Recenze sluchátek Lamax Elite E-1 - osvoboďte zvuk

 • Petr Máčal
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Dub 15, 2017
  2× Komentováno
  lamax sluchátka

  Nejsem „zkažen“ přemírou testování sluchátek, tato byla oficiálně první, čili jsem k testování i k hodnocení přistupoval čistě z uživatelského hlediska. Věříme, že pro vás bude přínosná, přeci jen každý z nás někdy asi nasadil sluchátka a pustil hudbu naplno. Pojďme to tedy udělat znovu, alespoň v přeneseném slova smyslu.

  Sluchátka mi byla doručena v dvojité krabici. Uvnitř mě překvapila malé pevné pouzdro daleko menších rozměrů, než by sluchátka měla mít. Dále obdržíte microUSB kabel k nabíjení, 3,5mm jack kabel a jako prima pozornost tři kusy samolepek s firemními logy.

  Sluchátka lze složit díky kovovým kloubům do velmi kompaktních rozměrů, proto ona zdánlivě nedostačující velikost pouzdra. Barevné vyvedení v kombinaci tyrkysové a černé barvy svědčí o cílení na milovníky stylového zboží. Díky těmto barvám (které Lamax využívá i na své další výrobky) a kombinaci různých materiálů (koženky, kovu) působí sluchátka hned na první pohled živě a energicky. Hlavový most, což je pružný kov potažený jemnou koženkou, mi připadl dostatečně pevný, aby sluchátka držela své místo na hlavě a zároveň i pružný, takže nepříjemné netlačila sluchátkové mušle k hlavě. Samotná sluchátka (tedy mušle) jsou polstrovaná a při usazení na uších velmi příjemná. Při chůzi ani běhu sluchátka nekloužou a nepadají. Ze zpracování jsem byl tedy více než nadšený.

  Lamax Elite E-1
  Podpora profilůHFP v1.6, A2DP v1.2, AVRCP v1.4
  Multipoint spárování2 × HFP, 2x A2DP
  Dosahaž 10 m
  Baterie3,7V Li-Pol, 450 mAh
  Doba nabíjenímax. 2 hodiny
  Doba přehrávánímax. 20 hodin
  Pohotovstní režimaž 1 měsíc
  KonektivitaBluetooth 4.1, microUSB, 3,5mm jack
  Barvené provedenícelé v černé nebo kombinace černé a tyrkysové
  Doporučená cena (s DPH)2 490 Kč
  Obsah baleníSluchátka, microUSB kabel, 3,5mm jack, pevné pouzdro, 3 propagační nálepky, informační brožurky
  Záruka2 roky

   

  Pravá mušle slouží k ovládání. Na její vnější straně najdeme čtvercové hliníkové multifunkční tlačítko, kterým můžu velmi snadno upravovat hlasitost, posouvat jednotlivé skladby anebo přijímat hovory. Sluchátka totiž mimo vše ostatní disponují i vestavěným mikrofonem a lze je používat jako handsfree.

  Na spodní hraně pravého sluchátka také najdeme oba konektory (microUSB k nabíjení a jack konektor při drátovém poslechu) a dále diodu ukazující, zda jsou sluchátka zapnutá, nebo připojená a nabíjejí se. Samotné nabíjení Li-Pol baterie o kapacitě 450 mAh netrvalo déle než 2 hodiny, avšak přerušovaně jsem u nabíjení sluchátka využíval. Poslech poté skutečně trval okolo 20 hodin (doba je mírně proměnlivá dle nastavené hlasitosti).

  V rámci testování jsem mimo běžný pop poslouchal nejvíce tři druhy hudební produkce – mluvené slovo, vážnou hudbu a metalový žánr. U mluveného slova jsem ocenil výbornou izolaci vnějšího hluku a zachování výrazu hlasu a jednotlivých intonací projevu. Poslech klasiky se stal také velmi příjemnou záležitostí, orchestr zněl velmi energicky až mohutně, přičemž při zklidnění hudby byly i jednotlivé tóny krásně čitelné.

  V poslední produkci, metalové, kterou mám nejvíce „v uchu“, jsem již občas narazil na hranice sluchátek, kdy už bylo prostě zvuků příliš a trošku se slévaly. Týkalo se to hlavně basových linek a bicích. Možná za to mohla i zvýšená hlasitost. Nicméně i tak to byl nářez a pro mou osobní potřebu by takový projev byl úplně dostačující. Podle několika málo písní současného popu, které jsem si také pustil, soudím, že zde žádný problém se zvukem běžný posluchač mít nebude. Sluchátka jsem také využil ke sledování filmu a zde jsem byl s produkovanou kulisou také spokojen. Asi třičtvrtiny testovacího času jsem strávil doma, pohybem po bytě (cca 100 m2) a ani jednou mi spojení přes Bluetooth 4.1 nevypadlo, čili deklarovaný dosah 10m z mé zkušenosti platí.

  Sluchátka Elite E-1 podle mého nebudou špatnou volbou pro lidi, kteří poslouchají hudbu běžně pro radost, nemusí se tím např. živit, pro lidi, kteří rádi nebo by rádi poslouchali při více každodenních činnostech, ale jsou limitováni drátem a pro lidi, kterým nevadí trochu netradiční a stylové provedení (jak barvou, tak vzhledem).

  Lamax Beat Elite E-1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
  ZáporyKlady
  - Zvuk nejspíš neuspokojí+ Použité máteriály
  náročného posluchače+ Elegantní design
   + Výdrž akumulátoru
   + Pevné pouzdro a kompaktnost

  Za zapůjčemí bezdrátových sluchátek Lamax Beat Elite E-1 děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Najhoršie sluchátla aké som kedy mal! Náušníky sa rozlepili po troch mesiacoch, aj keď sluchátka používam iba v kanclu. Výrobca neuznáva reklamáciu na mechanické poškodenia a náhradné sa ani nedajú kúpiť. O Lamaxe už nechcem ani počuť!

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.