Popcorn Hour A-100: když výrobce plní přání zákazníků

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: Recenze, MMC
  Bře 26, 2008
  42× Komentováno

  popcorn hour a-100Síťovo-harddiskový multimediální tank. Tak můžeme říkat unikátnímu přehrávači širokého spektra formátů, včetně HD videa. Nejen, že zvládá přehrávat z interního pevného disku, umí přehrávat z jiných zařízení na síti, ale i ze zařízení připojených přes USB. K tomu přidává možnost reprodukovat video přímo z Internetu (třeba YouTube). Ale Popcorn Hour není jen o přehrávání: pomůže vám se stahováním z internetové sítě Bittorent, nebo se napojí na internetovou online televizi. Navíc za dobrou cenu.

  Popcorn Hour A-100 je nevelký přístroj konzervativního vzhledu a velmi jednoduché konstrukce. V příslušenství potěší kvalitní HDMI kabel.

   

  Jednoduše geniální

  Ty nejlepší věci a nápady jsou vždy jednoduché. Když rozeberete Popcorn Hour, najdete jen malou desku s obvody, jedním výkonným procesorem, pamětí, nezbytnými součástkami a vstupy a výstupy. To vše nemá více, než 7 x 12 centimetrů. Zbytek prostoru malé krabičky je určen pro vložení 3,5“ pevného disku. Ten se připojuje přes starší IDE rozhraní. Škoda, že by se dovnitř nejspíše nevešla přidaná redukce IDE-SATA.

  Pod odnímatelným krytem je místo na pevný disk. Kov krytu poslouží jako rozvaděč tepla, i když hluk a vibrace rozhodně neizoluje. Na druhou stranu pasivní chladič procesoru se dost zahřívá (dokonce i ve stand-by) - na chod to ale v našem případě nemělo vliv.

  V čem tedy spočívá síla tohoto zařízení? Je to v softwaru! Ten totiž dělá divy a využívá hardware tak, jak má. Drtivá většina značkových i neznačkových DVD nebo HD přehrávačů a podobných zařízení se musí stydět v koutku, protože mnohdy se stejným hardwarem nedokážou ani desetinu toho, co Popcorn Hour A-100.

  Popcorn Hour, HTPC nebo Tvix?

  Jediná konkurence pro něj tedy bude HTPC nebo zařízení typu Tvix. Proč se zajímat o Popcorn? Je nejlevnější, přitom mnohým bude zcela postačovat. Zařízení jako Tvix jsou Popcornu velmi podobná, ale navíc jsou rozšiřitelná o TV tuner a tím pádem poslouží jako rekordér. HTPC je potom samozřejmě nejmodulárnější, ale má vyšší spotřebu, bývá hlučnější a ovládání není tak snadné, přímočaré a „newindowsovsky stabilní“.

  Dálka cvaká

  Než jsme se dostali k nastavení přístroje, padlo nám do ruky dálkové ovládání. Doslova. Padne jako ulité! Design i ergonomie držení jsou výborné, směrovost už spíše „jenom“ normální. Rozložení tlačítek je na tom nejhůře, těžko jsme si zvykali. Čtyř-směrový hlavní ovladač při mačkání cvaká a manipulace s ním je pomalejší. Proto nakonec hodnotíme dálku Popcornu jen jako průměr. Na druhou stranu se nám podařilo bez potíží připojit do USB portu počítačovou klávesnici a s tou bylo ovládání procházkou rajskou zahradou.

  Dálkové ovládání dobře padne do ruky, ale rozložení tlačítek je horší. Také směrový ovladač je tužší, než by bylo vhodné. Pořád jde ale o docela dobře použitelné zařízení

   

  K čemu lze připojit?

  Pomalu se dostáváme k tomu, jak je Popcorn vybaven. Na předním panelu najdeme dva USB porty, samozřejmě ve verzi 2.0. Zadní panel poskytuje HDMI, S-video, komponentní i kompozitní video výstupy, stereo audio výstup, digitální koaxiální audio výstup a konektor pro připojení do počítačové sítě Ethernet. Vše doplňuje vstup pro napájení z externího zdroje, který je vyráběn firmou Fortron a zvládá výkon maximálně 36 W. O drobnou výtku si říká absence USB portu také na zadním panelu.

