Full HD LCD na postupu: Xoro HTL 4242w

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Preview, Televizory - projektory
  Bře 27, 2007
  0× Komentováno
  Zatím co plazmové TV se stále potýkají s fyzickým rozlišením 720p, LCD technologie má v tomto směru navrch a trhem táhnou zástupy nových FULL HD modelů. Jejich rozlišení 1920x1080 je však vykoupeno o dost vyšší pořizovací cenou. Ale objevují se modely, které se vás zruinovat nechystají.

  Nevytahuje se, roste!

  Nějakou dobu se už můžeme setkávat s full HD LCD TV a pokud hovoříme o cenově snesitelných úrovních, vytanou 37“ modely jako Benq VL3735 (necelých 40 000 Kč) nebo černočerný Xoro HTL 3742w s podobnými parametry (cca 36 000 Kč). K druhé jmenované teď míří na český trh větší sestřička Xoro HTL 4242w s úhlopříčkou 42“ (106cm) a časem se objeví i už poněkud přerostlá 47“ verze. Kovový černý design nevyhoví asi každému, zvlášť v době módy “stříbrného větru“, ale svou robustní konstrukcí může i leckomu zaimponovat. Displej HTL 4242w bude mít totožné parametry s 3742w, což by mělo znamenat snad i stejně dobrý obraz. Kontrast 1200:1, odezva 6,5ms a jas 500cd/m2. Podporována jsou vysoká rozlišení 720p, 1080i a nejzajímavější 1080p. Zvláště s nastávajícím boomem Blu-Ray přehrávačů a konzolí s vysokým rozlišením typu Sony Playstation 3, najde maximální rozlišení svoje opodstatnění.
  Celá modelová řada XX42 v konkurenci vybočuje kromě všech běžných vstupů i hned třemi HDMI vstupy. Vzhledem k tomu, že HDMI výstup obsahuje už kde co, u běžné televize může brzy člověk narazit na nedostatek těchto nejkvalitnějších vstupů. Model je vybaven zdvojeným, bohužel pouze analogovým TV tunerem. DVB-T tuner by udělal určitě větší radost, nicméně díky množství volných HDMI vstupů není problém dokoupit samostatný kvalitní tuner (často o dost kvalitnější a s lepší češtinou, než dávají výrobci přímo do televizí) přes toto rozhraní a s upsamplingem do 1080i, například Samsung DTB B460F. Televizi máme přislíbenu k redakčnímu testu, měla by se začít prodávat již příští týden za zajímavou cenu blížící se 46 000 Kč včetně DPH.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  0 Komentáře

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.