LCD Samsung T260HD: Pohledný prostor pro práci i zábavu

 • Lukáš Straka
  Kategorie: Recenze, Televizory - projektory
  Zář 02, 2008
  33× Komentováno
  Na našich stránkách se LCD monitorům věnujeme jen pokud mají integrovaný také TV tuner. Samsung T260HD toto splňuje beze zbytku a nejen to. I když je to se svou úhlopříčkou 25.5'' primárně malinko přerostlý monitor k počítači, jeho integrace funkcí televizoru je prakticky totožná s běžnou produkcí LCD TV a jeví se tak jako zajímavá alternativa pro ty, kteří hledají obě funkce v jednom líbivém zařízení. Samsungu se konečně pustil do produkce toho, co zatím citelně na trhu chybělo. LCD monitorů s integrovaným televizním tunerem a LCD televizorů s možností připojení PC jsou již spousty, ale prakticky vždy je na takovém zařízení hned patrné, která část u něj dominuje a která je jen jako doplňková. U řady monitorů T240HD a T260HD Samsung spojil obě složky ve vyváženém poměru a vytvořil produkt, kde jsme na vážkách, zda ho označit za monitor nebo LCD televizi.
  T260HD Design T240 a T260HD navazuje na úspěšný styl nových LCD televizí Samsung
  Udělali jsme si tedy na pracovním stole dostatek místa, které si 26'' monitor žádá, a usadili na něj Samsung T260HD, který se okamžitě stává nepřehlédnutelnou dominantou místnosti. Design přístroje vychází z povedeného vzhledu nové šestkové řady LCD televizorů Samsung, takže prim hraje lesklý, načervenalý rámeček, ještě orámovaný zcela průhledným plastem. Samsungu prostě design jde od ruky a T260HD není výjimkou. Pěkný a stabilní stojan umožňuje naklánění v obou osách. Do boku se přitom otáčí na první pohled celý podstavec, který je totiž dvojdílný. Funkci pivot u tohoto modelu čekat nelze.
  Také si pamatujete ještě na dobu, kdy jste měli u svého PC první 14'' monitor? Doba holt pokročila:)
  Také zadní kryt je z lesklého plastu a Samsung by jistě neprohloupil, kdyby jako vtipný dárek přibaloval do příslušenství nějakou antistatickou štětku na prach, který lesklé povrchy ke své “sebepropagaci“ doslova miluje. S konektorovou výbavou jde Samsung jedinou logickou cestou, tedy méně analogových a více digitálních konektorů.
  Jeden SCART by měl dnes už stačit, raději vidíme u monitoru dvě HDMI
  Ten druhý HDMI konektor je umístněn pod krytem na levém boku LCD monitoru
  Pro připojení analogových zařízení si tedy na zadním panelu budeme muset vystačit s jedním SCARTem a komponentním vstupem. Pro stereo zvuk jsou k dispozici jak Cinch konektory, tak Jack pro zvuk z počítače. Zvuk dostaneme i ven z monitoru, a to jak analogově, tak digitálně přes optický výstup. Zezadu pak pohodlně připojíme ještě D-SUB, DVI, ale také HDMI. Část konektorů je skryta pod odklopným krytem na boku přístroje, takže druhý HDMI vstup je po ruce pro připojení kamery, konzole, nebo čehokoliv, co chceme zapojit jen dočasně. Najdeme tam přirozeně také sluchátkový výstup a dokonce CI šachtu pro případné rozšíření o DVB-C/DVB-S nebo jiný tuner v budoucnu.
  Dálkový ovladač T260HD My, co jsme zvyklí přeskakovat kanály a upravovat hlasitost přes kurzorové šipky hlavního prstence DO, si musíme na ovládání chvíli zvykat.
  Ovladač je velice podobný těm, které Samsung přibaluje ke svým televizorům a má i shodné vlastnosti v dobrém i špatném slova smyslu. Pokud je to totiž váš první Samsung, budete si muset na trochu odlišné ovládání oproti zažité praxi zvykat, ale nakonec udělá výbornou službu. Zvláště díky dobré citlivosti. Při prvním spuštění nás provedl stručný průvodce základními nastaveními a odstartovalo se automatické ladění analogového a posléze také DVB-T tuneru. Nebyl by to Samsung, aby opět nezopakoval svou tradiční chronickou chybu provázející všechny jejich přístroje s DVB-T tunerem, takže jako zemi použití rovnou volíme Velkou Británii. Jinak se totiž EPG nebude zobrazovat správně česky. Samsung naladil všechny dostupné analogové i digitální kanály. Trvalo mu to trochu déle, ale o to precizněji se mu je podařilo zachytit. Citlivost analogového tuneru je na dobré úrovni a také DVB-T nezklamalo a nalezlo bez problémů oba multiplexy, které jsou zde v Brně dostupné. Setkali jsme se už s citlivějšími DVB-T tunery, ale ten v Samsungu lze stále označit za nadprůměrný.
  OSD menu OSD menu Samsungu T260HD se příliš neliší od těch ve firemních LCD televizorech
  Analogová a digitální část pracují odděleně a jak je žel zvykem, jejich kanály nelze vzájemně kombinovat v jednom seznamu. V rámci svého “druhu“ lze kanály pochopitelně řadit dle libosti. Kladně hodnotíme rychlost přepínání jak mezi analogem a digitálem, tak rychlost přepínání mezi jednotlivými kanály, což bývá u některých DVB-T tunerů problematická bolístka. Pro oba režimy je k dispozici český dekodér teletextu a obvody pro redukci šumu. Ty jsou sice relativně účinné, ale nesmí se to s jejich intenzitou přehnat, protože v nejvyšším módu už začíná být obraz mírně rozostřený a nejasný.
  OSD menu DVB-T tuner má vlastní menu nastavení
  Digitální vysílání si nás pak hýčkalo kromě kvalitního příjmu (v rámci možností našeho DVB-T vysílání) také dobře rozvrženým elektronickým programovým průvodcem. Neomylně pracuje také automatické rozpoznání formátu obrazu. Samsung disponuje také pěticí ručních režimů poměru stran obrazu, ať už se jedná o 4:3, 16:9 nebo několik stupňů ořezu a zvětšení obrazu.
  EPG EPG je na týden a lze v něm nastavit i časovač pro spuštění TV v uvedenou dobu na zvolený kanál
  Bylo by chybou, kdyby chyběly detaily jako vyvolávání skrytých titulků nebo jednoduchá volba zvukové stopy, ale těch se Samsung nedopustil. Chybí jen doplňkové funkce pro hračičky, jako zmrazení obrazu nebo lupa, mozaika a podobné funkce, které stejně použijete jen jednou při seznamování se s přístrojem. Marně hledáme možnost funkce PIP, přestože má svoje tlačítko na ovladači, Samsung T260HD ji nepodporuje. Zato rozdělení obrazovky na část s obrazem a část s teletextem nechybí.

  Obraz

  Zatím jsme se vůbec nezmínili o použitém displeji. Displeje Samsung patří obecně ke špičce a ani v modelu T260HD není použit žádný výrazně ošizený panel. Full HD rozlišení je běžné u LCD monitorů této velikosti, ale rozhodně zatím není tak běžné u klasických LCD televizorů s tak nízkou úhlopříčkou. Strohé technické údaje shrnuje následující tabulka:
  Obrazovka: 26" Wide (LCD/TFT)
  Rozteč bodů: 0,287 mm
  Formát obrazu: 16:9
  Počet barev: 16,7 miliómů barev
  Rozlišení:   1920 x 1200 WUXGA LCD
  Barva: Černá růže
  Zvuk(Audio): Ano (2 x 3W)
  Zdroj: interní
  PnP: DDC 2B
  Odezva: 5 ms
  Kontrast: 1000:1 (10000:1 dynamicky)
  Frekvence:

  Horizontální: 31 - 81 kHz

  Vertikální: 56 - 75 Hz

  Viditelný úhel:  Horizontální 170º
   Vertikální 150º
  Konektory:

  15pin D-SUB, DVI-D, 2HDMI, komponentní, DTV tuner, Optical Out, SCART, CI Slot

  Jas: 300 cd/m² 
  Spotřeba: max. 70W (2W - off)
  Rozměry: 610 x 502,5 x 245 mm
  Váha: 8,6 kg
  Speciální vlast.:

  SRS TruSurround XT™

  MagicBright3

  MagicColor

  MagicTune

  MagicWizard

  Montáž na zeď VESA (100x100mm)

  Ze subjektivního pozorování doplníme ještě, že se nám líbila rovnoměrnost podsvícení po celé ploše displeje, jeho ostrost a přirozené barevné podání, které lze ještě v režimu TV prakticky libovolně korigovat. Ani s odezvou nebyl žádný problém a to ani v rychlých akčních hrách. Co už nás tolik nepotěšilo, byla úroveň úhlů bočních pohledů v obou osách, kdy již při relativně malém bočním pohledu dochází k drobnému šednutí obrazu a změnám jeho barevného podání. Zboku to není naštěstí až tak markantní, nejvíce patrné je to při pohledu seshora. Zde prostě Samsung nezapře použití sice kvalitního displeje, ale přece jen modelu určeného především pro přímé sledování klasického počítačového monitoru.

  Dynamika

  Samsung si u svých displejů snad jako jeden z prvních začal pomáhat obvody pro dynamický kontrast a dnes již je docela problém dopátrat se často hodnoty fyzického kontrastu. Ten dynamický činí při nejkontrastnějším nastavení a zapnutí dynamického režimu hodnoty 10 000:1 (1000:1 fyzicky). To je méně oproti vyspělým LCD televizím, nicméně docela hodně na počítačový monitor ( i když i zde už jsou modely s lepšími hodnotami). Právě v režimu dynamického kontrastu se nám obraz líbil nejvíce, i když “přepálení“ kontrastu sebou nese jednak zvýšenou spotřebu panelu a také horší podání černé barvy a hodně tmavých odstínů obecně. Spotřeba nás přitom příjemně překvapila a zdaleka nedosáhla výrobcem uváděných 70W. Následující graf ilustruje spotřebu v různých režimech displeje a s použitím funkce pro úsporu energie.
  Spotřeba Nejvyšší naměřená spotřeba panelu při sledování TV byla 51W a nejníže s ještě dobře sledovatelným obrazem (v noci) se nám podařilo dostat na 27W (tuto hodnotu v grafu nenajdete, protože jsme jí dosáhli až po ručním nastavení).
  V režimu PC monitoru však nejde korigovat ani úroveň podsvícení (respektive jde, ale nemá to žádný efekt) a funkce úspory energie je nedostupná. Přesto má v tomto módu Samsung přijatelnou spotřebu cca 53-55W, což je na 26'' panel velmi příznivá hodnota. Ve Stand-By je to pak méně než 1W.

  Hodně místa pro aplikace

  Přirozeně jsme zapojili Samsung T260HD k našemu redakčnímu PC a velice rychle si oproti naší dvacetipalcové obrazovce zvykli na nebývalý prostor, který rozlišení 1920x1200 bodů přináší. Obrazu není co vytknout. Přes DVI je naprosto ostrý a jeho podání je příjemné. Zážitek z HD videa nebo hraní počítačových her v tomto rozlišení je opravdu pozoruhodný. Jedinou výtku máme k očesanému OSD menu s nastavením parametrů obrazu v tomto režimu. Ta se omezuje pouze na nastavení jasu, kontrastu a ostrosti. Koneckonců barevné podání si každý může nastavit na své grafické kartě.

  Zvuk

  Dva tříwatové reproduktory jsou umístěny na spodní hraně displeje a kvalita jejich reprodukce se přibližuje přirozenosti projevu klasické televize. Zvuk rozhodně nemá nic společného s “chrchlátky“, která se osazují do počítačových LCD monitorů. Nicméně je třeba počítat s poměrně malým výkonem integrovaných reproduktorů a plošším podáním zvuku, místy až příliš bohatým na výšky a docela bezdechým stran podání výraznějších basů. K nastavení zvukového projevu je k dispozici několik přednastavených schémat a uživatelský ekvalizér, ale nám se nejvíce líbil standardní přirozený zvuk bez úprav. Stejně tak nás nenadchla funkce SRS TruSurround XT, kterou doporučujeme nechat v rámci zachování příjemného zvukového projevu vypnutou.

  Povedené 2in1

  Samsungu se nakonec s jeho modelem T260HD podařil záměr vytvořit dobrou TV a dobrý monitor v jednom jen s minimem kompromisů. Tím nejzásadnějším jsou asi horší boční pozorovací úhly a ne zcela věrné podání černé barvy. Monitor poskytuje dostatečnou kvalitu obrazu jak pro seriozní práci na počítači nebo hraní her a jeho Full HD displej uspokojí i požadavky na reprodukci HD videa ať už z PC nebo Blu ray přehrávače připojeného přes HDMI. Navíc je to krásný kus “nábytku“ a plnohodnotně nahradí také klasickou televizi.
  Komu by se zdála úhlopříčka 26'' k počítači přece jen trochu velká, může sáhnout po totožném monitoru T240HD s úhlopříčkou 24'' a přijatelnější cenou. Ta není ale vzhledem k výbavě přemrštěná ani u Samsungu T260HD. Za podobné peníze se prodávají lepší klasické LCD televizory stejné úhlopříčky s jedním podstatným rozdílem. Určitě nejsou Full HD! Za zapůjčení monitoru Samsung T260HD děkujeme e-shopu www.digiboss.cz Český návod pro Samsung T260HD si můžete stáhnout zde.

   

  Plusy a mínusy
  + povedené spojení LCD televize a monitoru - horší boční úhly a podání černé barvy
  + ostrý věrný obraz a rovnoměrné podsvětlení - slabší reproduktory s nevýrazným zvukem
  + design
  + CI slot pro rozšíření dalšího tuneru
  + 2x HDMI vstup a 1x optický výstup
  + příznivá spotřeba

  Související články

  Špetka televize k PC: recenze LCD Mustiff 1902 Po práci legraci: recenze LCD monitoru/TV LG M208WA-BZ Útlá devatenáctka do ložnice: recenze LCD TV Xoro HTL 1910

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  33 Komentáře

  1. Chybí mi dost důležitý údaj a to typ panelu.

   Pokud vím, tak u TV řady "S" a levných monitorů používá Samsung TN panely od kdejakého MaoMaa, u TV od řady "R" výš a dražších monitorů vlastní S-PVA panely.

   "R-kovou" TV jsem koupil mladýmu do pokojíčku a obraz nic moc, monitor jistím S-IPS panelem v monitoru LG ....

  2. Tak jsem pogooglil a je to opravdu TN, takže to je dobré tak na pult v lékárně na rotaci reklam. U slušných LCD TV jsou dnes S-PVA nebo S-IPS panely běžné.

   LG jako většina výrobců vyrábí kromě velmi dobrých monitorů s S-IPS panely i levné modely s TN panely, které samozřejmě převažují a kvalitou proti konkurenci nijak nevybočují.

   Já mám LG L2000C (S-IPS), vyráběly se ještě horší varianty LG L2000CM (MVA), LG L2000CE (TN 1400*1050), LG L2000CN (TN 1600*1200). Tož tak ...

  3. Dobrý den,
   1) Dovedl by někdo zhodnotit kvalitu upscalingu u tohoto T260HD? V prodejnách se televizory ukazují, když je napájí signál HDTV, ale když se na nich zobrazí standardní příjem DVBT, který se upscaluje na 1080 řádek, tak je to hrůza (neklidné podání obrazu a barev), je to subjektivně horší než moje stará 100Hz CRT televize. Zatím velmi pěkný výsledek jsem viděl, když jsem jako zdroj signálu použil DVD recorder SONY HXD870 v roli DVBT přijímače s upscalingem a spojil přes HDMI s 24" monitorem od HP.
   2) Jak se T260HD vypořádá s tím, že televizní signál je 9:16, ale monitor 10:16? Uživatelský návod je trochu strohý. Je možné zobrazovat nezkreslený obraz tak, že třeba a) pro signál 9:16 je vodorovný černý pruh nahoře a dole; b) pro 9:16 je vyplněná celá obrazovka a je malý ořez vlevo a vravo; c) u signálu 4:3 je svislý černý pruh vlevo a vpravo; d) nebo jiné zobrazení zdroje 4:3?
   Díky, tomas

  4. 1) upscalling jako takový s naším otřesným DVB-T moc nezmůže. Různí výrobci mají ale různé obvody pro potlačení neduhů vysoce komprimovaného DVB-T signálu. Některé se s tím vypořádají lépe, jiné hůře. Samsung T260HD má asi pět stupňů funkce pro potlačení šumu, která funguje dobře i na lepší podání DVB-T, ale je to na úkor ostrosti obrazu. Nejlepších vásledků jsme dosáhli cca na druhém stupni této finkce. Jinak máte pravdu. I na stařičké CRT televizi vypadá DVB-T většinou lépe, protože CRT obrazovka ty drobné nedokonalisti obrazu prostě neumí na rozdíl od LCD zobrazit. 2) vlastně všechny možnosti, co popisujete, jsou dostupné. Při 16:9 může zůstávat nahoře a dola drobný pruh, ale můžete to taky roztáhnout na celou obrazovku atd. To samé s 4:3.
  5. Krasny zmetek je to. Vy jste si pri tvorby recenze zapomeli vsimnout takove drobnosti, ze bud nemate cesky EPG ... diakritika , nebo nastavite VELKOU BRITANII, jak mate na obrazku a pak vam nejde teletext a kanaly se naladi od cisla 800 bez moznosti presunu, asi to tak maji v uk radi.

   Mam druhy kus. Prvni jsem mel 2dny, pote sel z vyse uvedeneho duvodu do servisu na Dileris, kde bydlel 30dnu bez jakekoliv aktivni snahy samsungu problem vyresit. Dileris se aspo podle toho co rikali snazil, samsung ne. po 30dnech dobropis a dnes jsem donesl druhy kus. TOTEZ.

   Pro zajimavost, prvni monitor mel jeste druhou pihu, kdyz byl ve stand-by, cca 2x denne nahodne se na 15s zapnul zvuk s dvbt a zase vypnul...ET VOLAL DOMU...asi.

   Co ten novy zatim nevim. Ma software T-TMDEUC-1001, firmware T-EMMA2DEUB-0106

   Spatne na tom je, ze se mi libi. Protoze kdyby ne, vratil bych ho a hotovo.

   Nedokazu pochopit, proc firma dokaze vyrobit opravdu krasny LCD slusnych parametru a pak ho znicit neschopnosti nekolika pitomcu co delaji lokalizaci firmware. Vyrzil bych s nima dvere, at jdou do miselinky tahat pneumatiky, kdyz nejsou schopni delat svou praci poradne!!!

   Trosku se zlobim :-(

  6. Dobrý den, mě dělá to samé, sem tam se na pár sekund zapne, hraje zvuk a pak se zas vypne a hlavně nejdou přesnunout ty kanály abych měl třeba Novu na 3 a ne na 800!!! to je opravdu hrůza a nikdo nechce nic řešit.. Software mám :T-TMDEUC-1002 a firmware T-EMMA2DEUB-0106 .....
   A to nebyli ochotný to někde přehrát na počkání? ono být měsíc bez TV, za kterou dám přes 12 tis a nic nevyřešit, to je opravdu nepřipustitelné..
   Podařilo se Vám to nakonec nějak vyřešit?

   S pozdravem Pavel

  7. Snad už máte vše v pořádku. Já si tento monitor/TV pořídil minulý týden a funguje naprosto korektně. Žádné problémy s lokalizací ani samovolným zapínáním. Zvuk je trochu slabší a potom jsem si všimnul dost drsně ořezaného TV obrazu (hlavně na pravé straně přes HDMI), čili problém safe zone, ale jinak nemám co vytknout.

  8. Po výměně mainboardu v rámci záruky se mi taky sama od sebe zapíná.

   Napadlo mě, jestli to není kvůli zapnuté automatické aktualizaci softwaru. Dnes ráno jsem ji zakázal a uvidím...

  9. Mám stejný problém se zvukem,samovolné zapínaní na pár vteřin,skvělý když ho mám v ložnici :o),totálně nedotaženej a chybovej firmware....

  10. Docela me stve, ze pri zapnuti PC z rezimu spanku se monitor probere az za 22 vterin. Kdybych tol vedel, ze je tak zabrzdeny, nekoupil bych si ho.

  11. Má někdo prosím zkušenosti s update softwaru digitálního tuneru?

   Já jsem update přes menu digitálního tuneru provedl. Zvolil novou verzi T-TMDEUC-1004 dostupnou v menu (namísto původní verze T-TMDEUC-1000) a potvrdil update, digitální tuner ale od toho okamžiku nepracuje správně.

   Zapne se, běží asi jednu vteřinu a vypne se. Tak to pokračuje stále dokola. Udělat jakoukoliv akci v menu se za tu jednu vteřinu nestihne.

   Pomůže jen zapnout externí signál (přehrávač DVD připojený přes konektor scart) a pak přepnout TV na analogový tuner.

   Mohli byste mi prosím poradit, co s tím? Mám možnost připojit LCD TV jako monitor ke svému počítači (Windows XP) a pracovat s instalačním CD, pokud to pomůže vyřešit můj problém.

   Děkuju za odpověď.

  12. Odpovím si sám, protože jsem od servisního střediska Samsungu dostal návod.

   Je třeba uvést aparát znovu do továrního nastavení takto:
   1. TV vypnete (režim standy).
   2. Vstoupíte do servisního menu tak, že na dálkovém ovladači stisknete POSTUPNĚ tlačítka INFO, MENU, MUTE a POWER. Objeví se průhledné servisní menu.
   3. Tlačítky pro svislý pohyb zvýrazníte položku RESET.
   4. Potvrdíte výběr šipkou vpravo. TV se sama vypne.
   5. TV tak po půl minutě zapnete, nastavíte a naladíte.

  13. Závada byla na mainboardu, který vyměnili.

   Zapnul jsem, naladil, nastavil a všechno běží zdá se v pořádku. Jen z menu aktualizace softwaru zmizela novější verze a je tam pouze výchozí verze T-TMDEUC-1003 (verze firmware T-EMMA2DEUB-0106.

  14. Neupdatujte sami, jinak jste bez monitoru 3 týdny. Český servis má plno a nestíhá vyřizovat zakázky. Měl jsem štěstí a reklamace proběhla výměnou u dodavatele. Opět se potvrdilo pravidlo že když něco funguje, nemá cenu se do toho hrabat a doufat v zázračné zlepšení už tak dobrých parametrů.

  15. Koukám že nejsem jediný, koupil jsem před vánoci Samsung LE40A656 a mám podobný problém.Nelze naladit DVB-T a tak jsem nucen použít STB co zbyl od staré TV. Mám to již od začátku a ani jsem se nepokoušel nahrát nový firmware. Dnes jsem stahnul poslední z Listopadu 08 tak se o to pokusím. Pravděpodobně je tohle slabé místo Samsungu, jinak obrázek je skvělej.

  16. Radim vubec software NEuptaidovat! Protoze se pote z monitoru stava hracka... Uptadem se zablokuje spojeni mezi vasim pc a monitorem, v horsim pripade nebude komunikovat vubec... POte jej musite poslat do prodejny na opravu coz zabere nejaky ten tyden... Radsi se o uptade nepokousejte

  17. Zajímalo by mne, jak je to s tím uchycením na zeď, jelikož digiboss prodává držák a výrobce uvádí, že to možné není...?

   Dále by mne zajímalo, jestli je k dispozici funkce SLEEP a jestli ve funkci monitoru jsou nějaká omezení nebo požadavky na grafickou kartu.
   Děkuji

  18. Ahoj.
   Ja som velmi premyslal nad tymto monitorom, ale nakoniec som kupil LG M2794DP-PZ.
   Uz z obrazku na tejto recenzii, kde sa ukazuje TV Prima, je jasne, ze televizia sa roztiahne na fullscreen. A to nikomu nevadi? Monitor totiz ma pomer stran 16:10 a nie 16:9. Teda deformuje ksichty.

   Stale ale hladam porovnanie tychto dvoch modelov T260HD vs. M2794DP-PZ

   V praci mam Samsung Syncmaster 2493HM, co je normalny TN monitor bez TV tunera.
   Musim ale povedat ze.

   1. Cierna je viac cierna na tomto samsungu.
   2. Ked pripojim cez VGA kabel pocitac k samsungu 2493HM (T260HD nemam a neviem preto porovnat) , obraz je velmi pekny. Ak pripojim VGA tym istym kablom k LG M2794DP-PZ , vidim jasny sum v oblasti ciernej farby ( ked mam napriklad nastavene cierne pozadie). Samozdrejme cez DVI tento problem nie je. Ale predsalen mi pride VGA vstup na tom LG dost odflaknuty. ( pripajam sa z HP Elitebook 8530w)
   3. HDMI nepodporuje PC input. Inymi slovami. Ak pripojim pocitac pomocou HDMI, tak nikdy nedosiahnem to, aby som videl celu obrazovku... Ja sa pytam PRECO???? to je taky problem? Ako je na tom T260HD pri pripojeni cez HDMI.

   Teda ked to zhrniem, ruší ma šum čiernej, a fakt, že keď pripojím nieco do cez HDMI a nastavim tam do prdele 1920x1080 , tak to nesadne na to nativne rozlisenie, ale je to mierne zazoomované a už to nie je také ostré a tak daľej.... V príručke je oficiálne napísané že HDMI nie je PC input. Na to má slúžiť DVI.

   Ale keď tam pripojím napríklad Blueray. Tak mám ten istý problém.... Prečo by som nechcel presne trafiť to natívne rozlíšenie.
   No, som sa rozohnil. :)

   Tomas Truhliq

  19. Ten problém s HDMI (připojení PC) jsem na LG řešil taky a je to čistě věc nastavení TV... jen si teď nevzpomenu, kde to v menu bylo (už je to tak půl roku). Ale je to tam, hledejte, zkoušejte, mám pocit, že to nebylo zcela intuitivně pojmenovaný (něco jako "scan only", tak nějak, fakt nevím).

   VViki

  20. pořad mi to ubíralo zvuk a naskakuje menu a už nebere ovladač ani ručne nejde nastavit nevim co stím díki za odpověd,pepa

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

  Používáme fotky z DepositPhotos
 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  Nákup bitcoinu návod a vysvětlení
  O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.