Recenze powerbanky Lamax Fast Charge - univerzální voják s elegancí Jamese Bonda

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro, Přenosná zařízení
  Dub 22, 2020
  0× Komentováno

  Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

  Cenou není Lemax nejlevnější, za to nabízí bohatou konektivitu včetně USB-C konektoru a dvou USB-A s funkcí Fast Charge s až 3A napájecím proudem.

  Naše zkušenosti ukazují, že opravdu nabíjí rychleji než běžná powerbanka. Navíc zvládne hned 2 zařízení současně. Naopak si neporadí s tím, co některé modely AData zvládají samo sebou - neumí nabíjet a současně být nabíjena sama.

  Škoda, pak by šlo o špičku a opravdu bychom si "pochutnali". Indikaci nabití pomocí čtyř LED diod vnímáme jako samozřejmost u každé powerbanky (rozdělení po 25 % zaplněné kapacity). Tlačítkem nalevo je aktivujete a ukáže se kapacita.

  To vše by vkusně elegantně zabalené do velmi decentního a při tom vkusného obalu kombinujícího smavě šedý hliník a černý plast s oranžovými konektory USB-A. Nějaký pád asi tedy ustojí, ale nepočítejme s jakýmkoliv IPxx krytím.

  LAMAX 10000 mAh Quick Charge lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  LAMAX 15000 mAh Fast Charge lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  LAMAX 20000 mAh Fast Charge lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  I dle hodnocení na internetu jsou zákazníci s Lamaxem spokojeni. Není nejlevnější (ani nejdražší). To však nevadí, protože nabízí dobrý poměr ceny/výkonu a kvality zpracování. Pokud neřešíte každou korunu, jistě volbou Lamaxu nesáhnete vedle, my zvolili střední cestu s kapacitou 15 000 mAh a jsme spokojeni. Lze však volit i 10 000 mAh (cca o 100 Kč levnější) či 20 000 mAh pro již dlouhé cesty či nutnost dobíjet více zařízení (cca o 100 Kč dražší).

  Nejde však o vyloženě “expediční” model s krytím proti vodě či prachu (IPxx) a garancí odolnosti proti pádu ve formě MIL certifikace. Zde je pro nás stále nepřekonaný již výběhový produkt z dílen AData, konkrétně D16750. Ta však byla volbou pro opravdové extremisty. Pokud žijete běžný život (i mimo karanténu) a nepotřebujete powerbanku válet na dešti v trávě, nemíváte ji běžně pohozenou někde v lodi a nepadá vám třeba z batohu na kameny apod., naopak spíše leží na stole v kanceláři nebo učebně a vy toužíte po snadnem přístupu ke konektorům a “rychlé akci”, Lamax vás jistě osloví svými schopnostmi i vzhledem.

  záporyklady
  - Bez krytí IPxx+ Design
  - Neumí nabíjet a současně být nabíjena+ Dva USB-A a jeden USB-C porty
   + Rychlost nabíjení

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.