Uživatelská recenze Samsung Galaxy Ace

 • Vojtěch Piska
  Kategorie: Uživatelské recenze, Přenosná zařízení
  Říj 11, 2011
  31× Komentováno

  Samsung Galaxy Ace je dalším zástupcem z rodiny Galaxy telefonů firmy Samsung. Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti, postřehy, negativa a pozitiva, na které jsem behěm jeho používání narazil.

  Přední části telefonu dominuje 3,5“ TFT LCD displej který je kryt skvělým Gorilla Glass sklem, dole se pak nachází výrazné středové tlačítko, kterému po stranách sekundují dvě senzorické tlačítka kontextové nabídky a zpětné šipky, které se prosvítí až po jejich dotyku a do té doby se tváří jako neviditelná. Osobně jsem si na ně nějakou dobu musel zvykat, nemají totiž vibrační odezvu a tak se mi někdy stalo, že špatně zaregistrovala stisk a musel jsem je zmačknout nadvakrát. Chce to jen trochu cviku. Nahoře nad displejem se už jen nachází logo Samsungu a stříbrný kryt reproduktorku.

  ace

  Celá přední strana telefonu je vyrobena z lesklých materiálů a tak budete docela často nuceni přední plochu čistit od otisků prstů. Boční strany telefonu jsou lazeny v podobně stříbrné barvě. Na pravé straně telefonu najdeme šuplíček pro vložení microSD karty a tlačítko zámku displeje. Na levé straně potom už jen kolébkové tlačítko ovládání hlasitosti. Do horní strany telefonu je osazen microUSB konektor, který je krytý posuvnou záslepkou a 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Co rozhodně zaslouží chválu, je zadní část telefonu, která je provedena ve vroubkované úpravě, díky které telefon úžasně padne do ruky a nevykluzuje z ní. Je zde osazena čočka 5Mpx s přisvětlovací diodou. Pod krytem je už jen 1350mAh baterka se SIM kartou.

   

  Technická specifikace

  Rozměry, hmotnost112 x 60 x 11,5 mm ; 113 g
  DisplejTFT, úhlopříčka 3,5“, 16 milionů barev, rozlišení HVQA(320 x 480px)
  Paměť181 MB + paměťové karty microSD až do velikosti 32GB, ( v balení 2GB)
  Operační systémAndroid 2.2.1 Froyo, nadstavba Touch WIZZ 3.0
  Obsah balení5 Mpx (2560 x 1920 px) , LED Blesk, autofocus, QVGA video
  CenaAktuální cena SAMSUNG S5830 Galaxy Ace v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

   

  Uživatelské prostředí

  Samsung zde vsadil na Android ve verzi 2.2.1 s kodovým označením Froyo, nad nímž má svou typickou grafickou nástavbu TouchWizz ve verzi 3.0. V současné době je již ke stažení přes Samsung Kies i verze Androidu 2.3.x GingerBread. Pohotovostní obrazovku tvoří ve spodní části 4 hlavní ikony, které se zobrazují kromě ploch i v hlavním menu, kde jsou ikony aplikací umístěny v matici 4 x 4. Ploch je zde možno vytvořit až 7 a na ně následně umisťovat widgety, zkratky na aplikace a tak úžívání celého telefonu více zkomfotnit. Celkově je systém velmi svižný a to hlavně díky 800MHz procesoru, jemuž asistuje 278MB RAM paměti. Nemusí se to zdát zrovna moc, ale při rozumném počtu spuštěných aplikací citelnější zpomalení telefonu nepocítíte. Ke správci úloh se dostane přes dlouhý stisk hlavního tlačítka, kde můžete následně aplikace vypínat, pracovat s RAM pamětí či vidět stav volného místa v telefonu a paměťové kartě.

  ace

   

  Organizační funkce

  Telefonní seznam kontaktů je velice pěkně udělán. Je rozdělen do několika karet, kde můžete přistupovat k historii hovorů nebo sledovat aktivity kontaktů na sociálních sítích. Vyhledávání  kontaktech probíhá pomocí napsání začátečních písmen, následně je zobrazen požadovaný kontakt spolu s fotografií. Při tvorbě nového kontaktu můžete osobě přiřazovat neomezený počet telefonních čísel, emailů, třídit je do skupin, přiřazovat vyzváněcí melodie a ukládat adresy, na které vás vestavěná Google navigace může přímo navigovat.

  SMS komunikace je zde řešena přes systém konverzací, kde je žlutě a modře odlišeny protistrany. Jednotlivé konverzace pak tvoří vlákna s konkrétními kontaky. Pro práci s emaily je zde pak připravena Gmail aplikace pro uživatele s Google účtem, kde stačí zadat svůj email s heslem, pak už proběhne veškerá synchronizace automaticky. Pro ostatní uživatele je zde připravena email aplikace, kde už si musíte veškeré nastavení řešit ručně. Podporován je  POP3, IMAP a Microsoft Exchange.

  Vestavený kalendář se zobrazuje v měsíčním, týdenním a denním náhledu. Při vkládání nového záznamu do kalendáře můžete nastavit události také upozornění, interval opakování nebo místo události. Den s událostí je pak zobrazen modrým proužkem a zabírá si svou část na časové ose dne. Poznámky jsou řešeny pomocí barevných štítků, které jsou umístěny na virtuální nástěnce. Diktafon je pak schopen pořídit  12 hodinový záznam ve formátu AMR. Pro práci se soubory je zde připraven vestavěný souborový manažer,  pomocí něhož lze soubory přesunovat, kopírovat a vkládat dle libosti. Velice povedeným programem je přítomný ThinkFree Office, který dokáže pracovat se soubory Wordu, Excelu, Powerpointu a PDF dokonce je i editovat.

  ace

   

  Multimédia

  Hudební přehrávač je zde rozdělen do čtyřech karet, kde zobrazují skladby tříděné dle interpretů, alb, seznamy skladeb a všechny skladby. Přehrávač zobrazuje ID3 tagy a zobrazuje obrázek alba. Kvalita zvukového výstupu je dostatečná a pro případné korekce je zde připraven ekvalizér, kde se můžete spolehnout na jeden z mnoha přednastavených režimů či vše ručně doladit. Opravdová škoda je absence sluchátek v balení a vadí mi taky absence přechodu na další skladbu při dlouhém stisku tlačítka hlasitosti, což vás bude nutit k vytahování telefonu z kapsy. V případě, že se vám skladby oposlouchají  je zde přítomno FM rádio s RDS, které funguje jen s připojenými sluchátky. Pro přehrávání videí z internetu je zde YouTube aplikace, která dokáže přehrávat videa ze svého portálu. Na flashová videa, ale rovnou zapomeňte. Android Froyo sice v základu Flash podporuje, ale za vinu může absence dedikovaného grafického čipu v telefonu.

  ace

   

  Fotoaparát

  Telefon je vybaven 5Mpx, který dovoluje fotit snímky s maximálním rozlišením 2560 x 1920 bodů, přitom se mu snaží v horších světelných podmínkách pomáhat přisvětlovací dioda. Pořizování snímků probíhá pomocí softwarového tlačítka tak, které se podrží a tím se snímek zaostří, při následném uvolnění stisku se snímek pořídí. Absence HW tlačítka spouště fotoaparátu pocítíte zejména když budete potřebovat vyfotit sebe, kdy je manipulace  bez HW tlačítka velmi nepohodlná. V nastavení fotoaparátu pak naleznete možnosti nastavení ze 13 scénických režimů, korekce barev, GPS tagování a nastavení úložiště telefon/SD karta. Video je natáčeno v QVGA rozlišení a tak se spíše chodí jen na natáčení momentek.

  Veškeré pořízené fotografie se pak ukládají do Galerie, kde mimo vyfocených snímků naleznete foto alba ze služeb jako je Picasa.

  foto foto

  foto f

  Fotografie pořízené mobilním telefonem Samsung Galaxy Ace

   

  Konektivita

  S telefonem se můžete připojovat k internetu prostřednictvím EDGE, HSPDA, UMTS či Wifi. Při svém používání jsem se ovšem párkrát setkal s tím že Wi-Fi nešlo zapnout a u popisek mi hlásil „Wi-Fi error“ pomohlo až následné vypnutí a zapnutí telefonu. Tento neduh se však dá odstranit „vytočením“ sekvence #*#*526#*#* které resetují Wi-Fi adapter a tak nebude muset telefon zdlouhavě vypínat. Galaxy Ace obsahuje také GPS modul, který společně s mapami Googlu jde velice efektivně používat i jako navigaci, která byla pro ČR tento rok spuštěna i s hlasovými povely. První fixování polohy trvá bez zapnutého a-GPS trochu déle, se zapnutou asistencí je to otázka několika desítek vteřin. Navigace je online typu, to znamená že si navigační podklady aplikace stahuje z internetu. Můžete však nainstalovat i jiné navigační offline aplikace, které mapové podklady již obsahují.

   

  Suma suma sumárum

  Samsung  Galaxy Ace se dá brát jako osekaná verze Samsungu Galaxy S1 a to hlavně díky menší frekvenci procesoru a velikosti operační paměti  a odlišné technologii displeje a absence BlueTooth 3.0 technologie (Samsung Galaxy S1 – 1000MHz, 512MB RAM a Super AMOLED displej).

  Pozitivně hodnotím kvalitně zpracovanou konstrukci telefonu, především pak zadní vroubkovaný kryt, odladěný OS, který šlape svižně a fotoaparát. Co stojí za vytknutí tak je to bezesporu natáčení pouze QVGA videa, menší hodnota RAM paměti a displej, který je na slunci těžko čitelný i se zvětšenou hodnotou jasu. Samsung Galaxy Ace ničím novým nenadchne, ale také neurazí. Za cenu, za kterou se nyní prodává však dostanete adekvátně vybavený telefon. 

   

  záporyklady
  - Nízké rozlišení displeje a horší čitelnost na slunci+ Design a konstrukce
  - Jen QVGA video + 5 Mpx fotoaparát s autofokusem
  - Malá RAM paměť+ 800Mhz procesor
  - Lesklá úprava čelní plochy+ Wifi, HSDPA, GPS
   + Android 2.2 Froyo s upgrade na 2.3  Gingerbread

   

   
  SAMSUNG S5830 Galaxy Ace lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
  Porovnat ceny >>
   

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  31 Komentáře

  1. Dobrý den,

   zajímalo by mě, zda chování Androidu na tomto telefonu je nějak odlišné oproti ostatním telefonům. Překvapila mě totiž rozsáhla recenze funkcí systému.

   Děkuji

  2. Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost, že telefon bude přehrávat i Flash videa. Třeba po nainstalování nějakého programu nebo jestli mu to z hardwarových důvodů není dovoleno.

  3. Galaxy Ace nemá jako takový, zvlášť dedikovaný grafický čip. Sám považuji flash na mobilech za žrouta dnes tak bídného FUP našich operátorů. Sám jsem o ovšem před časem řešil možnost pouštět si videa ze serveru videacesky.cz či vimea je to možné přes prohlížeč Skyfire, který jde zdarma ke stažení na marketu. Najedete na příslušnou stránku s videem a ve spodní liště aplikace kliknete na "video" poté začne jakási analýza a video se spustí.

  4. Dobrý den.Mám tento telefon 3 měsíce a jsem spokojen až na to, že mi baterie vydrží někdy 2 dny a někdy je už po pár hodinách vybitá.Mám vypnuté aktualizace,synchronizace i vše co asi vypnout jde a nic nepomáhá ? Můžete poradit ? Děkuji.

  5. Poraďte mi někdo, jak si nastavím tón sms z vlastních zdrojů?
   Mám telefon měsíc a ještě jem na to nepřišla.
   Nějak se s některými funkcemi nemůžu zžít.
   Díky

  6. dobrý den, prosím poraďte mi. Když pořídím fotografii, tak je to vcelku dobrá fotografie, ale jenom když jí vidím na mobilu, stáhla jsem si fotky do počítače a jsou stašně malé. Nevím co s tím a jestli takhle ty fotografie mají být tak to v tom případě nechápu protože jsou úplně k ničemu.

  7. Dobrý den, mám telefon již delší dobu a nedávno jsem si vyměnila SD kartu. Nyní se mi pořádzobrazuje "nedostatek místa" přičemž na SD kartě mám 3/4 místa volného. I s kartou s menší kapacitou jsem měla více souborů a nyní jsem musela vše smazat. Když jdu do správy aplikací, soubory mi na SD kartu dát nejdou. Co dělat?

  8. dobrý den, já mám tento mobil cca tak měsíc a jsem s ním spokojená až na fotografie, když fotím třeba jenom obličeje s bleskem tak jsou docela dobré ale když fotím fotografie třeba venku tak je tam vidět šum, tady u vašich ukázek tam ten šum není, takže nevím čím to může být nemohl by mi někdo poradit ??

  9. Dobrý den, mám telefon již delší dobu a nedávno jsem si vyměnila SD kartu,za větší 16gb. Nyní se mi pořádzobrazuje "nedostatek místa" přičemž na SD kartě mám 3/4 místa volného. I s kartou s menší kapacitou jsem měla více souborů a nyní jsem musela vše smazat. Když jdu do správy aplikací, soubory mi na SD kartu dát nejdou.Nemohu tedy víc jak 6 větších aplikací uložit.Můžete mi prosím poradit ?? děkuji

  10. Dobrý den,
   v recenzi píšete: "První fixování polohy trvá bez zapnutého a-GPS trochu déle", takže a-GPS se dá u tohoot mobilu vypnout a používat pouze GPS?

   Budu moc vděčný za odpověď, toto se mi nadaří nikde zjistit.

  11. Dobrý den,

   Samsung Galaxy ACE mám asi pul roku. Jsem s ním spokojená, ale občas respektive poměrně často se mi stává, že při příchozím hovoru nejde zvednout hovor. Mám nastavené odemknutí obrazcem (spojením bodů).
   Tím to taky někdy nejde odemknout. Prostě displej nereaguje. Nevíte prosím čím by to mohlo být? Jestli by nepomohlo přehrání software, ale to zas musím buď poslat k reklamaci nebo ho někomu dát. Poradíte prosím.
   Děkuji,

   Radka

  12. Dobrý den,
   chtěla bych se na něco zeptat. Mám samsung galaxy ace půl roku a teď mi začal velice často padat. prostě černá obrazovka a najednou se zapne. zkoušela jsem ho resetovat, formátovat SD kartu, nemám ho zaplněný. Neměl jste někdo taky takový problém? Už nevím co s tím je to opravdu otravné, dokáže se vypnout několikrát v kuse, ani SMS nejde pořádně napsat!

  13. ahoj vsichni mam problem koupil jsem samsung galaxy ace a kdyz dam simkartu zapnu telefon tak se telefon chova jak kdyby tam zadna nebyla pise my to furt dokola chyba site atd nevim co stim sem s toho zoufalej,zakazdou radu predem dekuju.

  14. Mám telefon Samsung Galaxy ace a našla jsem zápor tohoto telefonu. Sekl se mi telefon a najednou mam u obálky jako kdybych měla jednu sms kdyz to otevřu žádnou sms tam nemám. Chtěla bych najít jiný řešení než přes nastavení-soukromý-obnova tovární data nechci přijít o žádný data ...prosím pomoc :(

  15. Čauves, mám SAmsung od Vánoc a chodí mi SMSky v pohodě, ale občas mi choděj třeba 6x za sebou ty stejný SMS a tak..nevíte někdo čím by to mohlo být?

  16. Ahoj,
   chtěla jsem dát fotky z mobilu do počítače, tak jsem tam napojila ten kabel. Byla tam všechny soubory co v mobilu, ale v těch souborech nebylo nic

  17. ahojky neví někdo jak na tomhle telfnu nastavit přední kameru..?? .. Nemůžu na to přijít :( .. Za odpověď DĚKUJU ;)

  18. Ahoj mam menší problem s mobilom :/ nereaguje obrazovka ... no nieže nereaguje ale malo kedy sa niečo stlačiť ,,,no proste malo kedy sa da napr.odomknuť mobil vytočiť čislo zadať pin ako keby nereagovala :/ prosím pomožte mi

  19. Dobrý den, syn dostal můj Samsung ACE I a má problém, že nemá volné místo pro stažení aplikací. Má tam prázdnou 8GB kartu, ale nevím, jak na ní aplikace dostat. Není možné něco na kartu přesunout. Nevím si s tím rady. Syn chce jen asi 3 aplikace a nemůžeme je stáhnout pro nedostatek místa. Děkuji za odpověď
   Alena

  20. Vážená paní Aleno,to že máte prázdnou SD kartu vůbec nic neznamená. Problém je v nedostatku místa v interním úložišti telefonu. Jeho max.kapacita je 278MB,což je v dnešní době,kdy telefony mají 8GB (tj. 8000MB) a více, zoufale málo. Bohužel některé aplikace (Google play,Mapy apod.)po své aktualizaci zaberou téměř veškeré volné místo v úložišti a nezbývá na aplikace,které si chcete stáhnout.Ne všechny "androidí" aplikace lze přesunout na SD kartu. Některé to vůbec neumožňují.To poznáte v nabídce správce aplikací - pakliže u vybrané aplikace bude svítit tlačítko přesunout na SD kartu můžete takto učinit.Když ani to po prohlídce a možnosti přesunutí všech aplikací nepomůže, máte jen 2 možnosti.Koupit nový telefon s větším úložištěm nebo provést root (odblokování,hacknutí) telefonu, rozdělení SD karty na 2 oddíly (např.programem partition wizard) a nainstalovat aplikaci Link2SD,která Vám umožní prostřednictvím rootu přesunout téměř všechny aplikace (kromě systémových)na SD kartu.Ovšem pozor!Tato operace je pro zkušenějšího uživatele.Kdybyste si na to troufla na webu najdete přesný postup v androidím foru pod názvem root telefonu samsung galaxy ace + jeho přesné typové číslo. Dejte si na typ telefonu pozor existuje více typů,které nelze rootnout jedním souborem.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu