Recenze Leagoo Elite 4 - pořád v ruce

 • Petr Máčal
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Úno 08, 2016
  1× Komentováno

  Před časem jsme v redakci měli možnost otestovat výrobek od relativně méně známé značky Leagoo, konkrétně se jednalo o produkt s označením Lead 2. Výroba řady Lead již není aktuální. V české distribuci je k dispozici nyní pouze model Lead 5, avšak je nahrazena produkty Elite 1 až Elite 5, přičemž logika značení je stejná jako ve škole. Elite 1 představuje vrchol nabídky. My jsme od obdrželi k testu model Elite 4. Ten by měl splnit očekávání dostatečného výkonu a kvalitního zpracování za cenu nižší než se pohybují ceny lídrů trhu.

  TIP: Leagoo Lead 2 – štíhlý posel z Hongkongu

  První, co mne překvapilo, byla krabička, v níž byl telefon zabalen. Byla daleko větší a prostornější, než by bylo nutné. Připadal jsem si, že rozbaluji telefon dražší než 3 tisíce Kč. Z toho vyplývá, že firma si dává záležet už na tomto prvním kontaktu svého výrobku se zákazníkem, což velmi oceňuji. V balení jsem nalezl samozřejmě samotný přístroj v bílém provedení, nabíjecí adaptér, USB kabel, OTG kabel, ochrannou fólii na displej a uživatelskou příručku.

  Přístroj svými rozměry 14 × 7 × 0,9 cm výborně padne do rukou, větší rozměry by hrozily občasným nechtěným vyklouznutím telefonu a nepraktičností při ovládání jednou rukou (tj. palcem). Po hranách jsou vedeny dvě kovové linky. Ty dodávají telefonu zajímavější vzezření. Zadní kryt je z tenkého plastu, nepůsobícího křehkým dojmem. Překvapí kovové rámování okolo zadního fotoaparátu, které čočku chrání i velmi dobře vypadá. Nikde necítíte žádné vůle, nic nevrže. Čili mohu s klidným svědomím tvrdit, že dílensky je telefon zpracován na vysoké úrovni (rozhodně v této cenové hladině).

  Jedna poznámka ke vzhledu. Aby zadní kryt nebyl zcela fádní, tak je lehounce vroubkovaný vystouplými malými čtverečky. Toto provedení mi několikrát pomohlo telefon neupustit (velmi dobře zabraňuje sklouznutí), ale hlavně se z držení telefonu v ruce stává pohodlná a příjemná záležitost.

  Co se týče rozmístění tlačítek a zdířek, tři základní ovládací tlačítka nalezneme na horním pravém boku. U Elite 4 jsem již neměl obavy, že některé tlačítko působilo nekvalitně a poruchově. Je vidno, že výrobce si tento minus, který jsem komentoval u modelu Lead 2, sám uvědomil a napravil. Nebo čte DigiLidi.cz. :o) Na horní hraně vidíte 3,5mm jack a micro USB. Nalevo a na spodní hraně jsou jen čisté linie. Reproduktor je umístěn v zadním krytu dole, nahoře 8Mpix fotoaparát.

  Při pohledu zepředu nic neobvyklého nenalezneme: nahoře přední 5Mpix fotoaparát Sony a v dolní části tři typická „androidí“ tlačítka.

   

  Průměrný, ale levný vnitřek

  Displej telefonu je reálně 4,59 palce velký (udávaná velikost činí 5 palců) IPS multidotykový, disponující 16 mil. barev a QHD rozlišením. Ano, rozlišení 960 × 540 pixelů je možná u takto velkého telefonu podprůměr, na druhou stranu si opět musíme uvědomit, o jaké pořizovací ceně se bavíme.

  Výsledky testůLeagoo Lead 2Leagoo Elite 4Srovnání
  3DMark
  Ice Storm3 1073 34593%
  Ice Storm Extreme2 0611 700121%
  AnTuTu X Benchmark
  Custom Test18 66620 25092%
  OpenGL ES 2.02 379N/AN/A
  PC Mark for Android
  PC Mark for Android2 1092 516---
  Ostatní testy
  SmartBench 20124 4923 951114%
  NenaMark 2.455,4 FPS53,8 FPS103%
   
  Běžné užívání (Wi-Fi, 3G, GPS, internet, hry)cca 1 den2 dny 
  Sledování HD filmů (1080p; s Wi-Fi)8 h 13 min10 h 40 min

  V srdci telefonu kmitají čtyři jádra procesoru MediaTek MT6735P, každé s frekvencí 1,0GHz. Grafiku dostal na starost 2jádrový čip Mali T720 MP2 s frekvencí 400 MHz. Pro plynulý chod systému bylo telefonu vyměřeno bohužel pouze 1 GB operační paměti. V běžném užívání lze nedostatek paměti vypozorovat u surfování po internetu, nebo při načítání her. Všechno to trvá déle, než jsme v dnešní době zvyklí. Myslím si, že právě chybějící „RAMky“ zapříčinily průměrné výsledky v testech. Kdyby Elite 4 dostal od techniků jen o trošku více paměti, mohl by fungovat ještě o půl třídy lépe a zcela jistě by to ospravedlnilo i případně vyšší cenu. Vše potřebné si můžeme ukládat do 16GB vnitřní paměti, která je samozřejmě rozšířitelná při použití MicroSD.

  LEAGOO ELITE 4
  LCD5,0" (reálně 4,59"), IPS, 540 × 960 (QHD)
  Procesor AMRMediaTek MT6735M (ARM Cortex A53)
  4 jádra, 1,0 GHz
  Grafické jádroMali-T720MP2 (2 jádra, 400 MHz)
  RAM1 GB
  Interní paměť16 GB
  Čtečka paměťových karetmicroSD (až 64 GB)
  KonektivitaWiFi 802.11, Bluetooth 4.0, 3G, LTE
  Zvukreproduktor vzadu
  Portymicro USB, 3,5mm audio
  Kamerypřední 5 Mpix, zadní: 8 Mpix, LED blesk
  Další výbavaOTG, GPS, 2 SIM, FM Radio
  Akumulátor2 400 mAh Li-pol
  Hmotnost telefonu137 g
  Hmotnost adaptéru27 g
  OSAndroid 5.1
  Doporučená cena (s DPH)3 190 Kč
  Záruka2 roky, služba 10D

  Dalším příjemným překvapením byla Li-Pol baterie. Přestože 2 400 mAh je hodnota zcela běžná, tak celkové vyladění telefonu, procesor s poměrně nízkým taktem i nízké rozlišení vedlo k tomu, že jsem telefon mohl bez problémů používat celé dva dny, čemuž jsem upřímně odvykl. Mimochodem jsem měl celou dobu zapnutou Wi-Fi. Za výdrž tedy uděluji palec nahoru.

   

  Fotky prioritou

  U modelu Lead 2 jsem si postěžoval na nepříliš hezké fotografie, které telefon i přes udávané rozlišení 13 Mpix produkoval. Opět mám pocit, že s fotkami nebyl spokojen ani sám výrobce a fotoaparát se více zaměřil. Možná proto nyní nalezneme na telefonu přední fotoaparát od značky Sony, a proto možná je nyní okolo zadního fotoaparátu onen kovový rámeček ve tvaru kapky vody. Na každý pád se mi nyní pořízené fotografie a video daleko více líbily a již rozhodně nemůžu tvrdit, že fotoaparát je Achillovou patou telefonu.

   

  Fotogalerie

   

  Již není co řešit

  Ano, již není, co řešit. Leagoo druhým testovaným modelem ukázalo své přednosti. Kvalitní zpracování a cenově nesrovnatelné vybavení. Mně osobně se Leagoo telefony líbí i vzhledově. Zejména design Elite 4 je pro mne na takové úrovni, že bych se vůbec nestyděl jej někde v restauraci mít na stole. Tváří se, že je dražší, než skutečně je a pracuje daleko lépe, než byste dle cenovky čekali.

   

  Bonusová informace

  Na všechny modely značky Leagoo pocházející z distribuce společnosti Dynamic Mobile je poskytována nová služba „Garance 10D“. Tento program nabízí vždy možnost výměny reklamovaného produktu za nový v případě, že k jeho opravě nedojde do deseti dnů od předání servisnímu středisku. Služba se přitom neomezuje pouze na produkty v záruční době, platí i pro ty po záruce.

   

  Aktuální cena Leagoo Elite 4 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  záporyklady
  - Nic navíc proti konkurenci+ Rozumná cena
  - Málo RAM+ Design a zpracování
   + Služba 10D
   + Patrná zlepšení

  Za zapůjčení telefonu Leagoo Elite 4 děkujeme společnosti Dynamic Mobile

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  gramofon

  Prodeje gramodesek dramaticky rostou, stejně tak přibývá lidí poslouchajících hudbu z gramofonu. Analogově. Je to nostalgie, je to magie, může to být i kvalitní zvuk. Ale má to smysl?