Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Pořady ČT v plném PAL rozlišení online

13. 12. 2008

Česká televize spustila projekt iVysílání, který poskytuje zdarma na internetu její pořady v plném PAL rozlišení 720 x 576. Tento krok musíme ocenit, byť jde dost možná jen o reakci způsobenou kroky konkurenční Novy, která s kvalitativním posunem e-vysílání přišla dříve.

Bezplatnou službu hledejte na adrese www.ivysilani.cz. Nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.


Za nejzajímavější věci zaplatíte

Zatím to zní téměř bezchybně. Ale pokud byste měli chuť podívat se například na některý z aktuálně vysílaných premiérových seriálů, který vám v televizi unikl, budete mít smůlu. Najdete jej pouze ve Videopůjčovně ČT, kde za něj musíte zaplatit. Jako koncesionáři, se mi tento postup ani trochu nelíbí. Ovšem to může být subjektivní a uvítám názory v diskusi.

Co takhle podpora HTPC?

Posun našich televizních stanic na internet, který nyní pozorujeme, je jen začátkem. Význam internetového diváka neustále poroste. Výhoda interakce je úžasná – díváte se na to, co si sami vyberete a kdy se vám to hodí. Jistě, někdy je příjemné odpočívat a nechat se jen unášet v bezvědomí sledováním klasického programu, který pro nás někdo jiný připravil. Díky tomu mají oba zcela rozdílné přístupy zajištěnu paralelní budoucnost.

Když už jsme se ale posunuli a rozšířili si obzory, proč nejít dále. Návaznost rozhraní „online televizí“ na webový prohlížeč je slabou stránkou řetězce. Je to ve velkém kontrastu s pohodlím obývacího pokoje. Přitom by stačilo jen málo. Vytvořit aplikace pro multimediální centra (HTPC), která nemají potíže nabídnout komfortní obsluhu a přitom jsou dostatečně universální a schopná zvládnout vše technicky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek