Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Pořady ČT v plném PAL rozlišení online

13. 12. 2008

Česká televize spustila projekt iVysílání, který poskytuje zdarma na internetu její pořady v plném PAL rozlišení 720 x 576. Tento krok musíme ocenit, byť jde dost možná jen o reakci způsobenou kroky konkurenční Novy, která s kvalitativním posunem e-vysílání přišla dříve.

Bezplatnou službu hledejte na adrese www.ivysilani.cz. Nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.


Za nejzajímavější věci zaplatíte

Zatím to zní téměř bezchybně. Ale pokud byste měli chuť podívat se například na některý z aktuálně vysílaných premiérových seriálů, který vám v televizi unikl, budete mít smůlu. Najdete jej pouze ve Videopůjčovně ČT, kde za něj musíte zaplatit. Jako koncesionáři, se mi tento postup ani trochu nelíbí. Ovšem to může být subjektivní a uvítám názory v diskusi.

Co takhle podpora HTPC?

Posun našich televizních stanic na internet, který nyní pozorujeme, je jen začátkem. Význam internetového diváka neustále poroste. Výhoda interakce je úžasná – díváte se na to, co si sami vyberete a kdy se vám to hodí. Jistě, někdy je příjemné odpočívat a nechat se jen unášet v bezvědomí sledováním klasického programu, který pro nás někdo jiný připravil. Díky tomu mají oba zcela rozdílné přístupy zajištěnu paralelní budoucnost.

Když už jsme se ale posunuli a rozšířili si obzory, proč nejít dále. Návaznost rozhraní „online televizí“ na webový prohlížeč je slabou stránkou řetězce. Je to ve velkém kontrastu s pohodlím obývacího pokoje. Přitom by stačilo jen málo. Vytvořit aplikace pro multimediální centra (HTPC), která nemají potíže nabídnout komfortní obsluhu a přitom jsou dostatečně universální a schopná zvládnout vše technicky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek