Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Recenze Rollei CarDVR-318 – celá silnice v jednom záběru

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

28. 05. 2018

28. 05. 2018

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model CarDVR-318, kterou pořídíte za cenu 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

TIP: NOVÁ TRUECAM A5 PRO WIFI NA RALLY

Hardware na dobré úrovni

Specifikace kamery si přečtete již na krabici, kde mimo jiné najdete kameru Rollei CarDVR-318, polohovatelný držák na sklo, 12V/24V autoadaptér, rychlý návod a uživatelskou příručku na CD. Čím se výrobce chlubí především je, 2K rozlišení videa, integrovaným GPS a G-senzorem a 2,31palců velkým LCD displejem. Kompletní specifikace najde v přiloženém PDF na konci článku.

Hlavními devizou opravdu velmi malé recenzované kamerky je šířka záběru. Ta dosahuje úhlu až 156°, což v praxi znamená, že jsem měl na obrazovce téměř celé čelní sklo a okrajové objekty nejsou rozmazané nebo nejasně viditelné. Instalace kamery je až banálně jednoduchá a intuitivní, napájení je zajištěno přes zapalovač v autě (s USB výstupem) a případně vlastní baterií o kapacitě 470 mAh.

Ovládání softwaru kamery není složitější, než ovládání například televize. Na pravém boku šasi nahmatáte čtyři tlačítka (zpět z nabídky, nahoru, dolů a potvrdit), s jejichž pomocí se orientujeme v menu. Nastavit lze vše potřebné. V první řadě samozřejmě rozlišení nahrávání, dále můžeme aktivovat integrovaný mikrofon a reproduktor, aktivace GPS, měrné jednotky rychlosti, nastavení času atd. Vše je usnadněno i jasným 2,31palcovým displejem.

Pojďme jezdit

CarDVR-318 snímá cestu ve dvou režimech. Mohu si zvolit buď jednominutové nahrávky, nebo tříminutové. Mně přišla praktičtější tříminutová varianta. Soubory se ukládají na kartu microSD/SDHC (která není součástí balení) ve formátu .mov. Průměrná velikost jednoho tříminutového videa v rozlišní 1 080p je zhruba 220 – 230 MB, takže podpora pro maximálně 32GB karty nevyznívá moc pozitivně v době, kdy i levné akční kamery zvládnou 64 GB. Maximální možné rozlišení je pak 2K se snímkovací frekvencí 30 FPS, mně přišlo vhodnější a dostačující Full HD rozlišení s 60 FPS.

K TÉMATU  Logitech Squeezebox Duet: když hudba zazní domem

Kamera může fungovat ve třech režimech – Parking, Emergency a běžné Video. Nevýhodou ovšem je, že se v návodu nedozvíte, k čemu daný režim slouží. Až postupným používáním kamery jsem zjistil, jak dané režimy fungují. Parking je režim, kdy je kamera sleduje okolí vozidla v případě, že uživatel není v autě přítomen. Emergency je pak režim, který se aktivuje pomocí 3osého G-senzoru, kdy je kamera schopna zaznamenat i otřesy nebo prudké brzdění a zároveň takovýto záznam automaticky uzamkne proti přepsání. Zde dávejte pozor, jakmile dojde kapacita na microSD kartě, videa se automaticky přehrávají. Proto je vhodné si pořizvovat průběžné zálohy, pokud o záznamy nechcete přijít.

Dílensky kameře nelze moc vytknout. Plasty, které kameru tvoří, i zpracování držáku na sklo jsou z kategorie bytelnějších. Neměl jsem pocit, že bych kameru mohl poškodit, nebo obavy, že bych mohl některé součásti zlomit.

Kamera CarDVR-318 splňuje všechny základní požadavky, které by na autokameru mohl uživatel mít plus přináší i něco navíc v podobě vysokého rozlišení a různých režimů nahrávání.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek