Recenze reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin - stereo s dobrým původem

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Říj 06, 2021
  1× Komentováno

  Původní RAZE byl dobrý a odolný. Nyní, po delší době od "rozbalovacího videa" se dostáváme k jeho nástupci již ve čtvrté generaci, která zůstává stále odolná dle IP67, výkonnější a zároveň s bohatší výbavou v podobě možnosti přehrávání z microSD karty či FM rádia (s vestavěnou anténou).

  RAZE 4 Origin na první pohled vypadá jako kandidát na velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem, což ukazuje i 10. místo na Heurece, což vzhledem k jeho věku není vůbec zlé. Za cirka tisícovku, tedy o dvě stovky méně, než je doporučená cena, se evidentně zákazníkům líbí.

  TIP: Unboxing video odolného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

  Sbírá céčka, není v tom je léčka

  Už si musíme zvykat, RAZE přesedlal na USB-C. Konečně, chce se říci. Spolu s tím výrobce ubral u FM rádia nutnost připojeného kabelu coby antény. Což byla léta nutnost. Výkon vestavěné antény vystačí pouze v místech se silným signálem. Třeba na Krokodýla v Brně vám reproduktor plně nahradí analogový radio přijímač. V místech se slabým signálem, jako u nás na vsi, však ztrácí na síle. A pokud jej nechcete stále držet v ruce, musíte připojit USB či audio kabel, což příjem signálu znatelně vylepší.

  Zde se vyplatí přejít na poslech z microSD karty. Zde se mi reproduktor osvědčil i ve starším autě, kde mi přestalo fungovat rádio. Výkonem mi Origin stačil v pohodě při rychlosti kolem 50 km/h (samozřejmě klimatizace se odporoučela už dávno před rádiem) i s otevřenými okýnky. Samozřejmě na plný výkon o poznání klesla výdrž.

  Pokud mluvíme o výdrži, na slibovaných a kýžených 20 hodin jsme nedosáhli. Za nás to vzhledem k výkonu není fatální, ale hlásit se to musí. Pokud plánujete víkendovou zábavu u rybníka (na chatě jistě elektřinu máte) vezměte powerbanku a není, co řešit.

  Zde se bát nemusíte, mnohokrát jsem si u reproduktorů Niceboy ověřil, že jejich krytí proti vodě je dostačující. Takže déšť, pád do bazénu včetně ponoření mu nic neudělají, podobně zůstane-li přes noc na dešti, nebáli bychom se. Vydrží jistě tu půlhodinu ve hloubce až 1 m, ale kdo by mu to dělal. Na běžné nehody je nadprůměrně vybaven, asi jako Jeep na "polňačku".

  20 W bohatě stačí

  Po výkonové stránce nemáme výhrady, reproduktor hraje dobře i při max. hlasitosti. Vzhledem k nasměrování každého ze svou integrovaných reproduktorů, míří trošku bokem od sebe, působí Stereo zvuk prostorově. A pokud by to nestačilo, kupte dva a propojte je pomocí funkce True Wireless.

  Spuštění a vypnutí samozřejmě provází hlasitý zvuk, řekněme něco jako gong. To je v noci problém, ale prakticky u všech podobných výrobků. Při zapnutí se nespustí na funkci, se kterou byl vypnut, ale spouští se vždy na příjmu Bluetooth. Tedy pokud máte vloženu microSD, to vždy začne přehrávat písničku, na které skončil. Hlasitost si nepamatuje, vždy je vysoká (cca 50 %).

  Ovládání je stejné jako u každého podobného reproduktoru, intuitivní, takže si vystačí se 3 tlačítky: +, - a power. Vše funguje a propojení přes Bluetooth 5.0 proběhne rychle.

  Niceboy RAZE 4 Origin lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Niceboy RAZE 4 Origin obstál, pokud hodnotíme poměr mezi cenou s výkonem. Výkon i kvalita zvuku odpovídá ceně a určení přenosného reproduktoru. Zvládá i plnou hlasitost a nemáme důvod udávanému výkonu nevěřit.

  Po stránce výbavy mu nejde nic vytknout, nabízí vše tradiční jako analogové FM rádio, slot pro paměťovou kartu, připojení vzduchem i drátem. U Niceboy tradičně přidává vysokou odolnost proti vodě a prachu, konkrétně IP67. A podřídil se diktátu doby a přesedlal na USB-C. A přidává inovaci v podobě vestavěné antény s možností posílit signál připojením nabíjecího kabelu.

  Slabinu si z našeho pohledu způsobil výrobce sám, když slibuje dlouhou dobu přehrávání. Té se nám dosáhnout nepovedlo. Vše se tak vešlo do rozměrů i hmotnosti lehce přesahující 1/2litrovou plechovku piva.

  záporyklady
  - Výdrž akumulátoru pod 20 h+ Poměr cena / výkon
   + Odolnost dle IP67
  - Lepší příjem FM chce připojený kabel+ Vestavěná FM anténa 
   + Bohatá výbava (TWS, FM, microSD, 3,5mm jack)

   

  Za zapůjčení Niceboy RAZE 4 Origin děkujeme značce 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?