Recenze Rollei CarDVR-318 - celá silnice v jednom záběru

 • Petr Máčal
  Kategorie: Recenze, Car audio a GPS navigace, Videokamery
  květen 28, 2018
  0× Komentováno

  Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model CarDVR-318, kterou pořídíte za cenu 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

  TIP: NOVÁ TRUECAM A5 PRO WIFI NA RALLY

  Hardware na dobré úrovni

  Specifikace kamery si přečtete již na krabici, kde mimo jiné najdete kameru Rollei CarDVR-318, polohovatelný držák na sklo, 12V/24V autoadaptér, rychlý návod a uživatelskou příručku na CD. Čím se výrobce chlubí především je, 2K rozlišení videa, integrovaným GPS a G-senzorem a 2,31palců velkým LCD displejem. Kompletní specifikace najde v přiloženém PDF na konci článku.

  Hlavními devizou opravdu velmi malé recenzované kamerky je šířka záběru. Ta dosahuje úhlu až 156°, což v praxi znamená, že jsem měl na obrazovce téměř celé čelní sklo a okrajové objekty nejsou rozmazané nebo nejasně viditelné. Instalace kamery je až banálně jednoduchá a intuitivní, napájení je zajištěno přes zapalovač v autě (s USB výstupem) a případně vlastní baterií o kapacitě 470 mAh.

  Ovládání softwaru kamery není složitější, než ovládání například televize. Na pravém boku šasi nahmatáte čtyři tlačítka (zpět z nabídky, nahoru, dolů a potvrdit), s jejichž pomocí se orientujeme v menu. Nastavit lze vše potřebné. V první řadě samozřejmě rozlišení nahrávání, dále můžeme aktivovat integrovaný mikrofon a reproduktor, aktivace GPS, měrné jednotky rychlosti, nastavení času atd. Vše je usnadněno i jasným 2,31palcovým displejem.

  Pojďme jezdit

  CarDVR-318 snímá cestu ve dvou režimech. Mohu si zvolit buď jednominutové nahrávky, nebo tříminutové. Mně přišla praktičtější tříminutová varianta. Soubory se ukládají na kartu microSD/SDHC (která není součástí balení) ve formátu .mov. Průměrná velikost jednoho tříminutového videa v rozlišní 1 080p je zhruba 220 – 230 MB, takže podpora pro maximálně 32GB karty nevyznívá moc pozitivně v době, kdy i levné akční kamery zvládnou 64 GB. Maximální možné rozlišení je pak 2K se snímkovací frekvencí 30 FPS, mně přišlo vhodnější a dostačující Full HD rozlišení s 60 FPS.

  Kamera může fungovat ve třech režimech – Parking, Emergency a běžné Video. Nevýhodou ovšem je, že se v návodu nedozvíte, k čemu daný režim slouží. Až postupným používáním kamery jsem zjistil, jak dané režimy fungují. Parking je režim, kdy je kamera sleduje okolí vozidla v případě, že uživatel není v autě přítomen. Emergency je pak režim, který se aktivuje pomocí 3osého G-senzoru, kdy je kamera schopna zaznamenat i otřesy nebo prudké brzdění a zároveň takovýto záznam automaticky uzamkne proti přepsání. Zde dávejte pozor, jakmile dojde kapacita na microSD kartě, videa se automaticky přehrávají. Proto je vhodné si pořizvovat průběžné zálohy, pokud o záznamy nechcete přijít.

  Dílensky kameře nelze moc vytknout. Plasty, které kameru tvoří, i zpracování držáku na sklo jsou z kategorie bytelnějších. Neměl jsem pocit, že bych kameru mohl poškodit, nebo obavy, že bych mohl některé součásti zlomit.

  Kamera CarDVR-318 splňuje všechny základní požadavky, které by na autokameru mohl uživatel mít plus přináší i něco navíc v podobě vysokého rozlišení a různých režimů nahrávání.

  ZáporyKlady
  - Maximálně 32GB micro SD karta+ Kvalita videa vč. informací o jízdě
  - Nevadilo by dálkové ovládání+ Velký displej
   + Podpora GPS a G-Senzor
   + Nabíječka s USB výstupem

   

  Za zapůjčení Rollei DVR-318 děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.