Popcorn Hour C-200: Nová generace media streameru je Blu-ray ready

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Novinky, MMC
  Čer 23, 2009
  9× Komentováno

  Po velmi povedeném a úspěšném modelu A-110 přichází Syabas s další generací media streameru. Popcorn Hour C-200 posunuje hranice multimediálních center zase o kus dále. Největším lákadlem bude bezesporu možnost instalovat vlastní interní SATA Blu-ray mechaniku a z jednoduchého streameru udělat plnohodnotné Blu-ray multimediální centrum.

  Novinka C-200 je jako první založena na nové generaci čipů Sigma Designs s modelovým číslem SMP8643 (proti předchozímu modelu s čipem SMP8635). Základem tohoto multimediálního centra je možnost přehrávat cokoli odkudkoli. Video, hudbu nebo obrázky tak můžete přehrávat z vlastního interního pevného disku (SATA), z instalované Blu-ray mechaniky, z jednoho z externích zařízení připojeného na jeden z 5-ti USB portů (dva vpředu, dva vzadu a jeden uvnitř), dále můžete streamovat obsah z lokální sítě nebo internetu. Podporovány jsou všechny dnes standardně používané formáty videa pro nízké i vysoké rozlišení včetně oblíbených MKV, MOV (H.264, x264), MPEG-2 Transport Stream (TS, MTS…), nebo AVCHD. Přehrávání hudby ve formátech AAC, WAV, WMA, MP3, FLAC, OGG a obrázků JPEG, PNG, GIF a BMP.

   

  C-200 výrazně posiluje obsah dostupný přes internet. Pro video je kromě YouTube dostupných dalších 21 video serverů, internetová televize Saya TV, služby jako iPodcast, Flickr, internetové rádia a dalších více než 30 služeb typu Video, Audio, Fotografie, RSS nebo Radio. Dostupný bude i oblíbený BitTorrent P2P klient. Připojení k novému Popcornu bude možné přes Bonjour, UPnP SSDP, UPnP AV, Windows Media Connect, Windows Media Player NSS, Samba nebo NFS. C-200 má i podporu NAS serverů (SMB, NFS, FTP).

   


  Novinkou u C-200 je miniPCI slot pro 802.11n WiFi, Gigabit Ethernet, velký displej na předním panelu nebo rádiové dálkové ovládání v základní výbavě. Konektorová výbava je prakticky kompletní. Nejdůležitějším konektorem je HDMI 1.3a s 36bitovou hloubkou 12bitovým xvYCC procesingem a HDCP 1.2 ochranou obsahu. Kromě zmiňovaných USB portů pak na zadní straně přístroje najdete také komponentní a kompozitní video, S-Video, optický a koaxiální digitální výstup, stereo analogový výstup a Gigabit Ethernet.


  Dostupnost: červenec 2009
  Předpokládána cena v době uvedení - cca 6500,- Kč bez DPH.
   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  9 Komentáře

  1. Život se skládá ze samých toužebných očekávání a jejich následných nenaplnění :-(

   Obávám se, že na ohlášeném velkém displeji se bude tradičně zobrazovat velké H.... - například nějaké "důležité" informace jako Playing při přehrávání a podobně, ale adresářová struktura se na něm zobrazovat opět nebude.

   Pokud bude navíc vestavěný ventilátor jako obvykle hlučný a DA převodník zvuku Low-Endový, tak to za cenu 6.500,- Kč bez disku, bez optické mechaniky a bez DPH zase tak moc zajímavé nebude. Bez disku a bez optické mechaniky se za 6.500,- Kč bez DPH postaví do běžné skříně slušný počítač. Ale je pravda, že běžný Case frikulína neukojí, protože nevypadá Free, Cool ani In a pro některé případy (spíš případi) je třeba zohlednit i tuto "přidanou" hodnotu.

   Opravdu bych se v současné záplavě nedotažených samohrajek tentokrát moc rád mýlil ....

  2. Tohle vypadá dobře, zrovna uvažuji co koupit a asi si počkám na novou verzi. Nevíte někdo, jestli bude už možné na tento Popcorn i nahrávat? Taky by mě zajímalo, jestli má v sobě DTS dekodér, protože to je hlavní zádrhel při přehrávání filmů ve vysokém rozlišení.

  3. Kozousch a co by si odporucil ako alternativu alebo cestu, ktorou sa vydat? co ma ja mechaniku aj vie prehravat taketo velke mnozstvo formatou ako Popcorn. Ja som este pozeral po ZyXEL DMA-2500, ale tiez nema mechaniku. Ale ako prehrat DVD alebo Blueray z disku? Kupovat dalsie zariadenie? hmm

  4. Chtěl jsem si pořídit popcorn Hour 110,ale pak jsem uviděl Prestigio ION a volba padla na něj.
   Ted,když vidím tu 200,tak zase váhám....Co byste si pořidili radši k HD TV?

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.