Recenze kamery YI Home – jednoduchá (skoro) a levná bezpečnostní kamera

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, Videokamery
  Črv 25, 2017
  1× Komentováno
  yi home kamera recenze

  Kamera YI Home by měla být jednoduchá a přitom výkonná. Rozlišení 720p je dostatečné a nechybí ani IR diody pro noční režim. Spojení s telefonem je dnes takřka nutnost. V Česku YI Home pořídíte za 1500 korun, v zahraničí i za polovinu.

  Někteří prodejci spojují kamery YI s Xiaomi. Tento velký čínský moloch se kolem potuloval, ale aktuálně má YI své vlastní stránky. Ať je to jak chce, YI dělá slušné produkty, ať již s Xiaomi nebo bez.

  Jakmile kameru vybalíte, budete ujištěni jejím dobrým zpracováním. Tedy zatím alespoň tím hardwarovým. Máme zde solidní stojan s naklápěním dopředu a dozadu, kameru s čočkou lze pak v držáku otáčet, nebo ji ze stojánku vyndat. Napájení je řešeno přes microUSB konektor. Je tu také slot na microSD kartu a čelní modrá dioda (tu lze vypnout v ovládacím rozhraní). Prostě kamera vypadá hezky.

   

  Mobil je nutný

  Od bezpečnostní kamery tak nějak čekáme, že nás bude informovat rychle a přesně, tedy na mobil. To YI Home splňuje. Alespoň webové rozhraní mít ale mohla (protože jak dlouho bude YI aktualizovat ovládací aplikaci?). Na druhou stranu, k dispozici je dále takřka plnohodnotná aplikace pro Windows a Mac.

  Takže kameru zapojíme k napájení a na mobil si musíme nainstalovat aplikaci YI Home – je dostupná na oficiálních tržištích (Obchod Play, AppStore) a zaregistrovat se. Následně musíme oba přístroje propojit. V aplikaci na telefonu zvolíme typ kamery a nastavení Wi-Fi. Aplikace zobrazí na displeji QR kód a ten ukážeme na kameru, která si konfiguraci opticky načte. Pak se připojí k Wi-Fi síti a my se k ní dostaneme přes mobil (odkudkoli, nejen z lokální sítě) nebo přes počítačovou aplikaci. Citlivost Wi-Fi je velmi dobrá.

  Při párování jsme bohužel ztratili hodinu života, protože český obchod poslal kameru pro US trh, takže vybírat Evropu v nastavení aplikace bylo dost marné. Spárování prošlo až při reinstalaci aplikace a výběru US regionu. Soudě dle diskusí na internetu se s potížemi při párování potýká mnoho uživatelů. 

  Co umí a neumí

  Aplikace je intuitivní, můžete kameru nastavovat, sledovat dění jejím okem, prohlížet si zaznamenané události. V aplikaci můžete mít přidáno více kamer různých typů téhož výrobce.

  Co tedy prakticky s tím? V aplikaci si nastavíme region, kde bude sledován pohyb. Pokud tedy nechceme detekovat po celé ploše. Záznamy dění pak najdeme jak v aplikaci v mobilu, tak na počítači. Detekce pohybu a zvuku jsou zvýrazněny.

  Jakmile kamera detekuje pohyb, může vám poslat notifikaci na mobil s krátkým videem (pokud si to nastavíte jako žádoucí a lze si nastavit i časová okna). A to dokonce i tehdy, když nemáte v kameře vloženu paměťovou kartu (pokud máte, můžete si prohlédnout delší záznam). Celkem spokojenost, co si přát více?

  Obraz je zcela v pořádku a to až do šera. Pak přijdou na řadu IR přisvětlovací diody. Ty však považujeme na hraně užitečnosti, protože jejich dosah je malý. Tedy zloděj s brýlemi nočního vidění bude mít navrch. Pokud si ale posvítí, budete o něm vědět.

  Detekce pohybu jako taková funguje výborně. Dosti hloupé je, že při přechodu na/z nočního režimu dojde k falešnému poplachu (detekci pohybu, přičemž žádný nenastal). Opravdu dost otravné! I to ale lze řešit nastavením citlivosti a míry notifikací. 

  TIP: Pokud uvažujete o koupi v zahraničí, dívejte se po International případně EU/US verzi této kamery. K mání je třeba na AliExpress nebo GearBest. Na trhu také již najdeme verzi YI Home 2 s rozlišením 1080p. 

  Ano i ne

  Kamera plní svůj bezpečnostní účel dobře. Mobilní aplikace je dobrá, ta pro počítač taky (ale neumí kameru nastavit). Absence webového rozhraní zamrzí. Slabé IR přisvícení je vzhledem k ceně akceptovatelné. Falešná detekce změny režimu den/noc pochopitelná není, ale je to věcí nastavení citlivosti. Taktéž přílišná vázanost na mobil a aplikaci výrobce může být v budoucnu k tíži (byť se to vyplnit nemusí).

  Takže: Za 1500 korun z českých obchodů? Spíše ne. Za 30 dolarů z Číny? Ano, to by šlo.

   

  záporyklady
  - nastavení jen přes mobil- jednoduché nastavení přes mobil
  - nutno vyladit citlivost proti falešným detekcím- spolehlivá detekce pohybu
  - IR přisvětlení jen na krátkou vzdálenost- dostatečná kvalita obrazu až do šera
  - notifikace jen na mobilní aplikaci (např. mail by přišel vhod)- kvalitní provedení
  - absence webového rozhraní- slušně použitelná bezpečnostní kamera přes internet

   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  1 Komentáře

  1. Pred nejakym casem jsem instaloval 2 kamery Realme Smart 360' camera a v obou pripadech to byl horor, po mnoha hodinach, resetech, uninstalovani programu na mobilu jsem je konecne nastavil. I by byly uzitecne, ale zaznam na SD Digital karte (32GB) byl zpatky k dispozici jen tak 2 hod., dal nebyl. Zkousel jsem vsechno ale zbytecne.
   Kopil jsem dve Xiaomi YI 1080 a to je uplne neco jineho. Do 5 minut instalovany obe dve a pozdeji zaznam historie na SD Digital karte vsechno nadherne pristupne zpatky nekolik dni.
   Maximalni spokojenost s Xiaomi YI 1080p.

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.