Recenze Niceboy HIVE Bones - zvuky přímo do hlavy

 • Eva Kašíková
  Kategorie: Recenze, Repro, sluchátka
  Lis 20, 2019
  2× Komentováno

  Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali. 

  Netradiční přístup nezvolil Niceboy poprvé, například reproduktory RAZE twins se také vymykají šedému průměru. Proto tyto sluchátka zajímají jistě nejenom nás. Prioritně cílí na aktivní sportovce, kteří touží po poslechu hudby i během spalování kalorií. Tomu odpovídá jejich nízká hmotnost 36 g a také to, že nejde o čistě True Wireless řešení. Jsou pevně spojená, lépe drží na hlavě a nemusíte se bát ztráty, která by se například na kole v terénu mohla stát trvalou.

  Technické parametry, udávané výrobcem

  Verze Bluetooth

  5.0

  Podporované Bluetooth profily

  A2DP, AVRCP, HSP, HFP

  Dosah přenosu

  10 metrů

  Frekvence

  20 Hz-20 kHz

  Citlivost

  88 dB

  Doba přehrávání

  6 hodin (při 50% hlasitosti)

  Doba nabíjení

  2 hodiny

  Baterie

  180 mAh Li-Ion

  Vodotěsnost

  IP55

  Hmotnost

  36 g


  Základní ovládání

  • Ovládání probíhá přes 3 tlačítka. Všechna tlačítka jsou při používání sluchátek dobře přístupná.
  • Multifunkční tlačítko – play / pauza / hovory
  • + Zvýšení hlasitosti / zapnutí a vypnutí sluchátek / párovací režim
  • - Snížení hlasitosti
  • Sluchátka mají zabudovaný mikrofon s redukcí šumu. Díky tomu můžete v průběhu poslouchání muziky, přijímat a vyřizovat hovory.

  TIP: NICEBOY HIVE XL - AUTISTICKÝ HUDEBNÍK

  Připojení sluchátek k zařízení? Přes Bluetooth

  Sluchátka velmi jednoduše připojíte ke svému zařízení, které Bluetooth podporuje. Manuál jednoduše a výstižně popisuje, jak toho dosáhnout. Toto provedete jednou. Zařízení si tato spárovaná zařízení, již bude dál pamatovat. Nemusíte se bát zpětné kompatibility, o funkčnost nepřijdete ani u starších přístrojů s nižší verzí Bluetooth než verzí 5.0.

  Skvělé je, že díky připojení přes Bluetooth, nikde netrčí žádný kabel, který by vlál kolem hlavy ve větru. Jak už to bývá, jednu výhodu vyvážuje nevýhoda. Samozřejmě nutnost dobíjení sluchátek. V dnešní době už máme asi všichni své dobíjecí rituály… Takže jedno dobíjecí zařízení navíc asi výrazně nezaznamenáme. Sluchátka slibují být plně nabita za 2 hodiny. Nízký stav baterie poznáte u sluchátek tak, že Vám zazní akustický signál a bude Vám blikat červená LED dioda. Pro nabíjení je přiložen kabel USB/micro USB kabel.

  Vy si ho musíte propojit s USB v PC nebo s vlastním nabíjecím adaptérem např. od telefonu (napětí 5V s výstupním proudem minimálně 1A). Po plném nabití se indikátor LED rozsvítí modře. Výrobce udává dobu přehrávání 6 hodin, při 50% hlasitosti, což se nám potvrdilo.

  Sluchátka při nošení

  Sluchátka bychom měli mít nasazena tak, jak to doporučuje výrobce. V opačném případě čekejte zvuk zkreslený. Chce to ovšem vyzkoušet, zda vám padnou. Každý máme trochu jiný tvar a velikost lebky.

  Při prvním nasazení je to úplně jiný pocit, než u klasických "pecek, špuntů". Z mého úhlu pohledu jde o pocit spíše lepší. "Pecky" mi při delším používání prostě v uších vadí. U bones jsem ani po několikahodinovém nošení nevnímala, že by někde výrazně tlačily. Po několika dnech jsem si na ně zvykla natolik, že jsem je ani nevnímala.

  Sluchátka drží na hlavě dobře. Neměla jsem žádný problém při běhu ani při jízdě na kole (pod cyklistickou přilbou o sluchátkách ani nevíte, netlačí). Zvuk nebyl ani při pohybu výrazně zkreslený. V případě, že nosíte klasické brýle anebo si chcete dát sluneční brýle, může to být problém. Ale je to individuální podle použitého tvaru obrouček. Já to vyzkoušela se sportovními brýlemi Rudy Project a problém to nebyl.

  Odolnost proti prachu a dešti udává výrobce označením IP55. Toto znamená, že jsou sluchátka částečná odolná proti vniknutí prachu a odolné vůči tryskající vodě. Za běžného deště tedy nemusíte mít o svá sluchátka strach. Stejně tak by měla vydržet pot.

  Vliv zvuků v okolí

  Sluchátka bych doporučila používat jen tam, kde se nebudou mísit výrazné zvuky z okolí. Určitě nejsou vhodná do hlučné továrny nebo do posilovny, kde hraje hlasitě jiná hudba. Na to výrobce myslí tím, že do balení přidává špunty do uší. Pak bych asi neměla námitek. Ale v tomto případě bych sáhla po jiném typu sluchátek. Z mého pohledu je výhoda této konstrukce právě v tom, že zvuky z okolí můžete vnímat.

  Sluchátka jsou skvělá při použití venku v přírodě nebo na cestách. Umožní vám vnímat to, co se kolem děje. Pro mne je při jakémkoliv sportu nejdůležitější to, že slyším okolní provoz aut. V kanceláři excelují tím, že nerušíte kolegy při práci. Zároveň slyšíte, když na vás někdo začne mluvit. Kolega nebo šéf...

  Design a srovnání Niceboy HIVE bones s "peckami, špunty"

  Design sluchátek se vydařil. Jsou sportovně elegantní, na hlavě nepůsobí rušivě. Z mého okolí jsem zaznamenala pouze kladné ohlasy. Rozhodně patří mezi zajímavé kousky.

   

  Niceboy® HIVE bones

  Běžná sluchátka – „pecky/špunty“

  Zvuky z okolí

  V podstatě slyšíme všechny zvuky, samozřejmě v závislosti na hlasitosti přehrávané hudby!

  Slyšíme vše značně zkresleně a v některých případech dokonce neslyšíme vůbec nic.

  Pohodlí sluchátek po delší době nošení

  I po delší době, bez zásadního pocitu tlaku kolem uší

  Po delší době, nepříjemné pocity v uších.

  Bluetooth vs. kabel

  Při bezdrátovém systému na nás nevlají kabely, můžeme být až 10 metrů od zdroje

  Kabel při sportu a aktivitách překáží, plandá. Zařízení musíme mít neustále při sobě a musíme dávat pozor na kabely a konektor.

   

  Niceboy HIVE bones lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
   

  Verdikt

  Dlouho jsem hledala sluchátka, která by mi poskytovala dostatečně dobrý zvuk a zároveň bezpečnost v ulicích při sportu. Věřím, že jsem našla. Se sluchátky Niceboy HIVE bones, Vám nic neuteče. Možná jen sparing, pokud se příliš zaposloucháte.

  záporyklady
  - Kvalita zvuku, nedosahuje kvality jiných zařízení+ Nemáte ucpané zvukovody, slyšíte okolí
  - Při vysoké hlasitosti nepříjemně vibrují a hudba začíná být slyšitelná i pro okolí+ Pohodlné i po několika hodinách
  - Časté nabíjení, při častém poslechu+ Nikde žádný kabel
   + Odolná proti namočení IP55

   

  Za zapůjčení Niceboy HIVE bones děkujeme značce

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  2 Komentáře

  1. Zrak nemám skoro žádný a tak velmi rád při pohybu v cizím prostředí využívám pěší navigace. Mít možnost poslouchat její povely a přitom vnímat okolí je k nezaplacení. Totéž platí i v případě, že ovládáte telefon pomocí čtečky obrazovky a tak na vás přístroj neustále mluví. O poslech hudby mi v tomto případě opravdu nejde, na to si radši dám sluchátka "přes uši".

  2. Koupil jsem, jelikož mě zaujalo řešení jak tvarové tak přenos zvuku. Jsem aktivní sportovec a málo která sluchátka mi vyhovují (většinou padají z uší nebo je malá hlasitost).
   Tyto mi sedly na první dobrou. Drží, jsou lehké a zvuk je akorát.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?