PremiumCord Media Player: Nejlevnější HDD přehrávač

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Preview, Přehrávače a rekordéry
  květen 29, 2009
  11× Komentováno

  Nedávno jsme přišli na to, že nejlepším skladištěm multimedií jsou pevné disky. Zmínili jsme i možnost využití disků jakožto vyměnitelných nosičů s extrémní kapacitou pomocí takzvané kolébky připojené k příslušnému přehrávači. PremiumCord nyní spojil funkci dokovací stanice na disky s přehrávačem do jednoho levného zařízení.

   
  PremiumCord HDD Media Player stojí jen o málo více (999 Kč bez DPH), než běžné dokovací stanice pro pevné disky. Přitom nabízí možnost rovnou z vloženého disku přehrávat multimedia. Má to samozřejmě mnoho nedostatků, ale principiálně je to vynikající záležitost. Pokud se jednoho dne dotáhne do konce, budeme možná měnit harddisky v přehrávačích jako kdysi VHS kazety.
   
   
   

  Popis produktu

   
  HDD dokovací stanice pro 2.5"/3.5" SATA HDD s napájením
   
  • pro 2.5" a 3.5" SATA HDD
  • až 480Mbps USB 2.0
  • jednoduchá instalace HDD 
  • včetně kabelu USB a napájecího adaptéru ze sítě, nic dalšího pro připojení HDD nepotřebujete
  • čtečka paměťových karet SD, SDHC

  Produkt je možno používat bez PC pouze s TV, po zapojeni se zobrazí vlastní OSD menu, je zde možnost nastavení TV normy PAL/NTSC, možnost nastavení poměru stran televize, možnost upgradovat vnitřní ovládací software zařízení přímo z menu, pokud výrobce vydá novou verzi. V menu najdete možnosti nastaveni vzhledu OSD, možnost hrát vestavěné hry, přehrávat DivX multimedia, mp3, zobrazovat fotografie. Možnost výběru zdroje dat - pevný disk nebo SD karta.
   

  Výstupy:
  • AV Out
  • Y Pb Pr Out
  • S Video port
   
  Vlastnosti:

  Podpora FAT32 3.5" SATA HDD & 2.5" SATA HDD
  Dálkové ovládání
  USB 2.0 Port pro připojení dalších zařízení - port USB2.0 pro připojení k počítači s podporou funkce USB Host - umožní připojit flashdrive / externí box k zařízení

  Video formát: VCD,DVD,MPEG1/2/4,XVID,DIVX3.11,4.X-5.X
  Audio formát: MP3,WMA,WAV
  Podporuje media formáty: VCD/DVD/MPEG1-4/DivX/Xvid/JPEG/BMP/GIF
  Podporuje file formáty: AVI,VOB,DAT,MPG,Divx,JPEG,BMP,GIF
  Hudební/Foto Slide Show
  Obsahuje 7 přednastavených zvukových profilů
  Podporuje: DivX Subtitle select, externí titulky zatím neumějí diakritiku

  Poznámka: Při použití pouze s TV jako multimediální přehrávač, je nutno vložený disk naformátovat přiloženým programem na FAT32.
   
   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  11 Komentáře

  1. A pro koho je tohle urceno??? FAT32 dnes? Neni MKV? neni HDMI out? Titulky bez diakritiky? Na druhou stranu cena je opravdu lidova, ale jestli dokaze vyvazit nedostatky, to nevim.

  2. Je to o něco dražší kolébka na disky, která sama o sobě není vůbec špatná věc. V rámci navýšení ceny to umí něco navíc a to myslím odpovídá. Je to hodně nenáročný přehrávač, ale jako příslib do budoucna to nevypadá zle.
  3. Podobné zařízení vlastním už cca 2 roky jako HDD šuplík s multimediálním přehrávačem. Vzhledem k tomu, že je potřeba také FAT 32, tak šváb uvnitř bude asi stejný.
   Výhody:
   je to levné a ku podivu použitelné. Jako uložné medium na MP3, fotky, filmy je to použitelné. Titulky jsou s mizernou diakritikou pouze u ž,š ostatní celkem jede bez háčků a čárek. Pokud jste flegmatici, tak dokážete zkouknout i celý film. Filmy bez titulek (seriály) pohoda
   Nevýhody: FAT32 mě fakt štve, u MP3 není možné vytvářet nějaké playlisty nebo náhodné přehrávání přes více adresářů, pomalý náběh (cca minuta)
   Za ty prachy co jsem to koupil (cca +500 ve srovnání s klasickým šuplíkem bych to vzal i znovu)
   Viděl jsem obdobný kvýrobek i od jiných firem a v recenzích byly vždy ty samé chyby - takže FW se moc nemění...

  4. Já mám už trošku novější typ PREMIUMCORD HDD dok.st.pro 2.5"/3.5" SATA HDD ,HDMI Media player a ten má už i HDMI výstup. Má taky pdporu českých titulků a tak mu čárky, háčky nedělají problémy.

  5. Jelikož přemýšlím o zakoupení nějakého takového disku,nebyla by na tohle nějaká recenze.Myslím,že srovnání podobných výrobků od EVOLVE-TEAC.....by přišlo vhod.
   U tohoto výrobku mě chybí připojení HDMI

  6. Chtel jste rict do 576 radku;) A nejde jen o prenos HD rozliseni, ale take o kvalitu, prece jen pri prenosu videa je rozdil mezi s-video a hdmi propojenim, a to nezminuji prenos zvuku (po HDMI jednim kabelem).

  7. hej, rozlíšenie 720x576 malo byť správne... s ostatným by sa dalo súhlasiť, ale prehrávač bez podpory HD a mkv na trhu už moc šancí na trhu nemá.

  8. právě jsem to koupil a zkouším a plním :-) jako náhražka DVDeček je to supr ,podporuje to i upgrade FW ,ale zatím jsem nenašel kde ho stáhnout ani v návodu ani na krabici neni ani WWW :-( .V nastavení je i čeština ,ale vypadá to na robotický překlad z čínštiny do angličtiny a pak do češtiny naštěstí ovládání je fakt primitivní a tato jednoduchost je kompenzována pidiovladačem co si říká o ztrátu nebo zničení přehlídnutím

   jestli někdo víte kde najdu stránky s FW tak napište prosím link

  9. jo a ještě... při režimu player přečte jen fat32 , což jako omezení nevidím , maximálně v tom,že vám to nenaformátují Windows, ale je přiložena jakási utilitka,velikostní omezení 4Giga na jeden soubor nepoznáte bo VOBy bývaj po 1Giga a ISO to údajně neumí ,já mám na 1Terra 2 partition fat32-500Giga a NTFS zbytek ,player pozná jen fat32 ,ale comp vidí vše

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.