zapalování, drží paměť a dokonce při startu ani nevypíná. Jediné co oproti originálnímu rádiu již nesvede je to, že by se po vytažení klíčku samo vyplo. To funguje, když se nechá původní zapojení, ale pak si nepamatuje žádné nastavení.

   Jinak auto pro montáž je Seat toledo II, rok 1999-2004

  85. Nechci chytračit, ale místo propojení 2 drátů do 1 čokolády stačí ty 2 napájecí kabely prohodit, pak Ti bude držet paměť a radio se vypne po vytažení klíčku ze spínačky.

  86. Já jsem zase nepotkal žádné "neoriginální" autorádio, které by klíčkem vypínat nešlo. Zde je stránka z instalačního manuálu mého bývalého autorádia Blaupunkt Heidelberg CD50:
   http://img163.imageshack.us/img163/8688/autoradioisokonektor.jpg

   Na standardním ISO konektoru je na pinu 4 "stálé plus" pro paměť autorádia a na pinu 7 "vypínané plus", které jde přes spínací skříňku.

   Ono přesněji je to tak, že ze stálého plusu na pinu 4 je napájené celé autorádio a na "vypínané plus" na pinu 7 jde jenom povel pro zapnutí/vypnutí autorádia, ale to je technický detail, který není pro uživatele podstatný.

   Koncern VW má u svých výtvorů piny 4 a 7 obráceně (tzv. Německé řešení za každou cenu), takže při použití neNěmeckého autorádia je třeba tyto piny přehodit z Německého zapojení na normované ISO zapojení.

   Doplním, že například externí autozesilovače se zapojují v principu stejně a mají taky "dva plusy". "Ostré plus" je výkonové napájení zesilovače a "tuneři" ho tahají tlustým drátem přímo z baterky a nejlépe ještě přes "kapacitor", alias zbytečný předražený elektrolytický kondenzátor. Druhé "vypínané" plus je jen povel pro zapnutí/vypnutí zesilovače a může se zapojit na spínací skříňku, na vývod z autorádia pro napájení aktivní antény nebo přes vlastní spínač - třeba tuzingový chromovaný páčkový modře podsvícený.

  87. Díky za nabídku, ale já nepotřebuji nic ukazovat - já vím, že klíčkem lze vypínat i většinu neoriginálních rádií - snad to píšu dost jasně. Autorádií jsem zapojoval dost a ještě jsem se nikdy nesetkal s tím, že by to nešlo. Výjimku samozřejmě nevylučuji. Jestli to jde nebo nejde zrovna u recenzovaného Sencoru vidět nemusím, protože ho nechci ani za trest :-)

  88. Zdravím, dneska jsem rádio zakoupil a samozřejmě hned namontoval. Kdo by také vydržel čekat že? Vyzkoušel jsem jeho možnosti a musím říci že jsem byl překvapen co rádio umí. Ovládání přes dotykový display je na 1 ku, ať se ním ovládám rádio dvd či GPS.
   GPS je k mé plné spokojenosti, jezdil jsem z GPS MIO a ovládání je totožne a uživatelsky velice jednoduché. Pokud je dobře zapojen napájeci ISO konektor tak samozřejmě veškeré nastavení drží a nic se nevrací do defaultního nastavení, rádio si pamatuje poslední píseň z DVD či poslední poslouchanou stanici. Mé shrnutí je za málo peněz hodně muziky :-) a to doslovně.
   Mira

  89. Zdravim vsechny. Mam problem ze po vypnuti pristroje a po vyjmuti celniho panelu /cokoladky/ mi jde slyset z repro sum. Je to duvod k reklamaci nebo mam neco spatne zapojene? Mam model 9304. Diky za radu. Klidne piste i na mail..

  90. Zdravím, problém se šumem jsem měl také u VW Passat. Vyřešil jsem jej odpojením kablíku z ISO konektoru, který u orig autorádií napájí anténu, pin 5 - modrý, viz. http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody/zapojeniradia.htm Pořídil jsem si prodlužovací kablík na ISO konektor, kde jsem odpojil pin 5 a prohodil napájení (u koncernu VW) aby držela paměť a ještě jsem osadil anténu napajecím modulem pro napájení antény. Jinak do rádia se dá dostat i IGO8 s novýma mapama viz. http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=68&t=526&start=560

  91. Jestli tomu spravne rozumim tak IGO8 je jiny software s mapama navigace? A co ten original Cydle co je v nem nahran? Neni dobry? Zkusim tedy odpojit 5ku a prehodit pin 4 a 7. Jestli pamet pada nebo ne jeste nevim ale radeji to udelam pri jednom. Dale me jeste zajima ktery drat pouzit jako spinaci pro subwoofer? Z radia je vyveden jeste jeden cerny tenky dratek ktery neni nijak oznacen ani v navodu, tak by me zajimalo na co je. Jinak mam Fabii 1. Diky

  92. Originál SW v tomhle SENCORu je od fa Cydle, které je prakticky totožné s IGO6, starší verzí SW a také staršími mapovými podklady. Kdo vyzkoušel IGO8 tak ví. Jinak jedinou věc, co jsem nerozchodil je TMC v IGO8. Dále, pokud se použije USB čtečka karet SDHC, tak do předního panelu dostanete i větší kartu, já osobně jsem odzkoušel mocroSD čtečku + kartu 8GB a bez problémů šlape jako další DVD vstup.
   Ze subowoofrem a neoznačeným káblíke Vám neporadím - nezajoval jsem je, ale u sobwooferu by stačilo přivést výstupní kabel do SUB. a druhý na kostru.
   Igo8 lze spouštět i z SD karty, ale mrkněte na ty stránky entershop.cz, tam to lidé řešily podrobně, chce si to přečíst od začátku až do konce. V rádii jsou Windows CE a pokud se dostanete do systému, můžete pracovat se soubory.
   Prohození káblíku určitě pomůže, ale pořídil bych si ještě ten napajecí člen na anténu, jina signál rádia bude špatný.

  93. Zakoupil jsem 9304 GPS. Považuji to za velkou chybu:

   - vložím flešku s několika filmama a pár mp3 - končíme USB EROR, hloupější radio, začné přehrávat MP3 bez problému
   - GPS - mapy z konce roku 2008 (zastaralé igo6) v mém okolí není kus D1, chybí cesta Třinec - SR a pár dalších, podle navigace se moc dobře jezdit nedá
   - aktuálnější mapy za 3 000 Kč - ale nepředpokládám, že by byly moc aktuální, kvůli zastaralému igu
   - při složitější dopravní situaci (třeba přepočítávání trasy třeba na d1, kvůli zácpy) rádio začné hýkat - (1s hraje 1s nehraje).
   - ovladací software rádia nic moc
   - servis říkal, že je to v pohodě ...

   Koupil jsem si rádio kvůli navigaci a rádiu, tyhle funkce mu néjdou.

  94. Zajímalo by mě když zapojím SD kartu tak mi to napíše CARD EROR... A tady v návodu píšou že mám udělat aktualizaci software.Potřebuju poradit co mám dělat.Dik

  95. Aho j všem. Nevíte někdo jaký je rozdíl/pokrok v Sencor 9304? Rád bych si koupil Sencora s navigací a nevím který model. 9204 má větší display, 9304 bude mít asi nový software. Nevíte někdo pokud je ještě vylepšena tak v čem, případně jesli to má cenu?
   Díky moc.

  96. Stránky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.