Recenze Ainol Numy3G Vegas – jde to i levně

 • Igor Viduna
  Kategorie: Recenze, Přenosná zařízení
  Srp 13, 2014
  0× Komentováno

  Nadpis zní jako klišé, protože za velmi rozumnou cenu nabízí testovaný tablet dost. Souboj na nože (i meče) by s dříve testovaným „Swordem“ prohrál Vegas podobně, jako „gambler“ nemůže nikdy vyhrát v ruletě, ale v poměru cena / výkon se mince obrací.

  Kdepak ten výkon máš?

  Na první pohled jsou od sebe oba tablety prakticky k nerozeznání (kromě basrvy). Stejné funkce, stejná konstrukce, stejné rozmístění ovládacích prvků včetně nepříliš šťastné polohy zadní kamery. Něco přeci jen chybí – vibrační zvonění a LED osvětlení, resp. blesk, chcete-li. Proto se popisem nebudu zdržovat, detailní popis konstrukce hledejte ve starší recenzi.

  TIP: Recenze Ainol Numy3G Sword – nabroušený univerzál

  Přirovnal bych jej ke kdysi dobře známé Fabii Junior, u které Škoda z již tak chudé základní výbavy ještě ubrala (např. kryt kufru, otvírací přihrádku spolujezdce, chybělo rádio, montovala se menší kola apod.). Ano, auto za základní cenu jelo i s motorem 1.0 MPI a pokud jste jej točili ke 4 tis. otáčkám, zvládlo to i do kopce. Přes to jste cítili, že to tak nějak není úplně ono...  V podobném duchu přistupoval výrobce tabletu k jeho hardwaru, který není funkčně omezen (oproti Fabii Junior má i rádio), pouze je ve srovnání s dříve recenzovaným Ainol Nummy3G Sword méně výkonný, jak můžete vidět v tabulce.

  Výsledky testůNumy3G SwordNumy3G VegasSrovnání
  3DMark
  Ice Storm2950247484%
  Ice Storm Extreme1968166985%
  AnTuTu X Benchmark
  Custom Test160781282380%
  OpenGL ES 2.02143198493%
  GFXBench 3.0
  T-Rex365N/A 
  ALU58651388%
  1080p Driver Overhead16781708102%
  Ostatní testy
  SmartBench 20123915234560%
  NenaMark 2.458,5 FPS56,2 FPS96%
  Výdrž akumulátorů
  Běžné užívání (Wi-Fi, 3G, internet, hry)3 h 55 min.4 h 30 min. 
  Sledování HD filmů (1080p; bez Wi-Fi)4 h 5 min.4 h 10 min. 
  Sledování HD filmů (1080p; s Wi-Fi)N/A4 h 

  Slabší je procesor, tablet má o polovinu méně RAM i poloviční datové úložiště. Zadní fotoaparát nabídne menší rozlišení. Kdo by ale čekal poloviční počet slotů pro SIM karty či absenci GPS a FM radia, spletl by se, o to nás konstruktéři nepřipravili. Nejspíše proto, že základní deska bude pravděpodobně stejná (což bude v konečném důsledku levnější), pouze byl v čínské továrně připájen procesor s polovičním počtem jader a méně paměťových čipů.

  Tablet Ainol
  LCD7 palců, 1024 × 600 (resp. 552), multidotykový
  Procesor AMRMediaTek MT8312 (ARM Cortex-A7)
  2 jádra, 598 MHz – 1,3 GHz
  Grafické jádroMali-400 MP, 1 jádro, 416 MHz
  RAM512 MB DDR3
  Interní paměť8 GB
  Čtečka paměťových karetMicro SD (až 32 GB)
  KonektivitaWi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, 2G/3G
  Zvukzadní mono reproduktor
  Portymini USB, výstup na sluchátka
  Kamerypřední 0,3 Mpix, zadní 2 Mpix
  Další výbava2 SIM karty, GPS, FM rádio
  AkumulátorLi-Ion, 2 500 mAh
  Hmotnost tabletu258 g
  Hmotnost adaptéru21 g (pouze kabel)
  OSAndroid 4.2.2 (Jelly Bean)
  Doporučená cena (s DPH)2 490 Kč
  Záruka2 roky

   

  Jděte s písničkou třeba na Okoř

  Dále nechybí nic, nepřijdete o možnost telefonovat, posílat SMS, užívat 3G internet a GPS či poslouchat FM rádio (jako anténa slouží sluchátka či jiný zvukový kabel – např. od reproduktorů). To vše mi při ceně okolo 2 500 Kč stále nepřijde jako málo.

  GPS, nepatří zdaleka k nejrychlejším, stejně jako u jiných podobně levných tabletů, ale dříve či později „se chytne“. Pokud máte v mobilu SIM nebo zrovna přístup k WiFi a zapnete přístup k poloze i přes tyto kanály, vše se tím dost urychlí. K navigování nicméně GPS modul jednoduše potřebujete.

  Navíc si můžete pustit i to rádio, které funguje podobně dobře jako u dražšího modelu, proto si dovolím citovat sám sebe: „Potěšilo mě rádio, které sice najdete i u nejlevnějších mobilních telefonů, u tabletu jsem na něj narazil poprvé. Stačí připojit sluchátka či reproduktory, které poslouží jako anténa. Pak si můžete vybrat, zda-li má zvuk vycházel právě ze sluchátek či vestavěného mono reproduktoru na zadní straně. Seznam stanic vygenerujete snadno pomocí automatického ladění – v seznamu se bohužel nezobrazí názvy stanic, přestože při přehrávání je tablet na obrazovce ukáže. Rádio při tom hraje i při vypnutém displeji, resp. režimu spánku. Takřka banální i pro úplné „PC analfabety“ bude i případné nahrávání rádia. Stisknete jedno tlačítko a je to.“

  A když už jdete takhle cestou někam na hrad, díky GPS se neztratíte, a máte už puštěnou nějakou tu oblíbenou rádio stanici, nezapomeňte při tom fotit...  ...pokud vám tedy stačí nízké rozlišení a podprůměrná kvalita fotografií s poněkud diskutabilním podáním barev. Nezapomeňte, vše foťte raději 2krát, pokud by se to poprvé rozmazalo. Ve tmě či šeru snad ani neplýtvejte časem a energii.

   

  Fotogalerie

   

  Čím mě tablet nezaujal?

  Pokud hledáte tablet na hraní her, kupte jiný. Pro 3D hry není ideální, i když se rozjedou vcelku obstojně (GT Racing 2, RallyRacer Drift i Angry Birds Go!). Pouhých 512 MB RAM jistě pocítíte v rychlosti načítání i při občasném trhnutí obrazu. Ale, co si budeme povídat, náročný Real Racing 3 nelze neprohlásit za hratelný i s přimhouřením obou očí. Zbytek jako Angry Birds Seasons a jiné graficky méně náročné hry běžely bez problémů.

  Také fotoaparát považuji za spíše nouzové řešení, což není nedostatek, ale vlastnost tabletu. Ani Fabii Junior nikdo nemohl vyčítat, že nedá „stovku pod deset“, protože se s tím prostě nepočítalo. To samé lze prohlásit i o mono reproduktoru, který se u tabletu o 1 000 Kč levnějšího rázem stává akceptovatelnějším – nyní opět narážím na dražší model Sword, kde byl pravděpodobně stejný reproduktor a kde jsem to za nedostatek označil. Od levnějšího výrobku jednoduše očekávejme méně.

  K pořizovací ceně naopak musíte připočíst cenu USB nabíječky, protože alespoň já bych se bez ní dlouhodobě neobešel. Jako dárek bych místo alkohol testeru ocenil právě nabíječku, ale co naděláte?


  Čím mě tablet zaujal?

  Jednoznačně bohatou vnitřní výbavou při příznivé ceně a svojí univerzálností. Umí vlastně vše, co tablet umět má. Jaký jiný model vám to za podobnou cenu dokáže nabídnout? O žádném nevím, což neznamená, že neexistuje.

  Tím bylo asi řečeno vše. Je ideální volbou pro někoho, kdo chce přístup na internet kdekoliv jako ve vlaku či autě a při tom nechce utrácet zbytečné peníze, nepotřebuje výkonnější procesor, ani hrát nejnovější 3D hru.

  GPS i fotoaparát se jistě občas hodí, i když byste jistě objevili funkčnější kousky. A musím upřímně říci, pokud bych o tabletu uvažoval, Ainol Numy3G Vegas by byl jistě jedním z kandidátů, o kterém bych přemýšlel.

   

  Aktuální cena Ainol Numy 3G Vegas v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

  ZáporyKlady
  - Horší ergonomie+ Poměr cena / výkon / výbava
  - Pouze 512 MB RAM+ Podpora 3G a 2 SIM karet
  - Nižší 3D výkon+ GPS a rádio, nabíjení přes USB

  Za zapůjčení Ainol Numy3G Vegas děkujeme společnosti 

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.