Recenze sluchátek Genesis Oxygen 400 - zašpuntujte svůj herní svět

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Čer 22, 2021
  0× Komentováno

  U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí. Pro ilustraci uveďme, že krabice obsahuje několik kusů silikonových krytů tří velikostí a dvou typů i barev (celkem 9 sad). Takže by měla sednout každému a případná ztráta se snadno nahradí. Také si můžete nechat celá sluchátka v černé barvě, anebo právě silikonové části vyměnit za červené. Látkový pytlík na přenos a uložení sluchátek se nevidí ani u dražších modelů.

  TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

  Výbava jak u „japonců“

  Pokud jsou německá auta známá tím, že na příplatcích lze jejich cenu třeba zdvojnásobit, japonská se naopak zpravidla prodávají takřka „v plné palbě“ pouze s minimální možností příplatků.

  Podobnou filozofii volí i sluchátka Oxygen 400. Ta upoutají v prvé řadě cenou a z toho plynoucím velmi dobrým poměrem mezi ní a výbavou. Nechybí látkový pytlík na přenos, až 9 sad silikonových násadek různých velikostí a dvou barev, také dvě sady silikonových „háčků“ fixujících sluchátka v ušním boltci a samozřejmě mechanická regulace hlasitosti na audiokabelu. Oba konektory jsou při tom pozlacené. Za cenu od 199 Kč to není zlé...

  Praktičnost s překvapivým zvukem

  K čemu mohou být užitečná špuntová sluchátka pro hráče? Co když třeba rád hraje na mobilu, pak jejich velikost může velmi usnadnit přenos a celkově mobilitu (použití třeba v hromadné dopravě jako vlak, autobus apod.), přičemž tak nějak lépe sedí k mobilnímu telefonu či ruční konzoli typu Nintendo Switch. Zde hmotnost 20 g bez mikrofonu, resp. 24 g s ním, oceníte.

  To spolu s miniaturními rozměry znamená, že se nemusíte bát sluchátka uložit do batohu a bát se o rozlomení náhlavníku. Pak již neřešíte velikost, pouze praktičnost. Tu výrobce maximalizoval odnímatelým mikrofonem s vlastním konektorem v levém sluchátku. Mikrofon je ohebný, lehký a dostatečně dlouhý.

  Navíc nejsou bezdrátová, takže neřešíte výdrž jako u Bluetooth špuntů. Výborný je subtilní jack, který se vejde i do odolných telefonů se zapuštěným 3,5m konektorem, což se ne vždy daří. U telefonu Hammer Iron 3 jsem měl problém s více sluchátky jako Argon 600, s těmito testovanými to šlo bez problémů. Někdo přemýšlel.

  Zvukově nás také příjemně překvapila. U takto levných sluchátek jsme čekali horší kvalitu bez basů. Ty jsou ale překvapivě dobré, přesně jak od herních sluchátek čekáte. Regulátor hlasitosti na kabelu vnímáme jako nutnost. Asi bude stále u maxima, není moc přesný. Zejména někde venku či v hromadné dopravě. Zde by nám nevadil vyšší výkon 10mm reproduktorů.

  Genesis Oxygen 400 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Sluchátka Genesis Oxygen 400 si zaslouží za poměr cena/výkon ocenění našeho webu, protože je lze koupit v současnosti za 199 Kč. Ale pod 300 Kč se pohybují na internetu běžně. To znamená vzhledem k doporučeným 17,1 Euro (asi 440 Kč) nepoměrně značný rozdíl.

  Zvukově se nám zamlouvá podání basů i celkově překvapivě plný zvuk. Ergonomii řeší silikonové „háky“, fixující sluchátka v ušních boltcích, a také možnost oddělat mikrofon, který nemusíte vždy potřebovat. K tomu máte na cesty v balení látkový antistaticky pytlík s logem Genesis.

  záporyklady
  - Hlasitost by mohla být vyšší+ Poměr cena/výkon
   + Bohatá výbava
   +  Netradiční design s „háky“ pro fixaci v uchu
   + Odnímatelný mikrofon

   

  Za zapůjčení Genesis Oxygen 400 děkujeme značce 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.