  Popcorn Hour asi bude zajímat ponejvíce příznivce ukládání filmů či seriálů na pevné disky a současně ty, kteří preferují video ve vysokém rozlišení. Obé zvládá na jedničku. Takže ihned po zapojení jsme se pustili do přehrávání z pevného disku. Ať už připojeného uvnitř, nebo přes USB. S oběma pracuje Popcorn zcela svižně, takže až tak nevadí, že je potřeba vybírat, jaký obsah chcete procházet. Zda video, audio, obrázky nebo dokumenty. Interní pevný disk se při nevyužívání uspí, kdežto náš testovací externí pevný disk bohužel nikoli. Zde ale půjde spíše o logiku disku, nežli přístroje.

  Přehraje hodně, i když ne vše

  Z naší tradiční sbírky MPEG-4 vzorků ve standardním rozlišení přehrál téměř vše. Až na GMC v XviD, což je častá bolístka. U multimediálního tanku jsme ji popravdě nečekali. Nepomohl ani upgrade firmwaru, který lze snadno provést z menu přístroje (automaticky se stáhne z Internetu). Naštěstí GMC v XviDu se u obsahu z Internetu až tak často nevyskytuje. Drobné zaváhání nahrazuje perfektní podpora videa ve vysokém rozlišení, od DivX HD, přes h.264 po WMV HD. Samozřejmě včetně aktuálně velmi populárního kontejneru MKV. Vyčerpávající přehled podporovaných formátů najdete v samostatné kapitole článku. Popcorn také umí přehrávat DVD video uložené na interním nebo externím disku, případně na síti. Stačí, když je zkopírované z DVD, nebo si vytvoříte obraz DVD média. Bez problémů zvládá standardní funkce DVD přehrávače. Navíc je možné připojit přes USB i externí DVD mechaniku (se kterou ale nejspíše nepřehraje chráněná DVD).

  Windows Vista sama detekovala přítomnost Popcorn Hour na síti a nabídla sdílení knihovny multimedií - a takhle to vypadá "na Popcornu"

  Z doplňujících funkcí při přehrávání videa umí běžné věci, jako zpomalené přehrávání, nebo zrychlené. U DVD-Videa je zrychlení až 32x, u všech ostatních formátů bohužel jen 8x. Vždy je ale možné využít skoku na konkrétní čas, nebo poskočení o 30 sekund. Možnosti zoomu jsou docela spartánské - Full screen, Actual Size a Fit to screen. U DVD-Videa je to potom lepší - 133 %, 200 % a 400 %. Naštěstní dnešní moderní televizory si už docela dobře dokáží obraz uzpůsobit tak, aby vám vyhovoval.

  Jak chutná popcorn a titulky?

  Svatým Grálem filmových fandů, kteří se nevyhýbají stahování z Internetu, je dokonalá podpora textových titulků. Popcorn je na tom výborně. Umí měnit velikost fontu, barvu titulků i ohraničení, zvládá posun titulků směrem nahoru v obraze a také posun v čase (vpřed i vzad). Jedním slovem paráda! Kromě tradičních externích titulků v souboru dokáže i titulky integrované v kontejneru MKV. Test více formátů titulků najdete v přehledné tabulce v samostatné kapitole.

  Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.

   

  Co Popcorn Hour moc neumí?

  V čem náš malý zázrak tak docela neperlí? Je to přehrávání hudby a obrázků. Sice podporuje mnoho formátů, ale uživatelská přívětivost jde trochu stranou. Neumí třeba playlist nebo náhodné skladby a podobně. Pokud chcete skákat na další obrázek nebo skladbu, musíte soubor spustít tlačítkem play a ne enter, což je velmi neintuitivní. To samé platí pro posun po skladbě - zde naopak nefuguje tlačítko pro posun, ale musíte využít směrovou klávesu. Obdobně špatné je to i u obrázků. Pokud kladete důraz právě na tyto dvě oblasti, není Popcorn zatím pro vás. ID3 tagy zobrazí a souborové menu je samo o sobě dobré. Umí dlouhé názvy souborů a pokud se na řádek nevejdou, text rotuje.

   

  Síťování a Internet

  V připojení k síti nabízí Popcorn Hour opravdu mnoho funkcí. Jednak samozřejmě můžete z jiných přístrojů přistupovat k harddisku připojenému k Popcornu. Dále lze v Popcornu sledovat obsah z jiných zařízení připojených k síti (například vašeho počítače v pracovně). Docílit obého není složité pro "počítačově" zběhlého uživatele, který ocení široké možnosti (SMB, FTP, WMP-NSS). Pro všechny ostatní půjde o poněkud složitější nastavování. Zatím jsou hodně omezené možnosti kopírování a správy dat v Popcornu, respektive nejsou zde vůbec. Výrobce slibuje nápravu v novém firmwaru.

  Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.
  Internetové služby Popcornu.

  Zajímavé jsou Internetové funkce přístroje. Ve webových službách najdeme na prvním místě Media Service Portal (MSP) – ten vede na různé internetové služby nabízející video, obrázky, hudbu, RSS zdroje a další. Dále je zde MSP Community, kde by měly být zřejmě služby poskytované jinými majitely Popcorn přístrojů. Prozatím je ale tato sekce převážně prázdná. SayaTV je propojení na online internetovou televizi, respektive soubor několika televizních stanic. Je tu ještě prostor pro přidávání svých vlastních zdrojů, případně stahování Bittorentů, ale už jde opět o relativně složitější funkce pro technicky zdatnější uživatele. S internetovým rozhraním se pracuje intuitivně, ale je patrná pomalejší odezva a vyšší náročnost na rychlost datového spojení. 2048 kbps zdá se rozumným minimem.

  Nastavení přístroje

   

  Pro přehrání videa potřebujete Flash Player.
  Menu pro nastavení přístroje Popcorn Hour A-100

   

  Opravdu je Popcorn Hour multimediální tank?

  Ano, je! Slovo tank vystihuje jeho brutální sílu a schopnost přehrát téměř vše, co si vytvoříte, zkopírujete nebo stáhnete z Internetu. Od videa ve vysokém rozlišení, po kvalitní hudbu ve FLAC souborech. To vše doplňuje síťové rozhraní a napojení na internetové služby. Výborné jsou i možnosti přizpůsobení titulků. Je tu ale několik mínusů, které při používání můžete přehlédnout. Být by zde ale neměly - slabý komfort při přehrávání hudby a obrázků, absence operací se soubory (kopírování, mazání...), mírně horší možnosti zoomu a další. Výrobce ale vydává často aktualizace řídícího softwaru a slibuje nápravu a pokračující vylepšování. Jelikož je přehrávač postaven na otevřené linuxové platformě, máte tak sami možnost pustit se do vylepšování a úprav svého stroje. Případně se spolehnete na rozsáhlou komunitu na Internetu. Vzhledem k ceně je Popcorn Hour A-100 opravdu výbornou volbou. Aktuální doporučená cena v ČR je 5990 Kč bez pevného disku. Přístroj zapůjčila společnost Acomp.

   

  Plusy a mínusy
  + perfektní podpora různých formátů- slabší dálkové ovládání
  + široké možnosti nastavení titulků- nízký komfort při přehrávání zvuku a obrázků
  + poměr výkon/cena a přitom nejlevnější HD přehrávač na trhu- zatím žádné funkce pro správu dat (kopírování, mazání atd.)
  + relativně otevřená platforma = široké možnosti úprav a vylepšení 
  + internetové služby 

  Tabulka kompatibility a test funkcí je na následující straně článku.

  Tabulka kompatibility a test funkcí

  Tabulka Podpora MPEG 4 ukazuje průřez našimi zatěžkávacími videi, která vycházejí jak z původních internetových ripů, tak z našich vlastních kombinací. Právě u těch Popcorn neuspěl. GMC v XviDu je častý oříšek. Ale zaznamenali jsme již pár přehrávačů, kterým problémy nečiní. V dalších tabulkách potom můžete vidět průřez testů - od podpory obrázků, zvuku, kodeků až po kontejnery a titulky. Použitý test vychází z projektu DivX test CD, který si můžete stáhnout a vyzkoušet případně sami. Popcorn s firmwarem verze 01-15-080223-14-POP-402-000 byl prověřen důkladně, ale obstál se ctí.

   

  Podpora MPEG 4
  divx3_fast_motion_mp3_cbr_29fps_640x432ano
  divx3_low_motion_mp3_25fps_688x416ano
  divx3_low_motion_mp3_VBR_25fps_640x336ano
  divx651_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_hometheatreprofile_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  divx651_qpel_gmc_bvop_nvop_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_23976fps_640x272ano
  xvid_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_bvop_nvop_ac3_29fps_672x288ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_576x304ano
  xvid_bvop_nvop_mp3_VBR_23976fps_608x336ano
  xvid_gmc_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_gmc_qpel_ac3_23976fps_640x272ne
  xvid_PB_ac3__bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_23976ps_640x272ano
  xvid_qpel_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  xvid_qpel_gmc_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ne
  xvid_qpel_mp3_vbr_25fps_672x272ano
  xvid_qpel_PB_ac3_bvop_23976fps_640x272ano
  F. Compatibility : Podporované typy obrázků 
  IMG-01 JPG 2 Megapixels filesano
  IMG-02 JPG 6 Megapixels filesano
  IMG-03 GIF filesano
  IMG-04 BMP filesano
  IMG-05 TIF filesne
  IMG-06 PNG filesano
  IMG-07 PCX filesne
  G. Compatibility : Podporované formáty audia 
  Compatibility tests:MP3 
  AUD-1A MP3 simple test (mp3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  AUD-1B MP3 VBR test (mp3 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  AUD-1C MP3 pro test (SBR) (mp3 pro 2.0 48KHz 96Kbps CBRčástečně
  AUD-1D MP3 multichanel test (mp3 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ano
  Compatibility test: AAC 
  AUD-2A AAC simple test (LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  AUD-2B AAC VBR test (LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ne
  AUD-2C AAC SBR test (HE-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  AUD-2D AAC multichannel test (LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ne
  Compatibility test: WMA9 
  AUD-3A WMA9 simple test (WMA9 Sdt 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  AUD-3B WMA9 VBR test (WMA9 Sdt 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  AUD-3C WMA9 Pro test (WMA9 Pro 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  AUD-3D WMA9 multichannel test (WMA9 Pro 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ano
  Compatibility test: Ogg Vorbis 
  AUD-4A Ogg Vorbis simple test (Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  AUD-4B Ogg Vorbis VBR test (Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ne
  AUD-4C Ogg Vorbis multichannel test (Ogg Vorbis 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ne
  Compatibility test: Others 
  AUD-5A DD simple test (AC3 5.1 48KHz 448Kbps CBR)ano
  AUD-5B DTS simple test( DTS 5.1 48KHz 768Kbps CBR)ne
  AUD-5C MPC simple test (MPC 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ne
  AUD-5D FLAC simple test (FLA 2.0 48KHz)ano
  WAV - PCMano
  H. Compatibility : Podporované video codecy 
  MPEG1 and MPEG2 
  VID-1A VCD with file only compatibility test (VCD MPEG1 1150 Kbps + MP2 224 Kbps)ano
  VID-1B SVCD with file only compatibility test (SVCD MPEG2 VBR ~1350 Kbps (max 2520 Kbps) + MP2 224 Kbps)ano
  VID-1C KVCD with file only compatibility test (KVCD MPEG2 VBR ~1550 Kbps (max 9800 Kbps) + MP2 224 Kbps)ano
  VID-1D standard MPEG2 MP@HL 720p test (MPEG2 MP@HL HD 720p 1280*720*60 + MP2 224 Kbps)ano
  VID-1E standard MPEG2 MP@HL 1080i testano
  Microsoft MPEG4 (M$ MPEG4 V3, DivX 3.xx, DivX 3 NBC ...) 
  VID-2A DivX3 simple test (DivX 3 + MP3 CBR)ano
  VID-2B DivX3 Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity, max 6000)6000
  VID-2C DivX3 High Definition 720p test (DivX 3 High Definition 1280*720 + MP3 CBR)ano
  VID-2D DivX3 High Definition 1080p test (DivX 3 High Definition 1920*1088 + MP3 CBR)ano
  MPEG4 ASP (XviD, DivX4, DivX5, DivX6, 3ivX, NeroDigital ASP ...) 
  VID-3A DivX codec simple test (MPEG4 ASP 4CC DivX + MP3 CBR)ano
  VID-3B XviD codec simple test (MPEG4 ASP 4CC XviD + MP3 CBR)ano
  VID-3C MPEG4 ASP multi-bframe without packed bitstream (MPEG4 ASP Bframes + MP3 CBR Write down how many b-frames are supported, b-frame 1-3)3frames
  VID-3D MPEG4 ASP multi-bframe with packed bitstream (MPEG4 ASP Bframes packed bitstream + MP3 CBR : how many b-frames are supported 1-3?)3frames
  VID-3E MPEG4 ASP custom matrix test (MPEG4 ASP Custom Matrix + MP3 CBR)ano
  VID-3F MPEG4 ASP Qpel test (MPEG4 ASP Qpel + MP3 CBR)ano
  VID-3G MPEG4 ASP with GMC 1 & 3 warp points test(DivX & XviD) (how many warp points are supported))0 1 3
  VID-3H MPEG4 ASP Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity 750-4500, last supported level)4500
  VID-3I MPEG4 ASP High Definition 720p test (MPEG4 ASP High Definition 1280*720)ano
  VID-3J MPEG4 ASP High Definition 1080p test (MPEG4 ASP High Definition 1920*1088)ano
  MPEG4 AVC (Nero AVC, x264, Quick Time AVC, MainConcept AVC, Sorensen AVC ...) 
  VID-4A H264 Main Profil test(MPEG4 AVC Main Profil + LC-AAC CBR)ano
  VID-4B H264 High Profil test (MPEG4 AVC High Profil + LC-AAC CBR)ano
  VID-4C MPEG4 AVC with multi-bframe (MPEG4 AVC Bframe + LC-AAC CBR)ano
  VID-4D MPEG4 AVC with multi-reference frame (MPEG4 AVC Reference Frame + LC-AAC CBR)ano
  VID-4E MPEG4 AVC with Cabac (MPEG4 AVC Cabac + LC-AAC CBR)ano
  VID-4F MPEG4 AVC with Weighted prediction (MPEG4 AVC weighted prediction + LC-AAC CBR)ano
  VID-4G MPEG4 AVC with custom quant matrix (MPEG4 AVC with quantisation matrix + LC-AAC CBR)ano
  VID-4H MPEG4 AVC Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels of complexity 750-6000, last supported level)6000
  VID-4I MPEG4 ASP High Definition 720p (MPEG4 AVC High Definition 1280*720 + LC-AAC CBR)ano
  VID-4J MPEG4 ASP High Definition 1080p (MPEG4 AVC High Definition 1920*1088 + LC-AAC CBR)ano
  Microsoft WMV9 or VC-1 
  VID-5A WMV9 simple test (WMV9 MP@ML + WMA9 sdt CBR)ano
  VID-5B WMV9 Bitrate Crash Test (crash test with 4 levels 750-4500 of complexity, last supported level)4500
  VID-5C WMV9 High Definition 720p (WMV9 MP@HP High Definition 1280*720 + WMA9 sdt CBR)ano
  VID-5D WMV9 High Definition 1080p (WMV9 MP@HP High Definition 1920*1088 + WMA9 sdt CBR)ano
  I. Compatibility : Podpora video kontejnerů 
  *.AVI container 
  CONT-1A AVI simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-1B AVI with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  CONT-1C AVI with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1 48KHz 384 Kbps CBR)ano
  CONT-1D AVI with MP3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-1E AVI with AC3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng)ano
  CONT-1F AVI subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles)ne
  CONT-1G AVI chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter)ne
  CONT-1H AVI menus test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 CBR + Multiple subtitles + Chapter + Menu)ne
  CONT-1I AVI with DivX audio test (MPEG4 ASP + DXAudio 2.0 CBR = old WMA)ne
  CONT-1J AVI with "DivX audio" multi-audio test (MPEG4 ASP + Multi DXAudio 2.0 CBR)ne
  *.DivX Container (DivX6) 
