Recenze powerbanky AData P20100 - kapesní elektrárna

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Elektro, Přenosná zařízení
  Říj 29, 2019
  1× Komentováno

  Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme více obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za velmi přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

  Název napovídá brutální kapacitu 20 100 mAh (72,36 Wh), což na 431g cihličku není zlé. S tím snad vydržíte týden kdekoliv bez elektřiny - ideální na nekonečné cestování třeba autobusem plným adolescentů se smartphony a mraky dat.Tam z Vás učiní personu grata (tedy osobu populární, řečeno s odstupem).

  TIP: ADATA D16750 – STRONGMAN DOBRODRUH

  Dodat k tomu mohu jen tolik, že ve čtvrtek v noci jsem powerbanku 11 h nabíjel “do plna” a od té doby používám ad hoc hl. pro mobilní telefon, který potřebuje připojit i několikrát denně (hodně jej využívám na internet, WhatsApp, mapy i navigaci apod.), i třeba pro ovladače k PS4. Dnes v úterý po půlnoci svítí stále 3 diody. Dál jsem se výdrží nezabýval, protože mi to přijde zbytečné. Ale pojďme od začátku.

  Konstrukčně jednoduchý plastový obal výrobce nabízí ve dvou barevných variantách - černočervené a bílomodré. Asi pro holky a pro kluky, kdo ví? Nám se esteticky zamlouvá tmavší varianta. Šasi tvoří celé plast bez krytu dvou USB A a jednoho mikro USB. Žádné IPxx krytí nečekejme, o tom tahle věc není.

  Co dělá, umí dobře

  Kapacitu, stejně jako počet portů, známe. Žádné USB C, jen dva klasické USB porty s proudem 2,1 A. Tím svým způsobem deklasuje i nezničitelnou D16750 s 2,4 A a 1 A. Neřešíte, který port je který a nabíjení zůstává zenově vyvážené.

  TIP: ADATA D8000L – „EL“ JAKO SVĚTLO

  Tlačítko umí rozsvítit diodu. Jako nouzové světýlko jistě dobré, nikoliv pro Broučka, tomu by asi utrhla powerbanka ručičku i s lucerničkou. Přemýšlíme si ale, kdybychom světlo zapnuli na “dušičky” místo svíčky, zda by svítilo ještě příští Haloween, nebo alespoň do Vánoc. Také jeho stisk ukáže na stupnici 4 modrých diod stupeň vybití, resp. nabití. 

  Samozřejmostí jsou u Li-Ion článků ochrany proti přebití, přepětí, zkratu, přehřátí apod.

  Zkoušeli jsme, co se stane, když připojíme kabel do powerbanky oběma konci - do USB a mikro USB? Bliká zběsile, funguje po nápravě dále.

  A nejsympatičtější pro zákazníka bude cenovka pod 500 Kč. Aktuálně ji na Heurece vidíme za 459 Kč za tu “holčičí variantu”, černočervená testovaná alternativa ukazuje 496 Kč na cenovce. Za tyto peníze adekvátní kus od konkurence nekoupíte. Počítejte s cenou 600 až 800 Kč.

  Navíc některé alternativní powerbanky nezvládají souběžné nabíjení sebe a jiného zařízení. Proto si zasloužila ocenění našeho webu, i když už je na trhu nějaký ten pátek.

  Osobně bychom koupili levnější variantu.

  Ano, existuje konkurence P20000D s LED informačním displejem, stejnou kapacitou i tím světýlkem a cenovkou velmi podobnou. Nezvládá však paralelní nabíjení sebe a druhých zařízení současně.

  ADATA AP20100-5V-CWHBL lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  ADATA AP20100-5V-CBKRD lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   
  záporyklady
  - Hmotnost Li-Ion článků proti Li-Pol je vyšší+ Poměr cena / výkon
   + Umí nabíjet 2 zařízení i být současně nabíjena
   + “Nevyčerpatelná” kapacita

   

  Za zapůjčení powerbanky AData P20100 děkujeme společnosti

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. Po připojení telefonu k bance se rozsvítí 4 diody telefon se začne nabíjet ale po cca 10ti min. se banka sama vypne. Musím jí opět zapnout ale to samé se opakuje. Nejsem spokojený s výrobkem. Budu reklamovat.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  satelitní příjem

  Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.