Recenze NiceBoy VEGA 6 – zdolejte nový vrchol 4K

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Videokamery
  Lis 20, 2018
  2× Komentováno

  Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.


  TIP: Lamax X8.1 Sirius – hvězda, která obstála v tropech

  Kamera nás zaujala kromě papírových vlastností již na první pohled vzhledem. Konečně inovace okoukaných forem. Oblé tvary a celkově velmi elegantní vzhled působí vyzrále. A tak tomu i je. Nic nevrže, tlačítka kladou adekvátní odpor a nic vám nechybí.

  Vše, co chcete?

  Balení není chudé ani přehnaně bohaté, je standardní. Naleznete tu vše, co u jiné akční kamery, která nepatří k nejlevnějším. Navíc zde najdete nabíječku 2 A, naopak oproti Veze 6 star třeba postrádáme druhá dvířka (s průduchy pro lepší zachycení zvuku), ani druhý akumulátor nehledejte. Škoda, že chybí silikonová krytka objektivu a závit na stativ přímo na těle kamery jako u VEGA 5 Pop pro použití bez obalu. Jistě by se tímto detailem přiblížila bezvadnému blíže.

  Hodinky nabíjené přes USB se nám líbí již od příchodu „popky“, vypnou mimo jiné také displej.

  Vodotěsné pouzdro má na zavíracím klipu zámek, abyste předešli náhodnému otevření například pod vodou. Už jsem to u kamer viděl a vždy to kvituji jako praktickou věc. Kamerka z něj pouze hůře šla vyndavat, musíte s ní silněji klepnout např. do dlaně, aby se vysunula a šla vyjmout.

  Profík plný funkcí

  A pro dálkové ovládaní lze samozřejmě využít i aplikaci YUTUPro. V telefonu zabere kolem 20 MB, nastavování kamery i videa, prohlížení fotek a stahování proběhlo bez problémů. Aplikace se jeví stabilní, což potěší. Pouze občas působí při nastavování nepřehledně, protože dané parametry nezobrazuje čitelně (viz obrázky).

  Ze specifikací kamery zmiňme kromě 4K při 30 FPS i schopnost natáčet video 1 440p při 60 snímcích za sekundu, což předčí jiné kamery, které zvládají zpravidla většinou max. Full HD při této rychlosti. Podobně vyspěle působí stabilizace obrazu, kterou jsem nevypínal. Popravdě jsem moc neřešil výdrž akumulátoru, ale užíval si, jak dobře funguje.

  Hmotnost v obalu 155 g, bez něj 76 g.

  Při pořizování videí si můžete vybrat kodek H.264 nebo H.265, hardware bude opravdu moderní. Ke kvalitě fotek i videí se vrátíme.

  Na jeden problémek jsme při testování přeci jen narazili. Kamera se při natáčení zasekla. Stále na displeji zobrazovala jen to, co se děje před ní a nereagovala na spoušť a nijak nešlo měnit nastavení apod. Hodně jsem ji zapínal, vypínal, přepínal nastavení apod. Prostě jsem ji zkoušel.

  TIP: Rollei ActionCam 430 – 4K bez větší akce

  Bylo třeba ji vypnout a zapnout a vše fungovalo dále. Technická podpora poradila kromě toho, že mám mít rychlou micro SD kartu (UHS-I, U3), kterou mám, ať ji také naformátuji na FAT 32. Tak jsem ji přeformátoval v kameře a zkoušel dál. Po té jsem již podobné problémy nezaznamenal, při dalších třech natáčeních.

  Nedostatkem je to, že VEGA 6 netřídí nijak fotografie ani videa, vše je v jednom adresáři vč. jiných souborů pořizovaných s videi. Vega 6 star vytvoří adresáře Photo a Video.

  Fotografie

  Fotografie pořízené za denního světla mě ohromily kvalitou a barevností. Při nastavení měřítka 1:1 jsou sice stále trošku neostré, ale oproti jiným kamerám vidím krok kupředu.

  Fotografie v plném rozlišení stahujte zde.

  Také šero výsledné fotografie nijak nehyzdí, kamera si s ním poradí. V místnosti za tmy již zrnitost vzroste znatelně.

  Videa

  Kvalitu videa posuďte sami. Osobně se mi líbí, že opravdu zvládá rozlišení 1 440p při 60 FPS bez trhání. Videa jsou ostrá a vůbec kvalitní.

  Zvládl jsem ji i trošku ponořit, nikoliv pak do hloubky, která by testovala těsnost podvodního pouzdra.

  Niceboy VEGA 6 přišla coby nová vlajková loď značky a tuto roli plní bezezbytku perfektně – funkcemi, schopnostmi, kvalitou videa i cenou. Fotografie i videa jsou bez debat jedny z nejlepších, jaké jsme kamerou tohoto druhu pořídili.

  V balení bychom (klidně místo nabíječky) ocenili druhý akumulátor, klidně místo nabíječky, a rozhodně druhá dvířka jako u VEGA 6 star s průduchy pro lepší nahrávání zvuku, když ji používáte řekněme méně akčně a nemusíte se bát například prachu či vody. To je ale jen menší rezerva v jinak povedené kameře. Ta se jistě vyrovná podobně drahým konkurentům.

   

   
  - Chudší výbava vzhledem k ceně+ Kvalita fotek a videí
  - Netřídí videa a fotografie+ 1 440p při 60 FPS
   + Stabilizace obrazu
   + Stabilní a malá aplikace pro Android
   + Cena na internetu znatelně nižší než doporučená

   

  Za zapůjčení Niceboy VEGA 6 děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. 10 sekundova videa, zadne full hd za dne a nedejboze aby bylo treba z kola nebo auta (proc delat akcni zabery a akcni kamerou, ze), zadny svenk s kamerou... To je panecku "recenze"... A chtit neco jako tok videa a zvuku a srovnani toku s kodekem h.264 265, tak to bych chtel od recenze moc... Uplne nevim, jestli by tohle nemelo byt oznaceno jako placena recenze

  2. Souhlasím z Lukášem, proč drtivá většina českých recenzí na akční kamerky vypadá takto, místo toho, aby jste si sní zaběhaly nebo např. zalyžovali, tak sní natáčíte dům, pardon, ale kvůli takovéto dokumentaci bych si za tu cenu radši koupil domácí kameru a ne akční, prosím příště tedy ji vezměte do nějaké akce.
   A ještě jedna výhrada, nemyslím si, že kvůli jedné věci, která není součásti balení musíte hned strhávat body. Mám zkušenosti z Niceboyem a balení je vždy velké +.
   Jinak čtenářům i celé redakci přeji veselé Vánoce,
   s pozdravem Matěj.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.