  CONT-2A DIVX simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-2B DIVX with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  CONT-2C DIVX with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1 48KHz 384 Kbps CBR)ano
  CONT-2D DIVX with MP3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBRano
  CONT-2E DIVX with AC3 multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng)ano
  CONT-2F DIVX subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles)ne
  CONT-2G DIVX chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter)ne
  CONT-2H DIVX menus test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 CBR + Multiple subtitles + Chapter + Menu)ne
  *.MP4 container iso-MPEG4 official standard (Nero Digital) 
  CONT-3A MP4 (ND) simple test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-3B MP4 (ND) with AAC VBR test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  CONT-3C MP4 (ND) with multichannel AAC test (MPEG4 ASP + LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ano
  CONT-3D MP4 (ND) with AAC multi-audio test (MPEG4 ASP + Multiple LC-AAC 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-3E MP4 (ND) with multi-audio 5.1 AAC test (MPEG4 ASP + Multiple LC-AAC 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ano
  CONT-3F MP4 (ND) subtitles test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 + Multiple subtitles)ne
  CONT-3G MP4 (ND) chaptering test (MPEG4 ASP + LC-AAC 2.0 + chapter)ne
  *.MKV container Matroska standard 
  CONT-4A MKV simple test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-4B MKV with MP3 VBR test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ano
  CONT-4C MKV with AC3 test (MPEG4 ASP + AC3 5.1)ano
  CONT-4D MKV with multi-audio MP3 test (MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-4E MKV with multi-audio AC3 test (MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1 Eng)ano
  CONT-4F MKV subtitles test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles)ano
  CONT-4G MKV chaptering test (MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter)ne
  *.OGM container 
  CONT-5A OGM simple test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  CONT-5B OGM with Ogg Vorbis VBR test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps VBR)ne
  CONT-5C OGM with 5.1 Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ne
  CONT-5D OGM with multi-audio Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Multiple Ogg 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  CONT-5E OGM with multi-audio 5.1 Ogg Vorbis test (MPEG4 ASP + Multiple Ogg Vorbis 5.1)ne
  CONT-5F OGM subtitles test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles)ne
  CONT-5G OGM chaptering test (MPEG4 ASP + Ogg Vorbis 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter)ne
  *.WMV container Microsoft Standard 
  CONT-6A WMV simple test (WMV9 + WMA9 sdt 48KHz 96Kbps CBR)ano
  CONT-6B WMV with WMA VBR test (WMV9 + WMA9 sdt 48KHz 96Kbps VBR)ano
  CONT-6C WMV with 5.1 WMA test (WMV9 + WMA9 pro 5.1 48KHz 192Kbps CBR)ano
  CONT-6D WMV with multi-audio WMA test (WMV9 + Multiple WMA9 sdt 2.0 48KHz 96Kbps CBR)ne
  CONT-6E WMV with multi-audio 5.1 WMA test (WMV9 + Multiple WMA9 pro 5.1 48KHz 96Kbps CBR)ne
  J. Compatibility : textové titulky v souborech 
  SUB-01 SubRip .srt WITHOUT tagsano
  SUB-02 SubRip .srt WITH tagsne
  SUB-03 MicroDVD .subano
  SUB-04 SubStation Alpha .ssaano
  SUB-05 SAMI .smiano
  SUB-06 SAMI .smi multi-languagesne
  SUB-07 Original DVD subtitles .sub + .idxne
  SUB-08 multiple subtitles (SubRip in separated .srt files)ne

   

  Hodnocení přístroje najdete na předchozí straně článku.

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  42 Komentáře

  1. Celkem dle očekávání - všechno tam řeší jeden čip a pár "obvodů". Takže nečekejte highend kvalitu, jako mají značkové dražší přehrávače, s různými kvalitními převodníky a zlepšováky... Ale HDMI je rozhraní digitální, tudíž kvalita je i tak hodně dobrá. Ve zpracování obrazu žádné extra patrné problémy nejsou, kostičkování jsem skoro nepozoroval, sem tam byla nějaká ta zubatá hrana, ale vzhledem k ceně je to pořád super.

  2. Tím myslíte přepočet DVD na HD rozlišení, nebo i normální přehrávání HD souborů?

   Plus jeden dotaz: zvládne to USB HDD s externím zdrojem a NTFS?

  3. Pokial viem tak do poslednej verzie FW to NTFS len cita, tzn. nezapisuje, takisto interny disk je naformatovany v EXT3 ak chcete pouzivat vsetky sluzby(torrent a pod.) na 100%, inak z neho len cita...

  4. V recenzi se sice o přehrávání ze sítě zmiňujete,ale jen velice obecně. Zajímalo by mě, jak s nimi zařízení pracuje. Jestli po připojení na počítač se síťovým diskem zpřístupní všechny filmy na něm uložené atd. Jestli zvládne soubory s příponou avi, mpg... Nebo dokáže přehrát jen iso, či jiný obraz disku. O přístroji uvažuji, ale nechci do něj kupovat HDD.
   Díky

  5. Ze síťového úložiště přehraje vše úplně stejně, jako z disku připojeného k Popcornu. Tedy nejen iso... stačí mu TS složka z DVD například. Nasdílené složky/disky lze běžně procházet jako na PC a spouštět obsah.

  6. A jak je to obráceně - je Popcorn vidět na síti dejme tomu jako nasdílený pc a lze přistupovat k obsahu jeho disku? Jestli ano, jak je na tom s rychlostí přenosu?

  7. Dobrý den,
   na konci recenze píšete, že chybí správa souborů. Jak tedy dostanu na interní HDD v přístroji např. DivX filmy, které si přinesu na externím HDD a chtěl bych je nakopírovat do interního HDD?

  8. Jestli se nepletu, tak to přímo na Popcornu nejde. Musíte je na něj nakopírovat s pomocí počítače. Je to největší slabina přístroje. Výrobce ale toto slibuje opravit - je to i slíbeno přímo na lístku vloženém do balení :)

  9. Dobrý den,

   zatím bych chtěl tento přístroj připojit na CRT TV 16:9, která má pouze scart. Jak by to šlo nejlépe provést? Přes redukci s-video na scart a zvuk napojit pomocí optiky do zesilovače? Redukce nebo převodník HDMI - scart asi neexistuje, že?

  10. Umi to prehravat video, ktere z vedlejsi pocitace streamuju pomoci vlc ?

   ( chci z pocitace s televizni dvb-t kartou streamovat tv a pomoci popcornu to poustet na televizi )

   Umi to prehrat i mpeg4 stream ( = pres vlc streamovane vysilani NovaHD nebo CT4 sport HD ) ?

   Diky

  11. Zkusil bych v pripade neuspechu pri streamovani z LAN pres IP adresu nainstalovat dns server pro lokalni sit. Treba mu pak www.mojedomacitv.ble bude smakovat vic. Spise neni moc prehravacu vyuzivajici pouze pro prehravani videa z NAS disku.

  12. na strankach vyrobce se pise ze ten vystup u PH A-100 je HDMI verze 1.1. mam lcd Samsung 40M87 který má vstup HDMI v. 1.3. Pujde mi to propojit a když jo tak bude nějak omezeno přehrávání-kvalita apod..?? nebo je to jedno??
   Díky

  13. Tak jak mnozí jsou natěšeni na nějakej novej výrobek, tak i já jsem po různých recenzích vyrazil na nákup té převratné novinky na kterou i amíci stáli frontu.
   Ten malý zázrak byl multi přehrávač tank Popcorn Hour. Po rozbalení tohoto skvostu
   jsem spatřil návod (rozuměj obecné instrukce), který byl sotva čitelný. Proč taky,
   když je v balení anglická verze tištěná na křídě a ne na jehličkové tiskárně. Návod jsem odložil a nedočkavostí jsem se jal instalovat mnou zakoupené zařízení. Po zapojení a propejení sTv jsem nevěřil svým očím. Na obrazovce (musím ještě podotknout, že jsem toto zařízení propojil přiloženým kabelem označný jako HDMI) se objevil popcorn a ponějaké době obrazovka ztmavla. V tuto chvíli přišel na řadu návod, aby mi pomohl odstranit vzniklý problém. Bohužel,rada co dělat,když nic nevidíte v českém návodě není.
   A tak,pro člověka neznalého anglického jazyka,přišel do ruky návod v angličtině.
   Ihned v úvodu zjišťuji, že na dálkovém ovládání jsou tlačítka "TV Mode" a numerické číslice.
   S jejich kombinací si mohu navolit příslušný parametr obrazu. S kombinací 0+TV Mode jsem nastavil Auto TV mode. Za chvíli proběhlo několik bliknutí a hle obrazovka se nám rozzářila úvodní obrazovkou. A tak to začalo. Promáčkl jsem všechny funkce až do doby,
   kdy jsem si zaslepil menu. Tady už nepomohl žádný návod. Po delší době se mi sice podařilo kombinací tlačítek na DO jej odblokovat. A tak moje otázka je. Kolik nástrah a kombinací tlačítek existuje pro ovládání skvostného přehrávače.
   Máte-li s tímto přístrojem jakékoliv zkušenosti dejte mi prosím vědět. Snad se mi podaří dostat do web servisu i "Samba Client", který v návodu je uveden, ale mně na obrazovce nesvítí. Pole je prázdné.

  14. Ahoj,
   neví, prosím vás někdo, jak tento přístroj dát zpět do původního nastavení (restartovat), i když nefunguje obraz?

   Předem díky.

  15. Zdravim vsechny pritomne. Chtel bych tuhle masinku pripojit doma do site, ale nemohu k ni vest kabel, takze bych se chtel zeptat nekoho, kdo ho ma, jestli se na nej da dostat i pres wifinu.
   Predstavuju si to tak: Budu mit UPC modem, z nej kabel do routeru, router povede do PC a dale do AP, pricemz ja k popcornu pripojim dalsi AP, ale dam ho do modu klient. Bude mi to fungovat? Diky moc

  16. No zvladnut HD to moze ale skor s Wifi N alebo draft N na oboch stranach spojenia, ak sa to Wifi spojenie pouziva aj na ine spojenie, resp. je v okoli velke rusenie tak to s Wifi G nepojde... Ak nepojde spojenie AP+ klient treba skusit Wifi Bridge...

  17. Bridge bych pouzit nemohl, chci na to AP mit pripojen i notas. Jsem wifi total lama a teoretik, takze pokud jsem mimo, rad si necham poradit a vysvetlit. Jinak ja tu wifi nechci na streamovani, jen na kopirovani filmu na ten interni disk, at nemusim porad secko vypalovat, chci rict zalohovat :P

   Btw uz je nejak firmwarem vyreseno to kopirovani a mazani na internim disku?

   Porad se nemuzu rozhodnout mezi koupi lacineho DVD prehravace (libi se mi Ferguson) na nouzovou dobu a nasledneho porizeni HTPC anebo tohohle mazlicka misto obojiho. Co byste poradili?

  18. Dobry den , mam dotaz umi prehrat mkv v kvalite asi 10 - 20 Kbps "bitrate na obraze" z pc pripojeno prez usb ktery pc nedokaze prehrat ??? diky za odpoved

  19. Počítač je z principu schopen přehrát vše, pokud k tomu má nainstalovaný dekodér. Jaký je datový tok, je skoro jedno. JEstli vám na PC nejde přehrát MKV, nemáte na něj dekodér a přehrávač. Zkuste GOMplayer. Jinak ten disk do recenzovaného modelu Popcornu dát nepůjde, protože je se připojuje přes SATA. Tento Popcorn podporuje PATA disky. Ale dá se sehnat i obdobný model na SATA.
  20. Jinak ma tento prehravac take veke problemy GomPlayer s prehranim mkv a to je bitrate 5-6 Mb/s , ja pouzivam media player classic a muzu rici se jsou na tom stejne, a neni to o kodekach ani o prehravacich je to v prislusenstvi v pc to uz vim, ale diky za radu

  21. Este ste mi neodpovedel na otazku umi prehrat mkv v kvalite asi 10 - 20 Mb/s "bitrate na obraze" z pc pripojeno prez usb ktery pc nedokaze prehrat. diky

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.