Play Station 3 jako Blu ray přehrávač zase v kurzu?

 • Jiří Ptáčník
  Kategorie: , Přehrávače a rekordéry, HTPC
  Srp 20, 2009
  8× Komentováno

  PS3 je už dlouho zajímavý kousek elektroniky, který byl zpočátku finančně velmi výhodný i jako Blu ray přehrávač. Časem jej ale cenou dohnaly klasické hi-fi přehrávače. Sony nyní chystá novou tenkou verzi, která bude současně zase levnější. Vyplatí se?

  Nová PS3 je o 32 % menší, 36 % lehčí a spotřebuje o 34 % méně energie. Na trh přijde 1. Září za cenu 299 Euro (7700 Kč) v Evropě a v USA jako obvykle vyjde výrazně levněji – 299 USD (5500 Kč). Majitele Sony televizorů potěší funkce Bravia Sync, díky níž mohou využít dálkové ovládání televizoru i pro PS3.

  Tímto se cenově PS3 dostane zase blíže k hi-fi přehrávačům, přičemž nabízí mnoho navíc. Kromě hraní her a přístupu na internet plánuje Sony na podzim spustit online půjčovnu a prodejnu filmů v standardním i HD rozlišení. Mluví o Evropě, ale zda dojde na českou lokalizaci, raději spekulovat nebudeme. Bylo by to záslužné, užitečné, revoluční, ale stejně tak je to nepravděpodobné.


   

  PŘIDAT KOMENTÁŘ

  8 Komentáře

  1. Na druhou stranu je pravda, že cena je příznivá. Nevím jak teď, ale dřív údajně Sony výrobu dotovalo. Kdyby se prodával pod deset tisíc, tak to má blízko k jednoúčelovým Sony přehrávačům, ale užitná hodnota je daleko vyšší. I když třeba Sharp BD přehrávač jsem viděl pod čtyři tisíce.

  2. V jiné recenzi jsem se dočetl, že hlučnost chlazení při přehrávání Blu-ray disků dosahuje u původní PS3 70dB a u nové 60dB. Pokud je to pravda, tak jsou podle mého názoru pro pohodové sledování filmů obě hodnoty naprosto nepřijatelné. Pro mě tedy rozhodně.

  3. Já osobně PS3 mám a zmiňovaných 70db to zdaleka není. Při přehrávání BluRay PS3 slyším, když se zaposlouchám a ztlumím zvuk z TV :). Žádná tragédie. Už dlouho mi připadá, že je tu taková proti PS3 lobby. Takže jeden web si údaje vycucá z prstu a další je jenom přepíše. Není to fér.. ale co je, že?

 • Doporučujeme podobný obsah z našeho webu

 • Poradna

 • Komerční odkazy

 • Anketa

  Jak přijímáte televizní vysílání?
 • Inzerce

 • Užitečné články k přečtení

  virtuální adresa pro zásilky ze zahraničí

  Nakupovat v zahraničí může být velmi výhodné. Mnohdy ale prodejci nedoručují do našich končin. Naštěstí existují služby pro přeposlání zboží. Tyto služby vychází občas i levněji, než doručení přímé.

  AV receiver

  AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.